Ciąża to choroba?

Z

zypek84

Guest
Co myślicie o tym stwierdzeniu? Od kiedy moja żona jest w ciąży, słuchając porad znajomych takie właśnie mam wrażenie.
Momentami dochodzę do wniosku, że jedynym co powinna robić, jest leżenie w łóżku!
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Kobiety powinny o siebie dbać, unikać alkoholu, papierosów i leków. Niewskazane jest uprawianie sportów wyczynowych i podnoszenie ciężkich przedmiotów. Trzeba na siebie chuchać i dmuchać. Robić liczne badania, chodzić do lekarza, mierzyć ciśnienie itp. Nie oznacza to jednak, że mają zamknąć się w czterech ścianach i leżeć w łóżku. Moim zdaniem ciąża nie jest chorobą. Mimo często bardzo złego samopoczucia, można przecież wykonywać najprostsze prace domowe bądź chociażby chodzić na zakupy.
 
D

darkshine

Guest
Wytłumacz jej, że najbliższe 18 lat spędzi na matkowaniu bez chwili dla siebie. Niech się wyszaleje jeszcze puki może, kino, teatr, dyskoteka, impreza u znajomych... alkohol, fajki, dragi i inne używki niech odstawi. I niech się nie obżera jak świnia, bo ty pewnie jak jej brzuch urośnie będziesz (..), a potem rozwodzik jak to bywa w życiu.


Takie zwroty to zachowaj dla siebie z łaski swojej.
 
Z

zypek84

Guest
Dzięki za odpowiedzi. Wiadomym jest, że trzeba się oszczędzać. Papierosy, alkohol i imprezy odpadają, ale bardziej chodzi mi o ciekawe porady typu - nie wychodź z domu, bo za zimno, bo za ciepło, bo brzydko, bo się poślizgniesz itp. są delikatnie mówiąc dziwne.
 

Animka

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej fajny artykuł w dyskutowanym temacie czyt. Ciąża to nie choroba... podaje namiary, gdyby ktoś chciał zobaczyć czy mu się przyda http://kosmetyki-porady.pl/index.php?strona=13&id=1806
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Jeżeli Twoja żona dobrze się czuje, ciąża przebiega bez komplikacji to nie ma właściwie wiekszych ograniczeń, a Twoi znajomi są chyba nieco przewrażliwieni :)
Ja słyszę to samo, tego nie jedz, tego nie rób, o tym zapomnij... Ale ja mialam problemy, musiałam leżeć na początku dość długo, cały czas biorę leki na podtrzymanie, teraz staram się robić wszystko normalnie, ale nie chcę przesadzać
 
D

darkshine

Guest
Mi matka mówiła, że o siebie nie dbam. Ale wmuszałam witaminki w siebie i nawet starałam się czasami coś zjeść, jednakże uznałam, że witaminy to i tak aż nadto. Mimo max dwóch kanapek dziennie i czasami jakiegoś pomieszania widelcem w talerzu głównie na pokaz przed matką, moja córka urodziła się zdrowa( tak miej więcej bo ma wrodzoną wadę serca ale to akurat rodzinne). Nawet dość intensywny styl życia, bo mnie się nie da dłużej utrzymać w miejscu, bo dla mnie dzień w domu to dzień stracony, niczemu nie zaszkodził. Powiedz żonie, że przesadza, bo naprawdę jeszcze się nasiedzi w łóżku. Na zapas się nie wyśpi. Jeszcze mogę zrozumieć gdyby miała jakieś wymioty, osłabienia owszem, ale jak wszystko ok to niech nie przesadza bo flegmatyka urodzi.

PS jak zawszę ktoś mi wyciął najważniejszy fragment... a powiedziałam jak jest- prawdę! Jak kobieta staje się nieatrakcyjna dla faceta w ciąży gruba i niezdolna do zabawy to ją rzuca dla innej i zostawia z dzieckiem. I ty też tak zrobisz jak z resztą każdy facet.
 
Z

zypek84

Guest
Żona na razie reaguje na te wszystkie zaczepki racjonalnie, ale obawiam się, że za jakiś czas zacznie się irytować, bo ile można tak głupich tekstów słuchać?
Oby tylko poważnie się nie wkurzyła.
 
D

darkshine

Guest
Kto jej takie "dobre" rady daje? W ciąży należy się ruszać. Olewając już fakt, że się przytyje, ale mięśnie jej zwiotczeją i sobie później z dzieckiem nie poradzi. Podsuń jej jakieś badziewne gazetki dla przyszłych mam, chociażby M jak mama, ale pierw przejżyj o czym tam piszą. Zaproponuj wspólny wypad gdzieś. Szał zakupów dla maluszka, po jakimś CH potem kino. Niech się rozerwie, bo zdziczeje. Dziecku tez potrzebny jest ruch i świeże powietrze.
 

koteczka1980

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
a moze ona takim zachowaniem porbuje na siebie zwrocic uwage?
porozmiawiaj z lekarzem ktory prowadzi ciaze, moze on bedzie w stanie jej przetlumaczyc o ile nie ma przeciwskazan
 
R

rabunia89

Guest
To i tak macie szczęście z tymi poradami, bo moja siostra np. usłyszała, że ma zmienić pastę do zębów, nie korzystać z kosmetyków oraz nie pojawiać się w marketach ;)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
Żona na razie reaguje na te wszystkie zaczepki racjonalnie, ale obawiam się, że za jakiś czas zacznie się irytować, bo ile można tak głupich tekstów słuchać?
Oby tylko poważnie się nie wkurzyła.

Moim zdaniem to niekoniecznie są zaczepki, ludzie może i chcą dobrze, a że przesadzają...To grunt, że Twoja żona wie zeby nie traktować wszystkiego poważnie

A jak się raz wkurzy, to jeszcze lepiej - niech powie co o tym myśli i "dobre" rady się skończą
:)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Moja matka, gdy była ze mną w ciąży chodziła po oblodzonym chodniku, a 2tygodnie przed moimi narodzinami jeździła na rowerze. Było to nieodpowiedzialne z jej strony, ale i tak urodziłam się w miarę normalna :p
 
Z

zypek84

Guest
Rabunia możesz rozszerzyć swoją wypowiedź? Tj. czym motywuje Twoja rodzina nie wychodzenie do marketów i zmianę pasty do zębów? (zmianę na co?)
 
D

darkshine

Guest
zypek tak naprawdę mitów jest wiele na temat ciąży i czego wolno a czego nie.

1 niczego nie wolno smażyć, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamię
2 nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną
3 nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka
4 nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka
5 nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka
boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )
6 nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse
7 nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem
8 nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate
9 nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie
10 nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża
11 nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole
12 nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche
jeśli masz mdłości wieczorem to urodzisz chłopca, jeżeli mdli cię z rana – to będzie dziewczynka
13 jeśli brzydniesz, to będzie córa - to dziewczynka zabiera urodę
14 jeśli się roztyłaś, szczególnie w ramionach i pupie - będzie dziewczynka, jeśli zaś masz tylko duży brzuch - będzie chłopczyk
15 jeśli jesz ostre rzeczy to urodzisz syna, jeśli pochłaniasz duże ilości słodyczy to urodzisz dziewczynkę
16 jeśli brzuch masz wysoko - chłopak, jeśli zaś jest nisko - dziewczynka
17 nie kupisz dziecku ubranek, zanim się nie urodzi - bo to przynosi pecha
18 nie kupisz też wózka, łóżeczka, nie przygotujesz dla niego pokoju – bo to grozi nieszczęściem
19 wszyscy klepią cię po brzuchu – co ma im przynieść szczęście
20 za to ominą cię wszystkie wesela – nikt cię nie zaprosi w obawie, że przyniesiesz mu ze sobą ciężar na głowę
21 nie zostaniesz też niczyją chrzestną, bowiem ciężarna chrzestna matka to ogólnie katastrofa
22 nikt nie powinien ci niczego odmawiać, bowiem w domu zalęgną mu się myszy - więc wykorzystuj czas – a nuż trafisz na kogoś, kto w ten przesąd wierzy?
23 Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę "
24 nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi
25 NIE WOLNO PRZECHODZIĆ W CIĄŻY PRZEZ KAŁUŻE BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOGŁOWIE
26 Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
27 Przyszła Matka nie może się zbyt mocno malować, zwłaszcza ust, aby, jeśli dziecko okaże się dziewczynką, nie zeszło na złą drogę.
28 Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem
29 nie wolno dziecku kupować ciuszków,wózka i łóżeczka przed urodzeniem,bo może się urodzić martwe lub chore
30 Jeśli kobieta w ciąży wygląda pięknie, to urodzi chłopca, a jeśli niekorzystnie – dziewczynkę
31 Jeśli u ciężarnej pojawiły się piegi – urodzi dziewczynkę
32 Jedzenie truskawek powoduje powstanie u dziecka tzw. znamion truskawkowych
itd...
wpisz w google to sam zgłupiejesz
 
Z

zypek84

Guest
Powiedz, że to skądś wzięłaś, bo jeśli nie, to jestem pełen podziwu dla Twojej twórczości ;-) Niezłe głupoty hehe...
 

Madziara991

Bywalec
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
180
Punkty reakcji
36
Miasto
Polska
zypek tak naprawdę mitów jest wiele na temat ciąży i czego wolno a czego nie.

1 niczego nie wolno smażyć, bowiem boisz się, że tam, gdzie kapnie tłuszcz - dziecko będzie miało znamię
2 nie nosisz łańcuszków ani korali, nie przechodzisz pod kablami i sznurami z bielizną, bowiem boisz się, że maluch owinie się pępowiną
3 nie obcinasz włosów, bowiem chcesz zapobiec głupocie dziecka
4 nie patrzysz na krwawe rzeczy lub kalectwo, byś się nie zapatrzyła i nie urodziła przez to chorego dziecka
5 nie kochasz się z mężem 2 miesiące przed rozwiązaniem, by dziecku nie ropiały oczka
boisz się nawet przestraszyć, bowiem jeśli w bezmyślnym odruchu dotkniesz swojego brzucha lub jakiejkolwiek innej części swego ciała to dziecko będzie miało "myszkę " (znamię )
6 nie patrzysz na księżyc, by dziecko nie było łyse
7 nie patrzysz na słońce, by nie zanosiło płaczem
8 nie patrzysz przez wizjer w drzwiach lub żadną inną dziurkę, by nie było zezowate
9 nie patrzysz na nikogo brzydkiego, by dziecko nie było brzydkie
10 nie patrzysz na mężczyznę innej rasy, by dziecko nie urodziło się z innym kolorem skóry niż twoja czy męża
11 nie patrzysz na ogień, by dziecko nie miało czerwonej plamy na czole
12 nie słuchasz zapowiedzi przedślubnych, by dziecko nie było głuche
jeśli masz mdłości wieczorem to urodzisz chłopca, jeżeli mdli cię z rana – to będzie dziewczynka
13 jeśli brzydniesz, to będzie córa - to dziewczynka zabiera urodę
14 jeśli się roztyłaś, szczególnie w ramionach i pupie - będzie dziewczynka, jeśli zaś masz tylko duży brzuch - będzie chłopczyk
15 jeśli jesz ostre rzeczy to urodzisz syna, jeśli pochłaniasz duże ilości słodyczy to urodzisz dziewczynkę
16 jeśli brzuch masz wysoko - chłopak, jeśli zaś jest nisko - dziewczynka
17 nie kupisz dziecku ubranek, zanim się nie urodzi - bo to przynosi pecha
18 nie kupisz też wózka, łóżeczka, nie przygotujesz dla niego pokoju – bo to grozi nieszczęściem
19 wszyscy klepią cię po brzuchu – co ma im przynieść szczęście
20 za to ominą cię wszystkie wesela – nikt cię nie zaprosi w obawie, że przyniesiesz mu ze sobą ciężar na głowę
21 nie zostaniesz też niczyją chrzestną, bowiem ciężarna chrzestna matka to ogólnie katastrofa
22 nikt nie powinien ci niczego odmawiać, bowiem w domu zalęgną mu się myszy - więc wykorzystuj czas – a nuż trafisz na kogoś, kto w ten przesąd wierzy?
23 Jeżeli kobieta w ciąży się czegoś przestraszy i dotknie w tym momencie swojego brzucha to dzidzia będzie miała "myszkę "
24 nie wolno podnosić rąk do góry, bo się pępowina owinie dookoła szyi
25 NIE WOLNO PRZECHODZIĆ W CIĄŻY PRZEZ KAŁUŻE BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO WODOGŁOWIE
26 Nie można siedzieć z założoną nogą na nogę, bo zmiażdżysz dziecku główkę.
27 Przyszła Matka nie może się zbyt mocno malować, zwłaszcza ust, aby, jeśli dziecko okaże się dziewczynką, nie zeszło na złą drogę.
28 Podczas zmywania naczyń lub prania Przyszła Matka nie może sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie pijakiem
29 nie wolno dziecku kupować ciuszków,wózka i łóżeczka przed urodzeniem,bo może się urodzić martwe lub chore
30 Jeśli kobieta w ciąży wygląda pięknie, to urodzi chłopca, a jeśli niekorzystnie – dziewczynkę
31 Jeśli u ciężarnej pojawiły się piegi – urodzi dziewczynkę
32 Jedzenie truskawek powoduje powstanie u dziecka tzw. znamion truskawkowych
itd...
wpisz w google to sam zgłupiejesz

Jeśli każda przyszła matka maiłaby tego przestrzegać to trzeba by ją było zamknąć w 4 pustych ścianach.I w takim razie nigdy byśmy już nie spotkali ciężarnej kobiety na ulicy :D

A co do tematu,to bez przesady.Ciąża to nie choroba i jeśli miałoby się coś stać to by się stało nawet choćby w domu w drodze do toalety.
Kiedyś kobiety rodziły w polu podczas zbierania kartofli i dzieci były zdrowe. ;)
 
R

rabunia89

Guest
Czym motywuje? Ponoć w marketach jest szkodliwa klimatyzacja, wirusy i bakterie ;P Pasta do zębów? Ponoć to normalna ma zbyt dużo fluoru i może negatywnie wpłynąć na dziecko ;) (tj. płód)
 
D

darkshine

Guest
zypek wpisz sobie w google przesądy w ciąży i co drugi portal o tematyce baby wskaże ci chociażby kilkanaście przykładów
 
Z

zypek84

Guest
Rabunia: he? Jak fluor może negatywnie wpłynąć na płód? Przecież wszystkie kobiety korzystają z normalnych past - bardzo dziwna informacja.
darkshine: po przeczytaniu kilku pozycji mi się odechciało ;-)
 
Do góry