Czy warto się pchać do takiego LO ?

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
Witam ...
Piszę ponieważ mam taki malutki dylemat. Mogę pójść do pewnego LO chociaż mam pewne wątpliwości ...
1. Czy dla LO, próg punktowy - 76 ptk dla profilu bio-che nie jest za niski?
2. W tym roku otwierają tam też nowy profil LO - policyjny ... Jednak na razie nie wiem jaki jest próg ptk, ponieważ tak jak pisałem profil jest nowy. Może mi ktoś coś powiedzieć nt tego profilu?
3. Czy warto dojeżdżać dziennie 19 km w jedną stronę?

U mnie na miejscu też są licea ale z progami ptk 110 i 130 - dlatego raczej odpadają. Ewentualnie mógłbym się wybrać do Liceum Profilowanego ... Czym one właściwie się różni od LO ? Też trwa 3 lata, kończy się maturą, a nauka jest nastawiona także na zdanie matury ... Więc może LP ? Co myślicie?
Na koniec gimnazjum planuję mieć średnią 3.8 A z próbnych testów gimnazjalnych miałem 29/50 (mat) 30/50 (human) 40/50 (ang) Poradźcie mi coś ; )
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Do biolchemu to trochę za niski próg, zdecydowanie. Bo do biolchemu zawsze powyżej 100 powinno być.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od tego co chcesz robić później. Jeżeli chcesz sie związać z policją, to idz na policyjny, jeżeli kreci biol-chem to idź tam ;)
Ja ukończyłam zwykłe LO, a obecnie jestem w szkle policealnej - AP Edukacja - nie żałuje że tak sobie ustawiłam ścieżkę edukacji :D
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
76pkt, najpierw jak zobaczyłam to pomyślałam że to dużo, ale w końcu dzięki szinajs przypomniało mi się ze musiałeś mieć inną punktacje, ile u was był max pktów ?
a co do jazdy, to ja musze jeździć 16km dziennie, wyboru żadnego nie miałam i nie jest źle.
 

southryan

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2007
Posty
517
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Balamb Garden
76pkt, najpierw jak zobaczyłam to pomyślałam że to dużo, ale w końcu dzięki szinajs przypomniało mi się ze musiałeś mieć inną punktacje, ile u was był max pktów ?
a co do jazdy, to ja musze jeździć 16km dziennie, wyboru żadnego nie miałam i nie jest źle.
Max 200
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
no na 200 punktasow
u mnie bylo od 130 przyjmowali ...
ale nie zaluje tego kierunku - biolchem.
jest ciezko, choc... hm... srednia 3,2 ale malo sie ucze i to dlatego ;)
przykladam sie glownie do biologii, chemii bo to mnie kreci

a w ogole podjales juz decycje, co i jak?

ps ; wybierz najlepsza szkole bo moze bedziesz mial z 80 punktasow z egzaminu gimnazjalnego
kto wie? :]
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
u mnie w okolicy do LO przyjmą od 50pkt a dlatego ze nie ma chetnych, wszyscy sie pchają do technikum
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
76 to malutko, u mnie było 135punktów.
co do dojazdów; ja dojeżdżam codziennie 25km i nie jest źle , trochę męczy, ale idzie się przyzwyczaić.

co do LP, to osobiście nie polecam. niby 3 lata, kończy się maturą itd. ale 0 przedmiotów rozszerzonych, więc mimo wszystko trudniej zdać maturę, wg mnie lepiej pójść do ogólniaka z profilem; mat-fiz, biol-chem, human czy inny.
 

juss92

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
eN Di dŻi
U mnie w Lo też nie było wysokiego progu, a klasa biol-chem ma dobry poziom nauczania. To zalez od liczby chętnych, jak jest mało to muszą obniżyć próg.
Wszystko zależy od tego, gdzie widzisz siebie po skończeniu szkoły, jak chcesz iść na studia to idż do LO (tylko nie LP, tam bardzo słabo przygotowują do matury), a jeśli nie, to idź do technikum.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
no tak lp jest nie zbyt ;p
ale ... autor i tak chce isc do lo i dobrze ;)
w sumie niezle napisal egzamin, wiec moze spokojnie isc na biol-chem :)
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
ale wy sie macie z tym LO-az takie cudo?
Naprawdę już wszyscy wiedzą, że strasznie żałujesz swojego wyboru, że nie wybrałeś technikum, naprawdę...
Po prostu autor chce iść na studia, a LO jest najlepszym wyborem w przygotowaniu do matury i w porównaniu z technikum w tym wypadku to tak, masz rację, LO to cudo.
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Osobiście to nie poszłabym do LO o tak niskim progu pkt, ALE jeśli Ci odpowiada szkoła i kierunek to w sumie może nie będziesz żałować. Czasami te renomowane szkoły nie mają nic do zaoferowanie...no właśnie prócz renomy heh. :bag:
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Naprawdę już wszyscy wiedzą, że strasznie żałujesz swojego wyboru, że nie wybrałeś technikum, naprawdę...
Po prostu autor chce iść na studia, a LO jest najlepszym wyborem w przygotowaniu do matury i w porównaniu z technikum w tym wypadku to tak, masz rację, LO to cudo.
mylisz się i to grubo, nie jedno technikum przygotowuje lepiej od LO-dlaczego sie oburzasz? to juz nie moge wyrazic swojego zdania? to ze dla was LO to taki piękny dar, dla niktórych moze byc na prawde załosne
 

TiKTaK08

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
LO żałosne miśu co ty mówisz elita zawsze idzie do LO bo chcą sie dostać na dobre studia. A technikum to dobre dla osób chcących mieć zawód i średnie wykształcenie nic więcej od ilu punktów przyjmują do tego twojego technikum "marzeń"?
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
LO żałosne miśu co ty mówisz elita zawsze idzie do LO bo chcą sie dostać na dobre studia. A technikum to dobre dla osób chcących mieć zawód i średnie wykształcenie nic więcej od ilu punktów przyjmują do tego twojego technikum "marzeń"?
na pewno trzeba miec wiecej niz do LO, jak składalem papiery to facetka mi mówiła ze mam za dobre oceny do LO i zebym poszedł do techikum, nie posłuchałem jej, jakos przełaze te 3 lata LO
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
To, że w twojej okolicy zdarzyło się tak, że technikum jest lepsze od liceum, to nie znaczy, że jest tak wszędzie. Owszem są bardzo dobre technika, jasne, ale w większości to licea są tymi 'lepszymi'.
I nie oburzam się wcale, ale ile można słuchaj twoich biadoleń na temat tego, że poszedłeś do słabego liceum i teraz tego żałujesz? Nie każde LO jest takie jak twoje...
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
To, że w twojej okolicy zdarzyło się tak, że technikum jest lepsze od liceum, to nie znaczy, że jest tak wszędzie. Owszem są bardzo dobre technika, jasne, ale w większości to licea są tymi 'lepszymi'.
I nie oburzam się wcale, ale ile można słuchaj twoich biadoleń na temat tego, że poszedłeś do słabego liceum i teraz tego żałujesz? Nie każde LO jest takie jak twoje...
słabe? chyba zartujesz... moze poprostu minąłem sie z powolaniem a to ze Ty uwazasz ze lo jest lepsze nie oznacza ze kazdy ma tak uwazac
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Nie każdy też musi uważać, że technikum jest lepsze. Ja wyraziłem swoje zdanie, ty swoje i tyle.
 
Do góry