co myślicie na temat objawień?

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Użytkownik Brave dnia 20 listopad 2012 - 12:16 napisał

gdyby tak było, to kler by tak często nie krytykował i nie uznawał tychże objawień - ergo działał by przeciw sobie?
brak logiki..
Krytykowałby te, które są sprzeczne z naukami kościoła i zachęcają by go unikać, pozostałe by potwierdzał, np. takie, które wspominają, że trzeba się iść wyspowiadać, modlić lub "przyjmować komunię". Naturalnie środkiem w zdobywaniu wiarygodności jest umiar, stąd też dodam na koniec, że musimy brać pod uwagę, iż niekoniecznie pobudki kościoła są takie, jak by się mogło wydawać. To że coś przypomina znane zjawisko, nie znaczy, że nim jest. Nawet gdyby kościoły uznawały objawienia zbieżnie z własnym interesem finansowym, nie przesądza to jeszcze, że ów interes przeważył. Mogło się tak po prostu złożyć. Jeżeli ktoś słyszał wybuch w Smoleńsku, to nie znaczy jeszcze, że doszło do zamachu, zaś jeżeli go nie usłyszał, nie świadczy to jeszcze o wypadku, podobnie jeżeli któryś kościół mówi, że dane objawienie pochodzi od boga - niekoniecznie jest to prawdą.
jasne, że tak, moja wypowiedź, jednak się tyczyła bezpośrednio wypowiedzi poprzednika - jako kategoria ogólna wypada tak sobie
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ktoś ogłasza, że objawiły się słowa Boga, jego nakazy itp.
Ktoś dał ogłaszajacemu uprawnienia do ogłaszania, lub on sam je sobie wziął?

Czy - jakby nie było - nie zaczynamy wierzyć w ogłaszającego? Że on mianowicie zna zamiary, słowa, plany Boga?, że rozpoznaje kiedy Bóg objawia?
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
Bóg przemawia do ludzi poprzez swoich proroków równiez w tych czasach, potwierdzają to współcześni mistycy oficjanie uznani przez Kościół i wyniesieni na ołtarze tacy jak św. Faustyna czy św. ojciec Pio oraz siostra Łucja i Tajemnice Fatimskie

również Ci prorocy zapowiadali że żyjemy w czasach ostatecznych

sam czytam orędzia od Jezusa Chrystusa które są zamieszczane na stronie http://ostrzezenie.yoyo.pl i głęboko wierzę że są prawdziwe i pochodzą od Boga
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Bóg przemawia do ludzi poprzez swoich proroków równiez w tych czasach, potwierdzają to współcześni mistycy oficjanie uznani przez Kościół i wyniesieni na ołtarze tacy jak św. Faustyna czy św. ojciec Pio oraz siostra Łucja i Tajemnice Fatimskie
Bogu sam nakazał wystrzegania się proroków, a uznanie podanych wyżej przez kościół nie definiuje ich jako elitarnej jednostki przepowiadaczy boskich zamiarów, ponieważ człowiek (księża i papież) omylnym jest.

Ale jak miały by to być ostateczne czasy to niech kończą się do poniedziałku.
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
nie wierzę w takie bzdury,myślę raczej,że to kolejny wymysł,żeby ludzi otumanić,zaślepić i zagonić do kościoła.

a jednak objawienia Ostrzeżenie, od Marii Bożego Miłosierdzia sprawdzają się

http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/02/05/sprawdzaja-sie-proroctwa-z-oredzi-marii-milosierdzia-bozego/
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Luk nie traktuj objawień jak wróżb z chińskich ciasteczek.

Każde prawdziwe proroctwo się spełnia i wie to każda osoba wierząca, która przygotowuje się przez całe swoje życie do nadejścia Zbawiciela.
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
cr3ator napisał:
Jak objawienia to tylko te zatwierdzone przez Kościół.
żadne objawienie nie było by uznane przez Kościół gdyby się nie znaleźli ludzie na początku którzy w nie by uwierzyli
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
Luk...

Dopóki ludzie nie zdadzą sobie sprawy, z tego, czym jest grzech, nigdy nie będą pokutować.

Prawdziwy dekalog różni się od katolickiego i protestanckiego...

Prawdziwy dekalog został dany dla każdego, kto chce spojrzeć w to lustro grzechu...


List do Rzymian 4
(4) Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym - z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu. (5) Jak długo bowiem wiedliśmy życie cielesne, grzeszne namiętności [pobudzane] przez Prawo działały w naszych członkach, by owoc przynosić śmierci. (6) Teraz zaś Prawo straciło moc nad nami, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery. (7) Cóż więc powiemy? Czy Prawo jest grzechem? żadną miarą! Ale jedynie przez Prawo zdobyłem znajomość grzechu. Nie wiedziałbym bowiem, co to jest pożądanie, gdyby Prawo nie mówiło: Nie pożądaj.


Kto niechce, ten będzie patrzył na skrzywione zwierciadełka katolickie i postkatolickie (protestanckie)

Polecam każdemu dowiedzieć się czym jest PRAWDZIWY DEKALOG (Księga Wyjścia 20 i Powt. Prawa 5 )

Niestety ludzie są "mądrzejsi" od STWÓRCY i wiedzą lepiej czym jest grzech....

Dzisiejsze "Chrześcijaństwo" to maskarada i w żadnym stopniu nie przypomina tego co jest opisane w Biblii

"Po owocach ich poznacie"

luk1407 napisał:
i tak jest również w tym przypaku, polecam przeczytać ten artykuł

tam znajdziesz to co już sie potwierdziło (ostatnio abdykacja papieża, przewidziana równo rok wcześniej)

http://www.ostrzezenie.yoyo.pl/globalne_wydarzenia.htm
Ciekawe dlaczego masoneria zaplanowała sobie to proroctwo na datę 13.03.2013 ??

13 to liczba buntu, to liczba historyczna i bardzo pamiętna przez templariuszy (dzisiejsi masoni)

Piątek 13 - papież i król Francji zrobili małe "kuku" zakonnikom świątyni

Dlatego dzisiaj mamy papieża jezuitę, który robi porządki w tym katolickim smrodzie pełnym bałwochwalstwa, pedofilii, homoseksualizmu i chciwości....

Ja się cieszę , że odszedłem z tego nierządniczego pseudo kościoła, że JAHUWEH otworzył mi oczy i uszy...

Przejrzałem, i usłyszałem.... wyszedłem z duchowego babilonu (18 rozdział Apokalipsy)
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
mam pytanie luk1407:
przejrzałem to całe ostrzeżenie i znalazłem tam taki fragment: "[SIZE=16pt]Tak zatwardziali są oni, że we wnętrzu ich kamiennych serc nie mają dla Mnie, Jezusa Chrystusa, żadnego miejsca, gdzie bym znalazł ukojenie.[/SIZE]"

pytanie dotyczy osoby Jezusa. wiadomo że słowo "chrystus" to nie jest nazwisko, wiadomo też że Jezus przebywając w niebie nie nosi imienia "Jezus". w takim razie kogo dotyczy powyższy tekst? bo z pewnością nie Syna Bożego.
 

amightywind

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
157
Punkty reakcji
3
Wiek
15
irish napisał:
pytanie dotyczy osoby Jezusa. wiadomo że słowo "chrystus" to nie jest nazwisko, wiadomo też że Jezus przebywając w niebie nie nosi imienia "Jezus". w takim razie kogo dotyczy powyższy tekst? bo z pewnością nie Syna Bożego.
Przeczytaj odpowiedź STWÓRCY


Czytacie przetłumaczone Słowo, w którym ośmielają się nazywać MOJEGO SYNA JAHUSZUA „Synem Człowieczym” – ON nigdy nie był synem człowieczym! ON jest SYNEM JAHWEH, SYNEM JAH! Kiedy widzisz to w przekładzie językowym Biblii – od jak dawna już JA powodowałam twój żal i nigdy nie odczuwałaś pokoju z tego powodu – jednak wyjaśniasz, że wszystkie tłumaczenia tak podają. Nie było to uczynione MOJĄ ręką, lecz według planu szatana! Chociaż JAHUSZUA narodził się w ludzkiej postaci, chociaż cierpiał ból na krzyżu, ON nigdy, nigdy, nigdy nie był „Synem Człowieka”! ON jest SYNEM JAH i nawet JEGO Imię objawiło to światu. Jak myślisz, dlaczego szatan w tłumaczeniu próbował przejąć nad NIM kontrolę i nadać MU imię człowieka? JA musiałam na to pozwolić i w tym czasie, przed Wielkim Uciskiem, imię 'Jezus' będzie trwać.
Och, ale w czasie Wielkiego Ucisku… Ci, którzy są teraz zbawieni i żyją Świętym życiem przede MNĄ, mają w sobie MOJEGO DUCHA; tak samo jak oni, również i ty przyjęłaś Zbawienie w imieniu 'Jezus' i nadal wołałabyś do NIEGO w tamtym imieniu. Nie zrozum MNIE źle - jest Moc, Niebiańska Moc stojąca za tym imieniem, ze względu na litość waszego ABBA JAHWEH, ale w czasie Wielkiego Ucisku tak wielu umrze, chociaż są oni teraz zbawieni – tak wielu będzie się zastanawiać, dlaczego nie ma odpowiedzi na ich modlitwy? To nie dlatego, że MY ich nie miłujemy i nie mówię o tych, którzy pójdą do niedzielnych kościołów i przyjmą Znamię. JA mówię do tych, którzy będą wołali w imieniu 'Jezus', którzy wiedzą, że ON był tym, który został ukrzyżowany i powstał ponownie na trzeci dzień po swojej śmierci, a teraz czeka na nich w Niebie.
Jednakże oni muszą zrozumieć, że podczas gdy teraz jest moc w tym imieniu, to w przyszłości będzie już ono pozbawione mocy. Nie znaczy to, że ci, którzy nieustannie trwają w Świętości przede MNĄ, nie powrócą do Nieba, lecz to oznacza, że JA nie będę mogła im odpowiedzieć. Tak jak powiedziałam, to MOJE Namaszczenie, jak pocałunek posłany do ABBA JAHWEH, odpowiada na ich modlitwy, ale tego dnia nie będę mogła poprzeć wypowiedzianych przez nich słów, gdyż będzie inny na obliczu tej ziemi, który powie: „Ja jestem Jezus”. I chociaż JA wiem, o jakim Jezusie oni mówią i do kogo wołają, skoro to imię będzie wtedy jak przekleństwo, ich modlitwy nie dotrą do Nieba, a oni będą się zastanawiać dlaczego. Dlatego właśnie ostrzegasz ich teraz. Tak wielkie jest znaczenie tego hebrajskiego Imienia.
Widzicie, szatan nie chce używać Imienia JAH. Och, JA mam wielu wrogów, którzy ośmielają się działać w swoich misjach i używać Imienia JAH, aby oszukać zarówno wilki jak i owce. Ale syn szatana nie chce posłużyć się Imieniem JAH. Chce on użyć imienia, które zna cały świat – Imienia 'Jezus'. Więc chociaż ci, których imiona są zapisane w Księdze Życia BARANKA powrócą do Nieba, będzie to oznaczać, że w czasie Wielkiego Ucisku będą musieli złożyć swoje życie. Jednakże przenigdy nie wejdą oni do kościoła niedzielnego, w przeciwnym razie ich imię zostanie wymazane. Również w tym czasie nie będzie Zbawienia w imieniu 'Jezus', a tylko w Imieniu JAHUSZUA. Niektórzy wymawiają JAHSZUA, ale Imię JAH nie będzie pominięte, gdyż te namaszczone 144 000 nie będą nauczać imienia 'Jezus' – tak jest teraz, ale w tamtym czasie będzie inaczej. JA daję wam ten Przekaz, aby was ponownie ostrzec. Nie oznacza to, że wszyscy uczęszczający teraz do niedzielnych kościołów nie należą do MNIE, czy też nie są wypełnieni MOIM DUCHEM, jednak znaczy to, że w czasie Wielkiego Ucisku nie będzie to dozwolone, gdyż przez to zaprzedaliby się bestii.
Czy rozumiecie? Dusze są teraz zbawiane w imieniu 'Jezus'. JA Namaszczam w imieniu 'Jezus'. Uzdrawiam w imieniu 'Jezus'. Uwalniam w imieniu 'Jezus', ale potem tak nie będzie. Ostrzeż ich! Jak mogłabym im odpowiedzieć? Jak MÓJ SYN JAHUSZUA mógłby im odpowiedzieć, kiedy zawołają: „Jezu, pomóż mi!”, a syn szatana będzie tam i powie: „Oto jestem!”? Oni powiedzą: „Jezusie wybaw mnie, przebacz moje grzechy!”, a syn szatana odpowie: „Oto jestem”. Czy nie dostrzegacie tego zagrożenia? Czy nie rozumiecie? Nie wiecie jaki żal będę odczuwać, kiedy ci, których imiona są zapisane w Księdze Życia BARANKA, na tyle świadomi, by nie chodzić do niedzielnych kościołów, będą uciekać i kryć się oraz będą musieli oddać swoje życie, gdyż wołając, nie będą chcieli wypowiedzieć Imienia JAHUSZUA. Będą oni trzymać się tego, czego zostali nauczeni oraz wypowiadać imię 'Jezus', ale ich modlitwy nie dotrą do Nieba, gdyż JA nie poślę ich swoim podmuchem niczym pocałunku, ponieważ szatan zawoła: „Oto jestem”! To nie oznacza, że ich imiona są wymazane. To po prostu oznacza, że JA nie mogę uratować ich życia, nie mogę ich ukryć, nie mogę ich żywić, nie mogę ich oswobodzić.
Oto dlaczego JA wzbudzam Misje takie jak ta, które uczą o Imieniu JAHSZUA, o Imieniu JAHUSZUA - to nie ma znaczenia. Tak wielu odmawia wypowiadania tego Imienia tak, jak JA wam je podałam – ale Imię JAH nie może być pominięte, gdyż samo Imię JAHUSZUA oznacza „JAH Zbawia”! Dałam ci ten sen o przybyciu latających spodków. Prawdziwie jest to armia szatana, ale będą oni mieli prawo do tych, którzy będą wołać w niewłaściwym imieniu, ponieważ on (syn szatana) będzie twierdził: „Oto jestem”. Uważajcie więc, bo to już się rozpoczęło. Jest jeden, który powstał, ma zwolenników na całym świecie i nazywa siebie 'Jezusem Chrystusem', ale kluczem jest to, że on odrzuca wszystko, co Święte. Strzeżcie się tego, który nadchodzi! Ten jest zwykłym człowiekiem, ale uważajcie na tego, który się zbliża, gdyż będzie tak, jakby powrócił Judasz i będzie on naprawdę synem szatana, synem Lucyfera.
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
ekhm..
wynika z tego że księge zwaną Biblią, Słowem Bożym, Pismem Świętym śmiało można odłożyć na półkę

a ja w niej znalazłem takie coś:
"I ujrzałem inną bestię, która wychodziła z ziemi i miała dwa rogi jak baranek, ale zaczęła mówić jak smok. I całą władzę pierwszej bestii sprawuje na jej oczach. I powoduje, że ziemia i jej mieszkańcy oddają cześć pierwszej bestii, której śmiertelna rana została uleczona. I dokonuje wielkich znaków, powodując nawet, że na oczach ludzi ogień zstępuje z nieba na ziemię. I mieszkających na ziemi wprowadza w błąd znakami, których dano jej dokonywać na oczach bestii, mówiąc mieszkającym na ziemi, żeby uczynili wizerunek bestii, która otrzymała cios mieczem, a jednak odżyła. I dano jej tchnąć dech w wizerunek bestii, aby wizerunek bestii zarówno mówił, jak i sprawił, że zostaną zabici wszyscy, którzy by w żaden sposób nie oddali czci wizerunkowi bestii. I wywiera nacisk na wszystkich — małych i wielkich, i bogatych i biednych, i wolnych i niewolników — żeby im dano znamię na ich prawą rękę albo na ich czoło i żeby nikt nie mógł kupować ani sprzedawać oprócz tego, kto ma znamię — imię bestii albo liczbę jej imienia. Tutaj wchodzi w grę mądrość: Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii, bo jest to liczba człowieka; a liczba jej — sześćset sześćdziesiąt sześć"

to dopiero jest objawienie
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
a te powyższe posty podważające nauczanie Kościoła pochodzą od świadków Jehowy? Jakie jest wasze wyznanie, łatwiej będzie z wami dyskutować, bo katolikami napewno nie jesteście

(chodzi mi o powyższe posty Irysa i amightywinga)

ps. skąd amightywing wziołeś tę odpowiedź Stwórcy?

Irysa
wiadomo też że Jezus przebywając w niebie nie nosi imienia "Jezus".
skąd masz taką wiedzę? I odrazu napisz według jakiego wyznania
 

irish

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
542
Punkty reakcji
5
luk1407 napisał:
skąd masz taką wiedzę? I odrazu napisz według jakiego wyznania
moja wiedza nt. pochodzi z Biblii
co do wyznania - wydaje mi się że znajomość kto jest w jakiej religii, związku wyznaniowym, organizacji religijnej czy sekcie raczej nie powinno mieć znaczenia i wcale nie ułatwi dyskusji lecz wręcz ją utrudni albowiem z całą pewnością znajdą się osoby które nie będą umiały przeczytać wypowiedzi bez świadomych bądź nie uprzedzeń. oczywiście nie mam nic przeciwko napisaniu jakiego jestem wyznania: jestem Świadkiem Jehowy
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
takie pogaduchy proszę prowadzić raczej na PW
 

luk1407

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
223
Punkty reakcji
7
Wiek
37
a jeżeli chodzi o objawienia, co myślicie o cudzie zapowiadanym w wielu współczesnych objawieniach - Ostrzeżeniu?

Słyszeliście o nim?

Przed Sądem Ostatecznym ma się ukazać na niebie znak Krzyża, w chwile później każdy zobaczy wszystkie swoje grzechy, w taki sposób że pozna odrazu ich powagę. Ma to być ostatnia szansa dana od Boga do nawrócenia przed Dniem Sądu.

również na temat tego cudu można przeczytać w Piśmie Świętym:

Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielka mocą i chwała. [Mt 24,29-24,30]
 
Do góry