Czym jest szczęście

krzychol999

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Stajemy się niewolnikami tego, co posiadamy, zatem szczęście tkwi w poczuciu spełnienia, dokonywanych wyborach i wszystkim co niematarialne.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
szczęście jest u mnie wtedy kiedy bliscy są zdrowi ja też mam kasę na dostatnie życie a reszta to nie problem
 

Mateusz Ostrowski

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
48
Punkty reakcji
1
Stajemy się niewolnikami tego, co posiadamy, zatem szczęście tkwi w poczuciu spełnienia, dokonywanych wyborach i wszystkim co niematarialne.
Zgadzam się. Uzależniamy się od rzeczy materialnych. Szczęście ma to do siebie , że człowiek cały czas dąży do niego, a granica szczęścia może być bardzo płynna, nieuchwytna
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Szczęście nie jest stanem stałym.
Szczęśliwym się bywa i...oby jak najczęściej.
 

Laura123

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
" Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość"
 

imoterp

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dla mnie szczęście jest czymś co nam wyszło, zdarzyło się co raczej codziennie się nie zdarza, np znalezieniem 100 zł
 
Y

Yelonek

Guest
Hailie napisał:
Nie wiem co to jest. Nigdy nie byłam i nie będę.
:(
Mam nadzieję, że jednak kiedyś znajdzie się ktoś (coś?), kto Ci pomoże. Tego WRJ z całego serca Ci życzy.


Czym jest szczęście? Dziś odpowiem lakonicznie - cholera wie!
 
A

alfabeta11

Guest
Bardzo trudne pytanie.
Wydaje mi się, że szczęście to jest coś na rodzaj uczucia spełnienia. Jeśli osiągniemy to, na czym nam zależało możemy być szczęśliwi. To się może pojawić po różnych rzeczach. Dla jednych uczucie szczęścia pojawi się po powrocie po całym dniu pracy do domu, gdzie czeka rodzina. Dla innych to będzie zjedzenie pączka, którego nie jadło się tak długo a się go uwielbia. To może być wizyta u ukochanej osoby.
Tak, tym jest szczęście. Wewnętrznym spełnieniem...
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Jest pojęciem względnym, czynnikiem uwarunkowanym pod kątem charakteru, potrzeb i inspiracji każdego człowieka z osobna. Czyli dla jednego szczęściem będzie sufit, dla drugiego podłoga :)
 
W

wiki9969

Guest
Dla każdego szczęście ma zupełnie inne znaczenie. Jednym dają je pieniądze innym rodzina i przyjaciele.
Ja należę raczej do tej drugiej grupy. Szczęśliwa rodzina i bliskość przyjaciół sprawia, że tak naprawdę nic mi więcej do szczęścia nie potrzeba. :)
 
C

Czart

Guest
"Czym jest szczęście dowiadujemy się zazwyczaj ,gdy nam go brakuje..."

Doceniamy je, dopiero kiedy je utracimy. Pewność, iż jest ono nasze, iż nie może zostać nam odebrane sprawia, że staje się czym oczywistym. Czymś tak oczywistym, że z czasem przestajemy szanować je, z czasem zaczynamy je lekceważyć. A szczęście niedocenione, zaniedbane odchodzi i dopiero utracone daje nam znać, iż jest ono nam potrzebne do pełni życia.


"Stajemy się niewolnikami tego, co posiadamy, zatem szczęście tkwi w poczuciu spełnienia, dokonywanych wyborach i wszystkim co niematarialne."


Czym jest ono dla mnie? cholera trudne pytanie. Samochód za 500tys, najnowszy model iPhona, złoty zegarek, Hawaje? fajnie, ale tylko na chwilę. To wszystko może dopełnić szczęście, lecz same "bajery" nie są nim.
Sprawienie komuś fajnego życia, uprzyjemnienie, ułatwienie go, sprawienie komuś szczęścia swoją osobą - chyba w tym kierunku należy podążać. (byłbym szczęśliwszy oferując dom bezdomnemu psiakowi, niż zakup miedzianej płytki w lśniącej obudowie).


"Pieniądze szczęscia nie daja ale wole byc nieszczęśliwy w Ferrari niz na rowerze"

Zapewne jest ono bardziej strawne.
 

bananowyrogal

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2013
Posty
12
Punkty reakcji
6
Wiek
30
Miasto
Radom
Szczęście to pojęcie względne. Każdy człowiek musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Dla mnie, być szczęśliwym oznacza, być wolnym, być sobą. To, że nie muszę kogoś udawać, to, że mam wielu przyjaciół wokół siebie. Można byłoby tak wymieniać i wymieniać :)
 
K

kate2

Guest
Szczęście widzę w miłości. W wolności która nie krzywdzi innych. W harmonii brania i dawania. W widoku ufnych i radosnych oczach dziecka. W prostocie myśli, odczuwania i postępowania bez zbędnych labiryntów które utrudniają dotarcie do celu.
 
Do góry