Czy będziecie pić Coca-Cole i kupować Adidasy :]

Status
Zamknięty.

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Oto nowy wymysł dziennikarzy. Władze Chińskie prześladują Tybetańczyków. Co więc możemy zrobić? Uderzmy w niewinne firmy (Coca Cola i Adidas i tak by sponsorowały Olimpiade gdziekolwiek by nie była.) i w obywateli chińskich (zabierzmy im olimpiade). Donaldu Tusku już zapowiedział, że nie pojedzie na olimpiade ( jaki sport on uprawia?) Znowu się fanatycy różnej maści - ci którzy muszą przeciw czemuś protestować- uczepli czegoś. Najgorsze że buduje się w ten sposób niechęć wobec Chińczyków. Tylko czekać aż zakażą puszczać w kinach chińskich filmów (tak jak było z Rosją i Czeczenią).
A dla przykładu podam, że tych dwóch przygłupów z programu Teraz My zachęcało znaną polską tyczkarkę, żeby w proteście na olimpiade nie jechała i robili urażone miny jak powiedziała, że tego nie zrobi i kazali synowi Wałęsy sprzedać posiadłość w Chinach (powieział że to zrobi). :bag:


Kiedy się skończy ta hipokryzja?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz to jest inny swiat
dziennikarzyny i politykierz maja naprawde swoj swiat
(nei wazne co nie wazne jakimi metodami, wazne zeby nasze bylo na wierzchu, morlanosc? odpowiedzialnosc? te slowa wyszly juz chyba z jezyka polskiego, no i najwazniejsze wpasowywanie sie w trendy)
stad ta hipokryzja
 

Ugarte

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
368
Punkty reakcji
10
Akcja wątpliwa, bo ile osób to zrobi? 1 na 100? Może trochę więcej, co nie zmienia faktu że liczba nic nie znacząca. Za to znaczący jest wzrost sprzedaży produktów danej marki po takim sponsoringu olimpiady. Czyli nawet jeśli wszyscy forumowicze jak jeden mąż przestaliby pić colę i nosić adidaski to firmy i tak byłyby na plusie.

Co nie zmienia faktu, że Chiny łamią prawa człowieka nie tylko w stosunku do Tybetańczyków, ale również do swoich obywateli. Ale tym powinien być zainteresowany Komitet Olimpijski, który wybierał miejsce organizacji igrzysk. Namawianie naszych zawodników do bojkotu olimpiady jest przynajmniej niestosowne. Nie po to się biega i ćwiczy całe życie, dzień w dzień, żeby móc sobie spokojnie odpuścić olimpiadę z jakiś politycznych, nic nie znaczących dla nas powodów.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
z adidasa nie zrezygnuje, przynajmniej tusk kopie piłke w przeciwieństwie do kaczora który swego czasu mylił bramkarza z sędzią
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Hipokryzja polega na tym, że widzi się drzage w oku bliźniego, a belki w swoim sie nie widzi. Najłatwiej płakać nad tym co dzieje się po drugiej stronie kuli ziemskiej, niz zrobić coś w zakresie swobód u siebie. A Donaldu Tusku niech lepiej zobaczy jak funkcjonariusze państwa, którym rządzi i on sam łamią prawa Serbów do nienaruszalności granic swojega państwa. Proponuje, aby się sam zbojkotował. Chociaż mniemam, że nie będzie miał okazji zbojkotować olimpiady, chyba że jako prywatna osoba. Tak mu wróże: jeszcze tylko ze trzy miechy.
Natomiast tyczkarka której tych dwóch patafianów proponowało aby zrezygnowała z decydującego momentu swojej kariery, powinna odpowiedzieć, aby zbojkotowali telewizje.
Nasi sportowcy do olimpiady szykuja sie angażując swoje wszystkie siły fizyczne oraz psychike. Takie poparcie ze strony dziennikarzy i polityków im na pewno nie pomoże.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Jestem za uwolnieniem Tybetu, ale jestem przeciw mieszaniu olimpiady do polityki.
Olimpiada powinna być zdecydowanie ponad polityką i nie powinno sie jej wykorzystywać do wywierania tego typu nacisków.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Jestem za uwolnieniem Tybetu, ale jestem przeciw mieszaniu olimpiady do polityki.
Olimpiada powinna być zdecydowanie ponad polityką i nie powinno sie jej wykorzystywać do wywierania tego typu nacisków.

Jak miło posłuchać głosu rozsądku. Niech sportowcy jadą i walczą o medale, a politycy niech zostaną w domu. Myślę że to wystarczający głos sprzeciwu wobec tego co się dzieje w Chinach.
 

videl

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja tam coli nie pije bo niszczy zęby a na adidasy mnie nie stac .To czysta hipokryzja , żeby kosztem sportowców próbować rozwiązywać polityczne problemy , nie możemy ich obarczać taką odpowiedzialnością .
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Jak jakiś Serbski pływak wyszedł na podium po złoty medal w koszulce "Kosowo to Serbia" to zostal mu medal odebrany i zawieszono go w prawach zawodniczych...


Jak miło posłuchać głosu rozsądku. Niech sportowcy jadą i walczą o medale, a politycy niech zostaną w domu. Myślę że to wystarczający głos sprzeciwu wobec tego co się dzieje w Chinach.
A po co politycy mieli by tam w ogole jechac??

Wszystkim wtracajacym sie w takie sprawy zadaje pytanie, a co jesli kiedys niepodleglosci zachcialo by sie powiedzmy Silesii?
 

r3I3orn

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
146
Punkty reakcji
0
Miasto
EU
" Czy przestaniecie kupować Coca Cole i Adidasy w proteście przeciw prześladowaniu Tybetańczyków "

Nie. Za bardzo lubię pić Cocę Colę.

Co do Adidasów to nie używam więc tutaj się wstrzymuje acz kol wiek kusi mnie podwójne: Nie.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
shmondon też jest za wolnością dla Tybetu!
dlatego shmondon w akcie solidarności z Tybetańczykami nie będzie pił adidasa i nosił coca coli! :sexy:
Wiesz, ja w ramach solidarności mogę przestać jeść paprykę, ale co to da?
Ja tam lubię colę. Adidasów nie noszę tak czy siak. Jasne, mogłabym przestać pić, ale to nic nie da!


Poza tym naprawdę uważam, że mieszanie do tego olimpiady jest ciosem poniżej pasa, niezależnie od tego, co się chce osiągnąć. Olimipada jest najdawniejszym symbolem rywalizacji sportowej ponad podziałami politycznymi, upolitycznienie jej jest dla mnie... no... obrzydliwe.


@Addam
Ale Tybet ma chyba jednak ciut inną historię niż Śląsk. Popraw mnie jeśli się mylę, ale ja nie pamiętam nawet tysiąca lat nieprzerwanego istnienia Śląska jako samodzielnego państwa.
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
A ja z rozpędu zaznaczyłem nie. Zapomniałem, że wolę Pepsi, a adaśków już dawno nie kupowałem ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Ale Tybet ma chyba jednak ciut inną historię niż Śląsk. Popraw mnie jeśli się mylę, ale ja nie pamiętam nawet tysiąca lat nieprzerwanego istnienia Śląska jako samodzielnego państwa.

Po co Ci, aż tysiąc lat? Większośc państw na świecie tyle nie ma. A Śląsk przez wieki tylko zrąk do rąk przechodził, więc nie można powiedziec, że gdzieś tradycyjnie przynależy.
 

asterrix

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Ja nie zamierzam przez najbliższy rok kupować ani coli ani żadnych produktów adidasa...
Trzeba protestowac tak jak mozna przeciwko mordowaniu bezbronnych ludzi w Tybecie...
Coca-cola i Adidas sponsorując olimpiadę w pekinie sprzyjają uwiarygodnieniu chińskiego reżimu komunistycznego w oczach światowej opinii publicznej...Chiny to naprawdę nie jest normalny kraj jak próbuje się nam wmówić-tam wciąż dzieją się straszne rzeczy, a my nie powinniśmy milczeć tylko ze wzgledu na korzyści materialne jakie nasze wolne kraje czerpią z handlu z państwem środka.
Poczytajcie sobie w książkach, jeśli nie pamiętacie, że ledwie dwadzieścia parę lat temu, w Polsce tez strzelano do niewinnych ludzi!!!
Każdy gest solidarności z Tybetem jest ważny, w sytuacji w jakiej znajdują sie mieszkańcy tego kraju! Coca cola i Adidas swoim działaniem wspierają chińskie władze próbujące zdławić wszelkie przejawy niezależności w Tybecie.
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
A nie przyszło ci do glowy , że w ten sposób dasz tylko zarobić konkurencji, a więc PEpsi i pewnie Nike, Pumie itd itp. Bo o to tu chodzi. Adidas i Coca -Cola i tak by sponosorowały tą impreze, i nie mają wpływu na władze Chińskie. Wpływ takie ma ONZ ale ono akurat nic nie robi. I rozumując logicznie to w wyniku calego tego protestu, to na dyktaturze w chinach zarabiają Pepsi i Nike. Proponuje więc zrobić nowy protest i przestać kupować PEpsi i buty Nike. I tak w koło macieju. A chińskie komuchy i tak mają to w :cenzura:
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Obecnie czesto zamiennie uzywa sie pojec: wolnosc/niepodleglosc/demokracja.

Straszny bajzel sie przez to robi... Mozna przeciez byc zniewolony w niepodleglym demokratycznym panstwie badz tez wolny w podleglym niedemokratycznym...
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Tak w ogóle to po co mieszać sport z polityką? Niech się w pierś uderzy raczej MKOl, który Chinom tę olimpiadę przyznał.

Aczkolwiek ten pomysł z odsyłaniem podkoszulków "Made in China" do Chin mi się spodobał :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry