Czas Płacić Za Nielegale ?

cebra

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Może dla niektórych to co zaraze będę usiłowała opisać wyda się absurdalne, nie ukrywam, że mam takie same odczucia. Jednak u mnie w mieście wszyscy trzęsa portkami, formatują dyski i wynoszą wszystkie płytki z muzyką i filmami z domu.
Otóz od niedawna do mieszkań posiadaczy Internetu zagląda urząd skarbowym i informatycy trzymając w ręku śmieszny nakaz sądowy. Podobno przeszukują mieszkania i sprawdzają kopmutery szukająć nielagalnych programów itp.
Z tego co słyszałam skasowali już nie mało osób na bardzo pokaźną sumkę. Nawet znany jest cennik: za nielegalne oprogramowanie Windows 600 zł, a kazdy nielegalny film 60 zł, a za każdą sciągnietą mp3 3,50 zł. Śmieszne, prawda? Jednak w rzeczywistości nikomu nie jest do śmiechu tym bardziej ze niektórzy zgromadzili juz ładna kolekcje :p (nie wspominając o mnie :p ).
Najbardziej jednak zastanawia mnie ten nakaz sądowy. Jak sąd moze wydać coś takiego bez wyrażnych podejrzeń albo dowodów? Moze chodzi o to iż posiadacze sieci wymieniają sie pomiedzy soba plikami na hubach. Zupełnie nie mam pojecia. Zreszta jak urzędas i 2 informatyków może mi wejść do domu bez policji? Istnieje też kwestia nielegali. Czy popełniam jakiekolwiek przestępstwo trzymając w domu filmy albo muzeyke wyłącznie dla własnego użytku nie mając z tego żadnych korzyści majątkowych? Moze mi to ktoś wytłumaczyć? Co prawda nie znam sie zupełnie na prawie ale wydaje mi sie to chore. Ludzie nie zastanawiają sie zupełnie nad tym i wpuszczają takich do domu. Czy może mi ktos pomóc przytaczając dokładnie przepisy dotyczące owej sprawy? Z góry dzęki
 

#m0nia#

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Słyszałam o tym ale myslałam ze to jakis kant..okazuje sie ze niee...ja mam około 3000 mp3 ale ciiiicho bo sie wyda :p :p :p a wiesz moze w jakim miescie sprawdzają kompy?
Ja bym nie wpuscila bo jak by mi kare dotrzepali to bym sie nie pozbierala... Mam nadzieje ze w moim miescie tego nie bedzie...
Ciekawe jak ten nakaz sądowy wygląda..Ja sądze ze bez policji to chyba raczej sobie wejsc nie moga na czyjąś prywatnosc...pozdro!
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Też o tym słyszałam. Właściwie to u mnie "podobno" chodzili. Tylko, że nie sprawdzali kompów. Sprawdzali pirackie płyty... Wyniosłam pare reklamowek do piwnicy i ... nikt mnie nie odwiedził :mruga:
Ciekawa jestem czy to była prawda, czy tylko taka straszna bajeczka.
Interesuje mnie też właśnie ten nakaz... Niby skąd go mogą mieć ? Każdy ma prawo do prywatności.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
buahahahhahahaha..
dobre sobie..

pewnie słyszałaś to od znajomych znajomego..
Otóz od niedawna do mieszkań posiadaczy Internetu zagląda urząd skarbowym i informatycy trzymając w ręku śmieszny nakaz sądowy
wiesz ile ludzi ma internet??
i do wszytskich mają nakaz..
ta..

urząd skarbowy może sprawdzać legalnosc oprogramowania tylko w firmach..
ale to tez chyba trzeba miec jakies pismo czy cos..

zwykle plotki i tyle..
 

cebra

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiem ze tysiące ludzi w Polsce ma neta. Nie powiedziałam ze sprawdzają wszedzie. A co do plotki to nie byłabym taka pewna bo byli juz na moim osiedlu.
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
już kiedyś była taka plotka..
tez wszyscy kasowali mp3 bo niby było 3,50 za jedna piracką..

jedna wielka bzdura..
co do plotki to nie byłabym taka pewna bo byli juz na moim osiedlu.
i co mieli może nakaz??
ciekawe skad go wzieli..

bez jakis podejrzeń o np. masowe piractwo na duża skale raczej nikt im nie da nakazu..
 

cebra

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
masz racje ze to banda oszustów, ale ludzie naprawde sie nabierają wpuszczają takich ludzi pomijając kwestie nakazu, nawet jeśliby go mieli to wydaje mi sie ze bez policji nie mają prawa wejść. nawet komornicy zawsze przychodza z policją.
 

ronin101

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2006
Posty
79
Punkty reakcji
0
po pierwsze urząd skarbowy niezajmuje się takimi sprawami, nawet jak ktoś nie płaci podatków
to wysyłają upomnienia i inne gów*a a w ostateczności nakaz sądowy, komornik i pały,
bo bez pał ten nakaz mogą sobie w du*ę wsadzić. nakaz wydają jak już wspomniano w uzasadnionych
przypadkach i to w takich gdzie do akcji angażują antki czy grupy szturmowe... :ninja:
ja też się pochwalę że jakby do mnie w parowali to za same microshity dostałbym kilka tys. kary,
nie licząc gier, filmów i muzy... :diabel:
 

xionc

Zbanowany
Dołączył
12 Listopad 2005
Posty
1 192
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
ja dostałem?
Niema się czym chwalić, to tak samo jakbyś się chwalił butami abibosa z bazarów.
 

psm

FOREVER
Dołączył
24 Listopad 2005
Posty
1 181
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Piła
Jeśli tak boicie się kontroli to poco gromadzicie piracką muze itd. Niemówie że ja mam wszystko legalne.
 

cebra

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
tak sobie mowicie ze nie moga wejsc i tak dalej, ale wchodza :bag: bylam ostatnio u znajomej i pukało 2 gosci w garniakach (oczywiscie im nie otworzylysmy) przedstawiali sie jako policja skarbowa !! ja to juz mam zupelne siano w glowie bo codziennie dowiaduje sie innych rzeczy i nie wiem ktore sa prawdziewe a ktore nie. a skarbowka sie do tego miesza poniewaz niektorzy ludzie odliczaja sobie neta od podatku (jak wspomnialam nie znami sie na prawie i nie wiem co to ma do rzeczy) warto jeszcze przeczytac sobie to :
piractwowsdzu5yr.jpg
 

pala_90

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2006
Posty
416
Punkty reakcji
0
Wiek
34
mam nadzieje że u mnie nic nie będzie sprawdzane bo było by krucho... pozdro dla wszystkich co są w podobnej sytuacji :)
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
muhahaha...ja bym sie nie wyrobil dokonca zycia chyba jakbym mial placic:D:D huahua
taaaa... :D:D ale chyba jak bede wychodzil to bede chowal twardy dysk :D:D Godzina Policyjna is coming back:D:D muahahhaha a ile tych pozwolen na przeszukanie mieszkan msuza miec... lól

Jeśli tak boicie się kontroli to poco gromadzicie piracką muze itd. Niemówie że ja mam wszystko legalne.

Po co gormadzimy?? a co moze lepiej wydawac na kazda plyte z muzyka po 30zl te tansze... i 50+ te nowsze..
Kazda gra 100zloty
Kazdy film tez cena wysoka...
juz to widze miec same orginaly w domu...:D
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
hehe,.. ja się barykaduje i zasieki robie... aa... zresztą po co.. mam takie błoto przed domem że nikt o zdrowych zmysłach kto tu nie mieszka nie zawita :lol:
 

Cut-R

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Opole
hehe... "mam to wszystko w :cenzura:e" ( jak to pewnien motylek mowi ) jak mi wbija to powiem "wypi*&^alać!!" albo jak bedzie wygladac groznie to "nie mam klucza!! mama zabrala..." :p
piraty mam jedna czesc w szufladzie a druga w pudelku po butach wiec usuniecie tego i schowanie to kwiestia 2 minut max :) a dysk twardy to minuta i wykrecony :) jak co to komp bez dysku mam :p i "mam to w :cenzura:e"...
a skitrac to moge kurde nawet w pobliskim lesie :)

poza tym to bede sie martwil jak do kogos innego zawitają ( do sąsiada :p )
luzik ludzie :) bedzie dobrze :) ej bo co?? wywarzą drzwi?? to ich do sadu podam :p :p :p i oni beda placic :) nie mialem klucza :p no co?? :p

pzdr.
 

Elune

trąbka?
Dołączył
30 Marzec 2006
Posty
1 107
Punkty reakcji
0
Wiek
33
hehe... "mam to wszystko w :cenzura:e" ( jak to pewnien motylek mowi ) jak mi wbija to powiem "wypi*&^alać!!" albo jak bedzie wygladac groznie to "nie mam klucza!! mama zabrala..." :p
piraty mam jedna czesc w szufladzie a druga w pudelku po butach wiec usuniecie tego i schowanie to kwiestia 2 minut max :) a dysk twardy to minuta i wykrecony :) jak co to komp bez dysku mam :p i "mam to w :cenzura:e"...
a skitrac to moge kurde nawet w pobliskim lesie :)

poza tym to bede sie martwil jak do kogos innego zawitają ( do sąsiada :p )
luzik ludzie :) bedzie dobrze :) ej bo co?? wywarzą drzwi?? to ich do sadu podam :p :p :p i oni beda placic :) nie mialem klucza :p no co?? :p

pzdr.


muahhaha jaki plan:D:D :eek:k:
 

cebra

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
w sumie plan dzialania też musi byc:) najpiej to nie otwierac. jak przyjda drugi raz to kazdy glupi juz sie niewygodnych narzedzi zbrodni pozbedzie ;p
 
Do góry