Darwinowska teoria ewolucji - kłamstwo?

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
"Błąd. Każdy istniejący gatunek ewoluuje, przystosowuje się do środowiska oraz konkretnej niszy ekologicznej. Adaptacja może mieć różny charakter, w naszym przypadku skupiła się ona na rozwoju intelektu kosztem zdolności motorycznych."
Czepiasz się słówek ;P To oczywiste, że chodziło mi o to, że nie każda małpa była zmuszona do ewoluowania w człowieka. No, teraz już chyba się ze sobą zgadzamy ^_^
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Ja zgodzę się z tokiem myślenia Hunadai
Jest określenie że pochodzimy od małpy
Robimy czy to świadomie czy nie świadomie dokładnie to samo co małpa

trololo samolot wyewoulował z samochodu bo posiada również koła . a łudz podwodna z ryby bo też posiada płetwy trololo. ale wiecie co kiedyś wrzuciłek kawałek wegla i mięsa i pare minerałów do pudełka zostawiłęm na rok i co ??? wyszedł kurczak !!!! Widzieliście by kiedyś coś ewoulowało ?? bo ja tak !!!! z pikatchu zrobił sie Raichu a z czamandera czarizard !! przy okazji były niezłe efekty świetlne .

Nie zgadzam się ty mówisz o tak zwanym kosmosie (czyli nowoczesność jako fikcja "maszyny jeżdżą nie po drodze tylko po powietrzu" )

Do tego ogólnie nie dożyjemy
Nie ma sensu teraz o tym mówić
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Wierzy w siły nadprzyrodzone?

Człowiek nie jest i nie był jedyną istotą myślącą w tej płaszczyźnie. Neandertalczyka można uznać i za rozumnego naczelnego i za cżłowieka, więc podejrzewam, że się liczy. Ich wiara w życie pozagrobowe, sily nadprzyrodzone jest niezaprzeczalna.

zastanawia się nad sensem bycia?

Wbrew pozorom jest wiele zwierząt posiadających samoświadomość, a stąd blisko do pytania o sens życia. Tego, że niektóre zwierzęta, nieco bardziej skomplikowane, moga sobie zadawać to pytanie nie można jednoznacznie wykluczyć.

próbuje tworzyć choćby narzędzia ?

Tu jest ich dość sporo, a mowa nie tylko o naczelnych, ale nawet i o ptakach (niektóre gatunki zięb z wysp Galapagos)

próbuje ujarzmić naturę ( hodowla, uprawa )?

Dość sporo owadów (jak niektóre mrówki np. grzybów, pleśni) zajmuje się uprawą lub hodowlą. Ptaki ujarzmiły naturę wzbijając się w powietrze. Bobry potrafią wysuszyć nawet sporych rozmiarów zbiornik, nieraz szybciej niż banda budowlańców.

Jak dla mnie bagatelizowanie zwierząt, które są częścią natury, jest dość żenujące i świadczy o tym, że człowiek wciąż uważa się za alphę i omegę.

Człowiek po prostu myśli w zupełnie innych płaszczyznach

Czlowiek ma słabość do abstrakcji, która prowadzi do różnych, dziwnych zamiłowań. Przykładem może być tu pieniądz (za który wielu oddałoby, zaryzykowałoby życie - swoje lub innych), czy władza (ta pozorna, bo zawsze ograniczona np. przez pieniądze, czy technikę).

i teraz moje jeszcze jedno pytanie - Jeśli człowiek powstał kilkanaście tysięcy lat temu z małpy to czy dziś niektóre małpy nie powinny ewoluować w tamtejszego człowieka pierwotnego ? Jak to sobie wyobrażacie, że była małpa i nagle w ciągu 5 lat z małpy ewoluował człowiek i potem się między sobą rozmnażał a małpy po tych 5 latach znów przestały ewoluować i dalej były tylko małpami ?

To, że człowiek wyewoluował z małpy jest teorią, co oznacza, że nie jest prawem, udowdnioną prawdą. Nie ulega jednak wątpliwości, że z naczelnymi spokrewnieni jesteśmy, tak jak z innym, wybranym stworzeniem na ziemi, choć w przypadku małp właściwych to pokrewieństwo jest nieco bardziej zauważalne - uważam więc, że człowiek pochodzi od pewnego rodzaju pra-naczelnego, który dał początek szerszej linii. Temu zaprzeczyć nie sposób.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Cóż. Wiara w siły nadprzyrodzone jest związana z myśleniem abstrakcyjnym i jest dotyczy jedynie czlowieka. Z tym, ze nie koniecznie homo sapiens, ale jednak rodzaju homo. Z resztą się zgadzam. To co kiedyś uważano za wyróżniki człowieka , tak na prawdę nim nie jest. Myślenie abstrakcyjne jednak może ciągle aspirować do miana takiego wyróżnika.

Nie rozumiem jak w ciągu 5 lat z małpy może coś ewoluować, jak pisał Macan. Czy historia może się powtózyć? Wątpie zbyt dużo zbiegów okoliczności i inne warunki. Nie mniej ewolucja może dążyć w kierunku tak uniwersalnej istoty jak człowiek, potrafiącej świadomie kształtować swoje środowwisko, ponieważ taka istota osiągnie największy sukces. Tylko, że do tego potrzeba by milionów, a nie 5 lat.
 

Crow0

Bywalec
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
662
Punkty reakcji
38
Miasto
Katowice
Cóż. Wiara w siły nadprzyrodzone jest związana z myśleniem abstrakcyjnym i jest dotyczy jedynie czlowieka. Z tym, ze nie koniecznie homo sapiens, ale jednak rodzaju homo.

Z tym, że cżłowiek także do królestwa zwierząt zaliczany jest. Homo neanderthalensis też. Sama wiara w siły nadprzyrodzone jest formą abstrakcji. Abstrakcja natomiast nie jest jedynie domeną ludzi. Zwierzęta także są w stanie myśleć i działać nieszablonowo, jednak nie w takim stopniu jak my. Zwierzętom wiara w Boga zwyczajnie się nie przyda, bo i po co?
 

KingBruceLee

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Moje zdanie jest takie, możecie się śmiać ze mnie, ale duże prawdopodobieństwo jest takie że jak powstała nasza planeta to nic nie było, a wcześniej już była cywilizacja poza ziemska kosmici, i uwarzam że my ludzie, zwierzęta powstaliśmy z jakieś bakteri, jesteśmy eksperymentem kosmitów, i teraz od czasu przylatują żeby zobaczyć jak im się eksperyment udał. Może kosmici kontrolują wszystko, wszystkimi ludzmi. Bo napewno cywilizacja poza ziemska istnieje przed nami, tylko w innym wymiarze. Przestrzeni kosmicznej.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Do wszystkich, którzy nie wierzą w sens teorii Darwina - najpierw się z nią zapoznajcie, a nie słuchajcie tylko babć i księży, to może w końcu zrozumiecie, że jednak coś w tym jest. Polecam też zapoznanie się z przykładami (wiele eksperymentów na owadach), które potwierdzają istnienie tej zależności w przyrodzie, nie tylko na przestrzeni tysięcy lat.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ludzie, najpierw kwestia taka - taki temat juz istnieje, jak nie pare...
 

KingBruceLee

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
A dlaczego te cząstki nie mogły powstać na Ziemi?
No mogły, ale najpierw powstali kosmici w innej galaktyce, wcześniej niż ludzie powstali dla tego, mi się wydaje że są bardziej rozwinięci od nas, możecie się ze mnie śmiać ale takie jest moję zdanie. Zobaczcie rośliny, skały, powstają z bakteri. Nawet w najzimniejszy zakątka świata są bakterie, w kosmosie są bakterie.

Ale w kosmosie bakterie już były wcześniej za nim ziemia powstała.
 
M

MacaN

Guest
Ale w kosmosie bakterie już były wcześniej za nim ziemia powstała

Tak ? a gdzie były te bakterie ? Z tego co wiem, odkryli coś na Marsie i podejrzewają na Europie, ale nigdzie indziej... A przypominam, że tam nie ma kosmitów.

Oczywiście, twoja teoria nie jest głupia, bo kto niby udowodni, że ludzie na 100% pochodzą od małpy ? Tak jak ja tutaj pisałem, nie jest to pewne. Teoria ewolucji nie musi się odnosić do Człowieka.
 

KingBruceLee

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Tak ? a gdzie były te bakterie ? Z tego co wiem, odkryli coś na Marsie i podejrzewają na Europie, ale nigdzie indziej... A przypominam, że tam nie ma kosmitów.

Oczywiście, twoja teoria nie jest głupia, bo kto niby udowodni, że ludzie na 100% pochodzą od małpy ? Tak jak ja tutaj pisałem, nie jest to pewne. Teoria ewolucji nie musi się odnosić do Człowieka.
Napewno gdzieś w kosmosie jeszcze są bakterie, bo kosmos jest wielki. Skoro na Marsie, i bodajże na Europie są bakterie to musiało, być życie. że teraz nie ma tam nic to nie znaczy że tam coś nie żyło. Tak jak pisałem skoro są bakterie to musiało być życie. Nie ma takiej opcji że jest innaczej. Takie jest moje zdanie, że wszystko powstało z bakteri.
 
M

MacaN

Guest
Co rozumiesz przez życie ?? Bakterie to życie. Występowanie bakterii nie oznacza życia INTELIGENTNEGO, jedynymi inteligentnymi istotami, jakie dziś znamy są ludzie.
 
M

MacaN

Guest
Chłopie, ale samo istnienie bakterii nie oznacza istnienia istot inteligentnych... A na ziemi także powstało z bakterii więc o co Ci biega ? :pokrecony:
 
M

MacaN

Guest
no to się zdecyduj, czy powstaliśmy z bakterii w drodze ewolucji, czy jesteśmy wynikiem eksperymentu kosmitów ? Oj, mącisz, mącisz.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
9macan5 napisał:
Oczywiście, twoja teoria nie jest głupia, bo kto niby udowodni, że ludzie na 100% pochodzą od małpy ?
Jak na razie pewne jest, że z małpami mamy wspólnego przodka. Ale nawet owy przodek nie powstał sam z siebie, także teoria z bakteriami jest według mnie bardzo prawdopodobna. Co do teorii z kosmitami - to już uważam za kompletną bzdurę : O
 
Do góry