Ciąża to choroba?

D

darkshine

Guest
Powiem szczerze, że nie słyszałam by fluor źle wpływał. Jakoś myłam zęby i z moja dzidzia jest ok.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Podobno w czasie ciąży zdarzają się problemy z nadwrażliwymi dziąsłami, ale to że fluor szkodzi dziecku jest raczej kolejnym mitem.
 
D

darkshine

Guest
W ciąży zęby są bardziej podatne na zepsucie itd... a fluor raczej nie szkodzi a ratuje w tym przypadku?
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Widzisz bo niektóre rady to trzeba wpuszczać jednym uchem a wypuszczać drugim ;)
Nie każda kobieta i nie każda osoba z rodziny czy znajomych uważają, że ciąża to choroba.
Wiele kobiet w ciąży pracuję i aktywnie spędza czas.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Widzisz bo niektóre rady to trzeba wpuszczać jednym uchem a wypuszczać drugim ;)
Nie każda kobieta i nie każda osoba z rodziny czy znajomych uważają, że ciąża to choroba.
Wiele kobiet w ciąży pracuję i aktywnie spędza czas.

Zgadzam się. Niektóre rady to zwykłe przesądy , które zagościły w głowach wielu osób, owszem z troski o dziecko w łonie matki, lecz jest to często na wyrost :) Tak, wiele kobiet nawet w ciąży długo jest aktywnych zawodowo, chociaż oczywiście jest też druga strona medalu i przypadki kobiet, które tak źle raczej znoszą ciążę i nie są w stanie być aktywne zawodowo w okresie ciąży, ponieważ właśnie źle się bardzo czują, tak już po prostu mają.
Co do odpowiedzi na temat, to wiadomo, że ciąża to nie choroba :p
 
R

rabunia89

Guest
Myślałabym identycznie jak wy, gdyby nie to: http://www.eioba.pl/a76208/szkodliwe_dzia_anie_fluoru Wygląda na poważną publikację ;)
 
D

darkshine

Guest
Jak nie ma na to naukowych dowodów, badań przeprowadzonych na tysiącach itd to nie ma sensu w to wierzyć.

A i jeszcze jedno. Zadajmy sobie pytanko co jest zdrowe a co nie i dojdziemy do wniosku, że w sumie to nic.
 
Z

zypek84

Guest
No zdrowe to na pewno już nic nie jest, szczególnie przy obecnych zasadach żywienia w Polsce. Tak w ogóle to istnieją pasty bez fluoru? Nigdzie takich nie widziałem.
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
No zdrowe to na pewno już nic nie jest, szczególnie przy obecnych zasadach żywienia w Polsce. Tak w ogóle to istnieją pasty bez fluoru? Nigdzie takich nie widziałem.

Na podanej stronie są wymienione przykłady takich past więc widać są :)

W dzisiejszych czasach nic nie jest zdrowe, grunt to nie zwariować

Ja chyba jedynie przestałam jeść surowe mieso i to koniec ograniczeń, bo człowiek by zwariował
No i urozmaiciłam dietę, zaczęłam jeść więcej owoców, warzyw, ryb i tak dalej...


Ale i tak denerwuje mnie tekst: zjedz więcej, teraz powinnaś jeść za dwóch!!!
:)
 
Z

zypek84

Guest
Rzeczywiście - nie zwróciłem uwagi na wymienione pasty. Aż zerknę ile to kosztuje w internetowych aptekach. Pewnie tania przyjemność to nie jest.
 
R

rabunia89

Guest
Wcale nie są takie drogie. Jedna z nich, Ajona u mnie w aptece kosztuje 8-9 złotych, czyli w sumie cena taka normalna. Pytanie tylko - czy jest sens z nich korzystać.
 
Z

zypek84

Guest
Poszukam na ten temat innych źródłem niż to wymienione wyżej. Jeden tekst to za mało. Jak coś znajdę to wrzucę na forum.
 
R

rabunia89

Guest
Publikacji na temat szkodliwości fluoru jest w internecie znacznie więcej, wystarczy wpisać w Google odpowiednie frazy. Informacje znalazłam również na serwisach anglojęzycznych.
 
Z

zypek84

Guest
Podasz jakikolwiek link? Google mi nic nie znajduje, a chętnie poczytam o tych rewelacjach.
 
R

rabunia89

Guest
Zerknij sobie na aktualną publikację, źródło angielskie. http://www.dailymail.co.uk/health/article-1334533/Toothpaste-fear-unborn-babies.html Jeśli czegoś nie rozumiesz to napisz, pomogę zrozumieć ;)
 
Z

zypek84

Guest
Pod zdjęciem piszą, że jakiś "triclosan" może być szkodliwy dla ciąży. W tekście część rozumiem, a część nie. Rozjaśnij mi proszę to wszystko.
 
R

rabunia89

Guest
Jest to artykuł dotyczący szkodliwości Triclosanu w ciąży. Np. Ajona go nie zawiera, ale już najbardziej znane na rynku pasty jak np. Colgate Total czy Blend-a-med 3D White niestety go zawierają.
 
Z

zypek84

Guest
Szokujesz mnie... chcesz mi powiedzieć, że najbardziej znane pasty zawierają szkodliwe składniki? Delikatnie mówiąc to dla mnie szok ;/ Czyli ten cały Triclosan może źle wpłynąć na naszą dzidzie?
 
D

darkshine

Guest
zypek jak masz zamiar się wszystkim tak przejmować to załóż ogródek w domu i sadź warzywa, bo nie wiadomo czy te które kupiłeś nie mają w sobie kadmu czy ołowiu. Wyluzuj, ludzie tyle lat myli zęby i jakoś nikt od tego nie umarł.
 
Do góry