Czy Należałoby Obniżyc Wiek Przyzwolenia Seksualnego W Polsce Z 15 Do Np. 13 Lat ?

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
do 80 najlepiej :lol:
żartuję, ale myślę, że 17 lat to odpowiedni wiek ;)
byle do grudnia i zaszalejemy :lol:
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
A ja mysle, ze wiek tu nie ma nic do rzeczy, przynajmniej w wiekszosci przypadkow. Mam kolezanke, ktora ma prawie 17 lat i jest tak nieodpowiedzialna, ze robi to bez zabezpieczenia i bez milosci :p I znam tez siebie, jestem od niej o pol roku mlodsza, ale zachowuje sie duuuuuzo bardziej rozsadnie :p :p :p
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
kpiny chyba jakieś..... chociaż oglądałam kiedyś program o jakimś plemieniu w buszu i tam ponoć 4, 5 letnie dzieci coś próbują ..
 

AGATKA ;)

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2005
Posty
474
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
stumilowy las
tak jasne po co wogóle jakieś ograniczenie ludzie walnijcie sie w łep 13 lat jak dla mnei to 15 i tak za mało
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
tak jasne po co wogóle jakieś ograniczenie ludzie walnijcie sie w łep 13 lat jak dla mnei to 15 i tak za mało

Ale co wam przyjdzie po ograniczeni? :mruga: Przeciez to jest chore, mimo zakazu zabijania ludzie morduja ludzi, to co im po takim zakazie? Jak dwoje ludzi chce, to nikt i tak sie nigdy o tym nie dowie i :cenzura: im przyjdzie z tego, ze zakazywali :mruga:
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
jelonek wszystko tylko po to zeby to jakos wygladalo :) wiadomo ze kazdy masz wybor i moze robic co chce
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
ehhh no ja ogólnbie nie rozumeim co to da, akzdy am swoje zycie i robi co chce. Dla mnei powinno byc tak do 16 lat i tyle.. Ale po co to :/ it ak top jest bez sensu...
 

princess

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2005
Posty
338
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Obniżyć? Jeszcze czego! Jestem za tym żeby podwyższyć do 17 a może do 18, już i tak się ludziom nieźle w :cenzura:ch poprzewracało!
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Teraz to to innaczej widzę...

Zakazać(najlepiej...), lub zezwolić i "róbta co chceta".

Czy jak się ktoś kocha z kimś (czy tam pieprzy) to myślą o tym czy to, aby nie jest zakazane i czy aby nie wleci antyterrorka i ich "rozłączy"...
 

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
Miesiac temu byłem na polskiej dyskotece z kolegami. W pewnej małej miejscowosci na północy kraju. Poznalismy jakies dziewczyny i jedna z nich miała wielka ochote by się pobzykac z moim kolegą 18. Na początku nikt z nas niczego nie załapał. Po chwili jednak dosiadła sie do nas jedna kolezanka i powiedziała, ze zna ta dziewczyne i ma ona 13 lat. Mój kolega uciekł po prostu do domu. Co by bylo gdyby niczego nie podejrzewając "skonsumował" ta natrętkę ? Dzis chyba zrzucalibyśmy sie dla niego na papierosy. B)
 

Debussy

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
24
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Salem :)
Niech nie podwyższają, ani nie obniżają , niech zostanie tak jak jest. Przecież tak naprawdę każdy i tak będzie to robił w takim wieku, w jakim będzie chciał. To indywidualna sprawa...
 

Hihi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2005
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraj śródziemnomorski
Niech nie podwyższają, ani nie obniżają , niech zostanie tak jak jest. Przecież tak naprawdę każdy i tak będzie to robił w takim wieku, w jakim będzie chciał. To indywidualna sprawa...
Masz rację, ale tu chodzi o cos zupełnie innego. Problem starałem sie przedstawic w moim poprzednim poście. B)
 

Little insane

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Dla mnie "bzykające się" 14 czy 15 (nie wspominając o mlodszych) to jakies nieporozumienie :| takiej powiedzmy 14 letniej dziewczynie pozniej nie uda sie z chlopakiem i pozniej skrzywiona jest na dlugi czas, bo psychika w tym wieku jest jeszcze bardzo wrazliwa na wszystko, a nie daj Boze jeszcze niech zajdzie w ciąze... ehhh szkoda słów... przeciez takie 13 nawet nie są jeszcze fizycznie rozwinięte do konca a mowa psychicznie....
wg mnie takie "minimum" (choc wiadomo ze to kazdego indywidualna sprawa) to ok 17. (Sama mam juz 18 choc jeszcze nie skonczone:p)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Dla mnie "bzykające się" 14 czy 15 (nie wspominając o mlodszych) to jakies nieporozumienie :| takiej powiedzmy 14 letniej dziewczynie pozniej nie uda sie z chlopakiem i pozniej skrzywiona jest na dlugi czas, bo psychika w tym wieku jest jeszcze bardzo wrazliwa na wszystko, a nie daj Boze jeszcze niech zajdzie w ciąze... ehhh szkoda słów... przeciez takie 13 nawet nie są jeszcze fizycznie rozwinięte do konca a mowa psychicznie....
wg mnie takie "minimum" (choc wiadomo ze to kazdego indywidualna sprawa) to ok 17. (Sama mam juz 18 choc jeszcze nie skonczone:p)

Tak jak Ty masz 18, tak ja moge powiedziec, ze mam 17, bo urodzilam sie dokladnie 6 dni po Tobie :p Bez przesady, do 18stki masz jeszcze cale 10 miesiecy! :p Nie rozumiem, co w tym jest, ze wszyscy sobie wiek zawyzaja...Ja sie czuje pietnastolatka caly czas i nawet te 16 lat to dla mnie za duzo <_< A fakt, ze za niecale dwa lata dostane dowod osobisty, przeraza mnie...:p
A co do tych skrzywien i pietnastolatek, to wiek tu nie gra wielkiej roli. Wiadomo, ze lepiej zaczac za pozno niz za wczesnie, ale roznie to bywa, niektore pietnastolatki sa bardziej dojrzale psychicznie niz niejeden dorosly czlowiek, dlatego ta wiekowa bariera jest bez sensu. Poza tym zdaje mi sie, ze to dla niektorych nastolatek jest super przygoda- zrobic to przed pietnastka, bo to zabronione...Tak samo jak pic przed osiemnastka...Niektorzy ludzie robia to wlasnie dlatego, ze im nie wolno, gdyby nie bylo takich zakazow, nikogo by to tak nie rajcowalo :/.

PS. Momentami mnie dobija, jak na jakiejs lekcji nauczyciel (zwykle na chemii...:p) wspomni cos o alkoholu czy tytoniu i od razu smiech na sali...I to w pierwszej klasie liceum...Przynamjniej tyle dobrze, ze jak na biologii rozmawiamy o rozmnazaniu plciowym kwiatuszkow, to juz sie nie smieja...Bo w gimnazjum to nawet z tego rzeli :mruga:
 
Do góry