Czy Należałoby Obniżyc Wiek Przyzwolenia Seksualnego W Polsce Z 15 Do Np. 13 Lat ?

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
myśle że to nie zmieniłoby sprawy bo mało kto sie przejmuje tym że "prawo pozwala..." i robią swoje. Jednak jeśli chodzi o konkretną odpowiedź na pytanie w temacie to : NIE.
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
ja proponuje moze ,zeby od niemowlecia m ozna było co ?
bosh.. wg mnie to glupie pytanie.jest dobrze jak jest teraz. jesszcze czesciej miały by sie rodzic dzieci ? w wiekszosci niechciane w mlodym wieku ?
Zastanówcie sie. Jak byłoby (ale na szczescie nei ebdzie raczej) obnizone przyzwolenie to do 13 roku zycia, to i dzieciaki jeszcze wczesniej by zaczynały. NIe dajcie sie zwariować.
 

vsb1910

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2006
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
RADOM
Taak,kvrwa.Wszyscy są dojrzali,że masakra...Szkoda gadać
Po co zniżać? Ja bym podwyższył i tu nie ma żadnego złego słowa.Za dużo małolatów sie dyma,powstają wpadki.Ogólnie paranoja.
Co taki 15-16 letni wiedzą o seksie? :cenzura:.
Bo to ani nic normalnego nie bedzie...
W ogole powiem ze patologia sie dzieje dzisiaj:/ bo juz małolatki w wieku 13-14 sie :cenzura:ią,latają na balety itp. i myslą ze są kozak:/
co do kobietek ja nie pojmuje tego jak mozna sie :cenzura:ac w wieku 15-16 lat,nic z tego nie bedzie w przyszlosci.Jak ostatnio widzialem fotki sexu gimnazjalistow to zzygalem sie....
A te panny które oddają sie innym w młodym wieku to są dla mnie :cenzura:mi.Sory,ale co tutaj fajnego?To że pochwali sie kolezankom ze robiła to z chłopakiem dla jary,chyba tak w młodym wieku może robić 15-16latka.Tylko że jak córka zapyta matke kiedy to robiła,w celu porady to bedzie wesoło.No i wesoło jak dojrzeje.Bo takie panny robią to w wiekszosci na baletach,gdzie chcą sie przypodobać chłopakowi.Żałosne i nic wiecej.Może dojrzałem,i prawda jest taka że trzeba dojrzeć do tego typu spraw.A że ktoś dochodzi do spraw że chce zrobić to,to często wychodzi na pośmiewisko jak uczniowie z Łomży.Naprawdę ludzie nie wiedzą co czynią - w przyszłości będą zalowac.I jeśli nawet hormony dojrzewaja i dawają "chcice" w wieku 13-14 lat to niech ona puknie sie w swój głupi,debilny łeb.
 

martynka870

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
407
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
BydgOszcz
vsb1910 no..i dobrze piszesz ;)
widze,ze te same poglądy mamy.
Ale i tak małolaty bedą dalej się puszczać ...
 

Alexisss

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2006
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Happyland
Po co zaniżać?! Ja bym jeszcze podwyższyła, bo co 13, 14 czy 15-latki wiedzą o sexie? (Może w teorii co nieco tak, ale w końcu teoria to nie wszystko :/ )... A potem są wpadki, aborcje... itp. Dzieci też mogą mieć dzieci...
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Wydaje mi sie że osoba mająca 13 lat i mniej jest dzieckiem.Seks jest dla osób dojrzałych nie dla dzieci.
Skoro tak chcecie obnizać wiek przyzwolenia seksualnego to za nie długo straci się pojęcie pedofilia...
 

karolekka

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Po co w ogóle wprowadzać jakiś wiek. W ogóle go zlikwidować. Przecież to bezsens!!!! Totalny. i Co wiek się obniży i co 5 trzynastka - to przeciez dziecko - będzie wq ciąży bo jeszcze dobrze pojęcia nie ma a już się bierze??
 

Madame Ewa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
579
Punkty reakcji
0
13 lat?! Przecież to jest jeszcze dziecko. Wogóle po co te przedziały? Każdy i tak będzie uprawiał seks kiedy chce. Swój rozum kazdy ma
 

weroncia

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
wieje wiatr???
Ja mam 14,5 mój chłopak prawie 17 i on narawde mnie kocha(jesteśmy ze sobą od roku inigdy nie naciskał to była nasza świadoma decyzja jeśli ktoś jest śiadomy tego co robi to to czy ma 14 lat czy 17 nie ma znaczenia byle to byla swiadomie podjeta decyzja.Jednak przygodowy seks w dyskotece z dożo starszym gosciem jest dla mnie poprostu okropna rzecza swiadczy to tylko o nie dojrzalosci danej osoby.
A prawo, co z tego nie oszukujmy sie łamą je prawie wszyscy:/
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Weronciu, a zastanawiałaś się co by było gdyby hmm.. antykoncepcja którą mam nadzieję zastosowaliście zawiodła ? Trochę marne perspektywy ...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Dzieci poniżej 15 lat nie sa przystosowane jeszcze do ciąży, ani psychicznie ani fizycznie. I chociaż czasem wydaje im sie że jest inaczej - zwyczajnie mylą się. Sama myślałam jako 16stka że mogłabym mieć już dziecko. I byłoby dobrze, za kilka lat zobaczyłam jaka głupia wtedy byłam - nie byłabym w stanie odpowiednio sie tym dzieckiem zająć bo sama potrzebowałam jeszcze dorosnąć.

15 lat to dobra granica - minimum.
 
Dołączył
21 Kwiecień 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ej no bez przesadyzmów... Majac 13 lat niektore panienki nawet nie maja okresu!
A chlopaki w tym wieku zazwyczaj sa tak malo dojrzali ze boze tak samo jesli chodzi o dziewczyny. Ze dzieci z podstawowki siegaja po cygary to nie znaczy ze za 3 lata maja sie kochac!
Takie osoby nie sa kompletnie przygotowane na maciezynstwo jakby co... Czyzby mialo sie wprowadzic mode dziecko rodzi dziecko?! Co i tak sie juz powoli dzieje?! :/
Wiek 17- 18 to minimum moim zdaniem.
A jesli robia to dziewczyny w mlodszym wieku to trudno ich sprawa, ale zeby kiedys tego nie zalowaly...

Obecnie osoby ktore pala nalogowe( głownie z wlasnej głupoty gdyz chcieli zaszpanowac) Maja w pogardzie dzieciaki ktore robia to samo... Docenia sie obecnie osoby niepalace i szanuje sie je.
Tak samo pewnie niedługo bedzie z sexem...
 
Do góry