Czy narodziłeś się na nowo? Narodzenie na nowo- warunek zbawienia

K

kate2

Guest
Kaznodzieya napisał:
Żaden z tych fragmentów nie jest uzasadnieniem dla głoszenia od drzw do drzwi. Słowa "od domu, do domu" jest złym przekładem. W oryginale jest "po domach". Czyli w tamtych czasach spotkania uczniów i nauczanie odbywały się "w domach" czego masz mnóstwo przykładów w Listach Apostolskich. W domach osób godnych wiary też zbierał się kościól gdzie odbywały się tak modlitwy jak i nauczanie.
Nie wiem czy ktoś zauważył :) ale czas nie stoi w miejscu. Postęp techniczny umożliwia w sposób globalny ewangelizację. Każdy kto jest zainetersowany tym tematem może bez problemu zgłębiać wiedzę i wiarę, dzieląc się tym z innymi, co się przecież odbywa. Ewangelizacja przybrała także charakter zgromadzeń w klimacie wykładów i rekolekcji oraz osobistych świadectw. W takim wypadku i przy takim dostępie do informacji chodzenie po domach czy ulicach może być odbierane jako nachalność .
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Kate2 uważam podobnbie ale już nie rozwijałem dalszych argumentów gdyż wiem że do Świadków lepiej docierają argumenty biblijne niż współczesne.
 
Do góry