whatthefuck

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
W ciągu tego miesiąca kochałam się z moim chłopakiem ok. 3 razy... jesteśmy bardzo, bardzo ostrożni, i zawsze po stosunku sprawdzamy prezerwatywę. Wszystko było w porządku, ale niepokoi mnie pewien fakt. Nie dostałam w tym miesiącu jeszcze okresu. Dodam, że mam nieregularny. Czasem zdarza się 1 dnia miesiaca, czasem 6, 16, bardzo różnie. Zauważyłam też, że moja pochwa jest opuchnięta. Już sama nie wiem... jutro już początek nowego miesiąca...
 

Berney-Toys

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Racja,nie zawsze brak miesiączki może oznaczać ciąże,wszystko zależy indywidualnie do Twojego organizmu. Czasem ma na to wpływ zła dieta i stres.
 

fryderyka17

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Uprawiałam seks 1 września . okres miałam ostatnio 11sierpnia i trwał do ok 15 sierpnia . czy moge byc w ciazy ?
 

białaperła

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam. Mam trudną sprawę. Mianowicie ostatnio kochałam sie z moim meżczyzną 26 sierpnia. Okres planowo powinnam dostać 28 sierpnia, mam regularnie co 30 dni. Uprawialiśmy seks bez zadnego zabezpieczenia, tu był nasz błąd. Do dziś nie dostałam jeszcze miesiączki. Jednak na pocztku sierpnia byłam na pielgrzymce pieszej do Częstochowy, jest to kilkanaście dni marszu, mój organizm był strasznie wykończony. Czy moze to mieć jakiś wpływ na okres? Czy poprostu wpadliśmy?
 

desire92

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mam pytanie. Otóż kochałam się z moim chłopakiem w ostatni dzień okresu (5 dzień) i spuścił się we mnie. Moje cykle nie są regularne trwają około 30 dni czasem 1-3 dni dłużej chociaż ostatnio trwał 28 dni. W dodatku palę papierosy już rok i nie wiem czy jest szansa zajścia w ciąże ?
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
Mam pytanie. Otóż kochałam się z moim chłopakiem w ostatni dzień okresu (5 dzień) i spuścił się we mnie. Moje cykle nie są regularne trwają około 30 dni czasem 1-3 dni dłużej chociaż ostatnio trwał 28 dni. W dodatku palę papierosy już rok i nie wiem czy jest szansa zajścia w ciąże ?

a palenie papierosów to jakaś nowa metoda antykocepcji? :niepewny:
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
No przecież palenie papierosów utrudnia zajście w ciąże.

moja droga, zanim się za seks zabierzecie, to dokształcie sie w tej dziedzinie.

palenia papierosów, wciaganie amfy czy picie alkoholu nie obniża Twojej płodności, chyba że jarasz, wciagasz albo pijesz od 30lat, no ale wtedy bezbłodność to najprawdopodbniej najmniejsze zmartwienie.


żeby nie zajść w ciąże używa się tabletek, prezerwatyw a nie wypala się paczke Mallboro.

seks bez zabezpieczenia w 5 dniu okresu nie jest całkowicie bezpieczny, w 1-2 raczej można byc spokojnym, ale i takie przypadki się na forum spotkało, co zaszły właśnie w tych dniach, wszystko jest uzalenzione od dlugosci cyklu i długości krwawienia,bo jak wiemy plemniki potrafia przetrwać pare dni w srodkowisku pochwy.
 

fryderyka17

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Witam. Za kilka dni powinnam miec okres ale chce zapytac . bolą mnie piersi i ssie mnie w żołądku brzuch mam trochę wzdęty najczesciej po posiłku , boli mnie jescze pęcherz . czy to ciąza ? Z góry dzieki za odpowiedz .;)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Fryderyka, to w czasie spodziewanej miesiączki, w razie jej braku, zrób test.
 

fryderyka17

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Czy możliwe jest abym 2 dni po stosunku odczuwała objawy ciązy . właśnie 2 dni po stosunku zaczęły boleć mnie piersi. były to moje dni przed okresem może dlatego .. do tej pory boli mnie żołądek i brzuch mam wzdęty i twardy jak kamień . odczzuwam jakby mdłosci , chociaz barzdiej jest to taka jakby gula w gardle . odczuwam również ucisk po lewej stronie brzucha. niby dzisiaj dostałam tak jakby okres . jest krew ale taka skąpa . byc może to z nerwów bo dodam że okropnie się denerwuję . może przez te obawy nabawiłam sie jakis wrzodów . dodam że mój tata miał wrzody a ja wczesniej miałam rowniez jakies problemy z żołądkiem.zastanawialam się równiez nad pójsciem do ginekologa ale się boje. jak cos to dzis niby pierwszy dzien 2 tyg. ale nie wiem czy to ciaza bo nie wymiotuje , nie odczuwam bóli głowy , nie jestem rónwiez bardzo zmęczona , tylko normalnie jakto ze szkoły. DEnerwuje mnie ten wzdęty i twardy brzuch oraz te ,, mdłości ,, . Czy w razie czego ginekolog wypisal by recepte tabletek na poronienie niepełnoletniej osobie ? nie chce mowic narazie nic mamie , jezeli cos sie pogorszy , pojde do ginekologa inkognito że tak powiem . Proszę o jakieś sensowne porady . z góry dziekuje. ;)
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Chyba tego nie wiesz ale w Polsce aborcja jest nielegalna także ginekolodzy nie wypisują tabletek na poronienie.
Więc jeśli jesteś w ciąży to po prostu urodzisz i tyle.
Chociaż w ciąży raczej nie jesteś i dobrze bo biorąc pod uwagę Twoją panikę to seks przez następne 5 lat jeszcze nie jest dla Ciebie.
 

dziunias

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Dokładnie ! brak miesiączki nie musi oznaczać ciąży. Przede wszystkim u młodych kobiet to normalna rzecz. Nieregularne okresy mogą trwać stosunkowo długo. Tak samo stres, wysiłek fizyczny czy inne wymieniane już wyżej mogą powodować jego opóźnienie. Zdarza się nawet u kobiet które uprawiają sport zawodowo, że okres u nich zanika.. pojawia sie raz na jakis czas.

Z drugiej strony znam też osobę która będąc w ciązy jeszcze przez 3 kolejne miesiące miała okres.
Więc to bywa bardzo złudne .
 

monika181

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2005
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dom --- siedzące :D
okres w sierpniu dostałam 18go, dzisiaj jest już 21 września a krwawienia dalej nie ma... .
od trzech mieisęcy uprawiam z chłopakiem seks przerywany.
ostatni okres spóźnił mi się jakieś 2 dni(miesiączki nie są regularne).
test ciążowy robiłam wczoraj i wyszedł negatywnie.
czy mogę się jeszcze spodziewać miesiączki czy jestem już w ciąży?
z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
czy to tak małooczywiste że seks przerywany bez zabezpieczenia jest ryzykowny ? czy to tak trudno wydać te pare złoty na prezerwatywy? albo pojsc do lekarza po tabletki :/

płacisz za własną głupote.

możesz byc w ciąży.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Wskaźnik Pearla dla stosunku przerywanego wynosi 27, co oznacza, że aż 27 kobiet na 100 zajdzie w ciążę w przeciągu roku stosując wyłącznie tę metodę antykoncepcji. Jak sama widzisz, ryzyko ciąży jest zatem wysokie. Tym niemniej, jeżeli wykonałaś test z porannej porcji moczu po co najmniej 14 dniach od daty ostatniego ryzykownego zbliżenia, to ciążę z dużym prawdopodobieństwem można wykluczyć. Ze względu na nieregularne cykle powinnaś zastanowić się nad wizytą u ginekologa, który wyjaśni przyczynę zaburzeń miesiączkowania.
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
jesli prezerwatywa jest dobrze założona to wskaznik perla wynosi 1-3 , także jak sama widzisz, jak się wie co robi, to ryzyko jest bardzo małe.
 
Do góry