Czy piękno istnieje?

Y

Yellow Jester

Guest
Też w pierwszej chwili myślałem, że temat dotyczy piekła. Podejrzewam, że gdyby w nazwie wątku było "piękno", a nie "piekno", to użytkownik ZegarTyka uniknąłby wpadki. :D


Yellow Jester napisał:
Oczywiście, że istnieje. Wystarczy wsiąść do pociągu i usiąść vis-à-vis znużonej flegmatyczki, która przez dobre pół godziny przeżuwa kromkę chleba.

Jeśli flegmatyczka jest piękna, to to też jest dowód na jego istnienie :D
Taka właśnie była moja myśl. :blush:
 
E

Elen

Guest
makfil napisał:
Pierwsze slysze... od kiedy "grzech" jest zalezny od piekna? wiekszosc pan lekkich obyczajow wcale nie sa idealem urody. Za to maja raczej grzeszna osobowosc. <ciagotki> ;)
A czy to, co robią panie lekkich obyczajów jest na pewno grzechem? Z dekalogu mi jakoś nie wynika... :niepewny:
Ha ha ...no wiesz, zrozumialam ze chodzi o kuszenie kobiecym pieknem. ;) <jesli chodzi o raj > :D
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
jak to jest z ta wrazliwoscia na piekno? Czy ludziom "pieknym" zyje sie latwiej?
Pięknym ludziom wcale nie żyję się łatwiej. Co nam z piękna zewnętrznego, jeżeli nasze wnętrze jest skażone brudem? Aura, którą wtedy mamy jest nieczysta.
Pozorne szczęście, z piękna cielesnego. Przybieramy szczęśliwe maski. Myślimy, że nikt nie zauważy. Jednak to widać.
A jeżeli chodzi, o wrażliwość na piękno. Cóż. Każde oczy widzą inaczej. Czasami przechodzę chodnikiem i marzę o tym, żeby zobaczyć siebie oczami innych. Przekonać się, jak naprawdę wyglądam. Trudno uwierzyć sobie. Patrzę w lustro, robię zdjęcia, i widzę siebie za każdym razem inną. Raz mogłabym nie odchodzić od lustra, innym razem natomiast przeklinam swoje odbicie, i pragnę, żeby w końcu ten dzień się skończył. Bo rano znowu moje odbicie będzie inne. Lubię poranek, kiedy jest jeszcze ciemno. W świetle dziennym nie najlepiej się prezentuję.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
Elen napisał:
Pierwsze slysze... od kiedy "grzech" jest zalezny od piekna? wiekszosc pan lekkich obyczajow wcale nie sa idealem urody. Za to maja raczej grzeszna osobowosc. <ciagotki> ;)
A czy to, co robią panie lekkich obyczajów jest na pewno grzechem? Z dekalogu mi jakoś nie wynika... :niepewny:
Ha ha ...no wiesz, zrozumialam ze chodzi o kuszenie kobiecym pieknem. ;) <jesli chodzi o raj > :D




Ten raj wydaje się trochę przereklamowany. Istnieje powtarzane czasem przekonanie, że grzeczne (czytaj: bezgrzeszne) kobiety idą do raju, a niegrzeczne mają raj na ziemi. Wyjaśnia to jedną z relacji pomiędzy pięknem i grzechem. :D
 
E

Elen

Guest
Agne napisał:
jak to jest z ta wrazliwoscia na piekno? Czy ludziom "pieknym" zyje sie latwiej?
Pięknym ludziom wcale nie żyję się łatwiej.
Pewnie, ze latwiej... :D. Ladni ludzie sa latwiej przyjmowani w odbiorze przez obcych. Bycie ladnym (atrakcyjnym) pomaga zalatwic wiele spraw. A jesli do tego ktos jest jeszcze mily i usmiechniety to juz wogole super. *** Bycie ladnym ma tylko jedna "wade", trzeba sie wciaz zmagac z zawiscia i zazdroscia innych, przewaznie kobiet.
makfil napisał:
To w końcu gdzie jest tego piękna więcej? W raju, czy w piekle? :niepewny:
W czysccu. :D
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Elen napisał:
Pewnie, ze latwiej... . Ladni ludzie sa latwiej przyjmowani w odbiorze przez obcych. Bycie ladnym (atrakcyjnym) pomaga zalatwic wiele spraw. A jesli do tego ktos jest jeszcze mily i usmiechniety to juz wogole super. *** Bycie ladnym ma tylko jedna "wade", trzeba sie wciaz zmagac z zawiscia i zazdroscia innych, przewaznie kobiet.
Jeżeli wyjątkowej urody kobieta jest mało inteligenta. Mogę posunąć się nawet o stwierdzenie głupia, niczym but, to nie będzie mogła wykorzystać swojego uroku osobistego. Bo nawet nie będzie wiedziała jak. A nawet jeśli przyciągnie z początku do siebie ludzi, zaślepionych jej wyjątkowym wyglądem, to tak szybko, jak ich przyciągnęła, tak i odciągnie. Uciekną, przerażeni jej tępotą. Ładny wygląd powinien zawsze iść w parze z wiedzą, nigdy sam.
 

makfil

Bywalec
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
579
Punkty reakcji
39
Miasto
Ziemia, planeta ludzi
To zbyt daleko idące uproszczenie. W życiu zarówno piękno fizyczne jak intelektualne mają swoją wartość i niekoniecznie muszą iść z sobą w parze, choć dobrze, gdy tak się dzieje.
Sama uroda zewnętrzna też znajduje chętnych odbiorców i admiratorów, którzy niekoniecznie potrafią ocenić i docenić zalety intelektu. :fool:
 
K

kate2

Guest
Jest jeszcze jedna grupa kobiet prócz tych atrakcyjnych,inteligentnych oraz połączenia tych dwóch.Istnieją jeszcze kobiety które sobie wmawiają nieprzeciętną urodę i mają urojenia co do zazdrośników i zawistników;).
Co do piękna....są gusta i guściki.Niektóre kobiety znajdą podziw w oczach tych którzy preferują szczupłe czy wręcz chude sylwetki a niektóre w oczach tych którzy lubią kobiety z krągłościami. Na pewno każdej kobiecie uroku dodaje uśmiech i miłe usposobienie.Osobiście lubię ludzi którzy sami siebie nie wychwalają pod niebiosa.Jednym słowem skromność połączona z urokiem osobistym uważam za coś co można nazwać pięknem.
 

Lewiksa

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
25
Punkty reakcji
0
Piękno nie istnieje! Ostatnio miałem wrażenie, że jakaś Pani się ładnie do mnie uśmiechnęła, ale to tylko WRAŻENIE.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Yellow Jester napisał:
Oczywiście, że istnieje. Wystarczy wsiąść do pociągu i usiąść vis-à-vis znużonej flegmatyczki, która przez dobre pół godziny przeżuwa kromkę chleba.
To musiało być dopiero doświadczenie :)



makfil napisał:
W raju, czy w piekle? :niepewny:
Kto wie. Może bez świadomości piekła, raju by nie zauważył i nie docenił ?



makfil napisał:
A czy to, co robią panie lekkich obyczajów jest na pewno grzechem? Z dekalogu mi jakoś nie wynika...
Jest grzechem.
 

Renata_876

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
45
Punkty reakcji
2
Istnieje. Moja Babcia jest chodzącym pięknym. Nie poznałam bardziej pięknego wewnętrznie człowieka od Niej.
 

viola1308

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2015
Posty
199
Punkty reakcji
25
Lewiksa napisał:
Piękno nie istnieje! Ostatnio miałem wrażenie, że jakaś Pani się ładnie do mnie uśmiechnęła, ale to tylko WRAŻENIE.
Oczywiście, że istnieje. Dla każdego inne, odmienne. Szukanie go, dążenie do osiągnięcia go to jest wspaniałe! Szukaj go w uśmiechu Pani, urodzie wiosennego kwiatka, zachodzie słońca, duszy drugiego człowieka.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Jest wokół nas, wystarczy przyjrzeć się tak na spokojnie. Jednak nie wszyscy potrafią czerpać z tego piękna, z różnych powodów. Brak czasu, choroba, inne problemy.
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Renata_876 napisał:
Istnieje. Moja Babcia jest chodzącym pięknym. Nie poznałam bardziej pięknego wewnętrznie człowieka od Niej.
Taka babcia to prawdziwy skarb.
 
Do góry