Czy warto się pchać do takiego LO ?

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Dobra już zdecydowałem się na szkoły ; )
Jako pierwszą szkołę na liście wybiorę miejscowe LO i wszystkie (6) profili ... próg jest dość wysoki bo 120 ptk ale myślę że warto się starać.
Jako szkołę drugiego wyboru zaznaczę te lo w sławięcicach z progiem 76 ptk.
No i jeszcze awaryjne 3 lo w azotach ; )
Jeżeli moim przeznaczeniem jest dobrze napisać ten test gimnazjalny i dostać się do szkoły I wyboru to będę bardzo szczęśliwy ... a jak nie to trudno ;)
 

lichtgestalt

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2009
Posty
1 216
Punkty reakcji
0
Miasto
z pokoju :)
Dobra już zdecydowałem się na szkoły ; )
Jako pierwszą szkołę na liście wybiorę miejscowe LO i wszystkie (6) profili ... próg jest dość wysoki bo 120 ptk ale myślę że warto się starać.
Jako szkołę drugiego wyboru zaznaczę te lo w sławięcicach z progiem 76 ptk.
No i jeszcze awaryjne 3 lo w azotach ; )
Jeżeli moim przeznaczeniem jest dobrze napisać ten test gimnazjalny i dostać się do szkoły I wyboru to będę bardzo szczęśliwy ... a jak nie to trudno ;)

Słusznie :) Powodzenia :papa:
 

Entuzjazm

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
176
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
kraniec świata.
76 punktów na biol - chem ? matko to strasznie nisko ; p ja też na to idę a próg to 132 ; p

w najgorszym liceum ogólnokształcącym u nas potrzeba nawet 80 pkt xDDD

19 kilosów to rzeczywiście dużo ; pp po pierwsze to dużo czasu ci będzie zajmował sam dojazd . . .
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
76 punktów na biol - chem ? matko to strasznie nisko ; p ja też na to idę a próg to 132 ; p

w najgorszym liceum ogólnokształcącym u nas potrzeba nawet 80 pkt xDDD

19 kilosów to rzeczywiście dużo ; pp po pierwsze to dużo czasu ci będzie zajmował sam dojazd . . .
Tak tylko nie wiem czy ja się właśnie dostanę do tego lepszego liceum. W najlepszym wypadku wg moich obliczeń dostanę 110 ptk - więc tak na styk bym się niby dostał do tego lepszego liceum. Z przedmiotów punktowanych (oprócz oczywiście polskiego) wybiorę też Historię z której będę miał 5, biologię z której będę miał 4 i Angielski z którego będę miał 4 ... Powinno mi to dać sumę ok 50-52 ptk z ocen - w sumie nie najgorzej ; ) Ale i tak wiem że decydującym momentem będzie 22 kwietnia czyli egzamin gimnazjalny - jak napiszę to na 40 ptk / 100 to pójdę niestety do technikum ... albo się rzucę pod pociąg ; )

A co do dojeżdżania ... to na pewno nie byłby problem dla mnie problem. Z resztą teraz też muszę 3 km dojeżdżać ... byle się dostać
 

Entuzjazm

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
176
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
kraniec świata.
Tak tylko nie wiem czy ja się właśnie dostanę do tego lepszego liceum. W najlepszym wypadku wg moich obliczeń dostanę 110 ptk - więc tak na styk bym się niby dostał do tego lepszego liceum. Z przedmiotów punktowanych (oprócz oczywiście polskiego) wybiorę też Historię z której będę miał 5, biologię z której będę miał 4 i Angielski z którego będę miał 4 ... Powinno mi to dać sumę ok 50-52 ptk z ocen - w sumie nie najgorzej ; ) Ale i tak wiem że decydującym momentem będzie 22 kwietnia czyli egzamin gimnazjalny - jak napiszę to na 40 ptk / 100 to pójdę niestety do technikum ... albo się rzucę pod pociąg ; )

A co do dojeżdżania ... to na pewno nie byłby problem dla mnie problem. Z resztą teraz też muszę 3 km dojeżdżać ... byle się dostać

ale 3 kilosy a 19 to jednak jest jakaś różnica ; d

a czemu zakładasz , że napiszesz tylko na 40 ? na pewno na więcej , spójrz na swoje oceny ; p masz je dobre , więc czemu niby masz tak słabo napisać test ? wiem , że to jest z ogólnie całych trzech lat , no ale wątpie , żebyś napisać tylko na 40 ; p
 

matek9933

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Elo skąd jesteście??-Ja też w tym roku muszę wybierać LO ale u nas egzamin z języka do rekrutacji nie idzie (można zdobyć max 100 pkt)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja z Kędzierzyna-Koźla (opolskie)
A egzamin z angielskiego biorą pod uwagę szkoły językowe ; )
Tak? O, to nie wiedziałem :) Chociaż mogą go też wykorzystać w normalnych klasach zamiast tego testu który zazwyczaj się pisze na początku roku, żeby przyporządkować do grup (względem zaawansowania ;P).
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
a czemu zakładasz , że napiszesz tylko na 40 ? na pewno na więcej [...], spójrz na swoje oceny ; p masz je dobre [...], no ale wątpie , żebyś napisać tylko na 40 ; p
Może od początku ; )
Ocenki to ja mam dobre ale tylko dlatego że jakoś jestem bardzo zaradny w ściąganiu. Gdybym w ogóle nie ściągał z historii miał bym pewnie jak rok temu trójkę a nie piątkę ... Tak samo z Biologią, Angielskim itp. Praktycznie nie ma takiego przedmiotu w z którego bym nie ściągał. Takie małe porównanie: (pierwsze oceny są z drugiej klasy, bez ściągania, a drugie oceny są z trzeciej trudniejszej klasy z ściąganiem)

Angielski 3 4
Matematyka 2 3
Polski 4 3
Religia 4 4
Historia 3 5
Geografia 2 3
Biologia 3 4
Niemiecki 3 2
Informatyka 6 5
WF 4 3
Fizyka 2 3
Chemia 2 3
Technika 3 4
Plastyka 4 4
Muzyka 6 -
WOS -


Czyli można by rzec że dzięki ściąganiu poprawiłem sobie średnią z 3,37 do 3,6

A co do tego testu gimnazjalnego ... Próbny test napisałem na 30/50 (humanistyczny), 29/30 (przyrodniczy) 40/50 (językowy)
Niby źle nie jest ale trzeba też brać pod uwagę to że to jest tylko test próbny a prawdziwy może być dużo trudniejszy ...
19 km może i to jest dużo ale jeżeli już nie będę miał wyboru to już pójdę tam do tego lo ...
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
Trzeba sobie przypomnieć materiał z poprzednich lat i będzie ok. Podobno OKE znowu wyjedzie nam z lekturą na egzaminie tak jak to było rok temu. Także radzę sobie przypomnieć obowiązkowe lektury, bo bez tego można już stracić 16 pkt.
Ja radzę Ci startować do tego liceum o wyższym progu. Wiadomo, że wyższy poziom daje większą ambicję i chęć do nauki.

Powodzenia : )
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Chyba nie popełnią tego samego błędu drugi raz z rzędu?
Szczerze mówiąc też tak myślę, tzn. skoro w zeszłym roku mieli z tym później tyle kłopotów, to sądzę, że już raczej nie pójdą w tym kierunku...
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Heh ok i tak sobie jeszcze raz te lektury obowiązkowe przejrze ...
A właśnie i też tak ogólnie trzeba by się zacząć do tego uczyć, w końcu ten egzamin będzie dokładnie za 2 tyg ;)
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
Oni nie mieli z tym kłopotów, tylko szkoły, które nie przerobiły tych lektur.
No i na stronie OKE jest nawet komunikat, że te lektury się pojawią.
Także moim zdaniem lektury teraz będą co roku na egzaminach. Przestroga dla nauczycieli i uczniów, aby przerabiali wszystkie lektury. : )
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Oni nie mieli z tym kłopotów, tylko szkoły, które nie przerobiły tych lektur.
No i na stronie OKE jest nawet komunikat, że te lektury się pojawią.
Także moim zdaniem lektury teraz będą co roku na egzaminach. Przestroga dla nauczycieli i uczniów, aby przerabiali wszystkie lektury. : )
Nawet gdyby OKE chciała by "wylosować" jakąś lekturę tylko z 3 klasy to i tak by miała duże pole do manewru. Żeby zapamiętać np główne wątki i głównych bohaterów z 20 lektur to też trzeba mieć łeb, szczególnie jeśli należy się do osób lubiących literaturę
 

Darek93

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Lublin
soutchryan:w końcu ten egzamin będzie dokładnie za 2 tyg


co ci sie chyba pomyliło egzamin jest 22.04 czyli ponad 3 tygodnie :)
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
southryan napisał:
Nawet gdyby OKE chciała by "wylosować" jakąś lekturę tylko z 3 klasy to i tak by miała duże pole do manewru. Żeby zapamiętać np główne wątki i głównych bohaterów z 20 lektur to też trzeba mieć łeb, szczególnie jeśli należy się do osób lubiących literaturę
Lektur obowiązkowych jest 5, a nie 20. Więc bardzo możliwe, że się pojawią.
 
Do góry