Człowiek BEZ uczuć..

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Może jakieś uzasadnienie swego zdania waść przedstawi? Nabijanie postów wyszło z mody.
 
M

MacaN

Guest
Może jakieś uzasadnienie swego zdania waść przedstawi? Nabijanie postów wyszło z mody.

Nie nabijam postów, nie jest mi to do niczego potrzebne ;) Ktoś po pewnych studiach nazwałby to " chwytem marketingowym " ;)






Uzasadnienie ? Proszę bardzo - życie bez uczuć uczyniłoby nas istotami, których egzystencja nie miałaby sensu, stalibyśmy się kimś na podobieństwo robotów, zadawalibyśmy pytania, otrzymywalibyśmy odpowiedzi, lecz nie dyskutowalibyśmy, nie, my byśmy się tylko uczyli i rozwijali. Powstałby świat złożony z ludzi - pikseli, ludzi nic nie wartych, nawet nie egoistów, bo nie czulibyśmy potrzeby własnego przetrwania, tylko potrzebę wykonania zadania.
Wizja takiego świata złożonego z ludzi bez uczuć to szare, wielkie metropolie z ludźmi dążącymi tylko do wybranego celu. Takie życie nie ma sensu.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie przesadzasz z dobieraniem słów? Czy może i ja mam nazywać ludzi nic nie wartymi, bo przecież nie podaję jasno adresata?

W temacie raczej nie chodzi o skrajność, nikt tu nie mówi o tym, co by było gdyby każdy taki był. Do tego nie dojdzie, więc zostawiłbym te proroctwa i skupił się na tym, co jest istotniejsze. Na jednostce.
 
M

MacaN

Guest
.








Jako jednostka na pewno byś ze mną dziś nie dyskutował, gdybyś nie posiadał uczuć, dążyłbyś do celu, który sobie postawiłeś i nie obchodziłoby Cię nic innego. Nic by Cię nigdy nie ucieszyło, nic nie zasmuciło. Funkcjonowałbyś jak zaprogramowany, zahipnotyzowany człowiek bez konkretnego życia. Nie znałbyś pożądania, chęci, złości, uśmiechu, zazdrości, nie posiadałbyś ambicji, ani interesowałoby Cię kompletnie zdanie innych, ani nawet Twoje.

Po prostu byłbyś cieniem człowieka, takie życie nie ma sensu, bo ono w końcu dobiegnie kresu. W Życiu liczą się tylko chwile, a człowiek bez uczuć tych chwil by nie posiadał. Każda byłaby taka sama.

Jeśli wziąłeś to do siebie - Twoja sprawa, ja w każdym razie nie miałem na zamiaru nikogo urazić ;)
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie wziąłem tego do siebie, bo nie powiedziałem, że jestem kompletnie uczuć pozbawionych. Zwyczajnie nie ryzykowałbym z tak odważną krytyką kogokolwiek. No chyba że wprost masz kogoś konkretnego na myśli.

Dla ludzi często życie nie ma sensu mimo, iż emocje odczuwają tak często jak każdy przeciętny Kowalski. Z tym że u nich występuje ten problem, iż poczucie bezsensu i bezcelowości własnej egzystencji może być opłakane w skutkach.
 
M

MacaN

Guest
No chyba że wprost masz kogoś konkretnego na myśli.

Nie mam na myśli nikogo, piszę o idealnym człowieku pozbawionym jakichkolwiek uczuć.

Z tym że u nich występuje ten problem, iż poczucie bezsensu i bezcelowości własnej egzystencji może być opłakane w skutkach.

Tak, jednak sądzę, iż choć jeden raz taki człowiek poczuł się szczęśliwy, może to było sensem jego istnienia ? Idealny człowiek bez uczuć nie miałby takiej możliwości - co prawda nie zamieniłby się w psychopatę, chyba, że postawiłby sobie w życiu cel, aby np. nawracać niewiernych na religię Islamu przy pomocy przemocy ( Tak, wiem że jest to sprzeczne z początkowym założeniem świętej wojny )
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Tak samo może sobie postawić za cel, by pomagać ludziom. Czy wtedy jego życie nie będzie miało sensu, gdy będzie potrafił jasno ocenić sytuację?
 
M

MacaN

Guest
Jego życie będzie miało sens, ale dla ludzi, którym pomógł, nie dla niego. Cel mieć będzie, ale nie sens, bo nie odczuje satysfakcji związanej z tym,

co robi. W ogóle nie odczuje satysfakcji - nigdy. Nie ważne, czy będzie telemaniakiem i narkomanem, czy może najlepszym sportowcem, albo milionerem dającym datki na dzieciaki. Nie odczuje nic. To jakby jeść, a nie czuć smaku potrawy, jak piraci z Karaibów - tylko oni czuli ten brak satysfakcji, ponieważ mieli inne uczucia.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
To taka z deka skrajność. Ale rozumiem, że o taki rodzaj człowieka Ci się rozchodzi. W porządku.
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
Ale jak można sprawdzić, że nie ma?
Nie da się.
Nawet psycholodzy twierdzą, że jest takie coś jak zamrożenie uczuć i nie ma człowieka bez nich, bo w tedy to nie człowiek według mnie.
I jest coś takiego jak perfidia czyli "człowiek" bez skrupułów udaje osobe empatyczna i wykorzystuje twoją sytuacje.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Jeśli to według ciebie nie jest człowiek zachęcam do nauki biologii. W gimnazjum powinnaś ją mieć, więc się troszkę przyłóż bardziej, żeby na przyszłość zapobiec pisaniu takich głupot.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Kiedyś był bardzo fajny film "equilibrium" tam ludzie brali prozium po którym nie odczówali uczuć i nie okazywali emocji... momentami chciałbym mieć takie coś :D podobno mam problem z okazywaniem uczuć... nie wiem jak to jest kiedy ja romantykiem jestem :D
 

JERUKA9

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2013
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Rutka-Tartak
oszalałeś chyba to że mamy emocje czyni nas ludzmi brr nie chciałbym być żywym robotem :eek:h:
wolę być nawet chamem(póki co nie jestem) niż nie być sobą czyli bez uczuć żyć czująć pustkę emocjonalną
romantyzm do interesujące wierzę w to jak i to że ludzie się zmienią
ale widzę że wraz z coraz bardziej agresywnymi filmami stajemy się (ludzie) bardziej oschli i znieczuleni na ludzką krzywdę
powoli aczkolwiek nieubłaganie zmierzamy do cywilizacji ludzi pozbawionych uczuć mogących wszysko już teraz w życiu pojawiają się takie przypadki
 

Magicznyy

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Czlowiek z tego filmiku nie ma uczuc, swiadcza o tym zbrodnie ktorych sie dopuscil i sposob w jaki to robil. Polecam

/watch?v=yMF92cf20mM
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
Fray, ja to za Tobą nie mogę nadążyć, bo Ty co chwila "dążysz" do czegoś innego, normalnie jak baba w okresie menopauzy
Uspokój się. Usiądź. Pomyśl. Czy tam dilera zmień ;)
Ale jedno Ci powiem i posłuchaj starej ciotki, że "ludzkość" uczuć niewarta, ale niektórzy ludzie tak. I to jest bardzo nieładnie tak wrzucać wszystkich do jednego wora.
 
Do góry