Czego Używać Aby Nie Zaliczyć Wpadki

Status
Zamknięty.

Tilien

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2005
Posty
213
Punkty reakcji
0
Miasto
jestem z miasta
Milusia32, no o to mi własnie chodziło. Od tego trzeba było zacząć, a nie zacietrzewiać się z niezrozumiałych dla większości powodów. Jasne przedstawienie poglądów, w spokojny sposób, daje o wiele lepsze efekty niż wiele krzyku. W tym przypadku zupełnie Cię popieram i powtarzam, że antykoncepcja hormonalna jest dla dojrzałych kobiet (większość fachowych źródeł zaleca minimum skończone 21 lat, powtarzam - minimum), które dodatkowo przeszły odpowiednie badania i które prowadzą odpowiedni tryb życia (np. nie palą i nie stosują niektórych leków).
 

Misiek04

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Ścinawa
ahh... nns nie mam zamiaru spierac sie z Tobą, myśle ze jezeli oboje podjeliscie taka decyzje ze stosowac bedziecie prezerwatywy to najwidoczniej twojemy chlopakowi to nie przeszkadza. I ok ale pamietaj tez o tym ze jednak sama prezerwatywa nie jest skutecznym srodkiem antykoncepcyjnym dlatego wymyslono inne srodki, aby kobiety tez mogly sie zabezpieczyc. Jezeli twierdzisz ze w dawnych czasach stosowano tylko prezerwatywy to sama powinnas zauwazyc ze wtedy rodzilo sie duuuuzo wiecej dzieci niz rodzi sie teraz --> DLACZEGO? Bo teraz zabezpieczają sie OBIE strony!!!

Martina twoje podejcie bardzo mi sie podoba, poniewaz liczysz sie nie tylko z tym zeby siebie zabezpieczyc, ale liczysz sie z odczuciami twojego faceta, czyli potrafisz zrozumiec swojego partnera ---> wielki plus

Ale zgodze sie równiez z milusia32 globulki dopochwowe to tez rozwiązanie.

Moje zdanie nadal niezmienne OBIE strony powinny sie zabezpieczac, a jak i czym to juz zalezy od ich wlasnych decyzji. :) "inwencja tworcza" :p
 

Martina

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2005
Posty
778
Punkty reakcji
0
jak dla mnie żaden problem brać tabletki
nie chodzi o konkurs, że w związku lepszy jest ten, kto sie zabezpiecza i że zadanie należy do obydwu osób - chodzi o to, by decyzja ta była podjęta WSPÓLNIE
 

Misiek04

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Ścinawa
Ale ja nie mowie o zadnym konkursie... to nie konkurs że obie strony sie zabezpieczą, to jest poprostu smniejszenie do minimum mozliwosci wpadki. Apropo wspólnej decyzji, to wszystko o czym mowa w tym poscie wymaga wspolnych i przemyslanych decyzji. :)
 

Justyna...

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2005
Posty
52
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
...
milusia32 napisał:
WSTRZEMIEŹLIWOŚĆ :p a jesli chcesz poczuc PRZYJEMNOŚC to polecam Czekolade
[snapback]79040[/snapback]​

zgadzam się!
nie chcesz dzieci? nie ryzykuj.
nie powinno sie stosowac żadnych środków.
jeżeli ktoś chce sypiać z partnerem to niech przygotuje się do konsekwencji

A co do 13 czy 14-letnich matek- przeciez to dzieci co tu mówic o tym ze powinny uzywac antykoncepcji. One nie powinny sypiac z chłopakami! Przeciez są na to znacznie za młode!
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Tilien ja sie "zacietrzewiać" -jak to ładnie ujełaś :] - ponieważ sama mam teraz PROBLEMY przez te cholerne tabletki... Na Pigułki tyrzeba miec PIENIADZE i trzeba regularnie chodzic do ginekologa! Czy młoda dziewczyna jest w stanie z własnego kieszonkowego isc do ginekologa (pisze tutaj o prywatnym), wykupić recepty no i przejsc te różne badania... NIe wspominam juz o tym ze wiekszosc młodych kobiet nie spowiada się rodzicom z tego co robi, gdzie idzie i na co potrzebuje pieniadze... Czy wy FACECI jestescie w stanie pomóc FINANSOWO swojej dziewczynie jesli chodzi o zakup tabletek?? nie mówie tutaj o tych refundowanych ale o tych za ok 30zł!
 

motylek

^CzArNa MaMbA^
Dołączył
27 Maj 2005
Posty
4 177
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraina Czarów
Moje zdanie jest podobne jak niektórych tutaj...
Obie strony powinny się zabezpieczać jak już zdecydują się na współżycie...
Chłopak kondom, a dziewczyna tabletki, plasterki, czy pigułki dopochwowe...
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Jeśli mam się zabezpieczyć to też jestem za globulkami.
Chyba nie przekonam się do tabletek.
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Milusia dziękuje.
Przynajmniej Ty mnie za to nie karcisz :)
 

Misiek04

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2005
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Ścinawa
nns przeciez nikt cie nie karcil za to ze nie chcesz tabletek... ja np mowilem tylko o zabezpieczaniu sie obustronnym. Głownie o to mi chodzilo. Wy macie wiecej srodkow antynocepcyjnych niz my :p wiec wybierac jest w czym :D
 

kuleczka007

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2005
Posty
17
Punkty reakcji
0
spirala to pewnosc na 100% niestety przeznaczona dla kobiet starszych lub ktore rodzily :] polecam tabletki ale lepiej poprosic ginekologa zeby zrobil najpierw badania a nie dawal w ciemno bo moze te akorat beda dobre :mruga: i im droze tym lepsze.oczywiscie trzeba brac systematycznie i nie mieszac z niektorymi silnymi lekami :]
 

Attachments

  • kotek.gif
    kotek.gif
    3,5 KB · Wyświetleń: 5

nika

................
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
6 077
Punkty reakcji
4
Miasto
daleka kraina czarow
oki ja tez tak mysle ale jak widac po dyskusjach sa osoby ktore niechca sie truc tabletkami, wiec musza wybrac inna metode zabezpieczenia
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
kuleczka007 - radze poczytac WIECEJ o spirali ://// To nie jest zadna PEWNOŚC!!!!!!!!!!!! Zdazało sie ze kobieta majaca spirale zaszła w ciaze - tylko ze płód rozwijał sie poza macicą!!!!!! a wiec to nie ma szans na dalsze rozwijanie sie "dziecka"!!! Spirala moze wyskoczyc! Źle "zamontowana" moze nam cos uszkodzić, moze wdać sie infekcja............ehhhhhh I to ma byc Skuteczne zabezpieczenie??? :/ a ile ma jeszcze minusów......
 
Status
Zamknięty.
Do góry