Czy błonnik pomaga w odchudzaniu?

evis

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
maximum napisał:
Otręby to doskonałe źródło błonnika - i żeby sobie je urozmaicić warto dodawać rodzynek, pestek z dyni, orzechów itp
maximum napisał:
Otręby to doskonałe źródło błonnika - i żeby sobie je urozmaicić warto dodawać rodzynek, pestek z dyni, orzechów itp
o prawda- ja wsuwam otręby sante dodaje to nich wszystko co mozliwe- owoce, i też te suszone, jogurty, mleko zawsze mozna coś zmienic ;) ostatnio też robilam ciasteczka z otrębami! pycha!!
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
otręby to wspaniała rzecz przy aktywnym trybie życia i chęci utrzymania organizmu w dokskonałej formie, też lubię te sante, nawet czasami zdarza mi się je dodawać do lodów czy ciast, a tak na codzień to jogurt z owocami i otrębami na śniadanie to podstawa udanego dnia ^^ mniam, mniam =]
 

betson

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ojej, kocham otręby, zwłaszcza owsiane ;). Nie wyobrażam sobie bez nich śniadanka. No i mają duużo błonnika :D
 

Kingusia1992

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
zastanawia mnie, jaki wpływ mają jagody goji, na wspomaganie organizmu w zrzucaniu zbędnych kilogramów, w połączeniu z błonnikiem... macie jakieś teorie? ;D
 

betson

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wystarczy, że mają błonnik, to mówi samo za siebie :D
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ostatnio kiedy chce mi się coś słodkiego wsypuję sobie różne otręby, musli etc. polewam naturalnym jogurtem a na to łyżeczka miodu.
 
D

Dobrawa

Guest
Nie lubię otrębów. Jakoś tak nie przemawiają do mojego podniebienia. stanowczo wolę błonnik. chyba gdzies pisałam już, że od konsultanta Cambridge można kupić duże opakowanie wychodzi bardzo korzystnie.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Daj spokój colonowi i innym błonnikom bardzo wartościowym (cennym, drogim)
Jedzenie otrąb pszennych i i innych ZAMIAST słodkich ciast z pewnością pomoże schudnąć.
Wybieraj otręby NAJTAŃSZE.
 
D

Dorka123

Guest
Dobrawa, a w jakiej formie jest ten błonnik? dodajesz go do czegoś?
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Otręby zażywa się codziennie - podobnie jak colon C (też otręby)
W ciągu roku różnica w wydatkach na otręby owsiane i inne (jest moc ofert) i na te pszenne z młyna (trzeba parować lub przegrzewać w piekarniku) są znaczne. A w ciągu całego życia... Ho, ho, ho albo jeszcze więcej No i gwarantowana oszczędność czasu spędzanego w klopie.
 
D

Dobrawa

Guest
Dorka123 napisał:
Dobrawa, a w jakiej formie jest ten błonnik? dodajesz go do czegoś?
Ja kupuje taki i on jest w proszku. Dosypuje codziennie łyżeczkę do jogurtu, albo do maślanki.

blonnik.jpg
 

sylkaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2014
Posty
80
Punkty reakcji
1
Dieta odchudzająca powinna być bogata w błonnik z wielu powodów. Oba rodzaje błonnika – rozpuszczalny i nierozpuszczalny – to naturalne substancje włóknikowe znajdujące się w pełnych ziarnach zbóż (razowym pieczywie, grubych kaszach, brązowym ryżu), warzywach i owocach (brokułach, marchwi, cytrusach, jabłkach). Produkty pełnoziarniste i otręby są bogate w błonnik nierozpuszczalny, zaś w warzywach i owocach jest więcej rozpuszczalnego. Błonnik nie dostarcza witamin ani mikroelementów, przyśpiesza gubienie kilogramów. Błonnik nierozpuszczalny (celuloza, ligniny), z którego zbudowane są ściany komórkowe roślin, działa jak wypełniacz. Wchłania wodę, lecz się w niej nie rozpuszcza. Dzięki temu zmiękcza stolec, zwiększa jego objętość, przyśpiesza perystaltykę jelit, regulując wypróżnienia. Nierozpuszczalne frakcje błonnika działają jak miotła. Wędrują przez cały przewód pokarmowy w stanie praktycznie niezmienionym, eliminując zalegające resztki. Są niezastąpione w zwalczaniu przewlekłych zaparć, które często występują podczas odchudzania.
 
B

blondyneczka83

Guest
Do przedmówczyni - świetnie to ujęłaś! :)
Dieta bogata w błonnik to także profilaktyka raka jelita grubego i odbytnicy. Duża liczba osób powie "mnie to nie dotyczy", ale prawda jest taka, że nowotwory te głównie występują po 50 roku życia, a możemy je w sobie "hodować" nawet 10 lat nic o nich nie wiedząc! Tu nasuwa mi się przysłowie " jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz". Dlatego jedzmy błonnik.
Ja mam swoją ulubioną firmę Gal, bo kupuje u nich zarówno tran, jak i inne suplementy, no i błonniki w proszku. Mają rzeczy tanie, a dobre i polskie.
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
A ja miałam zaparcia przez błonnik :/ nie wiem - za dużo może
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja nie jestem przekonana do używania tabletek na odchudzanie. Co innego błonnik. Zwłaszcza dobra mieszanka błonnikowa ze wszystkim certyfikatami i atestami. Od dawna kupuje i mogę polecić zarówno tę mieszankę błonnikową z babek, jak i inne produkty.

Zawsze musicie patrzeć na skład produktu, bo można się dać bardzo łatwo nabrać.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
kermelaa napisał:
Zdecydowanie pomaga. Widzę to po sobie. Obecnie przyjmuje Fibra Vitale. Jest to błonnik wzbogacony o babkę i siemię lniane . Bardzo fajna mieszanka, codzienie przyjmuej do drugego śniadania. Zauwazyłam,że odchudzanie jest dla mnie prostsze, o wiele łatwiej jest mi zrzucić te zbędne kilogramy, czuje się również lepiej. Jest to o wiele lepsze niż te wszystkei reklamowane obecnie cud tabletki na odchudzanie, z którymi również miałam do czynienia. Żadne tabletki nie miały takiego wpływu na moje samopoczucie i wagę jak własnei błonnik.

Patyszka błonnik nie może powodować zaparć :) Jeśli przyjmujesz go regularnie to wlaśnie reguluję pracę jelit. Usuwa zaparcia oraz problemy z biegunkami. Te Twoje zaparcia to na pewno od czegoś innego.
Również się nim wspomagam. Najlepszy błonnik jaki jest obecnie dostępny . Pomógl mi z zaparciami

A w te wsszystkie spalacze tłuszczu to również nie wierze Jedynie strata kasy.
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
natulka123 napisał:
Witam. Zaczęłam właśnie dietę i chciałabym kupić błonnik, który podobno pomaga przy odchudzaniu. Czy ktoś z was stosował go i jakie są wasze opinie na ten temat? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
Jak najbardziej pomaga- przyspiesza trawienie :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Spróbujcie sobie popić regularnie colon c, dostarcza sporo błonnika, reguluję pracę jelit. oczyszcza organizm. Pije od jakiegoś czasu i w ogóle nie mam problemów z zaparciami, ogólnie dobrze sie czuję, zero wzdęć itp.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
aifoza- a możesz mi z ciekawości powiedzieć czym się rózni colon c od innych bo chyba na internecie widziałam że jest ich pare rodzai i zastanawiałam się nad kupnem jednego z nich tylko nie wiem który byłby najlepszy dla mnie.
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Osmiorniczka napisał:
aifoza- a możesz mi z ciekawości powiedzieć czym się rózni colon c od innych bo chyba na internecie widziałam że jest ich pare rodzai i zastanawiałam się nad kupnem jednego z nich tylko nie wiem który byłby najlepszy dla mnie.
Zajrzyj sobie choćby na stronę firmy. Każdy produkt pomaga oczyścić organizm i uregulować pracę jelit. Ja kojarzę ten produkt dzięki znajomej. Przeglądałam rodzaje i po prostu możesz dostosować go do swoich potrzeb bo różnią się troszeczkę składem i skierowane są np. do osób z cholesterolem, jest dedykowany mężczyznom czy osobom, które szczególnie dbają o linię. Więc każdy może wybrać coś dla siebie. Ja też się zastanawiam czy nie wypróbować bo są to naturalne suplementy więc napewno mi nie zaszkodzą.
 
Do góry