czego doszukujecie sie w piosence?

X

xjulkax

Guest
mam pytanie:):) czy słuchając zagranicznych piosnek, np w języku angielskim, główną uwagę zwracacie na muzykę, melodię czy doszukujecie sie znaczenia tekstu?
 

murderdoll

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2006
Posty
588
Punkty reakcji
0
Miasto
z łona matki
Najpierw oczywiście melodia : p Jak wpadnie w ucho to dobrze, a jeszcze do tego ma jakiś sensowny tekst no to w ogóle^^ Osobiście, jak pewnie każdy, najbardziej przypadają mi do serca piosenki, w których mogę znaleść jakieś odniesienie do własnego życia
 

martysia09

pamparam
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
755
Punkty reakcji
3
Miasto
Turek
Na poczatku doszukuje sie ostrych dzwiekow gitary, a ze wzgledu na to iz teksty rockowe sa bardzo zyciowe oczywiscie rowniez ich slucham :).
 

cień_marci

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2007
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Landsberg :]
Tak samo jak martysia na pierwszym miejscu gitarka (obojetne mi jest czy ostry rock czy balladka) Kocham brzmienie gitarowe. Ogólnie to ciekawa linia melodyczna musi mnie wciągnąć :D No i tekst.. ;)
 

Trucizna

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2007
Posty
168
Punkty reakcji
0
1. Melodię stawiam na pierwszym miejscu zaraz po niej są;
tekt,słowa- jednak wolę wiedziec o czym jest dany utwór. :)

W pełni zgadzam się z murderdoll .
 

trent

Błąd w Matrixie
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
755
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Mezopotamia
Melodia przedewszystkim, ale tekst jest dla mnie ważny, jak jest piosenka o :cenzura:e marynie to zazwyczaj szybko o niej zapominam, nawet jak jest bardzo przebojowa.
 

jakas_tam_17

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
653
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
:)
Hmm. wyszukuje sie oryginalnosci. A dokładnie? Spokojnej nuty i sensu tekstu. A nie spiewanie non stop bez sensu tego samego tekstu, och jak mi to nie dobrze..blech.
 

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
brzmienie. MAiden o niczym konkretnym nie śpiewaja a tak wymiatają. więc przede wszystkim brzmienie.
 

Morph

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2006
Posty
65
Punkty reakcji
0
ja stawiam najpierw na melodie oczywiście gitarki :) potem wokal jeśli nie przypadnie mi do gustu no to jakaby piosenka nie była nie usłucham jej.A na końcu słowa ale to niekiedy po dośc długim czasie zwracam na nie uwage :)
 

lol69

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
116
Miasto
stąd
doszukuje sie wokalu z fajną energią i gitary, która doprowadzi me uszy do orgazmu mmmmmmmm
 

Boy17

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
433
Punkty reakcji
0
Miasto
ze!
pomimo znajomosci angielskiego - dobry, angielski tekst nie robi na mnie takiego wrazenia jak dobry polski tekst.

Muzyka jest dla mnie najwazniejsza, bo oddaje w najwiekszym stopniu emocje artysty, slowa raczej sytuacje, historie - w mniejszym stopniu emocje.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
moj kumpel najpierw zwraca uwage na gitare, ja to dopiero na drugim miejscu mam, najpierw zwracam uwage na wokal, najlepiej growl, deathmetalowy, piskliwy blackowy na drugim miejscu stawiam :) chociaz lubie wiele zespolow nie growlujacych, ale wyruzniajach sie, jak np Korpiklaani, ale jest jeden warunek, po ktorym najlepszy zespol moge odrzucic, w wolnym czasie zajmuje sie tekstami, jesli znajde w nich cos rasistowskiego, nazistowskiego, automatycznie odrzucam zespol. a poza tym moga nawet spiewac ze im kobieta nie dala ;]
 

stupido

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Przede wszystkim melodia, ale jeśli tekst jest do tego ok, to już wogóle rewelacja!
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Najpierw melodia. Dopiero po jej odsłuchaniu zabieram się za tłumaczenie tekstu. :]
 

Katasza

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
Melodia bo to się pierwsze wrzuca w ucho... Potem oczywiście tekst. Lubię wiedzieć co słucham i rozumieć ten tekst(wiadomo że każdy inaczej interpretuje) Kocham jak słowa są w jakiś genialny sposób zbudowane... Bo przecież zwykłe zdanie takie jak np. "Cytryna jest żółta" można inaczej napisać i będzie oddawać coś tak normalnego ale jednak zachwycającego... No i na końcu zwracam uwagę na wokal. Głos powinien w pełni oddać klimat słów i melodii.
 

Doomcloud

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków/Łódź
Przede wszystkim melodia, brzmienie, barwa wokalu... Tekst jak dla mnie ma znaczenie drugorzędne, ale oczywiście jeśli jest ciekawy to rewelka :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Zależy od gatunku i samego zespołu. Jeśli mam natomiast do czynienia po raz pierwszy z wykonawcą to na melodię, gitary i aranżacje, solówki. Bo co z tego, że wpada w ucho, kiedy jest banalna jak cholera? Dużą uwagę poświęcam tekstowi piosenki, ale dopiero kiedy już ją bardziej polubię.
 
Do góry