czy milosc miedzy chlopakiem a dziewczyna istnieje ?

Status
Zamknięty.

ikusia18

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
tu i tam gdzie sie da ...
Bardzo dużo osób zadaje mi to pytanie: „Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną?” Każdy ma własne zdanie na ten temat. Jak jest naprawdę? Nigdy się nie dowiemy. No niestety.

Z jednym się zgadzam „Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus”. To się da zauważyć. Mamy zupełnie inne poglądy na poszczególne rzeczy. Nie mówiąc już o zupełnie innych charakterach. Myślę, że każda z Nas przeżyła coś w stylu „zakochałam się w moim przyjacielu”, albo coś całkiem odwrotnego „mój przyjaciel we mnie”. I teraz pytanie: Powiedzieć mu czy milczeć? I tutaj też całkowita dowolność:). Załóżmy, że mówimy mu o wszystkim, co do niego czujemy itd. A tu nagle okazuje się, że ON ma kogoś (tzn. dziewczynę). No i co wtedy? Niestety… Zwykle kończy się to po prostu rozsypaniem przyjaźni. To tak bardziej pesymistycznie.

A teraz część optymistyczna. Znam bardzo dużo osób, np. swoich znajomych, którzy przyjaźnią się już od dzieciństwa i jest między nimi wszystko w porządku. (Mowa oczywiście o przyjaźni między chłopakiem i dziewczyną). Więc dlaczego zakochujemy się w sobie? Jak to w ogóle możliwe. No uwierzcie, że możliwe. Ja sama w swoim życiu miałam kilka takich wzlotów i upadków. Za każdym razem kończyło się to tak samo : koniec przyjaźni; znajomości. Aż trafiłam na mojego teraźniejszego najlepszego przyjaciela. Ale mojej opowieści słuchać przecież nie będzie. A i tak łatwo się domyśleć jaka była nasza historia.

Więc na sam koniec zadaję Wam pytanie : „Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną?” Czekam na Wasze opinie. Wypowiedz się!
 
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
51
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wrocław
„Czy istnieje przyjaźń między chłopakiem i dziewczyną?”

Wydaje mi się, ze istnieje. Jasne że zdarza się, że przyjaciele( oboje lub tylko jedna strona) zakochują się w sobie, a wydaje mi się dlatego, że miłość opiera się na przyjaźni, gdy ktoś jest naszym przyjacielem to generalnie bardzo dobrze go znamy, wiemy o jego wadach a mimo to akceptujemy je, stąd już " Do zakochania jeden krok" . Ale sama znam wiele takich przypadkow, gdzie dziewczyna i chlopak swietnie sie dogaduja, ale pozostaja tylko w stosunkach przyjacielskich.

Podsumowując: Moim zdaniem przyjaźn miedzy chłopakiem a dziewczyną istnieje.

Alicja .
 

kleopatra36

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
123
Punkty reakcji
0
Oczywiście że istnieje, do momentu kiedy jedna ze stron nie będzie chciała czegoś więcej albo jeśli jedna ze stron jest homoseksualna :) Przecież gdyby małżeństwa miały istnieć tylko z miłości to by nie przetrwały zbyt długo, ponieważ w związku najważniejsze są wartości charakteryzujące przyjaźń :] Najlepiej wychodzić za mąż/żenić się z najlepszym/szą kolegą/koleżanką :]
 

RaFi777

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
194
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Lbn
Jeśli obu stronom zależy na przyjaźni to przetrwa ona nawet miłość jednej z osób do drugiej...
Wiem coś o tym...
 

innaboinaczej

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
skądś.
Oczywiscie, ze isttnieje! Moim zdaniem jest szczersza , bo miedzy dziewczynami roznie bywa.... a z chlopakiem wszystko jest prostrze.
 

krolik19900906

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2008
Posty
386
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bielsko-Biała
Nie istnieje ! Nie istnieje ! To bujda na resorach !

Tez jestem tegpo samego zdania. Jestem tego w 100% pewny ze taka przyjazn nie moze miec miejsca!!!!!
W sumie po krotszym czy dluzszym czasie uswiadomimy sobie ze cos czujemy do tej osoby.... I wtedy to juz nie przyjazn!!1
Albo jak niektorzy pisza ze sa "przyjacielami" i uprawiaja seks... To czy to jest przyjazn??? BB)

Dla mnie to jest temat rzeka bo kazdy i tak bedzie mial inne zdanie
 

eglise

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2007
Posty
745
Punkty reakcji
0
Istnieje taka przyjaźń! bez seksu, czysta przyjaźń, wsparcie zaufanie itd..
 

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
temat: czy miłość między chłopakiem a dziewczyną istnieje?
Twoje pytanie w poście: czy przyjaźń między chłopakiem a dziewczyną istnieje?

może tak skonkretyzujmy na jakie pytanie chcesz odpowiedź. bo miłość to miłość a przyjaźń to przyjaźń. :glare:
jeśli Ty tu nie widzisz różnicy w tych pytaniach to znaczy, że przyjażń=miłość więc idąc Twoim rozumowaniem przyaźń istnieje, bo miłość to przyjaźń a miłość przecież istnieje między płcią męską i żeńską.

no ale wracając jeszcze do pytania w temacie. jak można zadać pytanie czy miłość istnieje między chłopakiem a dziewczną? no przecież na świecie nie żyją tylko lesbijki i geje. więc miłość między przeciwnymi płciami istnieje :)

i jeszcze odpowiedź moja na pytanie w poście:
tak, istnieje przyjaźń między facetem a dziewczyną. z życia wiem. :eek:k:



hmm.. a tak się zastanawiam czy taki tema nie był już poruszany w kilku postach w tym dziale..?
 
Status
Zamknięty.
Do góry