Co mślicie o rasiźmie??

Status
Zamknięty.

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Dla sprecyzowania dopiero teraz do władzy doszła prawdziwa prawica, resztę czasu rządziła lewica, za sytuację w państwie ich obarczaj, nic tylko by kradli. Interwencjonizm powstał tylko i wyłącznie dla ich celów, dzięki temu mogę bardzo łatwo homikować pieniądze. Czarny jest stworzony do celów sportowych, wymagających siły, żyd jest stworzony bo ktoś miał kaprys. A katolik został stworzony do walki.



Nie będzie takiego świata to jest nie realne.

gdybyś był Katolikiem to byś nie mówił, że jest stworzony do walki.... naprawdę masz bardzo chrześcijańskie podejście do rasizmu. tylko podziwiać ;/

nierealne dopóki ludzie będą myśleć podobnie jak ty.
 

Clark

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Rasizm dziś jest ideologią przegranych. W historii świata rasiści istnieli zawsze. Jednak w starożytności czy średniowieczu rasizm w świadomości ludzi rzadko dochodził do głosu. Arystoteles i Platon nie mieli nic przeciwko niewolnictwu, nie mieli nic przeciwko dyskryminacji ludzi reprezentujących inną kulturę. Uważali, że ich kultura jest najwyższa - mniejsza o to, czy słusznie -, wobec tego przedstawiciele innych społeczeństw powinni się podporzadkować. W średniowieczu rasizm przejawiał się w powszechnym praktykowaniu niewolnictwa dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych. Nikt głośno nie pytał , czy biały człowiek ma prawo do wyzyskiwania "czarnego dzikusa". W średniowieczu rasizm nie był ideolodią przegranch, bo powszechną hierarchią wartości przewodziła rządza dominacji kosztem innych grup społecznych, co często było niemożliwe do osiągnięcia bez neiwolników z Afryki - taniej siły roboczej. Dopiero reformacja, rozwój protestantyzmu i związana z tym pośrednio Wielka Rewolucja Francuska doprowadziły do rozwoju idei oświeceniowych praw człowieka. Było to zaczynem do szerszej dyskusji nad problemem niewolnictwa, a pośrednio rasizmu. Od czasów zwycięstwa północnych stanów Ameryki w wojnie secesyjnej, niewolnictwo w cywilizacji zachodniej zaczęło formalnie zanikać. To był punkt przesilenia, kiedy to problem niewolnictwa, formalnie zdelegalizowaneogo, zastąpiony został bardziej wyrafinowanym dyskryminowaniem - rasizmem. nikczemność rasizmu jest w moim przekonianu większa niż niewolnictwa. System niewolnictwa był okrutny, niesrpawiedliwy, ale przynajmniej czytelny dla społeczeństwa. Do niewoli szło się w skutek przegranej bitwy czy też łapanki w Afryce. Było jasne, kto jest niewolnikiem, kto panem. Z rasizmem jest trudniej, gdyż za obłudnymi deklaracjami i pozorną normalnością kryją sie często niezbyt szczytne intencje i rozumowania. Ponad dwieście lat po zniesieniu niewolnictwa w USA problem rasizmu jest bardzo poważny. Wiem, bo byłem, i na własne oczy widziałem, jak w dwudziestym pierwszym wieku w tym supermocarstwie, kraju przewodzącym pod względem stylu życia w świecie, problem rasizmu formalnie nie istnieje, jednak obłuda i oczywiste miejsce w szeregu dla czarnych, widoczne są gołym okiem. Gorsze szkoły, gorsze dzielnice, brak awasnu mimo często oczywistych wyższych kwalifikacji, poczucie bezsilności wśród afroamerykanów to powszechne zjawiska w "kraju stworzonym dla ludzi wolnych". Najbardziej rasizm amerykański widoczny jest wśród białych, prostych ludzi z prowincji. Ci, którzy nie są milionerami w społeczeństwie, gdzie 9 milionów ludzi jest milionerami, czują sie gorsi. Etyka protestancka nakazuje bogacić się, a wiadmo, że nie wszystkim się udaje. Wielu białych amerykanów obwinia za niepowodzenia czarnych sąsiadów, co logicznie nie jest prawdziwe, ale nie miejsce tu na dowodzenie tej tezy. Nie wspominam tu o przypadku hitlerowskich Niemiec, gdzie problem poczucia niesprawiedliwości po I wojnie światowej i niższości w połączeniu z butą i dumą dorpowadził do wykwitu ideolodii rasistowskiej. O tym możnaby napisać setki stron i wszystko byłoby prawdziwe, jednak zawsze znajdą sie debile, którzy temu zaprzeczą i będą chodzili na demonstrację, gdzie w majestacie demokratycznego państwa prawnego mają dziś możliwość i ochotę do wykonywania "gestu zamawiania piwa", jak sprytnie tłumaczą gest "Sieg heil". Gdy jeszcze dodać do tego, że faszystkowskie gadżety produkowane są w Polsce i sprzedawane za Odrą, to włos na głowie się jeży. Demokracja to najlepszy ustrój z tych najgorszych, ale nikt nic lepszego jeszcze nie wymyślił - coś takego powiedział kiedyś Winston Churchill. Ja skromnie dodam, że w każdej demokracji znajdzie się miejsce dla srfustrowanych idiotów. Za takich uważam rasistów.
 

snajper

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zduńska wola
rasizm to czysty debilizm przejawiany przez ludzi którzy mają kompleksy lub jakieś problemy ze sobą tylko tak można to wytłumaczyć
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
gdybyś był Katolikiem to byś nie mówił, że jest stworzony do walki.... naprawdę masz bardzo chrześcijańskie podejście do rasizmu. tylko podziwiać ;/

nierealne dopóki ludzie będą myśleć podobnie jak ty.

Kościół zawdzięcza swoja pozycję walce, inkwizycji, prześladowaniem innowierców, tylko przemoc w słusznej sprawie przynosi efekty, jak to się mówi "cel uświęca środki". Ludzie są stworzeni do walki, grzecznymi słówkami możesz się jedynie doczekać kopa w :cenzura:ę.

rasizm to czysty debilizm przejawiany przez ludzi którzy mają kompleksy lub jakieś problemy ze sobą tylko tak można to wytłumaczyć

Nigdy nie zrozumiesz istoty rasizmu, chęć wygranej przez swoich uważasz za nie normalne ?? Dla mnie takie myślenie jest czystym debilizmem.
 

snajper

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zduńska wola
no właśnie nigdy nie zrozumiem tego
możesz mi wytłumaczyć kwestie "chęć wygranej przez swoich"? yy wygrania czego ? bo to jest właśnie debilizm jakieś dzielenie ludzi na kategorie tylko i wyłącznie przez kolor skóry czy wyznanie
mam pełno kolegów jak to na nich mówią murzynów, Japończyków, latynosów jakoś nie widzę by zbytnio czymś sie różnili od polaków
wiec możesz mi to wytłumaczyć ? co tu jest do zrozumienia?
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Kościół zawdzięcza swoja pozycję walce, inkwizycji, prześladowaniem innowierców, tylko przemoc w słusznej sprawie przynosi efekty, jak to się mówi "cel uświęca środki". Ludzie są stworzeni do walki, grzecznymi słówkami możesz się jedynie doczekać kopa w :cenzura:ę.

Na zachodzie kościoły zamienia się w muzea. Powolutku to dociera i do nas. Chyba za słabo walczycie. A może ludzie wolą pokój od wojny?
Inną sprawą jest demonizowanie inkwiycji i krucjat.
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
no właśnie nigdy nie zrozumiem tego
możesz mi wytłumaczyć kwestie "chęć wygranej przez swoich"? yy wygrania czego ? bo to jest właśnie debilizm jakieś dzielenie ludzi na kategorie tylko i wyłącznie przez kolor skóry czy wyznanie
mam pełno kolegów jak to na nich mówią murzynów, Japończyków, latynosów jakoś nie widzę by zbytnio czymś sie różnili od polaków
wiec możesz mi to wytłumaczyć ? co tu jest do zrozumienia?

Wygrania miejsc pracy przez Polaków, wygrania miejsc w rządzie przez Polaka, wygranie miejsc w szkołach przez Polaka. Różnią się jednym oni z Polski nie pochodzą i nie mają prawa tu mieszkać. Jeszcze raz Ci napiszę nie zrozumiesz istoty rasizmu, bo z nim trzeba się urodzić, i żeby go zrozumieć trzeba go mieć w sobie. To tak jak z matematyką jak nie masz predyspozycji nie zrozumiesz.

Edytuję bo nie przeczytałem jednego postu, pewnie że nie zrozumiesz lewacki psie, za to co w okresie powojennym podobni tobie robili nam Polakom, należy się jedno śmierć przez powieszenie. Za mordy, prześladowania, biedę i zrujnowanie Polski będziecie kiedyś wisieć, od Warszawy aż do Moskwy z kąd przyleźliście. Pacyfiści, pederaści, bandyci, złodzieje, pedały won z Polski.
 

snajper

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zduńska wola
wszyscy rasiści są tak mało rozgarnięci? :) przy udzielaniu prostych odpowiedzi zawsze musicie tak obrażać innych ?:) no już pisałem dzisiaj ze takie osoby mają kompleksy lub problemy ze sobą i wychodzi później kultura słowa nawet :)
ale mniejsza o większość bo z tym do psychologa musisz
ale według twojej teori wszystkich polaków pracujących od wielu wielu lat za granica powinno sie pozabijać? parzcież oni mieszkali, mieszkają w nieswoim państwie i też zabierają prace Niemcom, Francuzom nawet i Żydom których tak sie czepiasz :)
z twojej wypowiedzi wynika jedno umiesz obrażać innych a sam nie masz pojęcia o czym piszesz:) albo popisówka albo gadanie by gadać :) bo odpowiedz typu "trzeba sie urodzić by zrozumieć" albo "nie zrozumiesz" to żadna odpowiedź raczej proste wykręcenie sie z odpowiedzi
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Nie będę gadać z impotentem umysłowym, sorry ale uważam za mitomanię żebyś coś zrozumiał. Sam idź do psychiatry zakompleksiony żydzie. Jakbym był Francuzem do bym chciał pozabijać Polaków na mojej ziemi, ale mniejsza o to. Zrozumienie przez Ciebie kwesti takiej jak poszanowanie dla Ojczyzny równa się zeru. To że za tępy jesteś to już wiem, po tym co napisałem powinieneś się choć domyśleć czemu jesteśmy rasistami.

Kulturę słowną mam zarererowaną tylko i wyłącznie dla Polaków, a nie żydowskich lewaków.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Wygrania miejsc pracy przez Polaków, wygrania miejsc w rządzie przez Polaka, wygranie miejsc w szkołach przez Polaka. Różnią się jednym oni z Polski nie pochodzą i nie mają prawa tu mieszkać. Jeszcze raz Ci napiszę nie zrozumiesz istoty rasizmu, bo z nim trzeba się urodzić, i żeby go zrozumieć trzeba go mieć w sobie. To tak jak z matematyką jak nie masz predyspozycji nie zrozumiesz.

Warto zadać sobie pytanie dlaczego nasi nie wygrywają. Skoro "nas" jest więcej to dlaczego nie potrafimy sami sobą rządzić?. To wskazuje jedynie na słabość polaków nie zależnie od jej formy (głupota, łatwość robienia nas w balona, itp), więc proponuję, by zamiast klapać jęzorami na żydów wziąć się do roboty i zamiast drzeć koty pomiędzy sobą, stworzyć wspólny front, ale narazie tego nie potrafimy, więc nie zarzucajmy żydom, że nas w bambuko robią, bo się sami dajemy.
Poza tym. Wielu żydów pochodzi z Polski z pokolenia na pokolenie i są bądź co bądź polakami. To, że ktoś stąd nie pochodzi nie jest powodem do jego prześladowania. Skoro przyjeżdża w gości to znaczy, że jest słabym, niezorganizowanym przeciwnikiem dla państwa i jego obywateli (pod względem takim jakim rasiści sugerują). Inną sprawą jest to, że naród do którego owy obcokrajowiec przyjeżdża jest nie zgrany, nie zdyscyplonowany i łatwo daje się zrobić w balona, więc winy za to wszystko nie poszukujmy w żydowskim sprycie, lecz w naszej rodzimej głupocie, pod jakim kolwiek względem ona by nie występowała.


Edytuję bo nie przeczytałem jednego postu, pewnie że nie zrozumiesz lewacki psie, za to co w okresie powojennym podobni tobie robili nam Polakom, należy się jedno śmierć przez powieszenie. Za mordy, prześladowania, biedę i zrujnowanie Polski będziecie kiedyś wisieć, od Warszawy aż do Moskwy z kąd przyleźliście. Pacyfiści, pederaści, bandyci, złodzieje, pedały won z Polski.
W okresie powojenny Polską rządziły imperia (USA, ZSRR i Wielka Brytania). Nie mieliśmy nic do powiedzenia, a postawić się nie mogliśmy, bo to po pierwsze nie miało sensu, a po drugie Stalin zyskałby powód, żeby nas powybijać. W owym okresie Polska miała siedzieć cicho i dobrze , że tak robła. Wiesz do czego mogłaby doprowadzić rewolta zbrojna w Polsce? To kataklizmu-III wojny światowej. Na całe szczęście Polakom udało się wyjść z tego cało i pokojowo. A po przewrotach?. Znowu ukazała się nasz "głupota", znowu nie potrafiliśmy przejąć władzy, czy to wina żydów, że się znowu daliśmy wyjajać?. Nie. Nasz rodzima-polska wina.

Snajper wierz mi. Żydzi w Polsce są, a nie lubimy ich za to, że się potrafią trzymać w kupie i nas w jajo robić. Lecz czy to ich wina?. Czy może by powinniśmy zmądrzeć i przestać dawać się w jajo robić. Rasistą nie jestem.
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Jak ja Cię kocham ( bez skojarzeń ) odys tak to napisałeś że jestem aż zaskoczony, to co napisałeś też wiem tylko że nie potrafiłem tego w słowa ubrać. Masz wizję i poglądy jakie są nam potrzebne. Prawda że Polacy są ufni, otwarci i da się ich w balona zrobić. Ale poczekaj komuna dopiero się skończyła, jeszcze będą z Polski w skarpetkach uciekać. Sorry ale z tym że W.B. i USA rządziły na równi z ZSRR się nie zgodzę, tylko i wyłącznie czerwoni trzymali nas na smyczy a USA i W.B. nie mieli nic do gadania w sprawie Polski. Chyba że chodzi Ci też o okres po komunie.
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Chodziło mi o Jałte, Teheran i Poczdam. Kto wie, jakby potoczyły się losy Polski, gdybyśmy nie wpadli w ręce ZSRR.

A tak wracając do tematu. Bądź co bądź żydzi mają potężny kapitał. Głupotą i marnotrawstwem byłoby stracenie go. Inteligentniej byłby robiąc ich w balona, wyciągnąć forsę. W skrócie. Przeciwnik, który robi to co ja chcę myśląc, że to jego pomysł jest dla mnie przyjacielem. To trzeba by było wykorzystać, lecz narazie jest to dla sam nie osiągalne. Oni są zbyt dobrze zoorganizowanii i sprytni, najpierw należałoby się nauczyć pokory i sprytu na takim poziomie by ich prześcignąć.
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Ja jestem za błyskawicznym uderzeniem, od razu trzeba zaatakować bazy wojskowe i je zająć,zlikwidować kaczyńskiego, przekupić generałów, następnie z pomocą wojska uziemić policję, potem to już czysta formalność szukamy żydów po całej Polsce i kopa do Izraela :) Trochę mnie wyobraźnia poniosła, pomarzyć zawsze można :p

Ich się nie da przechytrzyć, jedyną drogą do wolności Polski jest możliwość wywalenia ich na zbity pysk, przewrót ogólno narodowy i już jest porządek. Tylko znaleźć kogoś takiego żeby porwał do walki miliony Polaków...
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Kolego Clark może i byłeś w USA, ale niczego nie zrozumiałeś. Twoje myślenie przypomina rozumowanie Gagarina, który po powrocie na Ziemię powiedział autorytatywnie : " Boga nie ma, bo ja go tam nie widziałem. " A to kto jest przegrany pokaże czas.
Z rzymskim pozdrowieniem (dla mnie 4xKsiążece).
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Jeżeli nie jesteśmy w stanie ich przechytrzyć to nie ma po co walczyć. Jak chciałbyś to rozwiązać to pokojowo. Siła nic tu nieda, zdegraduje nas jedynie na arenie międzynarodowej i doprowadzi do rujny. Dlaczego?. Bo najgorsza z wojen to wojna domowa. Jeżeli żydzi trzęsą krajem jak to sugerujesz to znaczy, że mają władzę, jeżeli mają władzę, to mają wojsko, jeżeli mają wojsko to nie podskoczysz. Sztuką jest przeprowadzić powstanie i wygrać, nie jedynie pokazać, że się z górą nie zgadzasz. Jeżeli dotego udaje Ci się przeprowadzić pokojową rewoltę tak, by nikt nie zauważył jesteś genialny. Siłą nie rozwiązuje się kryzysów w państwie, gdyż to w najlepszej formie doprowadzi do tego, że "bydło przejmie władzę nad hienami, z tym, że te pierwsze przynajmniej coś potrafiły". W skrócie. Żeby wygrać, należy to zrobić chytrze i bez przelewu krwi.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jeżeli nie jesteśmy w stanie ich przechytrzyć to nie ma po co walczyć. Jak chciałbyś to rozwiązać to pokojowo. Siła nic tu nieda, zdegraduje nas jedynie na arenie międzynarodowej i doprowadzi do rujny. Dlaczego?. Bo najgorsza z wojen to wojna domowa. Jeżeli żydzi trzęsą krajem jak to sugerujesz to znaczy, że mają władzę, jeżeli mają władzę, to mają wojsko, jeżeli mają wojsko to nie podskoczysz. Sztuką jest przeprowadzić powstanie i wygrać, nie jedynie pokazać, że się z górą nie zgadzasz. Jeżeli dotego udaje Ci się przeprowadzić pokojową rewoltę tak, by nikt nie zauważył jesteś genialny. Siłą nie rozwiązuje się kryzysów w państwie, gdyż to w najlepszej formie doprowadzi do tego, że "bydło przejmie władzę nad hienami, z tym, że te pierwsze przynajmniej coś potrafiły". W skrócie. Żeby wygrać, należy to zrobić chytrze i bez przelewu krwi.
Jest to jednak możliwe tylko w tym wypadku, jeśli dysponujesz odpowiednimi kadrami inteligentnymi i oddanymi sprawie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Battlefield @ 16.04.2007, 22:20)
Dla sprecyzowania dopiero teraz do władzy doszła prawdziwa prawica, resztę czasu rządziła lewica, za sytuację w państwie ich obarczaj, nic tylko by kradli. Interwencjonizm powstał tylko i wyłącznie dla ich celów, dzięki temu mogę bardzo łatwo homikować pieniądze.
ja jeszcze w polsce nie widzialem aby rzadzila prawica
bo aktualnie rzadzi lewica nielaicka - maja prawdziwie socjalistyczne poglday na gospodarke - widac doktryna markowa jest wieczna...
interwencjonizm to esencja lewicowosci........................ bez niego nie ma socjalizmu


Dopiero reformacja, rozwój protestantyzmu i związana z tym pośrednio Wielka Rewolucja Francuska doprowadziły do rozwoju idei oświeceniowych praw człowieka.
kolego prawisz farmazony
dzisiaj owszem wiele denominacji protestanckim jest silnie lewicowych
ale kilkaset lat temu to luteranizm byl wlasnie ostoja konserwatyzmu i powstal jako wlasnie konserwatywny powrot do zrodel- odrzucajacy "nowe dogmaty", etc

Ponad dwieście lat po zniesieniu niewolnictwa w USA problem rasizmu jest bardzo poważny.
zgadzam sie z toba
kiedys rasisci mieli bialy kolor skory obecnie bardzo ten kolor sciamnial....

Gorsze szkoły, gorsze dzielnice, brak awasnu mimo często oczywistych wyższych kwalifikacji, poczucie bezsilności wśród afroamerykanów to powszechne zjawiska w "kraju stworzonym dla ludzi wolnych".
czarne getta - murzyni stworzyli sobie sami nikt tam ich nie osadzal ani przymusowo nie trzyma
dzisiaj to czarni maja wieksze mozliwsosci awansu itd (punkty za czarnosc)
inna sprawa ze wszystkie programy pomocowe dla czarnych wywoluja raczej efekt odwotny
bo czarny mniej musi chciec i umiec - wiec jest jak jest
najgorsza rzecza byla chyba pomoc dla nieplenych rodzin czarnych
ktora wrecz rozwalila to co rozumiemy jako rodzine
 

snajper

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zduńska wola
Nie będę gadać z impotentem umysłowym, sorry ale uważam za mitomanię żebyś coś zrozumiał. Sam idź do psychiatry zakompleksiony żydzie. Jakbym był Francuzem do bym chciał pozabijać Polaków na mojej ziemi, ale mniejsza o to. Zrozumienie przez Ciebie kwesti takiej jak poszanowanie dla Ojczyzny równa się zeru. To że za tępy jesteś to już wiem, po tym co napisałem powinieneś się choć domyśleć czemu jesteśmy rasistami.

Kulturę słowną mam zarererowaną tylko i wyłącznie dla Polaków, a nie żydowskich lewaków.
zacznijmy od tego ze nie jestem żydem baranku bo mam w dowodzie obywatelstwo polsko francuskie :)
w rodzinie mam tylko polaków a obywatelstwa dostałem za długotrwały pobyt za granica bo uważam ze Polacy sa lepiej traktowani przez obcokrajowców niż przez swoich rodaków

no i sory ale jak pokazuje twoją składnie tekstu i styl wypowiedzi ludziom na innych forach to mamy niezły ubaw :) nie ośmieszaj sie bardziej :) bo z twojej składni wnioskuje sie tylko obelki i chaotyczny tekst w którym może i chcesz coś przekazać ale nie potrafisz :) nie obrazając cię naprawdę masz problemy z nadpobudliwością? lub inne problemy ze sobą? bo kilku moich znajomych psychologów stwierdziło że tak i to poważne i to tylko przez kawałek twojego tekstu wiec problem jest powazny :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry