Co Sądzicie O Reggae?

qbencjusz

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Reggae jest cool. Nie znam knajpy w Krakowie ani w okolicach w klimacie reggae. Ten styl muzyki uwielbiam do palenia he he, juz ktos wspomnial o tym na forum. Jak bym mial kase to sam otworzylbym knajpke z reggae.

pozdrawiam
 

sirou163

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2006
Posty
55
Punkty reakcji
0
No moim zdaniem super sprawa :D a jeśli chodzi o ulubionych wykonawców to Bob Marley Vavamuffin Habakuk Jamal Banach & Indios Bravos ;)
 

pereł_sznur

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Miasto
krainy snów
reggae - chyba powinnma jakos podziękowac mojej kumpelce, ktora zaraziła mnie ta muzyką... i mimo iz słucham nagminnie dośc to nie mam dredów a i ubieram się tak mi się podoba...
 

Karola_18

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Trzebnicy
skoro jest temat to musi sie pojawic pytanie :D kto sie wybiera w tym roku na One Love Sound Festiwal do wroclawia? :D
 

eWc!@91

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2006
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Lublina
Lubie reagge :D Ale trawy nie jaram i tego typu niccccc!!!! :D
Najbardziel lubieee NATURALL DREAD KILLAZ no i VAVAMUFIN

"pereł_sznur" jakie najlepiej lubisz piosenki reagge albo zespoły?
 

leepa77

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
140
Punkty reakcji
0
A ja musze przyznć że nie cierpie reeage i całych tych ska i innego dziadostwa.Stękanie , stękanie, stękanie i ten chory optymizm.Trąbki i inne puzony ... (I hate reeage&hardcore)
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
leepa77 chyba nie wiesz nic o reggae :/ nie wiem o co Ci chodzi z tym stekaniem :/. Moze posluchaj sobie raggae i pokaz mi tam chociaz 1 instrument dety.

Moge powiedziec ze hmm kocham reggae. Bo to juz jest milosc, ale tylko do muzyki, nie do kultury.
Chociaz moj sposob bycia troche sie zmienil pod jej wplywem. Wiecej radosci, pozytywnej energii, milosci.
Moge sluchac non stop tej muzyki.

Lubie glownie polskie zespoly:
Az sie zdziwilem ze nikt nie wymienil Juniorr'a Stress'a (Geto Blasta) wedlug mnie NAJLEPSZY polski Piosenkarz reggae.
East West Rocers - najlepszy polski sound sytem, oczywiscie po Love sen-c music. :p W zespole takie gwiazdy jak Ras Luta(moj ulubiony wykonawca zaraz po Jr Stressie) Grizzlee, Cheeba :). Ostatnio wydali niesamowita plyte.
Standardowo lubie Indoskow, Vavamuffin, NDK, Bass Medium Trinity(juz nie istnieje), Druga Strona Lustra, Konopians, Akurat, Jamal(czyli Miodu jego stary zespol to Le Illjah) , Tabu, Maleo Reggae Rockers, Duberman. I jeszcze wielu innych.

Warto wspomniec Matisyahu. Zyd robi reggae, jest naprawde niesamowity. Wedlug mnie najepszy zagraniczny wykonwaca. Wymiata jak malo kto.

I ja na koniec zostawilem sobie MALO znany zespol S!ddhartha. Watpie czy ktos z obecnych tu zna. Nie maja wydawcy ich piosenki znajduja sie na wp

http://siddhartha.mp3.wp.pl/?tg=L3Avc3RyZW...GEvNjk2NS5odG1s

Nie maja latwej muzyki, teksty geniale i z przeslaniem. Na stronie sa stare kawalki(slaba jakosc), ale gwarantuje ze po kilkakrotnym przesluchaniu zakochacie sie w nich. Musze sobie kupic ich plyte
 

Bojna

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
kraków
no rzeczywiscie Matisyahu jest niezly. no kocham go poprostu, nie tylko za muzyke ale za to kim jest!
leepa77 ja chyba jednak wiem o co ci chodzi z tym stekaniem;) kiedy po raz pierwszy uslyszalam cos z reggae byl to Bless "Vavamuffina", i kiedy uslyszalam ostatnia zwrotke wykonywana przez Reggaeneratora myslalam ze sie posikam.
hmm...co do trabek i puzonow.. nie slyszalam, nie slyszalam:p
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Reggae to nie moje klimaty, ale niektóre utwory są ciekawe i mają teksty z przesłaniem...
 

Bojna

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
kraków
no właśnie to jest w reggae fajne, że ma jakieś przesłanie i to ma sens. a nie jakas gosia andrzejewicz, która śpiewa jaka to ona jest nieszczęśliwa.
ale oczywiscie co kto woli:)
 

bluelollipop

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2007
Posty
19
Punkty reakcji
0
Reggae właśnie słucham... się znaczy dosłownie, bo od kilku dni w słuchawkach rozbrzmiewa mi twórczość Boba Marleya :p
Muzyką zaraził mnie kumpel, kilka razy opowiadał, rozwodził się niesamowicie jakie to cudowne i tego typu epitety, ale cóż... miał rację ^^ Dla mnie to jest po prostu jakaś odmiana od rocka i jego wszelakich typów. Nie jestem jakimś wielkim znawcą jamajskich dźwięków, toteż nie wypowiem się na temat innych reggae'owych (czy jak to się cholerstwo odmienia ^^) wykonawców, ale twórczość pana Boba polecam wszystkim :D
 

sugamama

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
from your dream
Chociaz z reguły kolorów rasta raczej nie preferuje bo moim jest czerń i nie rozstaje sie z moją pieszczoszką kocham reggae. I to wcale niekrótko. Moze i metal i reagge sie wykluczaja moze i nie ale dla mnie sa to niefałszywe brzmienia. Metal mnie uspakaja zarazem reggae rozwesela i daje powera. Reggae ma jakies przesłanie, sens...a nie jest to jakies umpca umpca... jak to na techno mowi moj kolega :p
 

wrozka_zebuszka

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
szczecin
jak przeczytałam pierwszy post tego tematu, eh, aż dech mi zaparło. bo 'zabrzmiało' to mniej więcej tak: 'od jutra będę słuchać disco polo i wszystkie ciuchy pozamieniam na błyskotliwe dresiki, bo nagle poczułam, że fajnie je sie nosi i oj aj aj i w ogóle'. no przepraszam, ale tak to odebrałam. reggae albo się słucha, albo się nie słucha. nikt nie ma takiego obowiązku, jest to zależne od naszej woli, nie jest to muzyka zakazana. fajnie jest wiedzieć, że jest coraz więcej ludzi, którzy słuchają reggae bo je lubią.. robi się przykro natomiast kiedy ktoś reggae zaczyna słuchać, bo to teraz top trĘdi i dżezi czy coś tam. słucham reggae od 4 lat, chociaż w momencie kiedy zaczęłam słuchać reggae to górą był raczej punk, ska.. wcześniej natomiast słuchałam polskiego hiphopu i hardcore psycho rapu (kto wie, ten wie).. później jakoś się wyciszyłam okres 'wszelakiego buntu' rozszedł się po boczkach i przytuliłam się do pozytywnych brzmień znacznie bardziej (mimo to słucham różnej muzyki, nie ograniczam się tylko do reggae, ragga, dub bla bla, słucham też polskiej muzyki lat '80, '90, disco, popowych kawałków, rocka, punkrocka i wiele wiele innych odmian i co?). reggae lubię bardzo i tak już zostało. nie czułam jednak obowiązku posiadania dredów czy przejscia na religie rastafari. owszem dredy mi sie bardzo podobaja, miałam na głowie, chce mieć, bo lubię. jeśli chodzi o religie, teksty rasta umocniły mnie w wierze w Chrystusa. umocniły mnie w mojej 'chrzescijanskiej' wierze. co z tego, że w ich kulturze Chrystus jest pod postacią lwa? to chodzi o wskrzeszenie dobra w każdym z nas. ja tak odbieram reggae.



o ile jeszcze tu zagląda założycielka postu, to chciałabym przekazać:
ej i nieważne jak wyglądasz, ważne kim jesteś.. od środka.
ważne jest to co lubisz, ważne są Twoje marzenia i dobre samopoczucie z samym sobą
nie to jak Cie ludzie odbieraja, nie da się ukryć, że oceniają po pozorach, po wyglądzie
nie daj się wsadzić w ramkę, szufladkę, czuj to i bądź sobą.

[mam nadzieje, ze nikt nie poczuł sie urażony. broń Cie Bóg pomyśleć, że chce kogoś pouczać. to jest po prostu moje zdanie]
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
No i podobnie ze mną. Reggae przybliżyło mnie do Boga. Do tej pory wiara była dla mnie jakąś abstrakcją. Teraz zrozumiałem, że wypełnia moje życie... refleksje, kontemplacja, medytacja, skupienie się na najwazniejszych wartościach. Nie jestem rastafarai, ale czuję, że jestem bliżej Boga... A w tle sączy się muzyka...

Ktoś wcześniej nazwał to stękaniem... Ja powiem, że moje życie, póki nie zacząłem słuchać reggae było stękaniem, a teraz powoli staję się recytacją wiersza...

Jah Bless!
Pokój- Honor- Miłość- Braterstwo!
Jedna Miłość- Jeden Bóg!
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
hmm to widze ze mamy podobnie. MOja wiara rowniez sie umocnila. Chociaz sporo osob uwaza, ze reggae oddala od Boga i wiary. :/
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Reggae to muzyka milosci i wolnosci!!! Reggae jest w sercu mym, a Bob Marley jest moim autorytetem. Subkultura rastamanow, ze sie tak powierzchownie wyraze, jest cudowna, taka... utopijna! Jakis skret, dobre reggae i swiat wydaje se piekny! ;)
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
No i podobnie ze mną. Reggae przybliżyło mnie do Boga. Do tej pory wiara była dla mnie jakąś abstrakcją. Teraz zrozumiałem, że wypełnia moje życie... refleksje, kontemplacja, medytacja, skupienie się na najwazniejszych wartościach. Nie jestem rastafarai, ale czuję, że jestem bliżej Boga... A w tle sączy się muzyka...

Ktoś wcześniej nazwał to stękaniem... Ja powiem, że moje życie, póki nie zacząłem słuchać reggae było stękaniem, a teraz powoli staję się recytacją wiersza...

Jah Bless!
Pokój- Honor- Miłość- Braterstwo!
Jedna Miłość- Jeden Bóg!

calamrun - pozwoliłem sobie skopiować Twoje słowa, bo mi się nie chce tego samego pisać :)
 
Do góry