Czy jesteś świadomy na jakim oleju silnikowym jeździsz?

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Przy tym oleju jest też zmniejszona emisja spalin, dla niektórych osób to bardzo istotne jest :)
 

Aro38

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
oczywiście że jest to bardzo ważne i myslę ze dla wszystkich nie tylko dla niektórych także po przez zakup odpowiedniego oleju silnikowego w tym wypadku Shell ograniczamy emisje spalin.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
samba_mamba napisał:
Jakie jeszcze fajne właściwości ma ten olej? Brzmi jak coś dla mnie.
Według opisu producenta całkiem sporo ma korzyści:

- ochroną przed zużyciem i szlamem, posiada technologię aktywnego czyszczenia
- tłoki są o 50% czystsze w porównaniu ze standardowymi olejami
- sprawia, że silnik posiada większą wydajnosć paliwową jest to równe mniejszej emisję spalin
- łatwiejszy rozruch przy niskich temperaturach, szybszy przepływ oleju dla szybszego rozgrzania silnika
- posiada niski stopień odparowywania co sprawia, że zużycie oleju jest niższe i zmniejsza konieczność dolewania oleju
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
a skąd takie właściwości tego Shella?? Bo w moim aucie stosuje taki olej (mechanik zalewa) ale nigdy go nie pytałem o właściwości oleju.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Cieżko mi powiedzieć, bo chemikiem nie jestem, ale Shell ma kontrole nad produkcją swojego oleju od samego wydobycia. Sami tworzą oleje bazowe. Do tego te które teraz są najnowsze począwszy od Shell Helix Ultra są produkowane na bazie gazu ziemnego.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Caraoka napisał:
Cieżko mi powiedzieć, bo chemikiem nie jestem, ale Shell ma kontrole nad produkcją swojego oleju od samego wydobycia. Sami tworzą oleje bazowe. Do tego te które teraz są najnowsze począwszy od Shell Helix Ultra są produkowane na bazie gazu ziemnego.
dowiedziałem się na innym forum że dzięki temu że jest z gazu ziemnego to dobrze wpływa na silnik. Oczyszcza go.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
mazi07 napisał:
Cieżko mi powiedzieć, bo chemikiem nie jestem, ale Shell ma kontrole nad produkcją swojego oleju od samego wydobycia. Sami tworzą oleje bazowe. Do tego te które teraz są najnowsze począwszy od Shell Helix Ultra są produkowane na bazie gazu ziemnego.
dowiedziałem się na innym forum że dzięki temu że jest z gazu ziemnego to dobrze wpływa na silnik. Oczyszcza go.
Nie tylko na silnik ale tez na EGR. Ogólnie olej w silniku jest bardzo ważny więc tu akurat plus dla Shell.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
Caraoka napisał:
Cieżko mi powiedzieć, bo chemikiem nie jestem, ale Shell ma kontrole nad produkcją swojego oleju od samego wydobycia. Sami tworzą oleje bazowe. Do tego te które teraz są najnowsze począwszy od Shell Helix Ultra są produkowane na bazie gazu ziemnego.
dowiedziałem się na innym forum że dzięki temu że jest z gazu ziemnego to dobrze wpływa na silnik. Oczyszcza go.
Nie tylko na silnik ale tez na EGR. Ogólnie olej w silniku jest bardzo ważny więc tu akurat plus dla Shell.



a tego to nie wiedziałem. Dobry ten olej Shell ale moim zdaniem w Polsce nie jest jakoś mocno popularny.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
a tego to nie wiedziałem. Dobry ten olej Shell ale moim zdaniem w Polsce nie jest jakoś mocno popularny.

Szczerze powiedziawszy nie znam osoby która nie znałaby marki Shell jeśli chodzi o oleje samochodowe. Czemu uważasz, że nie jest popularny?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ja nawet nie wiem, co mi teraz wlali do silnika :D Sprawdzę z ciekawości niedługo, ale sam pewnie będę dolewał oleju orlen, bo jest tani, a ja akurat tankuje na orlenie ;)

Co ciekawe - autko ma już 20 lat, a jak mi ostatnio olej wymieniali w maju, to podczas tych 10 000 przebiegu od wymiany do wymiany dolałem oleju... Raz. I to w dodatku jak pojechałem na wymianę teraz, to miałem prawie full ;)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Nie wiem, zlecam to specjalistom, nie znam się na tym, olej i filtr wymieniają mi przy okazji przeglądów w ASO Forda.
 
Do góry