Czy piękno istnieje?

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
ZegarTyka napisał:
Moim zdaniem, krótko, na temat - nie, piekło nie istnieje.
Piekło- być może nie. ALE PIĘKNO NA PEWNO. Tego dotyczyła dyskusja. Przybiera różną formę w zależności od chwili. Dla każdego inną, ale istnieje. Tak, tak.
 
E

Elen

Guest
Pieklo? Alez oczywiscie ze istnieje. A przynajmniej miejsce w ktorym przebywaja demony. Niekoniecznie w takim wymiarze piekla jaki zostal nam przedstawiony, ale istnieje. **** Co sie zas tyczy Piekna.... wlasnie bedac w gorach podziwiam piekno jesieni. Przyroda dziala kojaco. Nie wyobrazam sobie zycia bez Natury.
 

ZegarTyka

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2015
Posty
6
Punkty reakcji
1
Okej. Nie umiem czytać :przewraca:
a piękno, to też moim zdaniem takie subiektywne bardzo... bo jak jakaś kobieta przechodzi, to myślę, że jest piękna, ale inny powie, że nie, nie wiem. Tak myśle ;P
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
ZegarTyka napisał:
Okej. Nie umiem czytać :przewraca:
a piękno, to też moim zdaniem takie subiektywne bardzo... bo jak jakaś kobieta przechodzi, to myślę, że jest piękna, ale inny powie, że nie, nie wiem. Tak myśle ;P
Wiesz, to wielka sztuka przyznać się do błędu, jeszcze takim wdziękiem. Punkcik właśnie za to i za to,że się nie obraziłeś. BO MY TU SIĘ NA SIEBIE NIE OBRAŻAMY. :)
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Piękno jest subiektywne na tyle aby było różnorodne i tylko dlatego. Gdyby wszytko było pięknem i nie różniło się w ocenie piękna, nie było by już pojęcia piękna, zwłaszcza w odmienności.
O pojęci gustu czy indywidualkności też moglibyśmy zapomnieć.
 
E

Elen

Guest
Istnieje. :) Wystarczy popatrzec wieczorem na swiatelka choinki. Albo na niebo pelne gwiazd.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Oczywiście, że istnieje. Wystarczy wsiąść do pociągu i usiąść vis-à-vis znużonej flegmatyczki, która przez dobre pół godziny przeżuwa kromkę chleba.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Jeśli piękno i piekło zlewa się tutaj pojęciowo w jedno i to samo, to jest to krzepiąca informacja dla milionów biednych grzeszników.
Niechaj nadzieja zastąpi im religijną trwogę. :clap:
 
M

MacaN

Guest
makfil napisał:
Jeśli piękno i piekło zlewa się tutaj pojęciowo w jedno i to samo, to jest to krzepiąca informacja dla milionów biednych grzeszników. Niechaj nadzieja zastąpi im religijną trwogę.
Pięknym łatwiej grzeszyć :whistling:
 
M

MacaN

Guest
No nie, co to za przyjemność zerwać owoc z drzewa? Dla mnie to po prostu ciekawość, która w końcu zwycięża. Tyle. Czyli nieposłuszeństwo.

Gdyby nie nieposłuszeństwo, to mogliby z siebie nawzajem czerpać przyjemność ile wlezie :)
 
E

Elen

Guest
Pierwsze slysze... od kiedy "grzech" jest zalezny od piekna? wiekszosc pan lekkich obyczajow wcale nie sa idealem urody. Za to maja raczej grzeszna osobowosc. <ciagotki> ;)
 
M

MacaN

Guest
No no, paniom to rzeczywiście łatwo przychodzi ( żeby nie przytoczyć brzydkiego powiedzenia, ze każda potwora znajdzie swego amatora ). Gorzej z Panami :D
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Elen napisał:
Pierwsze slysze... od kiedy "grzech" jest zalezny od piekna? wiekszosc pan lekkich obyczajow wcale nie sa idealem urody. Za to maja raczej grzeszna osobowosc. <ciagotki> ;)
A czy to, co robią panie lekkich obyczajów jest na pewno grzechem? Z dekalogu mi jakoś nie wynika... :niepewny:
 
Do góry