Co mślicie o rasiźmie??

Status
Zamknięty.

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Z książkami Irvinga się nie zetknęłem. Podejrzewam że to taki sam historyk jak w Polsce Pająk czy Gross. Wypisuje się obiegowe opinie, fakty naciąga do swoich poglądów.
Nikt natomiast nie dyskutuje (oprócz kół akademickich) nad rzetelnymi opracowaniami gdzie wszystko jest oparte na dokumentach i relacjach możliwych do zweryfikowania. Chyba żadna ze stron nie jest tym zainteresowana, bo obaliłoby to ich czarno - białe widzenie świata.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
według mnie rasizm jest raczej krzywdzący. owszem może niektóre racje rasistów są słuszne, ale to też w większości zwykłe uogólnienia. ja uważam, że wszyscy ludzie są tacy sami, równi sobie i powinniśmy lepiej ich poznać, dać im szanse pokazać sie. pozatym ostatnio zauważyłam , że wiele osób które uważa się za rasistów czy nie lubi ludzi o innym kolorze skóry, pochodzeniu choćby np. żydów. nigdy żyda nie spotkało. to troche dziwne nieprawdaż ? no bo na jakiej podstawie wyrabiają sobie o nich zdanie ? może pomożecie mi to zrozumieć ? ja naprawdę jestem ciekawa opini innych. pozdrowienia.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
mtllc do pewnego stopnia masz racje, z ta jedna uwaga ze gross to komediopisarz podobnie jak fanatyk pajak a irwing posiadal wlasna katedre historii na uniwerku...

doroti jak chcesz sie czegos dowiedziec to poczytaj ten watek, bo pisali tu ludzie blizej ode mnie zaznajomieni z esencja rasizmu

cos jak dla mnie rasizm nie jest za madry
nie mniej jednak nie podoba mi sie perspektywa gdyby w polsce mieszkalo np pare milionow arabow zyjacych z zasilkow...
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Battlefield napisał prawie wszystko. Można z resztą pisać do białego rana, ale po co. Jak ktoś chce liznąć trochę niepoprawnie politycznej prawdy, niech sięgnie po książki Normana Finkelsteina, który jest Żydem.
Jestes typowym polskim ksenofobem, zaloze sie ze realnego Zyda ( tak samo jak Czarnego, araba, czy przedstawiciela innej rasy) w swoim za--nawiazanie do anal-piu nigdy nie doswiadczyles, jestes ofiara prymitywnej manipulacji i tylko powtarzasz jak papuga tezy inspirujacych cie kretynow.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jestes typowym polskim ksenofobem, zaloze sie ze realnego Zyda ( tak samo jak Czarnego, araba, czy przedstawiciela innej rasy) w swoim za--nawiazanie do anal-piu nigdy nie doswiadczyles, jestes ofiara prymitywnej manipulacji i tylko powtarzasz jak papuga tezy inspirujacych cie kretynow.
Sam jesteś papuga. A jak chcesz realnych Źydów wejdź na Forum Żydów Polskich. Z Arabami i Murzynami m.in. studiowałem . A manipulować to się dałeś swojej piastunce jak Ci w kołysce czytała " Chatę wuja Toma".
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Ja spotakałem żydówkę, i paru żydów. Może najpierw o żydówce, przyssała się do mojego dziadka, wybiła mu z głowy pomoc dla rodziny, ciągnęła go za portfel, dawała nie swoją kasę swej żydowskiej rodzinie, ale w końcu i jahwe jej nie pomógł dostała kopa.

Znałem jednego żyda ja mu zawsze coś dałem jak potrzebował, a jak ja raz potrzebowałem to mi nie dał podajże 5 złoty, a miał. Już się pchły pozbyłem z listy znajomych. Słuszałem że chodzi teraz na imprezy, ale wchodzi na gotowe.

Znałem jednego rumuna, można powiedzieć że dobry kumpel, ale komórkę ukradł, potem oddał bo się wydało.

Doroti gdzie Ty żyjesz z zarazą trzeba walczyć.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
no tak, ale w sumie to nie wiadomo czy gdyby ci ludzie o których mówiłeś Battlefield byliby Polakami to by sie tak nie zachowali. Owszem rozumiem, ze po takich doświadczeniach trudno ci uwierzyć , ze np. Żyd moze być wporządku, ale to i tak stereotyp. przynajmniej dla mnie.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Ja spotakałem żydówkę, i paru żydów. Może najpierw o żydówce, przyssała się do mojego dziadka, wybiła mu z głowy pomoc dla rodziny, ciągnęła go za portfel, dawała nie swoją kasę swej żydowskiej rodzinie, ale w końcu i jahwe jej nie pomógł dostała kopa.

Znałem jednego żyda ja mu zawsze coś dałem jak potrzebował, a jak ja raz potrzebowałem to mi nie dał podajże 5 złoty, a miał. Już się pchły pozbyłem z listy znajomych. Słuszałem że chodzi teraz na imprezy, ale wchodzi na gotowe.

Znałem jednego Polaka. Ze szlecheckim rodowodem. Dziś leży na cmentarzu bo się zaćpał. Ale zdążył jeszcze z domu rodzinnego wynieśc kilka pamiątek.

Znałem jedną Polkę. Zwyczajna dziewczyna. Ani gorsza, ani lepsza od innych. Wyjechała na studia do dużego miasta. Rodzice nie byli w stanie jej utrzymywać. Została utrzymanką jakiegos bogatego kolesia, który miał żonę, dzieci. Rodzicom mówiła że dorabia w barze.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sycko piknie
ale wywody o rasizmie maja niewiele wpsolnego z zydami
bo tylko ok 30% z nich to semici...
 

Battlefield

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2006
Posty
281
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ZG
Wiesz próba zawłaszczenia dość sporego majątku też by Ci się odbiła niechęcią do np. Żydów.

Szlachta polska oprócz dużej odwagi pieczętowała się też złodziejstwem, napadami i innymi wybrykami. Osobiście dla mnie rodowód jest mało ważny.

Co do tej kobiety bez komentarza.

Opisałeś rzeczy które Ciebie nie dotyczyły. Ja opisałem fakty ze swojego życia w których główną role grali Żydzi i Brudasy. Sam nie wiesz co byś czuł po tego typu przejściach więc daruj sobie.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Jak to Japonczyków ? Nawet Alfred Rosenberg uważał ich za "honorowych Aryjczyków". A Chińczycy wymyślili proch, bardzo pożyteczną rzecz.
 

paleolobo

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
1 242
Punkty reakcji
10
Miasto
skadinad
Znałem jednego Polaka. Ze szlecheckim rodowodem. Dziś leży na cmentarzu bo się zaćpał. Ale zdążył jeszcze z domu rodzinnego wynieśc kilka pamiątek.

Znałem jedną Polkę. Zwyczajna dziewczyna. Ani gorsza, ani lepsza od innych. Wyjechała na studia do dużego miasta. Rodzice nie byli w stanie jej utrzymywać. Została utrzymanką jakiegos bogatego kolesia, który miał żonę, dzieci. Rodzicom mówiła że dorabia w barze.
Rodzicom pisala w listach; mieszkam z kolezenka i zyjemy jak damy.

Sam jesteś papuga. A jak chcesz realnych Źydów wejdź na Forum Żydów Polskich. Z Arabami i Murzynami m.in. studiowałem . A manipulować to się dałeś swojej piastunce jak Ci w kołysce czytała " Chatę wuja Toma".
Gratuluje pomyslu na zycie, faszyzm jest tylko do pewnego momentu paralelny z islamem.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
ciesze sie ze potafisz wyłapywac tylko te loty wyysokie x/ ale tracisz wsyztsko co mas zpod nogami x/ rozumiesz przenosnie?
Pod nogami to mam ubitą ziemię, zawsze gotowy. A w mózgu Rodzina-Naród-Rasa. I już się nie zmienię. Ale ty masz 16 lat . W Twiom wieku wierzyłem w towarzysza Che i Bakunina. Ale życie mnie naprostowało.

Gratuluje pomyslu na zycie, faszyzm jest tylko do pewnego momentu paralelny z islamem.
Zawsze służe radą. A od faszyzmu, akurat się nie odżegnuję.
 
Status
Zamknięty.
Do góry