Coelho

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Czytaliście jego nową książke? W tytule coś o czarownicy jest chyba.
Nie czytałam, ale mam w domu i zamierzam. Ale piszę posta żeby oznajmić iż jest to "Czarownica z Portobello"
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Czytałem część "Alchemika", ale zawiodłem się trochę. Trochę słyszałem o książce, owszem jest w niej kilka myśli ciekawych, całość zawiera dość ważne przesłanie, ale czyta się z lekkim znużeniem. Natomiast "Weronika postanawia umrzeć" to inna para kaloszy. Bardzo dobra i mądra książka. Sam Coelho to inteligentny facet, który ma swój styl, jednak moim zdaniem trochę przereklamowany.
 

Mone-Lis

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
102
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
ja mam wiedzieć?!...
Jedyna jego książka, którą wchłonęłam, to 'Alchemik'. Cóż, dobra, ma jakieś przesłanie, ale w niektórych chwilach nuży, albo trzeba się zastanowić chwilę, czy dobrze się zrozumiało tekst. *-*
 

margaryna1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
120
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
dobre pytanie :)
Ja przeczytałam trzy jego książki: "Alchemik" "Weronika postanawia umrzeć" i "Jedenaście minut"

Podobały mi się ale nie rzuciły mnei na kolana. Ogólnie lubię jego styl :)

Za to nie mogłam przebrnąć przez "Demon i panna Prym" :p
 

AnaDark

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2007
Posty
249
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Hell
własnie dzis skonczyłam "weronika postanawia umrzeć"... moja ocena dobra..
mądra ksiązka choc do konca jej nie potrafie zrozumiec
 

kobieca.

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Miasto
prosto z serca.
podeszłam do jego twórczości bardzo sceptycznie, bo jakoś za dużo ludzi mówiło mi 'świetny,genialny,boski,cudowny pisarz'
i tak kojarzył mi się z komercyjną pseudointeligencją
przeczytałam na razie weronikę, nie rzuciła mnie na kolana ,ale muszę przyznać że nawet ciekawa
[ ale słyszałam że to jego najlepsza książka ]
więc biorę się teraz za jedenaście minut, żeby mieć też jakieś porównanie ... no zobaczymy.
ale ogólnie bardziej na minus niż na plus.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
poszukuję jak głupia jego książek, ale w bibliotekach nie ma! bardzo chciałabym jakąś książkę jego autorstwa przeczytać, bo od wielu osób słyszałam, że są świetne. niestety mieszkam na takim zadu.piu, że nie ma jak wypożyczyć dobrej książki. jeszcze jutro może się do innej biblioteki przejdę. ewentualnie złamię zakaz mamy i kupię jakąś jego książkę.... ;pp
 

Suza

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
107
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Canada
Moim zdaniem Paulo Coelho jest z lekka przereklamowany, a jego książki to miejscami nudnawa, filozoficzno-sentymentalna papka, pełna złotych myśli. Jedynie "Weronika postanawia umrzeć" była dobra, chociaż nie powaliła mnie na kolana :)
 

evae

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
172
Punkty reakcji
0
Miasto
wrocław
Po przeczytaniu jednej książki człowiek jest zachwycony, ale czytając kolejne nudzi się....
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
mam~!
zaczęłam czytać Weronika postanawia umrzeć. póki co podoba mi się ;}
 

heeeidi

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Wrocław
Ja poczytam jego książki jak już będę w pełni dorosła. Teraz mogłabym nie zrozumieć, zakapućkać się i nic by z tego dobrego nbie wyszło. Zostawię sobie za pare lat.
 

Ameba

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2007
Posty
99
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kraków
Wśród moich znajoych była obsesja na jego punkcie. Gdziekolwiek padło hasło: Paulo Coelho, słychac było same 'achy' i 'ochy'. To strasznie wkurzało.

Przeczytałam jedną. Nie spodobał mi sie jego styl, ale może kiedyś wrócę do jego twórczości. x)
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
a mi sie podoba. mam zamiar przeczytać więcej jego książek ;}}}
 
D

DEHNEO

Guest
Czytam właśnie ,,Jedenaście minut" i hmmm, czegoś mi tu brakuje... W zasadzie przedstawia życie brazylijki troche tak ,,na szybko". Czuję jakbym czytał jakieś nie wiem no streszczenie :p Albo zbytmio przyzwyczaiłem się do przynudzania opisami przyrody i miejsc xD
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
dopiero zapoznaje sie z nim. przeczytałam weronike, podrecznik wojownika światła i zaczełam pielgrzyma. podoba mi sie jak pisze. chce teraz zaczac "czarownicza portabelo- nie wiem jak sie to pisze ...
to tyle.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
chce teraz zaczac "czarownicza portabelo- nie wiem jak sie to pisze ...
czarownica z portobello.





ja na ogół poluje na jego ksiązki i upolowac nigdzie nie mogę. <_<
 

Baalberith

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Szmiry raczej. Napompowane jakimiś wzniosłymi tekstami bez pokrycia, ot, takie tam dla młodzieży (tej młodszej).
 

Gandzia666

Zbanowany
Dołączył
24 Sierpień 2006
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
33
pierwsza i jak narazie jedyna ksiazka ,jaka przeczytalam jego autorstwa , to ,,pielgrzym" - nawet fajna , podobala mi sie ,jednak aby
 
Do góry