Czy można być gejem i chrześcijaninem?

Status
Zamknięty.

oGrYzEkKk

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2009
Posty
244
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
" Doktryna kościoła rzymskokatolickiego ustosunkowuje się do homoseksualizmu jednoznacznie: jest on dewiacją zaś jego praktykowanie jest grzechem. Jedyną możliwością, jaką stwarza się homoseksualistom pragnącym aktywnie uczestniczyć w życiu kościoła jest całkowita abstynencja seksualna. "
 
D

dyniek

Guest
według mnie orientacja seksualna nie ma wiele wspólnego z religią, a to ze duchowni uwazają inaczej to ich problem...
Biblia potępia homoseksualizm, ale to tylko książka. Do wszystkiego trzeba mieć zdrowy dystans...
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
chyba ktoś myli czyn z postawą .. i znowu pewnie armagedon heh .. :-/

Widzę że sobie z tym pytaniem nie poradziłeś. To było do przewidzenia. Obojnaków można by było podpiąć pod biseksualistów. Ja myślę że dużo jest katolików obojnaków i pewnie chodzą do komunii.
Niektórzy z nich akceptują swoją płeć tak oryginalną. Taki dar od Stwórcy.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
według mnie orientacja seksualna nie ma wiele wspólnego z religią, a to ze duchowni uwazają inaczej to ich problem...
Biblia potępia homoseksualizm, ale to tylko książka. Do wszystkiego trzeba mieć zdrowy dystans...
Dystans to Ty masz ale zdrowy to nie koniecznie.

Obojnaków można by było podpiąć pod biseksualistów. Ja myślę że dużo jest katolików obojnaków i pewnie chodzą do komunii.
Armi, czy Ty możesz przestać szukać nowych wątków w tematach?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
jestem tolerancyjny ale nie az tak:] a poza tym co to za pytanie do hetero??:DD
hehe xD
ale słuchaj,może być tak że gdyby homoseksualiści zostali uznani za normalnych ludzi to potem pedofile,zoofile itp. chcieli by zostac zaakceptowani przez spoleczenstwo ;]
dasz palec,zabiorą Ci całą rękę ;]
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wszak w holandii oficjalnie dziala partia pedoflii z sekcja zoofili (boja sie zalozyc odrebna partie?)
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
wszak w holandii oficjalnie dziala partia pedoflii z sekcja zoofili (boja sie zalozyc odrebna partie?)
przecież to jest patologia :/ nie wyobrażam sobie tej patologii w Polsce,i nie wyobrażam sobie by moje dzieci wychowywały się w kraju rozpusty,dlatego jestem przeciwko legalizacji małżenstw homoseksualnych
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ta patologia to rzeczywistosc - narazie tam
a niedlugo u nas....
przeciez dla takiego tvn czy innej wyborczej przeciw moga byc tylko mohery...
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
a niedlugo u nas....
przeciez dla takiego tvn czy innej wyborczej przeciw moga byc tylko mohery...
weź mnie nie strasz
czemu jedynie mohery ? tylko mohery myślą biblijnie? bo już w Biblii pisze że homoseksualizm jest zły ;]
Sodoma i Gomora..
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Widzę że sobie z tym pytaniem nie poradziłeś. To było do przewidzenia. Obojnaków można by było podpiąć pod biseksualistów. Ja myślę że dużo jest katolików obojnaków i pewnie chodzą do komunii.
Niektórzy z nich akceptują swoją płeć tak oryginalną. Taki dar od Stwórcy.

obojniaków w sensie fizjonomicznym ? sądzę, że jest ich mniej niż ludzi z 6 palcami u rąk.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
A Henryk Pobożny miał 6 palców u jednej stopy, o! Zginął biedak w bitwie pod Legnicą i runęła myśl o wcześniejszym zjednoczeniu Polski..
Ale to taki mały offtop.
 

Łucjusz

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Chrześcijanin to po prostu człowiek ochrzczony jak sama nazwa wskazuje więc gej może być chrześcijaninem jak rodzicie cię chrzcili wtedy nie wiedziałeś że będziesz gejem ale bycie prawdziwym chrześcijaninem(nie tylko na papierze) zobowiązuje z resztą nie jestem księdzem więc ci nie powiem.
 
D

dyniek

Guest
jak mozecie porównywac homoseksualizm z pedofilią czy zoofilią?? ogromna przepasc miedzy tymi pojęciami...
 

gewaraz

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2008
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Tomaszów Lubelski
Listy Pawła mówią wprost i bez jakiejkolwiek metaforyki. "Obrzydliwością jest gdy dwóch mężczyzn współżyje ze sobą." Homoseksualizm jest grzechem i grzechem na zawsze pozostanie, a ten, kto nie dąży do wyzwolenia od grzechu nie jest chrześcijaninem. Tutaj nie ma dyskusji. Nigdy nie będą, nie są i nie byli chrześcijanami.

Dzisiaj homoseksualizm rozpatruje się jako wymiar jakieś innej miłości, która jest nie wyjaśniona i dlatego nie jest przyjmowana. Mój znajomy, psycholog kliniczny, mówił, ze przychodzą do niego ludzie, którzy nie wiedzą jaka mają płeć. Patrzą w spodnie i nie wierzą. Przychodzą tacy, którzy lubią różowy, zachowują się jak dziewczyny ale w spodniach mają genitalia męskie. Może rozpatrzymy problem homoseksualizmu w ten sposób. Że to choroba psychiczna, gdzie kolesiowi w mózgu coś się poprzestawiało, i wydaje się że jest dziewczyną, ale przez X lat serwowano mu że jest facetem i dlatego teraz lubi towarzystwo mężczyzn niż kobiet.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
jak mozecie porównywac homoseksualizm z pedofilią czy zoofilią?? ogromna przepasc miedzy tymi pojęciami...
Nie dla wszystkich.

Nigdy nie będą, nie są i nie byli chrześcijanami.

Że to choroba psychiczna, gdzie kolesiowi w mózgu coś się poprzestawiało,t.
Chrześcijaństwo nie potępia człowieka tylko jego słabości.

Tu pies pogrzebany, homo nie chcą absolutnie uznać tego za chorobę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry