elunia922

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
bez przesady. Dzieci które zakładają takie tematy nie powinny robić takich rzeczy to nie bd się martwiły. nie mając objawów ciąży a zaledwie spóźniającą się kilka dni miesiączkę nie należy od razu myśleć że jest się w ciąży. Gdy się ma objawy to należy się martwić lub cieszyć zależy jak kto woli ale wtedy idzie się do apteki po test i się sprawdza a gdy wychodzi negatywny a miesiączki nie ma i ma się objawy ciąży (inne niż brak miesiączki) to można się zapytać na forum czy to może być ciąża. Jak się nie wie takich rzeczy to lepiej zrezygnować z seksu aż się dorośnie.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Cześć !

W jakim stopniu prawdopodobne jest żeby dziewczyna zaszła w ciążę kiedy starałem się na wszystkie sposoby żeby temu zapobiec ? Łączyłem prezerwatywę (Durex Extra Safe) ze stosunkiem przerywanym, a mimo to zaszła w ciążę. Po badaniu ginekologicznym nie ma wątpliwości, przynajmniej tak mi powiedziała moja dziewczyna, a ufam jej. Z seksem na prawdę uważaliśmy i rzadko kiedy dochodziło do zbliżenia. Nie wiem po co tyle zabezpieczeń, skoro nawet im nie można ufać

Nie ma 100% metody antykoncepcji. Jeżeli zdecydowaliście się korzystanie z prezerwatywy z dodatkiem środka plemnikobójczego a wytrysk miał miejsce poza drogami rodnymi partnerki to ryzyko ciąży jest właściwie zerowe. Jedyna możliwość zajścia w ciążę w podobnym przypadku istnieje w sytuacji, gdy najpierw stosowaliście stosunek przerywany, by tuż przed ejakulacją założyć kondom.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Witam serdecznie. Ostatnia miesiaczke mialam 31.08.2011 . dnia 11.09. i 18.09 staralam sie wraz z mezem o dziecko. Cykle miesiaczkowe zawsze mam reguralne 30 dniowe czyli w tym miesiacy powinnam dostac miesiaczke 01.10 ale niestety jej nie ma . mimo ze zawsze byla na czas. Zawsze przed okresem tydzien jakos tak bolaly mnie piersi i to bardzo a teraz dopiero poczulam je 01.10 czyli wczoraj. strasznie boli mnie brzuch tak jak by mialo mnie cos rozsadzic w srodku. mozna to porownac do tego jak boli przed miesiaczka ale w tym miesiacu jest to silniejsze i zaczelo sie tydzien przed spodziewana miesiaczka. Sluz mam bialy ale srednio wodnisty. Temperature nie wiem jaka mam bo nie miezylam sobie.jesli chodzi o mocz oddaje czesto ale to moze przez to ze duzo pije. Jesli chodzi o test robilam sobie 01.10 ale wyszedl negatywnie. A nie moge isc narazie do lekarza bo jestem za granica i nie wiem co mam zrobic?? Czy jest szansa ze bede mama??
Prosze o odpowiedz

Jeżeli Twoje cykle są zawsze regularne, niezależnie od występowania czynników mogących wpływać na jego długość takich jak stres, zmiana diety, klimatu, rytmu sen-czuwanie, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Test ciążowy wykonałaś prawidło. Zdarzają się jednak przypadki, że w dniu spodziewanej miesiączki wyniku testu są fałszywie ujemne. Warto powtórzyć tst za 2-3 dni. Możesz też spróbować oznaczyć poziom betaHCG w surowicy krwi.
 

roxymee18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej ,
uprawialismy seks 6 dni przed owulacja 4 dni przed i 1 dzien przed ... bardzo chce dzidziusia jakie sa mozliwosci tego ze jestem w ciazy?
 

ladyMargaret

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Lubelskie.
To zależy od wielu czynników... Między innymi od tego ile żyją plemniki Twojego mężczyzny. Jeżeli pije często alkohol, i pali papierosy to jego plemniki moga byc mniej żywotne i po prostu nie dożyć do Twojej owulacji. Najlepiej poczekaj troche i jakis tydzień po owulacji zrób test. Albo idź do ginekologa niech wyznaczy Ci dni płodne a później do łóżka, trenuj z facetem ;D
Powodzenia.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
hej ,
uprawialismy seks 6 dni przed owulacja 4 dni przed i 1 dzien przed ... bardzo chce dzidziusia jakie sa mozliwosci tego ze jestem w ciazy?

Szanse na ciążę są i to wysokie. Tak naprawdę każdy stosunek mający miejsce w trakcie dni płodnych może zakończyć się zapłodnieniem. Niestety niemożliwe jest dokładne, liczbowe ustalenie szans, gdyż zapłodnienie uwarunkowane jest współdziałaniem wielu sprzyjających czynników.Badania naukowe dowodzą, iż największe szanse poczęcia istnieją ze stosunków mających miejsce 48 godzin przed owulacją. Większość pań ma problemy z dokładnym ustaleniem owulacji. Jak się okazuje, owulacja nie zawsze występuje 14 dni przez miesiączką. Czas ten jest osobniczo zmienny i najczęściej przypada na 10-16 dni przed miesiączką. Z Twojego opisu wynika, że Ty nie masz problemów z ustaleniem dnia owulacji, dlatego, gdyby nie udało się w tym miesiącu, warto zastosować sie do tych wytycznych w przyszłym miesiącu.
 

rubi2111

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Hej. Mam problem. Miałam ostatnio okres przez 22 dni( od 1 paź) , jakaś dziwna anomalia , byłam u ginekologa i powiedziała że to być może na skutek burzy hormonów, gdyż jakieś 4 miesiace temu przestałam brac tabletki anty.
A więc z tego wynika że jestem w 48 dniu cyklu - który jest na pewno też inny niż normalnie... boje się że mogę byc w ciązy bo sie wczoraj nie zabezpieczylismy ...wiem że pytanie głupie itd, ale czy jest taka możliwość że zajde w ciążę?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
bardzo odpowiedzialne to było, jak sie nie mysli nad tym co sie robi to teraz troche stresu ci nie zaszkodzi, moze bedziesz miala nauczke na przyszlosc.
 

rubi2111

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
było mi tak dobrze ze nawet nie chciałam myslec;) wiadomo że się boje bo jestem młoda, ale jak bym była to dałabym sobie rade, dzieci są takie cudowne ;):):)
tylko czy to jest prawdopodobne , że zajdę mając tak rozregulowany cykl??
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
dzieci sa cudowne na obrazku albo u kogos, ale dzieci w rzeczywistosci, po za ta cudownoscia to masa obowiazkow, czasu i pieniedzy wiec moze lepiej niech Ci sie nie spieszy.

oczyscie ze jest mozliwe, teraz nawet nie mozesz okreslic dni plodnych i nieplodnych wiec to totalna ruletka, w ogole co to za pomysl ze po odstwieniu tab nie uzywa sie zabezpieczen?
 

rubi2111

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
RAZ nam się zdarzyło nie zabezpieczyć, długo się niewidzieliśmy itd... najgorsze jest to że nawet niewiem kiedy mamzrobić test ciażowy, bo niemoge okreslic kiedy dostane okres....
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
RAZ nam się zdarzyło nie zabezpieczyć, długo się niewidzieliśmy itd... najgorsze jest to że nawet niewiem kiedy mamzrobić test ciażowy, bo niemoge okreslic kiedy dostane okres....

prezerwatywy sprzedaja w kazdym kiosku, stacji benzynowej wiec AZ TAK chyba głodni nie byliscie zeby 15minut nie poczekac.

test wiarygodny jest dopiero po 2tyg od stosunku.
 

Piotr85

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Hej ostatnio a dokładnie 23 dni temu kochaliśmy się z dziewczyną oczywiście mieliśmy prezerwatywę. Doszedłem w niej i tak jeszcze chwilkę po orgazmie leżeliśmy wspólnie gdy wstała zauważyłem że prezerwatywa przykleiła się do niej i miała spermę do o koła pochwy była taka możliwość że się wylało coś bo mi flaczek się zrobił. Dziś dostała pierwszy raz w życiu zgagi oraz zaczęły boleć ją piersi, plecy bolą ją od paru dni ma jakiś zwiększony apetyt no i jest nieregularny okres dziś jest 33 dzień ostatnio było 35 dni więc mam jeszcze nadzieję. Jak myślicie czy to może być ciąża?
 

Zamieniowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej wszystkim. STAram sie o dziecko. KOchalam sie w dni plodne. 10 dni później dostalam plamienia bardzo skąpego i trwało 3 dni. KIlka dni później bol podbrzusza jak przed okresem. BOli mnie żołądek i przez to ciagle mi nie dobrze, odbija mi sie i ulewa. MAm zmienne nastroje i twarde podbrzusze.. czuje ze jest inaczej niż wcześniej.. jednak Zrobilam dza testy i pierwszy wyszedł pozytywny, a drugi juz negatywny. JAKą jest szansa, ze drugi był mylny, a jaką, ze pierwszy.? PRoszę, ropomożcie!!:(
 

Tuncia

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej. Potrzebuję waszej porady i opinii, bo nerwy, rozmyślania i stres już mi tak zamydliły oczy, że nie jestem w stanie trzeźwo myśleć...
Zacznę od początku... Kochaliśmy się z partnerem bardzo często... zawsze w dni niepłodne (omijalismy 10-18 dni cyklu)... zawsze stosowaliśmy prezerwatywy, które nigdy nie pękły, ani się nie zsunęły... a mnie się już spóźnia 3 dni okres i ani widu ani słychu żeby miał się pojawić, zero typowych objawów... Robiłam 2 razy test ciążowy w 29 i 32 dniu cyklu... (cykle miałam praktycznie zawsze 30 dniowe).... oba testy wykazały brak ciąży...

Proszę o opinię, czy jest jakaś możliwość ciąży? kurcze, ani pójść do ginekologa teraz bo są święta, nie wiem... pomocy Kochani
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Możliwość zawsze jest. Ale to chyba normalne u kobiet, że okres im się spóźnia czasami? W ogóle w młodym wieku, z tego jak wywnioskowałem.
Po pierwsze nie panikuj.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
"Jakaś" mozliwość ciąży jest zawsze. Ale nie wydaje mi się,żeby w Twoim przypadku było się czym martwić. Powtórz test po świętach, a jeśli nadal nie będziesz mu wierzyć - idź do ginekologa. Nie ma się czego bać :)A na razie uspokój się, trzy dni opóźnienia to nie tragedia, zdarza się nawet i więcej, z różnych przyczyn. Pozdrawiam!
 
Do góry