Czy przez internet można poznac prawdziwych przyjaci~ó~ł?

Gremlin111

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Co sądzicie o roli internetu w zawieraniu przyjazni (tudzież milości)?? Np przez popularne portale http://www.youtube.com/watch?v=-xJYdRu6tAg
 

Namine

Bywalec
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
425
Punkty reakcji
41
Miasto
Prosto z komputera
Zrób sobie coś z włosami :bag: filmów to Ty robić nie umiesz daj sobie spokój. Może miało być śmieszne ale wyszło Ci żałośnie.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Noo film miał być śmieszny ale absolutnie ci kolego nie wyszło. Miłości? Przez internet NIE DA SIĘ zakochać bez kontaktu na żywo. Jak ktoś chce podważyć moją tezę to KONKRETNE argumenty. Dziękuje za uwagę, USSJ.
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Co do filmiku tylko to ---> :mruga:

A co do zawierania przyjaźni(tudzież miłości) myślę ,że to możliwe ale nie przez portale typu...fotka ,sympatia czy też NK.
 

K_Kopytko

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2008
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
33
A ja odpowiem na pytanie, nie patrząc przez pryzmat filmiku. Uważam, że przyjaźń jest możliwa, bo wtedy zaczynasz lubić to, jak rozmawiacie, tworzy się coś fajnego, nieważne, jak wyglądacie. Co do zakochania... nie potwierdzam ani nie zaprzeczam.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Szanse są bardzo nikłe. Możesz jedynie poznać kogoś z kimś możesz szczerze porozmawiać przez gg, no chyba że spotkacie się w realu i coś tam wyniknie między wami. Ja osobiście mam jedną osobę z którą utrzymuje kontakt przez gg już od ok 5 lat.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Szukałam kiedyś przyjaciół w necie, ale nic dobrego z tego nie wyszło. Generalnie, przyjaciół poznaje się w realu, Internet nie jest dobrym miejscem.
 

atmres1

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja mam wielu znajomych, których poznałem przez internet zresztą podobny art widziałem na http://dzieckoimama.pl
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Poznac mozna. Miec nie.

Prawdziwego przyjaciela trzeba miec pod reka w "realu" ;)

Ale to malo realne, trzeba by miec naprawde szczescie aby z neta "zaskoczylo" pozniej normalnie.

O milosci to i nawet mowy nie ma...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A ja mam kilku serdecznych przyjaciół poznanych przez internet. I wiem , co mówię określając to mianem "przyjaźni". Kilkoro poznałam nawet tu, na forumowisku. Jeden, najważniejszy, nie żyje już. Ale cóż...
Co do miłości - znam osobiście parę, która poznała się na czacie, za rok biorą ślub i są szczęśliwi. Nie można uogólniać. Co ma kogo spotkać, to spotka. Siła tkwi w nas samych. pozdrawiam
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Od kazdej reguly znajda sie wyjatki :)

Kogo ja pytalem to przez neta sie tylko "niacial" lacznie ze mna.. i to pare razy :D
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Aaa widzisz. Armi był mi najbliższy. Co się stało - wiadomo :(
Ale jest jeszcze trójka osób, które znam tylko z wirtualnego świata, ale zawsze odbierają telefony i pomogli nie raz. Spotkamy się na pewno w realu. Niech tylko zrobi się cieplej :)
 

iLyN

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
124
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Bydgoszcz
No teoretycznie można poznać. W praktyce to chyba rzadkość ; >

Poznałem przez internet dziewczynę, wspaniałą, z którą byłem przez półtora roku. Mieszkała 300km ode mnie, i co tydzień/dwa jeździłem do niej busem. Podkreślę - zawarliśmy znajomość poprzez internet i towarzyszył nam w pojedynkę przy wstępnym rozkwicie uczuć. Jeżeli jest tyle wyjątków od reguły, to to już nie jest reguła.
 

seto-kun

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2009
Posty
372
Punkty reakcji
7
Jak dla mnie reguła wciąż jednak obowiązuje. Nie mylmy pojęć "poznać kogoś przez internet" z "zakochać się w kimś przez internet". Nie można zakochać się w kimś nie znając go osobiście.
Nie przeczę że możecie przedstawić niejeden przykład ludzi którzy poznali się na czacie, NK, czy jakimś forum i którzy się teraz żenią albo po prostu są ze sobą. Sam znam takie przykłady. Nie była to jednak, moim skromnym zdaniem, miłość "od pierwszego kliknięcia". Było to po prostu poznanie kogoś obcego. Tak jakby zagadanie do kogoś kogo zupełnie nie znamy. To czy potem zainteresowani spotkają się w realu i czy będzie z tego coś więcej to zależy od nich. Wszystko zależy od tego czy panienka przypadnie kolesiowi do gustu, czy koleś nie rozsyłał przypadkiem zdjęć jakiegoś modela podpisując je tylko swoim imieniem, i w końcu, pominąwszy aspekty wizualne (wszak nie wygląd tylko to co w środku się liczy), czy owy tajemniczy osobnik, kryjący się pod intrygującym Nickiem, z którym do tej pory klikaliśmy jest naprawdę tak fajny jak wnioskowaliśmy to z naszej GGadaniny internetowej. Także, jak dla mnie, zakochać przez neta się nie można. Aczkolwiek można poznać kandydata/kandydatkę na naszą drugą połówkę. Co do przyjaźni, cóż, tutaj akurat jestem skłonny się zgodzić na jej istnienie, tudzież zaakceptować coś takiego jak internetowy przyjaciel. Sam do dzisiaj utrzymuje kontakt internetowy z kilkoma osobami z którymi poznałem się na czacie jeszcze w podstawówce. W czym kilkoro z nich do tej pory nie widziałem na oczy. Jednak dogadujemy się. I jeśli komuś to wystarczy, jeśli nie wiąże jakichś dziwnych planów z osobą siedzącą na drugim końcu kabla to jak najbardziej takich ludzi można znaleźć na sieci. Osobiście jestem zdania że z przyjacielem najlepiej się rozmawia osobiście, w cztery oczy. Niektórym jednak lżej rozmawia się z kimś komu nie musi patrzyć w oczy, lub też nie spotkał w swoim otoczeniu kogoś z kim gadałoby mu się tak fajnie jak z tajemniczym ktośem z neta. Wszystko w tym temacie z mojej strony.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
No i bardzo ladnie z wszytskimi w zasadzie tezami moge sie zgodzic :)

Tak na internecie mozna poznac kogos, poznac kogos mozna wszedzie, a czy i co z tego bedzie to juz obowiazuja reguly relacji miedzy ludzkich w "realu" a nie w necie..
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
poznać, zaprzyjaźnić... tak - można się, ale darujmy sobie wszelkie fotki, nk czy sympatię. Ciekawych ludzi można poznać na normalnych portalach, forach, itd. Zakochać się w kimś w wirtualu, 'chodzić z kimś przez neta'(jak to już wiele razy słyszałam) nie da się. Możesz się co najwyżej w tym kimś zauroczyć, no chyba że masz możliwość spotkania się z tą osobą i staje się ona dla Ciebie wtedy kimś więcej niż tylko anonimowym gościem z internetu.
 
Do góry