Co Sądzicie O Reggae?

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Właściwie z barku stylu od dawna myśłam wraz z moją przyjaciółką o jakimś konkretnym stylu, z tematu muzycznego ;). A reagae jest takim luźnym stylem, więc nam się spodobał ;). Planowałysmy to juz dawno, jednak dopiero dzisiaj nas na to bardziej natknęło. Poczytałam o rastafarianach- ich kultura, czy religia, bo sama się w tym gmatwam ;) jest nie powiem ciekawa, ale dla mnie to coś obcego i zostanę przy naszej chrześcijańskiej wierze ;). Jednak pościągałam piosenki reggae min. Habakuka, i oczywiscie Boba Marley'a, spodobały mi się. Mają jakis sens, ajkies przesłanie i wydaje mi się, ze to dobry styl, pasujacy do ans. Bo te luźne ciuchy fajnie się nosi ;). Jednak wyrzucenie całej szafy to niezbyt dobry koncept, a więc będziemy to robic stopniowo ;). Jednak chodzi mi o Wasze poglądy an ten temat. Czy ktoś z Ws ma dready? Jak je zrobił, po co i dlaczego? Co sądzicie o kwesti Babilonu i Rastafarianach? Czy podoba Wam się icu pogląd na świat? Czy ktoś z Was "wybrał" ten styl?

P.S
Znacie moze jakis fajny sklep internetowy z tymi ciuchami lub coś w Bydgoszczy dgzie mzona znaleźć takie zreczy? ;)
 

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Nie rozumiem dlaczego temat stoi <_< Trzeba go odkurzyć.... Dorzuce kilka słów od siebie:

Ruch Rastafari(Rastafarianizm) zapoczątkował ten styl muzyczny w latach trzydziestych, oczywiście na Jamajce... Reggae ma jakieś przesłanie, przesłanie pokojowe. Każdy prawdziwy Rasta wierz, że pokój zapanuje wtedy, gdy kolor skóry będzie miał takie samo znaczenie jak kolor oczu. Można powiedzieć, że muzyka momentami jest nasycona antyrasizmem, co popieram...

Jak wiadomo przy takiej muzyce łatwo się wyluzować, co jest wielkim plusem... Ale z reggae wywodzi się też kilka innych typów muzyki np. Dub, ragga, dancehall... Dub to nic innego jak przetwarzanie nagrań reggae. Natomiast ragga niesie ze sobą mocny przekaz, często atakuje nietolerancję, rząd i politykę, jest to styl nieco szybszy i owiele agresywniejszy aniżeli samo reggae. Dancehall również wywodzi się z czystego jamajskiego reggae sound, tyle, że jest on o wiele żywszy i posiada szybsze tempo.

Moje zdanie na temat tej muzyki jest pozytywne i zawsze gdzieś na twardym znajdzie się miejsce na te jamajskie, relaksujace brzmienia...
 

yeti

Aлкoгoлик...
Dołączył
27 Luty 2006
Posty
544
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Я нe знaю...
KND, popieram jawnie:) U mnie tego typu klimaty sa na pierwszych miejscach, ta muzyka poprostu trafia do mnie, ma w sobie cos...
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
No i to mnie sie podoba xDD. Zastanawijące dlaczego akurat kolesi bardziej ta muzyka kręci. Chociaż w mojej szkole role są podzielone. A zcego lubicie słcuahc? T.j jakich wykonawców? no i przy muzyce mozna się zrelaksowac doskonale. Ja preferuję oczywiscie neismiertelnego B. Marley'a, Habakuk, Indios Bravos... DreadSquad tyż ma fajne piosenki xDD i Jamal ma niektóre fajne kawałki ;)
 

MaryHuana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ukłoń się do jej martwych stóp..
Boba lubię bo dobry do jarania jest :p
Ale ogólnie nie lubię czegoś takiego jak zmieniać siebie bo niewiadomo do jakiej grupy się należy i trzeba obowiązkowo coś z tym zrobić i zmienić się, żeby nie być nikim.
Sorry Martyna, ale ja to tak rozumiem.
 

yeti

Aлкoгoлик...
Dołączył
27 Luty 2006
Posty
544
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Я нe знaю...
Maryhuana, masz racje, nie wiem jak to u Was przebiega, ale ja nie daje sie zaszufladkowac. Slucham takiej muzyki jaka mi odpowiada, ubieram sie tak jak chce, wyslawiam sie tak jak lubie i nie dam sie na sile zmienic, przynajmniej dopoki bede potrafil sie przed tym bronic:)
 

MaryHuana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ukłoń się do jej martwych stóp..
noi właśnie o to chodzi yeti. Martyna trzeba być sobą a nie jakimś zaszufladkowanym przygłupem. Ja ubieram się normalnie, słucham HH ale to nie znaczy, że wszystko robię tak jak hip-hoppowcy. Ja robię wszystko tak jak chce. I szczerze mówiąc nie chce się zaliczać do żadnej grupy lubię być wolna :)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Ja słucham reggae i ... co ?
Mam sie zacząć ubierać jak oni, zrobić sobie dready i zacząć palić maryche ?
Czy ktoś z Was "wybrał" ten styl?
Styl mam swój po co mam udawać jakiegoś rasta skoro nim nie jestem.
Poczytałam o rastafarianach- ich kultura, czy religia, bo sama się w tym gmatwam jest nie powiem ciekawa, ale dla mnie to coś obcego i zostanę przy naszej chrześcijańskiej wierze
Myślałaś żeby przejść na ich religie ?
Kiepski pomysł... lepiej poczytaj dokładnie o ich religii.
Chociaż gdybyś naprawde chciała to 21 kwietnia jest ich jakieś święto.
Ja robię wszystko tak jak chce. I szczerze mówiąc nie chce się zaliczać do żadnej grupy lubię być wolna
Ja tak samo :}


Ale skoro ty chcesz być taka to nic do tego nie mam. Być może czujesz w sobie zew rastafarianizmu.
Powodzenia !
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
A ja jestem z tego samego miasta co Habakuk :D Uwielbiam ich słuchać, uwielbiam Boba i w sumie wiekszośc zespołów tego typu. Jedno co mnie teraz denerwuje to to ze reggae stało sie tak modne i ludzie nie majacy wogole pojecia o Rastafaianizmie sie z nim utozsamiaja. Bo slyszeli kiedys jakaś piosenke i im sie spodobala, potem dready sobie zrobili bo sa teraz takie modne i juz sa RASTA. Znam takie przypadki :/ Śmieszy mnie troche takie podejscie. Dla mnie reggae to muzyka duszy, mozna przy niej pomyslec ale i zrelaksowac sie. A same teksty uwazam za wielkie przeslanie, np. tekst Boba Marley'a (ktos juz o nim wyzej pisał) ze nie bedzie pokoju na świecie jesli kolor skóry bedzie ważniejszy niż kolor oczu. Czy trzeba coś dodawać do tego tekstu?
Bless :)
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Tak. Ja zaczynajac słuchac reggae myśląam o tym,z ęby zmienc się, zmeinic swój styl. A na ich religie nie daj Bóg nigdy nie przejdę po prostu jest jakaś nadzwyczajna,a le mają dziwne wyobrazenia :). Co do mody, to w zyciu nei zrobię sobe dradów, a mysłałam o tym, ogólnie mój styl się neizmienił, słucham reggae, bo je lubię, nosze jedynie koraliki rasta. To wszystko. W ogóle lubie tę kolorki. Natomiast, teraz rozumeim,z e ta mzuka jest zaje***** i, zę faktycznie nie musze odrazu się zmienaic :)
 

sznurówka7

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2006
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
37
osobiscie nie mam nic dodreadków a nawet bardzo mi sie podobaja :p kiedys chciałam miec ale patrzac na moja kumpelke to bym nie miała siły by je dokrecac , dbac i wogóle ..... a sama muzyka jest wyj......ana w kosmos ....Reggae to muzyka miłosci ......
 

Attachments

  • 9_kar1.jpg
    9_kar1.jpg
    14,4 KB · Wyświetleń: 92

arone

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2006
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z klawiatruy
Słucham reggae ale u mnie zawsze na pierwszym miejscu jest hip hop...
Ogólnie byłem na koncertach Indios Bravos Dread squad Natural Dread Killaz i bardzo miła atmosfera ...

One Love
 

Cinkers

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Reggae ?? Jak najbardziej :D Filozofia zycia :D Genialnie jest sluchac tej muzyki jadac rano busikiem do szkoly :p Zawsze jest jej genialnie sluchac. Przede wszystkim POZYTYWNIE !! Nie chodzi o to zeby sluchac reggae... Chodzi o to zeby czuc reggae i zyc wedlug reggae... Tylko wtedy ma ona pelen sens... Milosc, przyjazn, braterstwo :D Mozna chciec od zycia czegos wiecej ?? Ta muzyka napawa optymizmem i daje sile... Oczywiscie nie kazde reggae jest takie... Trzeba sobie wybrac te perelki :p To juz wedlug wlasnego uznania... Dla mnie Marley, Habakuk, Maleo Reggae Rockers, Rasluta, Grizzlee (szczegulnie tych dwoch w polaczeniu :p ).

Nie musisz sie ubierac i stylizowac na raste zeby czuc ta muzyke. Ona musi byc w Tobie a nie koniecznie na zewnatrz Ciebie... I wlasnie to jest swietne :)

Peace
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Ja się dziwię, ze to dopiwro teraz takie zainbteresowanie tym tematem :) faktycznie :cenzura:ista muzyka :) dreadsquad ostatnio jakos słucham ;) ogólnie wy:cenzura:iste :D
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Niedawno rozmawiałam z kolegą o rodzajach muzyki i okazało się, że słucha właśnie reggae. Zainteresował mnie tym tematem, poprosiłam żeby mi podał jakiś wykonawców i zostałam pozytywnie zaskoczona.
Szczerze mówiąc na ten czas nie mogę zbyt wiele powiedzieć na ten temat, ponieważ posiadam tylko namiastkę informacji. Muzyka jest na prawdę pobudzająca do życia, ale ja jednak nie zdecydowałabym się na zmianę swojego stylu, wiary. Póki co w ucho wpadły mi kawałki : Boba Marley'a i Jimmy Cliff'a :) Mam pytanie czy ska ma jakieś powiązania z reggea ? Szczerze mówiąc jestem zielona :bag:
Czekam na dalszy rozwój tematu.
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Heh valeda Bob Marley to znakomity wybor bym rzekła, chyba najlepszy na poczatek :) Jak dla mnie ska to jest połączenie reggae i punka, ale blizej chyba do punka. Aha i polecam taki zespoł Natanael :D
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Dzięki Jagódka :D
Cóż zobaczymy jak dalej rozwinie się moja fascynacja muzyką reggae ;) No i żeby mi ten temat nie umarł śmiercią naturalną !
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Aaaa własnie moge jeszcze polecić takie reggae z lat 80/90 jesli sie nie myle bo tez ma w sobie moc :) Chodzi mi o Buju Banton, tylko nie wiem czy lata dobrze podałam :D Więc słucha ktoś tego ?
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
Słuchając ostatnio pana Boba zorientowałam się, że większość utworów znam. Aż mi wstyd :bag:
 
Do góry