Czyzby Drugie Zycie?

mego

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
1
Wydaje mi się że żyję drugi raz. A dlaczego?

Czasami jak uczestniczę w jakimś zdarzeniu (byle co, może to być nawet sztuczka cyrkowa w cyrku) i widze to zdarzenie nagle przypomina mi się jakbym to coś już widział kiedyś! Jakby w tamtym życiu! Kiedyś mi się to działo bardzo często ale teraz trochę ustało. Czy ktoś coś wie na ten temat.
 

**malutka**

"...dokąd iść,gdy nie ma dokąd pójść?..."
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
287
Punkty reakcji
1
Miasto
...sama nie wiem...
Chyba rozumiem..

Ja też tak czasami mam,ale nie sądze,żeby to było drugie życie...

Uważam raczej,że to,co widzę po raz drugi,przy pierwszym razie mi się śniło.

Wydaję mi się,że skądś to znam,gdzieś już to widziałam...i potem sobie przypominam,że to mi się śniło...

Swoją drogą..ciekawe są takie sny... :)
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
To jest tzw. De ja vu czy jakoś tak. Z tego co wiem, to pojawia się kiedy prawa półkula mózgu szybciej odbiera informacje niż lewa (a może na odwrót? ;)) i wtedy mamy wrażenie że to już się kiedyś działo. Szybko znika, bo mózg szybko wyrównuje odbieranie informacji tak, żeby było fifty-fifty :D
 

kamilk007

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Tez mam cos podobnego czasami ide w miejsca kiedy nigdy indziej nie bylem i nagle przypominam sobie dziwne sytuacje z jakimis dziwnymi ludzmi robi mi sie zimno no i tyle nie jest to przyjemne...
 

mysza87

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
741
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
... daleeeeko :)
czytałam gdzies w jakiejś gazecie, albo mama mi opowiadała ne pamietam :D, że jakiś facet panicznie bał się ognia... poddano go hipnozie i co się okazało - w poprzednim wcieleniu był osobą spaloną na stosie, następny przypadek był taki że facet panicznie bał się latać samolotem, hipnoza - pilot który zginal w katastrofie lotniczej... hehe... dziwne nie ? :D
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Ta, a ja byłem plemnikiem może, prawda? OMG, dajta se spokój z reinkarnacją. Tego nie da się teraz zbadać, a te rzekome "badania" to nie maja żadnych podstaw.


De Javu mam często, do tego to nie jest chwilowe, lecz czasem trwa z godzinę. Tak czy inaczej uważam to nie za coś "co się przeżyło już" lecz sta mózgu w którym odczuwamy to tak a nie inaczej. Tyle.

Żadnej magi w tym nie widze, ale matrix jest fajny ;]
 

Rzeznik

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
242
Punkty reakcji
1
Déjà vu to w sumie normalne zjawisko znane psychologii, neurologii od lat, wyjaśniane już kilka razy na różne sposoby. Przeważnie trwa najwyżej kilka sekund, potem mija.

De Javu mam często, do tego to nie jest chwilowe, lecz czasem trwa z godzinę.
Ty to masz już niezła shizę, przez godzinę to ja bym w takim stanie całkowicie ześwirował..
 

Sweet girl

Tykajacy wulkan - nie wiaodmo kiedy wybuchnie ;)
Dołączył
22 Kwiecień 2006
Posty
1 628
Punkty reakcji
0
Tez nieraz tak mam ze wydaje mi się ze juz w czyms podobnym uczestniczylam, albo ze juz kogos kiedys spotkalam...
 

Mileś

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Inowrocław
Déja; vu - jak czesc osob napisala jest to znane i zdarza sie podobno najczesciej w okresie 15-18 lat (albo cos niedaleko tego). najgorsze jest to ze ludzie u ktorych wystepuje to zjawisko maja wieksze ryzyko ze w przyszlosci beda mieli padaczke i inne choroby :/

ja ostatnio mialem "to" dwa dni temu jak pisalem maila do kumpla :) fajne uczucie hehe
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Déja; vu - jak czesc osob napisala jest to znane i zdarza sie podobno najczesciej w okresie 15-18 lat (albo cos niedaleko tego). najgorsze jest to ze ludzie u ktorych wystepuje to zjawisko maja wieksze ryzyko ze w przyszlosci beda mieli padaczke i inne choroby :/

ja ostatnio mialem "to" dwa dni temu jak pisalem maila do kumpla :) fajne uczucie hehe

U mnie pojawia się często Deja vu i mam padaczkę. Może cos w tym jest...
 

Hakeryk2

Meblujdom
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
690
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja tesh tak mam... chwilowe.. no może nie chwilowe.. deja vu lub uczucie że nie jestem sobą tylko steruje innymi i mnie zaczyna głowa boleć.. ale do tego sie przyzwyczaiłem i to jest normalne.... chyba :p
 

RuTy$

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2006
Posty
12
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Opole Lubelskie
nie to niejest drugie życie
ja napisałem taki sam temat który dzisiaj został zamknięty
mi sie też takie coś zdaża :eek:
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
To jest deja vu.
 

zybert_15

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
moim zdaniem może to być deja vu ale drugie życie też istnieje był taki artykół w gazecie
niepamiętam jakiej że chłopiec pierszy raz był w pewnym miejscu (tak mówili jegi starzy)
a on mówił że on tu był
i co się okazało ze on tu mieszkał!! jak był w innym wcieleniu
Gdy poddali chłopca próbie w tłumie ludzi miał znaleź swoją byłą córke (jak był w tamtym wcieleniu)
i co chłopak pokazał córke
według mnie jest takie cos jak życie pośmierci
 

czternastolatka

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2006
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
dużo razy już to przeżywałam Dziś np też!! wszystko zdaje sie jakby kiedyś sie śniło...albo naprawde sie to przeżyło...bardzo dziwne...
 

kmikos168

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2006
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Mi tez sie to zdazalo chociaz teraz juz mam to bardzo rzadko, moja siostra tez to ma, klika sekund, sen a poznie dokladnie ta sama sytuacja, fajne jest bo jak trwa kilka sekun to wiadomo dokladnie co sie stanie, szkoda tylko ze wczesniej tego nie pamietam tylko dopiero gdy to sie dzieje przypominam sobie o tym
 

nayti

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
stąd...
To jest Deja Vu-nie ma na świecie człowieka, kóry by tego nie doświadczył. Kojarzy sie to niezwykłe odczucie, ze sytucja, która własnie przezywamy juz kiedys sie wydarzyła. Wchodzimy do nieznanego budynku i mozemy przysiac, ze juz go znamy, ze wiemy co zaraz powie do nas recepcjonistka i ze zaraz zza rogu wybiegnie małe dziecko.
W kultowytm juz "MATRIXIE" tłumaczono to zjawisko jako bład systemu. A co jesli ktos nie wierzy w filmowa fikcje? Teorie sa dwie. Nauykowcy mowia,ze jest to zwiazane z reakcjami zakonczen nerwowych w mózgu. Czasami niektóre zakończenia neuronów przestaja na moment działac. Wtedy mózg przestaje nortmalnie funkcjonowac i nastepuje zaburzenie odbierania czasu. Obraz, który dociera do oka, musi byc ponownie pobrany i przetworzony przez mózg. Stąd wrazenie powtórzenia obrazu.
Ludzie, którzy nie ufaja naukowcą ścisłym sadza, za nasz dusza w czasie snu przebywa w świecie, w którym ma dostęp do przyszłości i przeszłości.
 
Do góry