Co Nam dała wizyta Donalda Trumpa?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Bianka napisał:
Ale co ma piernik do wiatraka? Biznes to nie działania fundacji charytatywnej. Nie mają obowiązku sprzedać nam gazu najtaniej na świecie z dobroci serducha
Otóż ma. Na chwilę obecną wydaje mi się a i chyba nie tylko mi że Chcemy dywersyfikacji "za wszelką cenę". Ponoć na chwilę obecną gaz amerykański ma być droższy od rosyjskiego. Pamiętam że gdzieś Pisałaś że "będzie tańszy" ale to jest dopiero takie życzenie.
Przypominam sobie jakie to wrzaski były jak to drogo od Rosji gaz Kupujemy! I co teraz Mamy kupować jeszcze droższy bo tak to rozumiem w imię "dywersyfikacji?" . "Dywersyfikacja" tak ale po cenie tańszej od rosyjskiej skoro ten jest taki drogi. Nie rozumiem dlaczego nikt na te cenę nie zwraca uwagi. Druga zaś sprawa: ile to jeszcze lat Mamy się oglądać na to co Nam USA dadzą czy też sprzedadzą? A czy bardzo się mylę wskazując że w "starym" NATO chyba każdy kraj ma własnej produkcji myśliwce czy czołgi?
Czy zatem Patrioty są Nam teraz takie niezbędne? A co USA wcisną Nam za 5-10 lat? Akurat na tym polu zaczynam osiągać poziom "optymizmu" Herbatniczka. Polsce potrzebny jest własny przemysł zbrojeniowy a nie to co Nam Trump zaoferuje. Tylko jakoś kolejni rządzący o tym zapominają kierując uwagę na to jacy "ważni Jesteśmy" bo Nas Trump odwiedził.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
kszyrztofff napisał:
Ponoć na chwilę obecną gaz amerykański ma być droższy od rosyjskiego.
"Ponoć". Ponoć Jarosław Kaczyński jest gejem. Tak mówi Robert Biedroń. Dowodów do dziś nie przedstawił. A tak na poważnie, nie ma konkretów w tej sprawie. Trump w Warszawie zapalił jedynie zielone światło dla szerszych negocjacji między firmami. Na chwilę obecną mieliśmy do czynienia z jednorazową dostawą na początku czerwca gdy do gazoportu w Świnoujściu przypłynął LNG na bazie umowy zawartej między PGNiG a Cheniere Energy.


kszyrztofff napisał:
Druga zaś sprawa: ile to jeszcze lat Mamy się oglądać na to co Nam USA dadzą czy też sprzedadzą? [...] Polsce potrzebny jest własny przemysł zbrojeniowy a nie to co Nam Trump zaoferuje. Tylko jakoś kolejni rządzący o tym zapominają kierując uwagę na to jacy "ważni Jesteśmy" bo Nas Trump odwiedził.
Racja co do konieczności rozwoju własnego przemysłu zbrojeniowego, ale bez technologii daleko nie zajedziemy w tej własnej produkcji.
Jak długo mamy się oglądać na to co nam skapnie z USA, Niemiec czy Rosji? No tak długo aż nasza klasa polityczna zacznie realnie spoglądać na nasz interes państwowy, aż wyzbędzie się kompleksów względem mocarstwowych sąsiadów lub sojuszników. Nie wiem czy to będzie możliwe w najbliższej przyszłości, ponieważ nastawienie i sympatie naszego społeczeństwa nie są tutaj bez znaczenia. Wcześniej u władzy mieliśmy do czynienia z ze stronnictwem prorosyjskim, które za paręnaście milinów sprzedało swą duszę Amerykanom w Starych Kiejkutach. Potem do głosu doszło stronnictwo proniemieckie, które to z kolei trzymało na powierzchni interes Niemiec w naszym kraju przez 8 lat. Dziś rządzi opcja z natury proamerykańska. Trudno, trzeba z tym żyć. Taka jest demokracja (lub jej pozory). Dlatego uważam, że należy z danej sytuacji wyciągnąć to, co się da.
Btw, głos z Rosji o Patriotach:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosyjskie-media-polskie-programy-modernizacji-armii-robia-wrazenie,755626.html
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
PGNiG stwierdziło chyba, że gaz z USA będzie tańszy, niż z Rosji.

Co do tych Patriotów, to ja bym się nimi nie podniecał. 2 baterie to kropla w morzu potrzeb, koszty niesamowite, a i broń przyjdzie do nas za X lat. Ponadto zamawiamy system, który jeszcze nie powstał i nawet USA ich nie ma, a tak się składa, że nowe systemy i ogólnie bronie zazwyczaj okazują się bublami. Jest jeszcze kwestia tego, że nam zagrażają Rosyjskie iskandery, a nie rosyjskie lotnictwo, a tych iskanderów nie zestrzeli żaden system OPL.
 

bedorf

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2015
Posty
11
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem dziś nie doceniamy wagi tego co sie stało. Myślę że za 20 lat ten moment zostanie odnotowany jak zwrotny w najnowszej historii Polski. Oczywiście wszystko będzie zalezało od tego jak to wykorzystamy i czy uda nam sie zrealizować plany jakie zostały nakreślone. A plany są niezwykle ambitne. Nie demonizowałbym też zwiększenia amerykańskich wpływów. Japonia czy Korea Południowa też blisko współpracują z USA i te kraje jakoś bardzo dobrze na tym wychodzą. To w głównej mierze amerykański kapitał rozpędził chińską gospodarkę w latach 90. Chińczycy stworzyli sobie warunki, a zachód i USA inwestowali na potęgę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak nie kupimy przepłaconego solidnie gazu amerykańskiego to Trump szybko zapomni co mówił, nie ma interesu to zwija zabawki i idzie do domu
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poczekamy na ustalenia kontraktowe bo faktycznie na razie to tylko puste słowa
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
popieram wypowiedź Bianki, ja mam jak najlepsze odczucia po tej wizycie.
 

Pillar616

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2015
Posty
15
Punkty reakcji
1
kszyrztofff napisał:
Przyjechał przemówił poklepał po ramieniu. Co Nam właściwie dała wizyta Donalda Trumpa
prócz gadania o niej w mediach? Co byśmy stracili gdyby Warszawy "nie nawiedził"?
Nic nam nie dała.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha jak się czują Polscy miłośnicy Trumpa po jego wizycie we Francji ? tak się oklepywał i prawił komplementy z Macronem, uznał jego za największego sojusznika USA w Europie, to już tym sojusznikiem nie jest Polska ?

a może on gdzie pojedzie to mówi że gospodarz jest jego największym przyjacielem ? pojedzie do Arabii Saudyjskiej i powie do Króla - kocham się brachu
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dziecko to potrafi znaleźć w internecie
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
trump speech france text
trump speech paris
trump paris text

I nic... liczę na twoją pomoc! W końcu starszy jesteś, a ja prawie dziecko. Może być po angielsku.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wpisz : wizyta Donalda Trumpa we Francji - po polsku i szybko
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Jesteś niemożliwy. Jak masz linka do tego tekstu to go daj...
Chociaż tak mi do głowy przyszło, że może on nie przemawiał i dlatego chcesz, żebym czytał o Melanii i Brigitte? Jeśli tak, to chociaż jakiś link do tego gdzie mówił o tej Francji? chciałbym się doinformować bo nic o tej wizycie nie wiem (oprócz tego co robiły pierwsze damy i jak były ubrane -_-).

PS. twoje hasło również nie pomaga w tym względzie. Linki po kolei (niewykluczone, że widzę co innego niż Ty):
- Brigitte
- krótki news
- zdjęcia
- niezbyt ciekawy artykuł na rp.pl
- Brigitte
- notka informacyjna
- krótka informacja na wprost
- zdjęcia
- Polska

No i co mi po tym haśle?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w skrócie mówiąc Trump stwierdził że Francja w Europie to najlepszy sojusznik USA, że oba państwa od zawsze są braćmi, że uwielbia Macrona, że uważa że wybór tego prezydenta Francji to coś nieprawdopodobnie wspaniałego, że będą zawsze współpracować bo mają wyjątkowe stosunki

normalnie dostał orgazmu po rozmowach z Macronem
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
A czy gdzieś ten orgazm został udokumentowany? I to najlepiej nie w skrócie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poddaję się, następnym razem staraj się na bieżąco newsy czytać bo potem nie wszystko zostaje w internecie
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie ma problemu, ale serio nie trzeba było z tym dzieckiem wyjeżdżać.
W każdym razie niestety nie odpowiem na twoje pytanie.


Herbatniczek napisał:
haha jak się czują Polscy miłośnicy Trumpa po jego wizycie we Francji ?
A szkoda właśnie bo bym sobie coś poczytał o tym.

PS. w internecie wszystko zostaje! : p
 
Do góry