Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

janpi

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Kawy nie piję wcale i bardzo dobrze się z tym czuję, polecam sobie spróbować takiego kawowego detoksu ;)
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
A jak dla mnie żadne marketowe, tylko świeżo palone z palarni kawy. Kawy z marketu są wypalane często na rok przed sprzedażą i ich aromat i smak jest znacznie mniejszy. Polecam przynajmniej raz zamówić sobie porządnej jakości kawę z mniejszej palarni i zobaczyć jaka jest różnica https://studiokawy.pl/sklep/kawa/rodzaj/ziarnista/ - moge polecić kawy tutaj, dobra cena w stosunku do jakości. W dodatku można praktycznie każdą kawę zamowić w mniejszej gramaturze i przetestować czy smakuje.

Kawę robię sobie w domu w ekspresie. A potem przelewaam do kubka termicznego.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 313
Punkty reakcji
199
No właśnie, kawa... Zdrowa czy szkodliwa?
Ja się czuję od niej uzależniona, ale po sobie żadnych objawów jej nadużywania nie widzę. Podono odwadnia i wypłukuje magnez z organizmy, ale czy to czasem nie jakiś mit?
Czekam na wypowiedzi!
Nie musi być zdrowa ale to z automatu nie oznacza ze jest szkodliwa.
Moja kardiolożka nie czyni mi zarzutów z jej picia więc wydaje się ze nie jest tak szkodliwa skoro takiemu zdechlakowi nie szkodzi.
Być może wypłukuje magnez ale ja bym z tego tragedii nie robił.
Pita w niewielkich ilościach raczej magnezu nie wypłucze zaś w dużej ilości może po prostu pić nie należy bądź wypada uzupełniać magnez.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 464
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Kawa jest zdrowa, to produkt naturalny, tylko oczywiscie bez przesady, w nadmiarze wszystko jest szkodliwe.
1. Kawa zwiększa prawdopodobieństwo zawału serca — MIT
2. Kawa zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera — FAKT
3. Picie kawy uzależnia — MIT
4. Kawa odwadnia i wypłukuje magnez — MIT
5. Kawa wspomaga odchudzanie — FAKT, ale...

Zauważ, że pozytywny wpływ kawy na organizm lub przynajmniej brak negatywnej zależności pomiędzy nią a stanem zdrowia dotyczy wyłącznie jej umiarkowanego spożycia. Mowa o 3-5 filiżankach dziennie. To równowartość maksymalnie 400 mg kofeiny, przy czym jej jednorazowa dawka nie powinna przekraczać 200 mg.
Czy picie kawy jest zdrowe? Zasadniczo tak, ale tylko pod warunkiem, że nie masz ku temu żadnych przeciwwskazań. Nie jest to bowiem odpowiedni napój przede wszystkim dla osób cierpiących na nadkwasotę i wrzody żołądka. Unikać go warto również w przypadku problemów z ciśnieniem i stresem.
 
Do góry