Coma

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Pierwszy raz o nich usłyszałam dopiero 2 lata temu, jak jechałam na Metal Hammer Fest na Tool, a oni mieli wystąpić jako jeden z supportów. Nie było jeszcze o nich wtedy tak głośno; ich muzykę odebrałam jako tło dla osobliwych tekstów Roguckiego, który był wyraźnie prezentowany w zapowiedziach jako "poeta". Utkwił mi "Zbyszek, Zbyszek, kolega z wojska... Zbyszek, Zbyszek, postać radosna... skoczył z wieżowca", a sam "poeta" zachowywał się dość oryginalnie i skupiał na sobie całą uwagę. Byłam zdumiona, co to za bożyszcze mamy w kraju.

Ale muzyczna strona nie jest najgorsza. "Hipertrofia" to kawałek dobrej roboty, ale fakt, że warstwa liryczna przewyższa muzyczną:

Pozostały już tyko brzydkie dziewczyny,
Mają nogi porośnięte włosami.
Wszystkie ładne wyjechały do Stanów,
Oglądałem je na Fashion TV.

Dziś w sumie nie miałabym nic przeciwko, żeby pan Wiesiek zaprosił ich do naszego lokalnego klubu... Rogucki na pewno by zmienił zdanie o tych dziewczynach ;)
 

agaanc

Bywalec
Dołączył
7 Grudzień 2008
Posty
486
Punkty reakcji
94
Wiek
28
Miasto
Piła !!!!
są genialni..Pamiętam jak pierwszy raz usłyszałam ,,Spadam''...po prostu...odpadłam ;) genialne ;)
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
gejowski zespól i goście też sorry ale znam osobiście .. cóż moje zdanie

a może choć raz uargumentujesz swoje zdanie, a nie tylko pierniczysz. To samo było z Rammsteinem. (Odpisz mi w temacie tym "starszym" o comie )

Temat taki już jest - http://www.forumowisko.pl/index.php?showto...t=0&start=0

a co ci mam wlocibor napisać ? pracowałem przy koncertach od 1999 roku zarówno plenerowych jak i klubowych, na ogól sceny rock, metal, niezależnej, hc punk itd. poznałem setki zespołów i jeszcze więcej ludzi. nie znam ich na co dzień może goście są do rany przyłóż nie mniej na ok 3 koncertach na których także pracowałem zachowywali się, że odczucia mam jak opisałem wyżej. z resztą z crew które z nimi współpracowało nie tylko ja takie mam zdanie. co do samej muzyki ab gustibus non disputandum est więc wg MOJEGO zdania grają chałę. co do rumstajna to dobrze wiesz, że czerpali z Laibacha i kilku innych zespołów muzycznie pełnymi garściami. ot co wielki zespół, który swoich patentów wymyślać nie umie.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
gejowski zespól i goście też sorry ale znam osobiście .. cóż moje zdanie

Również nie przepadam za tym zespołem, bo muzyka ich jest taka bez jaja jak dla mnie.
Ale cholera choć raz nie piernicz i uargumentuj dlaczego tak uważasz, bo następnym razem polecą %, a o ściąganięciu kolejnych procent będziesz musiał zapomnieć.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
Również nie przepadam za tym zespołem, bo muzyka ich jest taka bez jaja jak dla mnie.
Ale cholera choć raz nie piernicz i uargumentuj dlaczego tak uważasz, bo następnym razem polecą %, a o ściąganięciu kolejnych procent będziesz musiał zapomnieć.

mam nadzieję, że powyższe wystarczy.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ogolnie co myslicie o new plycie Comy, bo sie zastanawiam czy kupic czy nie?
 

p173

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ooooj Coma to mój słaby punkt...
To już dwa lata jak ich słucham i byłam na 3 koncertach i tylko z niecierpliwością czekam, aż jakiś kolejny będzie w Poznaniu.

Teksty Roguca- niesamowite...
Muzyka- można odpłynąć
A klimat na koncertach- coś nie do opisania i to trzeba przeżyć.

A co do Hipertrofii jest może trochę łagodniejsza od dwóch poprzednich płyt, przez co przez wielu uważana za gorszą, ale ja ją szczerze polecam.
Ten konspekt ludzkiego życia "opowiedziany" jest w niesamowity sposób.
Podziwiam ich pomysłowość, ich energię.
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Coma jest mojim ulubiony zespołem Polskim. Szczególnie za płytę "Pierwsze wyjście z mroku" do której często wracam i która jest nie chwaląc się dla mnie najlepszą Polską płytą jak do tej pory.
Słucham ich już od 5 lat a zaczełem od słuchania Leszka Żukowskiego którego to jak tylko zobaczyłem teledysk to normalnie poczułem się zamurowany i jak dopadłem ich płytę to potrafiłem 10 razy pod rząd słuchać tej piosenki . Ale zresztą cała ty płyta jest genialna jak da mnie. Potem była płytka "Niezaprzepaszczone siły armi świętych znaków" którą też bardzo cenię w sobie i którą pokazali mi że nadal potrafią ostro zagrać i pokazali klase którą ja już na pierwszej płycie widziałem i co do której się upewniłem w 100 %. Parę miesięcy póżniej znalazłem się na ich koncercie który był dla wielim wydarzeniem którego na pewno tak szybko nie zapomnę. Następnie natrafiłem na internecie na ich piosenki które były nieoficjalne i niewydane co było dla mnie wielkim rarytasem i czego bardzo często słucham sobie. No i "Hipertrofia" i znowu zamurowało mnie te dwupłytowe wydawnictwo na którym znowu nie znalazłem żadnych słabych piosenek.

A zespół cenie szczególnie za teksty które bardzo często dają mi do myślenia i za głos Piotra Roguckiego :). Bardzo się cieszę że takie zespoły też w Polsce istnieją :)
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
A jestem ciekaw co sadzicie o wystapieniu Comy w sopocie... wiem ze bylo to juz dosc dawno, ale jednak ciekawi mnie co mysla o tym inni... Ja osobiscie uwazam ze Coma jak najbardziej zasluzyla na ta szanse zeby pokazac sie szerszej publicznosci. Jestem jak najbardziej spokojny o przyszlosc chlopakow z Comy bo wiem ze nie zejda na ta zla kiczowata sciezke... ale niestety znam tez ludzi ktorzy po tym wydarzeniu odwrucili sie od nich mowiac ze to juz nie jest Coma... co wy o tym sadzicie?
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
No ja z tobą Funky Monk zgadzam się w 100 % i sądze że na złe im to nie wyszło a wręcz przeciwnie co do nich bo większa grupa osób ich poznała co mi sie bardzo podoba bo naprawdę są warci poznania i nie rozumiem co w tym złego że zagrali tam. Oj co do tego spokoju to ciebie popieram bo jakoś nie wierzę aby oni zeszli na złą drogę he he :p
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
No mysle ze dzieki temu wystepowi paru ludzi zobaczylo ze nie mamy w kraju tylko kombii czy feel ale jest tez kawal dobrej muzyki, ktora tworza ludzie ktorzy nie maja wujka w zarzadzie tvp....
 

Amberfromgao

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Coma w sopocie hahaha...to było dobre ;D Spotkałam się z opiniami że jakoby Roguc z chłopakami potraktowali ten występ na odwal się ;P i chyba muszę się z tym zgodzić. Ale co się dziwić skoro występowali przed społecznością Feelowską heh. Byłam już na kilku koncertach Comy i tak się zastanawiam skąd u ludzi na tym forum tyle jadu względem nich?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Po pierwsze dlatego, że od strony muzycznej nie prezentują sobą nic szczególnego. Po drugie dlatego, że te wielce poetyckie teksty Roguckiego to zwykła grafomania. Po trzecie dlatego, że wyżej wymieniony Rogucki jest zwykłym pysznym karierowiczem, wystarczy posłuchać jego wypowiedzi, czy poczytać wywiady z nim. Jakoś niedawno bodajże w czasopiśmie "Teraz Rock" strzelił niezłego samobója.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Najbardziej uderza podejście, że jeśli ktoś nie lubi jego tekstów to znaczy, że jest ograniczonym idiotą. Sama Coma mnie nudzi. Kiedyś tu jakiś bzdur nasmarowałem o tym zespole, ale nie patrzeć na to.
 

Hangeyes

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
93
Punkty reakcji
1
Do zespołu, jak i do tekstów Roguckiego zbytnią sympatią nie pałam. Jak już zostało powiedziane, nic ciekawego ani jedno, ani drugie nie reprezentuje. Kiedyś spotkałem się z opinią, że Coma gra muzykę z nurtu rocka progresywnego. I tu pojawia się pytanie - prawda to? Bo szczerze przyznam, że progresji to ja w ich utworach nie słyszę, ale może się nie znam.
 

Isel

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2010
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
Oświęcim
Sam nie przepadam. Teksty oblane ciepłem poezji Roguckiego jakoś mnie nie przekonują. Muzyka też nic szczególnego (ciekawe z któej strony rock progresywny:p). Poza tym strasznie odrzucające jest zachowanie zespołu względem fanów, a już burackie wypowiedzi pana Piotra to już szczyt.

Pozdrawiam ;)
 
Do góry