Coma

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Sam nie przepadam. Teksty oblane ciepłem poezji Roguckiego jakoś mnie nie przekonują. Muzyka też nic szczególnego (ciekawe z któej strony rock progresywny:p). Poza tym strasznie odrzucające jest zachowanie zespołu względem fanów, a już burackie wypowiedzi pana Piotra to już szczyt.

Pozdrawiam ;)


Przytocz mi jeden przyklad w ktorym tak odrzucajace jest zachowanie wobec fanow. Sam bylem na koncercie Comy jakies dwa miechy temu i Rogucki wychwalal fanow i nazwal ich sekta i powietrzem ktorym oddycha. Tak nie bardzo wiem o co Ci chodzi. A o burackie wypowiedzi to pewnie ci chodzi o gale rozdania FRyderykow gdzie Piotrek pokazal ze ma wyj.ebane na ogolny szablon takich gal i nie dziekowal mamie tacie, sasiadowi, psu sasiada a przedewszystkim wytworni.
no coz niektorzy wola bezbarwne kopiowane z zachodu scierwa tj. Myslowitz czy Happysad
 

Isel

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Oświęcim
Przykłady? Ok. Koncert w Bielsku. Połowa występu, publiczność prosi o '100 Tysięcy Jednakowych Miast', na co pan Rogucki obiecuje zagrać na bis. Niestety bisu nie było. Inny przykład? Ok, ten już bardziej hardcorowy. Pewien bliski znajomy też jest fanem Comy. W czasie pewnego koncertu dostał zaproszenie za kulisy. Kiedy tam trafił, usłyszał bardzo miłe 'wypie******'. Czy tak się traktuje powietrze, którym się oddycha? Nie sądzę. Oczywiście nie bierz tego do siebie. To chyba całkiem normalne, że każdy koncert jest inny. Domyślam się, że można mieć gorszy dzień i taki też zdarza się muzykom Comy. Nie trzeba tego jednak tak dosadnie okazywać.

Z tym słowem 'burackich' to faktycznie może trochę przesadziłem, za co przepraszam, bo mój post mógł zabrzmieć nieco prowokacyjnie, a nie był to mój cel. Chodzi mi raczej o to jak traktuje osoby, które mają nieco odmienne zdanie niż 'to super teksty!'. A jeśli chodzi o to, co mówił na fryderykach to akurat dobrze prawił. :p Też 'leje na portale plotkarskie'.

Nie ma takiego czegoś jak 'bezbarwne kopiowanie z zachodu'. Każdy zespół czerpie z twórczośći innych. Nie chce Cię martwić, ale Coma również.

pozdrawiam
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Nie musisz przepraszac bo bardzo inteligentnie odpowiedziales co sie nie zdarza dosc czesto. No kazdy ma jakies inspiracje. Tylko jak patrze na inne alternatywne polskie kapele tj. Myslowitz czy jak tam sie to pisze to mnie skreca bo po piertwsze jest to durna kopia Placebo a do tego ich teksty sa o du.pie maryny.

A co do tych zachowan to mozliwe ze taka sytuacja miala miejsce bo dobrze wiem jacy sa artysci. Dlatego staram sie ograniczyc do sluchania a nie kontaktu osobistego.
 

Isel

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Oświęcim
Ja ogólnie też. Natomiast ktoś, kto znalazł się w takiej sytuacji jak wyżej na pewno już będzie inaczej tę muzykę postrzegał.
Wielkim fanem Myslovitz nie jestem, ale trochę przesadzasz z tą durną kopią. Po pierwsze polski zespół działa 2 lata dłużej niż Placebo. Po drugie znam dorobek obu zespołów, owszem, podobieństwa jakieś są, ale to wynika raczej z popularności tego typu muzyki w dzisiejszych czasach. A jeśli chodzi o teksty też nie są aż takie złe, na pewno nie zaniżają poziomu na polskiej scenie muzycznej.
pozdrawiam
 
M

maniek04

Guest
Jak dla mnie Coma jest świetnym zespołem z genialną muzą, poza tym często grają w moim Rzeszowie (ostatnio na juwenaliach grali za free). Ostatnimi czasy trafiłem też na całkiem ciekawą płytkę Carrion tak więc słucham naprzemiennie z Comą.
 

luvena

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Był czas,że byłam baaardzo zachwycona tym zespołem.Teraz wydaje mi się,że się wypalili.Pierwsza płyta ok,ale kolejne to juz porażka.Byłam na ich koncercie w Toruniu i to był gwóźdź do trumny.Zagrali tragicznie i od tamtej pory jestem strasznie zniesmaczona tym zespołem.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Był czas,że byłam baaardzo zachwycona tym zespołem.Teraz wydaje mi się,że się wypalili.Pierwsza płyta ok,ale kolejne to juz porażka.Byłam na ich koncercie w Toruniu i to był gwóźdź do trumny.Zagrali tragicznie i od tamtej pory jestem strasznie zniesmaczona tym zespołem.

no to widze że średnio znasz twórczość albo masz dziwne spojrzenie na ich muzyke. Pierwsza płyta: Pierwsze Wyjście z Mroku i druga Zaprzepaszczone Siły.. są zrobione w tej samej aranżacji i są kontynuacją stylu, jedni uważają że druga płyta to kontynuacja pierwszej. Co prawda Hipertrofia jest inną płytą i mnie również wkurzają te niepotrzebne wstawki jednak da się wyłonić kilka utworów tj. TRansfuzja, Zero Osiem Wojna, Pożegnanie z mistrzami czy Światkowie schyłku... Te kawałki pokazują że Coma to nadal Coma i nie chcą ulegać jakimś dziwnym modą i grają swoje.
 

mirewa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ja ich lubię :) ale nie tak, że ich uwielbiam, czy kocham, tylko po prostu lubię :) byłam na 2 koncertach i mi się podobało, powala mnie, jak Rogucki w pewnym momencie stoi i patrzy się w jedno miejsce, najczęściej na mnie, jak próbuję zrobić zdjęcie :p

pierwszą płytę wolę od trzeciej, drugiej nie słuchałam
 

Drozdu

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Wrocław
Znam i mam tylko 1 płytkę, podoba mi się zwłaszcza kawałki Spadam, Leszek Żukowski z resztą wszystkie są świetne. Może niedługo coś jeszcze od nich posłucham.
 

Skropek

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
29
A co do zespołu to jest moje odkrycie z przed 2 lat... sami zorganizowalismy im koncert w gdynii jeszcze przed wydaniem ich debiutanckiej płytki
Najpierw napisałeś że odkryłeś ich 2 lata temu a potem że zorganizowałeś im koncert przez debiutancką płytą.
Pierwsze [...] jest z 2004r. więc jakim prawem zrobiłeś im koncert 7 lat temu. Skoro znasz ich od 2.
Albo ja czegoś nie pojąłem :D
 

pralinka91

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2011
Posty
260
Punkty reakcji
11
Leszek Żukowski to mężczyzna mojego życia, ale nowa płyta to już nie ta stara, dobra coma. Inny klimat :(
 

aaa_neta

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Bardzo lubię Comę... teksty dają do myślenia, wokal jest oryginalny i dobry(choć z bółem stwierdzam, że ostatnio jakby gorszy :() Na pierwszy koncer trafiłam przypadkiem i zakochałam się ;) Zespół tworzy wyjątkowy klimat.
 

inka87

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Byłam na niezliczonej ilości koncertów Comy. Za każdym razem było inaczej i faktycznie raz zagrali lepiej, a raz ciut gorzej. Ale to też ludzie, grają na żywo, wkładają w to wiele pracy i wysiłku. Przecież każdy z nas nie zawsze pracuje na najwyższych obrotach, prawda? :)
 
Do góry