Czy krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego przenieść?

Ciarson

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Wczoraj byłem porozmawiać z ''obrońcami'' krzyża. Niektórzy twierdzili, że nie stoją tam z powodu krzyża. Inny człowiek powiedział mi, że chętnie użyłby metod Hitlera i rozstawił 400 osób pod murem i rozstrzelał ( po tym stwierdzeniu poszedł się modlić ). Był też taki przypadek, że pewien mężczyzna z dłonią owiniętą różańcem chodził i buntował ludzi aby nie rozmawiali w poszczególnymi osobami. Takich dziwnych ludzi było tam sporo. Był też ksiądz, odprawiał jakieś modły, a potem kropił na ludzi wodą święconą (niektórym się to nie podobało). W pewnym momencie przyszedł mężczyzna ( z kolegami). Był przebrany za świnię, a na jego szyi widniał karton z napisem: ''Zbieram na kawalerski''. Nawet załapałem się na zdjęcia z ''człowiekiem świnią''. Potem za zdjęcie trzeba było już płacić (uzbierali z dobre 60 zł). Jeżeli nie macie co zrobić z wolnym czasem i chcecie go spędzić w miłym towarzystwie, to przyjdźcie pod krzyż. Zabawa gwarantowana! :)
 
C

Crockett

Guest
Wczoraj byłem porozmawiać z ''obrońcami'' krzyża. Niektórzy twierdzili, że nie stoją tam z powodu krzyża. Inny człowiek powiedział mi, że chętnie użyłby metod Hitlera i rozstawił 400 osób pod murem i rozstrzelał ( po tym stwierdzeniu poszedł się modlić ). Był też taki przypadek, że pewien mężczyzna z dłonią owiniętą różańcem chodził i buntował ludzi aby nie rozmawiali w poszczególnymi osobami. Takich dziwnych ludzi było tam sporo. Był też ksiądz, odprawiał jakieś modły, a potem kropił na ludzi wodą święconą (niektórym się to nie podobało). W pewnym momencie przyszedł mężczyzna ( z kolegami). Był przebrany za świnię, a na jego szyi widniał karton z napisem: ''Zbieram na kawalerski''. Nawet załapałem się na zdjęcia z ''człowiekiem świnią''. Potem za zdjęcie trzeba było już płacić (uzbierali z dobre 60 zł). Jeżeli nie macie co zrobić z wolnym czasem i chcecie go spędzić w miłym towarzystwie, to przyjdźcie pod krzyż. Zabawa gwarantowana! :)

To już było widać w TV :). Nadal jednak są przypadki, które twierdzą, że napewno wśród tych ludzi jest jakaś racja, argumenty a oni nie są psychiczni, mają sensowne powody by tam być, słowem, że są tam w słusznej sprawie w wzniosłym celu :]
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ale co to wszystko ma do racji? Że hitler, rozstrzelać, dziwak i woda?
 
C

Crockett

Guest
Ale co to wszystko ma do racji? Że hitler, rozstrzelać, dziwak i woda?

Obraz tych ludzi sprawia, że w głowie rozsądnego człowieka pojawia się oczywista wątpliwość, że ci ludzie są tam w celu, jaki przedstawiają i że powaga tego celu jest bezczeszczona dodatkowo razem z krzyżem przez zachowanie i wypowiadane słowa. I jeszcze władza ma się poniżać, dyskutować z nimi i spełniać ich chore zachcianki.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Ale do dziwaków z parad równosci itp juz tak?
Jak sie dopiero błaznia kraje europy zachodniej powaznie rozmaiwajac z grupami domagajacymi sie np wprowadzenie trzeciej płci dla transwestytów :) (jakis kraj chyba to nawet wprowadzil zdaje mi sie)
Albo - poważnie rozmawia się, nawet ulega żądaniom jakis lumpów przypinających się do drzew.

Poza tym zależy czy rozpatruje się: rację czy danie im za wygraną. W kwestii racji - argumenty ad persona nie mają absolutnie żadnego znaczenia.
 

Ciarson

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2010
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Te zabawy w obronę krzyża są już żałosne. Wiarę Katolicką już ośmieszyli wystarczająco. Wczoraj nawet jedna kobieta powiedziała, że jak chce to mogę sobie zabrać ten krzyż. To w takim razie po co Ci ludzie tak tam warują? Wczoraj poznałem odpowiedź na to pytanie, brzmi ona: Chcemy pomnika pod Pałacem. Chcą pomnika pod Pałacem Prezydenckim, a przychodzą się modlić?! Jeszcze mi się przypomniało jedna akcja... Pluli się do mnie, że kultury nie mam, a jakiś starszy mężczyzna wmawiał mi, że Ja do niego przeklinam. Inny się wtrącił się i kazał ''wypieprzać'' z Poniatowskim. Ci ludzie mnie przerażają :(
 
A

Aulelia

Guest
Bo oni tak naprawdę mają gdzieś Boga, Polskę - patrzą na to, żeby narobić szumu. Nie mają wyraźnego motywu. To działa tak. Możliwe, że jakiś zagorzały fanatyk postanowił zrobić burdę jako pierwsza osoba. Dołączyła do niego druga, której już nie zależało na "słusznym celu", tylko rozgłosie. Chciała, żeby była pokazywana w gazetach i w telewizji. Kolejne osoby kierowały się pobudkami: "dlaczego nie", decydowała za nich zwykła ludzka ciekawość. Więc udali się pod Pałac, żeby tylko się pokazać, zająć nudę. I pociągnęli siłą perswazji wielu innych.
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
Już się chyba wszyscy( patrz list Kaczyńskiego do członków PiS) odcięli od tej nielicznej grupki ludzi, którzy pod tym krzyżem wartę trzymają. Jest Wawel dla Lecha Kaczyńskiego, buduje się pomnki na Powąskach, są tablice upamiętniające i ofiary i samą tragedię. Co jeszcze może brakować do "godnego" upamiętnienia??? Może usypmy kopiec ku czci. Ale wątpię czy aż tylu bedzie chętnych do tego przedsięzięcia żeby to skutecznie zrealizować.
Krzyż przed Pałacem Prezydenckim już nie jest trendy. Już telewizje rozmaite pozwijały sprzęt i teraz to tylko "obrońcy" zostali i straż miejska. I niech tak zostanie. Niech tam sobie stoją i modlą się. Byle do wiosny!:) A rachunkiem za utrzymanie porządku należy obciążyć tych właśnie "obrońców", bo ja, jako współtwórca budżetu państwa nie życzę sobie, żeby z mojej kasy finansowano takie heppeningi.
 

fbi

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mi jest to obojętne czy ten krzyż zostanie przeniesiony czy nie. Istota chrześcijaństwa nie polega na tym by stawiać krzyże na każdym rogu ulicy. Ponadto, w Polsce są tysiące krzyży w różnych miejscach i nie ma żadnego znaczenia ten jeden krzyż więcej lub mniej. Jest to temat zastępczy mający odwrócić uwagę od tego co naprawdę ważne czyli np bankrutującego ZUS i deficytu budżetowego.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Usunięto krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego. Został przeniesiony do pałacowej kaplicy - poinformował szef Kancelarii Prezydenta, Jacek Michałowski.

- Krzyż jest teraz obok tablicy upamiętniającej wszystkie ofiary katastrofy, w kaplicy Pałacu Prezydenckiego. Będzie tam czekał na dogodny moment sprzyjający wykonaniu umowy między kurią, kancelarią a harcerzami. Trwanie tej sytuacji godziło w autorytet państwa i Kościoła. Stał się on zakładnikiem gry politycznej - uzasadniał Jacek Michałowski.

Szef kancelarii powiedział, że przenosiny miały miejsce o godzinie 8 rano. - Nie wiem, kiedy zostanie przeniesiony do kościoła św. Anny. Dogodny moment wyznaczy Kościół, kiedy będzie na to gotowy. Być może najpierw krzyż zostanie zabrany do Smoleńska - wyjaśnił. Zaznaczył, że dzisiejsze przeniesienie odbyło się bez przedstawicieli Kościoła. - Natomiast bez prezydenta taka decyzja nie mogłaby zapaść - dodał.
- Rozumiem, że to jest realizacja porozumienia między Diecezją Warszawską a Kancelarią Prezydenta, tego z lipca, która zamyka sprawę. To dobrze, uważam, że to wreszcie się musiało zdarzyć, mam nadzieję, że to nie zdarzyło się w nocy, tylko przed chwilą - skomentował na gorąco w Radiu ZET Grzegorz Schetyna.

onet.pl

No nareszcie zaczęli robić z tym porządek...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dobrze wiemy, że to nie obecność symbolu jest problemem, a niezdrowa fascynacja ludzi. Sami zobaczcie, nawet temu topicowi stuknęło 31 stron. To syndrom rozwydrzonego bachora w szkole. Wydurnia się, bo ktoś na niego zwraca uwagę. Wina jest po stronie zwolenników, przeciwników, a nawet zagorzałych komentatorów, jacy podgrzewają atmosferę. Sam napisałem tutaj, aby skwitować sytuację i więcej do tematu nawet nie zaglądam. Wolę już siąść w fotelu i poczytać fajną książkę.
 
C

Crockett

Guest
Nagłe przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego zaskoczyło jego obrońców. Dziś wieczorem spotykają się na Krakowskim Przedmieściu na Apelu Jasnogórskim - informuje prawicowy portal Niezależna.pl. Będą protestować przeciwko "zacieraniu przez polskie władze pamięci o ofiarach smoleńskiej katastrofy".

Obrońcy krzyża mobilizują się w Internecie, a pomaga im w tym portal Niezależna.pl, który zachęca do uczestnictwa w spotkaniu i nabożeństwie pod Pałacem Prezydenckim dziś o godz. 21. Apel pod hasłem "Nie pozwólmy władzy zacierać pamięci o ofiarach katastrofy smoleńskiej" pojawił się na stronach portalu zaraz po informacji o przeniesieniu krzyża do kaplicy w Kancelarii Prezydenta. Uczestnicy spotkania mają mieć ze sobą krzyże. Nie wiadomo, czy obrońcy postawią na Krakowskim Przedmieściu nowy krzyż. Wiadomo jednak, że nie odejdą sprzed Pałacu i będą modlić się tam do czasu, aż powstanie tam pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Chcemy żeby w tym miejscu powstał pomnik z krzyżem. Niestety prezydent Komorowski udowadnia kolejny raz, że nie chce pamięci tych wszystkich ludzi, którzy zginęli, a rządzący nie chcą wyjaśnienia tragedii pod Smoleńskiej - powiedział Dariusz Wernicki koordynator Społecznej Inicjatywy Obrony Krzyża. - A wszystko wskazuje na to, że to był sabotaż - dodał.

Źródło: Niezależna.pl/Informacje Gadu - Gadu


Czy są tu nadal na forum osoby, którzy uważają, że ci ludzie są normalni, mają swoją rację i że należy z nimi nadal prowadzić budujący dialog a ich żądania nie są terrorystycznym szantażem? :/
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Jakby nie bylo tego w telewizji 1-3 dni to problem sam by sie rozwiazal. Gro tych osob pewnie nie odroznia tego ze bohaterowie ich seriali nie sa postaciami rzeczywistymi. Jakby w telewizji mowili, ze marsjanie zatrzymuja Komorowskiego w palacu jako zakladnika sadze ze rownie duza grupa osob staralaby sie z tymi marsjanami spotkac. Moze ten temat spowoduje debate o oddzialywaniu mediow w kreowaniu szopek.

Czy są tu nadal na forum osoby, którzy uważają, że ci ludzie są normalni

A kogo obchodzi kto jest normalny a kto nie? Pewnie istnieje z 5% totalnych swirow w tym kraju a jako nikt o nich nie gada to gdzies z 2 miliony o wiele bardziej szajbnietych osob. Dla mnie nienormalne jest nakrecanie sie tematem!

I szczerze uwazam kazdego kto tam przychodzi po to by se popatrzec albo pozgrywac za o wiele gorszego wariata.
 
C

Crockett

Guest
Dla mnie jako szarego obywatela, którego interesuje polityka i wydarzenia jest to temat jak najbardziej do dyskusji bo gdybym do wszystkiego tak podchodził, nie interesowało by mnie nic. Co z tego, że media to dodatkowo nakręcają skoro i tak dzięki nim mam relację ze wszystkiego, czego nie mogę zobaczyć na żywo. Co z tego, że media to nakręcają skoro istnieje w naszym kraju najbardziej aktywna grupa kilkudziesięciu osób, które robią coś niesłychanie idiotycznego na skalę światową, a więc szopki po budynkiem głowy państwa.

Nie mam nic przeciwko, jak i cały naród przeciw upamiętnianiu tragedii. Ale czy trzeba to robić non stop, dzień i noc pod Pałacem Prezydenckim w formie szopek? Co myślą turyści, politycy z obcych państw, których najwięcej jest w Warszawie? Ciemnota, zacofanie, średniowiecze? Trzeba ten temat poruszać bo grupa umysłowo chorych starców na niespotykaną skalę niszczy godność Polski i religii.

Arcybiskup Michalik powiedział, że kościoła nie interesuje ta sprawa bo co oni mają do tego gdzie postawić szafkę lub stolik?... I to jest polski kościół? To jest jednoczenie wiernych? A teraz rzecznik episkopatu wyskoczył z pytaniem dlaczego nikt ich nie poinformował o przeniesieniu krzyża do kaplicy... Lepiej stracić setkę pseudo - katolików niż miliony a w szczególności młodych... To już się stało przez takie perfidne oddzielenie się od decyzji o miejscu postawienia krzyża. Taki mamy kościół i jego przedstawicieli.

Tu nie chodzi o szum medialny bo przecież przed Pałacem Prezydenckim są robione rozróby i zakłócany porządek publiczny - przez starszych ludzi, którzy na nic nie mają sił przecież... Jedynie na stanie miesiącami w jednym miejscu, nie mogąc zarazem określić celu, w jakim tam stoją... Jak tu się nie zajmować sprawą i jej nie komentować skoro starsza pani z różańcem w rękach płacze i klęczy przed oknem prezydenta Komorowskiego? To jest normalne i uargumentowane zachowanie? Na to jest miejsce w kościele przypominam. Chęci rozwiązania problemu są duże ale osoby za niego odpowiedzialne mają wraz z biegiem czasu kolejne żądania, które mają zabarwienie szantażu. W tej chwili chcą wnieść o zgrozo doniesienie do prokuratury o kradzież krzyża i jednoznacznie głoszą, że nie odejdą dopóki nie będzie pomnika! I po co te 31 stron gadania o tym, że oni mają swoje przekonania, których niektórzy nie chcą zauważyć i się nad nimi zastanowić? Czy to wciąż mało? Wystarczy przeanalizować mój post by wystawić ocenę, trzeźwo spojrzeć na to i stwierdzić czy ci protestujący mają prawo do tego robią na taką skalę.

Gdzie jest policja i służby prewencyjne? Czy minie miesiąc, kwartał czy pół roku ci ludzie nie odejdą i nie spuszczą z tonu, a żądania będą rosnąć. Gdy nadejdzie moment przeniesienia do kościoła św. Anny stanie się kolejna bitwa jak ostatnio i to jest pewne. Czy to nie powód by rozmawiać o tym problemie i teraz zająć się tymi ludźmi w należyty sposób? Ale jakby przyszło co do czego to wielu mimo wszystko Polaków powie, że wróciło ZOMO i komunizm, tacy są zacofani dziś, w 2010 roku.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Ale dlaczego ma mi byc wstyd za ludzi ktorzy cokolwiek chca chciec? Moze mi byc jedynie wstyd za tych co wobec tego chcenia robia ludzi za wariatow! Dosc juz marazmu w tym kraju i robienia z wariata ludzi ktorzy maja jakiekolwiek rzadania i postulaty nawet najbardziej absurdalne.
 

stickydude

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2010
Posty
289
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Koge
Ludzie, którzy tak bronili/bronią krzyża wypowiadali się, że zostaną bohaterami i zapiszą się w historii jako obrońcy krzyża - mniej więcej taki sens miała wypowiedź jednej z osób (jakiś starszy pan). A jakie w tym jest bohaterstwo? Nie wiem. Jak dla mnie to cała ta szopka jest zbędna, ludzie chyba nie mają nic lepszego do roboty.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Wszystcy sie wypowiedzieli? Jak juz powiedzialem... nie ma absurdalnych rzadan ani absurdalnych manifestacji ani absurdalnych apeli ani absurdalnych apelacji w demokracji. Kazda jest rowna i kazda jest potrzebna jezeli ludzie ktorzy je wykonuja tak uwazaja, sa tylko absurdalne reakcje na nie.

robione rozróby i zakłócany porządek publiczny

typowy stalinista by tak powiedzial.... Nie no jaki porzadek publiczny? Mamy demokracje niby.... Ale wlasnie po wypowiedziach niektorych pseudodemokracje bez mozliwosci apelacji i manifestacji. Szanowny krokiecie nie uwazam Cie za staliniste, zeby nie bylo ale widze sprawy w ktorych byscie sie bez slow zgodzili. Prosilbym tez szanownie abys nie robil ze mnie czlowieka nienormalnego, ktory niby ma Cie za zydokomuniste bo nie wiem co zydokomunista ma niby znaczyc. Wyznawce judaizmu i ateizmu materialistycznego?

Tu nie chodzi o szum medialny

To widocznie nie znasz przypadkow psychozy medialnej. O rzekomych ofiarach gwaltow i napasci przez glosnych gwalcicieli i zabojcow, rozglaszanych codziennie w mediach ani o psychozie inwazji marsjan na ziemie, kiedy ludzie rzeczywiscie uwierzyli w taka informacje podana w mediach.

P.S Usprawiedliwianie wlasnej wyzszosci, a nawet uzywanie przemocy tlumaczac sie porzadkiem publicznym, cokolwiek mialoby to znaczyc jest poprostu srodkiem dyktatorskim i tyranskim. Tyran nie musi dbac o oglade a jedynie o strach wsrod poddanych przed wykroczeniem przeciw "porzadkowi publicznemu".
 
C

Crockett

Guest
nie ma absurdalnych rzadan ani absurdalnych manifestacji ani absurdalnych apeli ani absurdalnych apelacji w demokracji. Kazda jest rowna i kazda jest potrzebna jezeli ludzie ktorzy je wykonuja tak uwazaja

Nie ma absurdalnych żądań w myśl czego? Jakiejś filozofii, idei z książki?
Czy absurdalnym nie jest by dla jednej osoby, bo głównie o Lecha chodzi, który jest mało znacząco postacią w historii, a tylko się rozbił podczas lotu, stawiać dziesięć pomników, sto pięćdziesiąt krzyży i pięć kopców bo tak chce setka emerytów?

O ile każda "myśl" ma prawo bytu i pomysł czy inicjatywa, o tyle każda nie jest potrzebna co widać na przykładzie krzyża, a w demokracji liczy się głoś większości i wszystkich nigdy się nie zadowoli i taki system pewnie nie powstanie. I PiS i reszta muszą się z przegraną pogodzić.

typowy stalinista by tak powiedzial.... Nie no jaki porzadek publiczny? Mamy demokracje niby.... Ale wlasnie po wypowiedziach niektorych pseudodemokracje bez mozliwosci apelacji i manifestacji. Szanowny krokiecie nie uwazam Cie za staliniste, zeby nie bylo ale widze sprawy w ktorych byscie sie bez slow zgodzili. Prosilbym tez szanownie abys nie robil ze mnie czlowieka nienormalnego, ktory niby ma Cie za zydokomuniste bo nie wiem co zydokomunista ma niby znaczyc. Wyznawce judaizmu i ateizmu materialistycznego?

Manifestować można i żądać czegoś, co jest godną ideą, ciekawym pomysłem, niezbitą racją strony żądającej, co wpłynie pozytywnie na państwo, ludzi i gdy wyraża się to w kulturalny sposób, nie naruszający porządku. No i dobrze by było byś rozróżniał te pojęcia na tle pojęcia - anarchia. Bo tutaj mamy do czynienia z setką najaktywniejszych osób, które kolejnymi żądaniami zaczynają mieszać coraz bardziej w opinii Twojej, mojej i każdego innego obywatela a także państwa, jako całości, wykorzystując symbol religijny, a wszystko napędzane jest osobą prezesa PiSu. To jest spokój i porządek? Tego się nie ma wymagać?

To widocznie nie znasz przypadkow psychozy medialnej. O rzekomych ofiarach gwaltow i napasci przez glosnych gwalcicieli i zabojcow, rozglaszanych codziennie w mediach ani o psychozie inwazji marsjan na ziemie, kiedy ludzie rzeczywiscie uwierzyli w taka informacje podana w mediach.

Media mają taką rolę lub przynajmniej sobie ją taką uczyniły. Co nadal nie zmienia faktu, że pokazują wszystko, relacjonują i to dzięki nim mogę tu pisać na podstawie przedstawianych obrazów.

P.S Usprawiedliwianie wlasnej wyzszosci, a nawet uzywanie przemocy tlumaczac sie porzadkiem publicznym, cokolwiek mialoby to znaczyc jest poprostu srodkiem dyktatorskim i tyranskim. Tyran nie musi dbac o oglade a jedynie o strach wsrod poddanych przed wykroczeniem przeciw "porzadkowi publicznemu".

Zgadzam się. Ale od pięciu miesięcy trwa debata i wysuwane są ręce a kiedy pierwsze żądania są spełnione, wysuwane są następne a obecnie groźby w postaci zgłoszeniu "rzekomej" kradzieży do prokuratury. Każdy najpierw rozwiązuje dyplomatycznie problemy a jeśli to nic nie da, by zaprowadzić porządek używa siły. To normalne. Nie użyto jej i niesłusznie już ostatnio. Czyli uważasz, że gdy kościół zdecyduje się na przeniesienie krzyża do kościoła św. Anny i jacyś katoliccy chuligani zaczną rzucać wyzwiskami albo taranować ogrodzenie, jak wtedy, to policja ma stać z uśmiechem? W mało którym temacie tyle pisałem i tyle faktów przedstawiałem na niekorzyść obrońców. Zarzuty by się dla nich znalazły a powodów by dostali pałą jest mnóstwo i znajdą się mimowolnie gdy znowu zaczną rozróbę.

Moze mi byc jedynie wstyd za tych co wobec tego chcenia robia ludzi za wariatow!

Mi by było wstyd, że wśród rodaków są osoby, którzy hańbią godność królów na Wawelu, kładąc tam najzwyklejszego polityka a potem żądają dla niego jeszcze krzyży i pomników na każdym rogu. Zastanów się nad tym...
 
Do góry