Czym Jest Przyjaźń?

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Ja mam wielu przyjaciol :D Jedni są bardzo daleko [(Kanada) :( ], inni troche blizej ale nie az tak blisko (Katowice, Łomża) <_< Ale cenie ich i kocham tak samo. Ale zastanawialiscie czym jest przyjaźń? Wiadomo zwiazek dwoch ludzi, którze czuja sie dobrze w swoim towarzystwie, rozumieją wspieraja. Mowi się nie raz ze przyjaźń jest trwalsza od milosci. A dla was czym jest przyjaźń?

Bo dla mnie to nie tylko to co wymieniłam powyzej. :p
 

1234567890

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2005
Posty
144
Punkty reakcji
7
Dla mnie przyjaciel to taka osoba, która pomaga, wspiera i doradza. Idealny przyjaciel to taki, który potrafi i chce dotrzymać tajemnicy, z którym zawsze można o wszystkim pogadać. Wzamian chce tylko takiej samej przyjaźni. Ja niestety nigdy nie miałem takiego przyjaciela jakiego wyżej opisałem. Starałem się z kimś zaprzyjaźnić, ale nic nie wychodziło. Ja to jestem dziwny przyjaciół nie mam, choć chciałbym mieć, dziewczyny nie mam, choć chciałbym mieć. Ale żyć trzeba. :)
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
Nioe jestes wcale dziwny :) Poprostu nie mozesz nikogo znelź i tyle :(


Nioe jestes wcale dziwny :) Poprostu nie mozesz nikogo znelź i tyle :(
 

!wEsOŁyŻn!w!aRz!

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
35
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
żYrardOOf C!ty
Dla mnie przyjaciel to osoba na ktorej moge polegac,w ktorj mam oparcie i wiem ze jak sie odwroce za siebie zawsze bede mogl na niego liczyc.....jak to mowia ...prawdziwych przyjacol poznajemy w biedzie....to prawda .Sam sie o tym przekonalem :eek:k:
 

NiKe

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
208
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Poznań
4402968 Proszę :D Nie zwracaj uwagi na katalog... Tam wypisałam zbdury :p

Jeszcze coś o przyjaźni... Urywek ten znalazłam w necie...

"Przyjaźń ma wpływ na ważne relacje w życiu.
U ludzi, którzy nie mają przyjaciół, obserwuje się zmniejszoną zdolność przeżywania jakiejkolwiek miłości.

Mają oni tendencję do zawierania licznych małżeństw, zrażania do siebie innych członków rodziny, często też borykają się z kłopotami w pracy zawodowej.

Z drugiej strony ci, którzy nauczyli się kochać swoich przyjaciół, przeżywają długie i przepełnione szczęściem małżeństwa, dobrze współżyją ze współpracownikami i potrafią cieszyć się swoimi dziećmi."
 

Tomek_22

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2005
Posty
237
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Przyjaciel to jak rodzice, to jak rodzenstwo siostra czy brat, a czasami nawet i wiecej.
Przyjażn to coś pieknego. Na dobre i na złe.
Przyjaciel to osoba które zawsze(nie zaleznie od pory dnia) i wszędzie(choćby była na drugim koncu świata)
jest wstanie nam pomoc, doradzić, pocieszyć i jak trzeba przytulić.
To pieknie miec przyjaciół. zaufanych ludzi na których mozna zawsze polegać....
Pamiętajcie że prawdziwych przyjaciół zawsze poznajemy w biedzie. Są zawsze pierwsi gdy tego poczebujemy( chociaż wcale tego nie prosimy).
Oj duzo mozna by było na ten temat pisać...
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Przyjaźń w życiu człowieka jest wartością bezcenną” – słowa te dają nam ludziom wiele do myślenia. Według mnie zawarta w nich jest głęboka prawda. Z całą pewnością mogę stwierdzić, że człowiek bez przyjaciela byłby jak kwiat bez wody.
Po pierwsze każdy z nas z nas ma, albo chciałby mieć osobę, której mógłby zaufać, której mógłby się zwierzyć, z którą mógłby miło spędzić czas. Przyczyną tego jest, to że człowiek nie lubi być samotny. Każdy z nas potrzebuje wsparcia, zrozumienia, miłości, choćby takiej braterskiej czy ojcowskiej. Każdy z nas ma potrzebę podzielenia się z kimś radością czy smutkiem. Dlatego, każdy z nas potrzebuje przyjaciela. Nie można żyć tylko dla siebie, trzeba także umieć żyć z innymi, dzielić się z nimi swoimi problemami, smutkami, a także radościami szczęściem. Z tego punktu widzenia można stwierdzić, że życie samotnej osoby jest jałowe, bezwartościowe
 

alexis92

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Epinay-sur-Seine (Francja)
przyjazn to milosc bez namietnosci . A co za tym idzie - mozemy miec nadzieje ze przetrwa dluzej i ze sie nie wypali :)

Jeden przyjaciel jest cenniejszy niz wszystkie skarby swiata
Wiem cos o tym
 

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
hm... podobno jedna dusza w dwóch ciałach... coś w tym jest ... ale nie ma większego szczęscia kiedy wiesz że osoba która jest obok czuje to co ty, która cię rozumie i cieszy się z twojej obecności... i to jets właśnie to ;)
 

...:::ruda:::...

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
349
Punkty reakcji
3
Wiek
37
Miasto
Nidzica
przyjaciel to wszystko co sie posiada, potrafi pomoc i najzwyczajniej byc przy nas w kazdej waznej lub niej waznej chwli zycia osoba przy ktorej nie wstydzis sie palkac i ktora moze ci powierzyc kazda tajemnice to ktos wiecj niz... czasmi nawet niz czlonej rodziny-tak bylo w moim przypadku nigdy nie wyobrazalam sobie zycia bez mojego przyjaciela NIGDY znalismy sie od dziecinstwa razem wychowywalismy i bylismy zawsze razem zaufalam mu jak nikomu innemu-tak naprawde tylko mu ufalam,ale on wyjechal na studia do wawy i zaczelo sie walic napoczatu ni emoglam tego przebolec ale to jzu 2 rak kiedy sie sypie cos co bylo dla mnie najistotniejsze teraz mam wielka pustke i wiem ze jestem sama juz nie mam tej polowki obok mnie,jzu wiem ze nigdy nie bedzie tak samo i boje sie ze kiedys bedziemy sie mijac na ulicy przy zwyklym nic nie znaczac "czesc" to jest takie przykre a mimo to widze ze ani ja ani on nie mamy pojecia jak zapobiec tej lizie poprostuw ie wali i juz..... najgorsze ze na poczatku bardzo mnie to bolalo i niejednokrotnie bylo powodemmoich lez,teraz juz jest obojetnosc(nie w stosunku do osoby ale w stosunku do sytuacji) i poczucie ogromniej samotnosci.......
 

Jack71

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2005
Posty
315
Punkty reakcji
0
Miasto
Gostyn
Przyjazn jest czyms pieknym i szlachetnym ale tylko prawdziwe pprzyjaznie przetrwaja
a mozemy sie przekonac o prawdziwej przyjazni tylko w potrzebie kto wtedy nam pomoze i doradzi
a nie sie odwroci ja mam takiego kogos
:)
 

Krwawa Mary

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2005
Posty
359
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Dla mnie przyjaźń jest czymś, co trwa do końca życia, ludzie posiadający te same poglądy, zainteresowania, charaktery, dlatego też bardzo dobrze się rozumiejący. Tylko na taką idealną przyjaźć trudno trafić, przynajmniej tak mi się wydaje, bo miałąm już wiele przyjaciół, z którymi zawsze gadaliśmy, że nigdy ale to ingdy o sobie nie zapomnimy bla bla bla, ale jak się teraz okazuje już mi tak bardzo na nich nie zależy. Mile wspominam te wszystkie głupoty, jakie robiliśmy (bez skojarzeń ;] ), czasem chciałąbym tam pworócić, ale to się wydaje takie odległe. Może i przesadzam, ale smutne to :(
 

Piotr16

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
77
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Dlamnie przyjaźń to bezwzględne zaufanie,ktoos kto jest mym przyjacielem jest członkiem mej rodziny.Przyjaźn to partnerstwo poswięcenie bez żadnej zapłaty,cieszenie sie z szczescia przyjaciela,ufanie mu i wspieranie go."Ten kto przestaje być przyjacielem nigdy nim nie był"
 

slonko21

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
wrocław
Przyjaciele to dla mnie nie te osoby które zawsze sa przy mnie ale te na ktore zawsze moge liczyc w kazdej sytuacji zyciowej moge sie do nich zwrocic. nie musza byc ze mna kazdego dnia ale w moim serduszku zawsez znajdzie sie dla nich miejsce. a poza tym przyjaciele to Ci ktorzy nigdy nie zawioda tylko uwazajcie na falszywych przyjaciol wydawac by sie moglo ze to nasi przyjaciele ale nie ma ich kiedy ich naprawde potrzebujemy!!!
 
Do góry