Czy kawa jest zdrowa / szkodliwa ?

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Ja pije i to i to ;)

Kawe podejrzewam ze ma dzialanie pobudzajace. W przypadku Yerby nie zauwazylem absolutnie zadnego dzialania. Troche sciema z tym "naturalnym energetykiem". Ale ze smaku dobra i sam rytual pica fajny.
 

bellonna

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
14
Punkty reakcji
1
tylko kawa, I♥kawa, mhmmm dzien bez kawy nie jest dobry!
 

Czciciel Kawy

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2012
Posty
25
Punkty reakcji
2
No proszę, dopiero co założyłem konto i to jest pierwszy topic jaki trafiłem :) Uwielbiam kawę, choć mam do niej stosunkowo niecodzienne podejście, bo uwielbiam mieloną, bez cukru, bez mleka, bez żadnych "udziwniaczy", zalaną wrzątkiem. Robię najczęściej za jednym zamachem 2-3 kubki (czasami 1,5l dzbanek na cały dzień :) ), żeby nie chodzić co chwila do kuchni. Piję letnią lub zimną, jeżeli rano mam na biurku wczorajszą kawę też nie pogardzę. Czy jestem dziwakiem? :p
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Chlanie zimnej kawy np, z wczoraj jakoś mi nie leży ale z braku innej to wiadomo. Co do robienia kilku na raz to ja nie mam tak, wolę ten rytuał oprawiać kilka razy dziennie. :icon_twisted:
 

winowocowe

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
W nadmiarze jest szkodliwa. Ale w rozsądnych ilościach dla wielu ludzi jest zbawieniem. Dla mnie także. Szczególnie rano. Zacząć dzień od kubka gorącej kawy - piękne.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Najpiękniejsze jest to, że mamy mnóstwo odmian kawy, nawet na upały można się rozsmakować w mrożonej kawie z mlekiem :) Do 3 kubków dziennie można pijać na zdrowie, a teraz lece po moje zasłużone wieczorne espresso!
 
E

Ejan87

Guest
Uwielbiam smak kawy, nie może być dnia, bez chociaż jednej kawy. Uwielbiam ją pod każdą postacią, gorącą z mlekiem, mrożoną, cappucino, cafe late, z ekspresu, rozpuszczalną - nie lubię tylko parzonej ;) ale fajny efekt, podobny do kawy daje także chociażby yerba mate ... szukając coś o kawach trafiłam na taki artykulik, który je porównuje : http://www.yerbafreaks.pl/yerba-mate-vs-kawa.html .
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Nie spodziewałem się, że znajdę temat o kawie w dziale z nałogami:p
Ja uwielbiam zapach kawy świeżo zmielonej i zaparzonej klasycznie po Turecku, czyli po Polsku :p . Czarną, z mleczkiem spienionym, z lodami, mrożoną, chyba w każdej postaci preferuję. Kawę piję prawie codziennie, czasem dwie. Czytałem trochę o tym czy jest zdrowa czy raczej szkodzi i doszedłem do wniosku, że w racjonalnych ilościach nie zabiła jeszcze nikogo, chyba że ktoś się utopił, ale to inna historyja.
Tak że na zdrowie przyjaciele kawosze :)
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Kawa... no właśnie... SZKODLIWA?
Ja się czuję od niej uzależniona, ale po sobie żadnych objawów jej nadużywania nie widzę. Podono odwadnia i pobiera dużo magnezu z organizmy, ale czy to czasem nie jakiś mit?
W zbyt dużej ilości owszem.
Ja wypijam jedną kawę rano i pierwsza czynność którą rano robię, to nastawiam wodę na kawusię.
Kocik na kolanach, jesienny krajobraz za oknem i kawa. Cudownie.
 
0

03092010

Guest
kocham zapach kawy swiezo mielonej, nastepnie parzonej. i jedyna jaka moge pic to tylko z dodatkami. kawa po wiedensku. niestety, pijam moze raz w m-cu...
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Ja uwielbiam zapach kawy świeżo zmielonej i zaparzonej klasycznie po Turecku, czyli po Polsku :p .
Ekhm, że się tak wetnę - kawy po turecku się nie parzy. ;-) Kawę po turecku GOTUJE się w tygielku, zwykle kilkakrotnie nawet. To kompletnie co innego niż klasycznie zaparzona "po naszemu" mała czarna albo tym bardziej neska.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
nie piję, nie lubię, nie działa na mnie.. a szkodliwe w dzisiejszych czasach jest wszystko -.-
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Ekhm, że się tak wetnę - kawy po turecku się nie parzy. ;-) Kawę po turecku GOTUJE się w tygielku, zwykle kilkakrotnie nawet. To kompletnie co innego niż klasycznie zaparzona "po naszemu" mała czarna albo tym bardziej neska.
Jaaaaa... to się trochę wygłupiłem :p pewnie jest tak jak piszesz a ja po prostu pojęcia pomyliłem, czyli po turecku nie pijam :D
 

Rugxa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ouagadougou
Poza rozpustą dla moich kubków smakowych kawa nie daje mi absolutnie nic. Koniecznie czarna. Bez cukru, bez mleka, minimum 2 dziennie, pycha. :)
 

andre2k

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
kawe pije nie dla smaku tylko zeby mnie "potrzepała" i ogarneła, jedna mocna dziennie wystarczy... i lepiej byc uzalezniontm od kawy niz od amfetaminy ;)
 
Do góry