chrześcijańskie mity

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Chrześcijaninem jast KAŻDY, kto dostąpił sakramentu chrztu świętego. Wy, którzy bluźnicie przeciwko chrześcijaństwu prawdopodobnie także przez chrzest święty, do którego zaniśli was wasi rodzice, należycie do Kościoł Katolickiego. Bardzo mi przykro, ale niewiele możecie na to poradzić...
ja bym powiedzial kto w tych tematach najbardziej bluzni z kosciola i chrzescijanstwa ale znowu dostaniemy 50 linijek cytatu z Bibli a tego chyba nie chcemy?
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
CO CZYNI CIĘ CHRZEŚCIJANINEM?Zapraszam do dyskusji wszystkich.
Mateusza 16:24
"Potem Jezus rzekł do swych uczniów: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje"

TO czyni chrześcijaninem.
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
Mateusza 16:24
"Potem Jezus rzekł do swych uczniów: „Jeżeli ktoś chce pójść za mną, niech się zaprze samego siebie i weźmie swój pal męki, i stale mnie naśladuje"

TO czyni chrześcijaninem.
Witam serdecznie po długiej nieobecności!Nareszcie jakaś religijna osoba!Oczywiście ta wypowiedź Pana Jezusa obowiązuje nadal uczniów i naśladowców.Jednak po odejściu Syna Bożego do Ojca w Niebie uczniowie mieli oczekiwać Pocieszyciela w osobie Ducha Świętego.Zatem wydarzenia opisane w Dziejach Apostolskich dotyczą również i naszych czasów.
 
L

ldreamer

Guest
Wiele osób konkretnie zmieniło swoje życie. To, że nie podaje konkretnych linków (z lenistwa, prawie zawsze piszę z głowy), nie oznacza że nie ma takich przypadków, jest ich pełno. Oczywiście możesz zaprzeczyć, że to była ingerencja Boga. To kwestia wiary i tego nie przeskoczymy.
Co do języka, to nie rozumiem. Duch święty mówi innym językiem niż my? Troszkę to dziwna argumentacja. Czy wszystko co przeżywasz jest werbalizowane? A co niezwerbalizowane tego nie ma?d

Czepiasz się, a stosujesz te same ogólniki. Są świadomi? A może właśnie nie są świadomi tylko błądzą, a my jesteśmy świadomi?
wiele osób konkretnie zmieniło swoje życie oglądając kolejny odcinek m jak miłość. Przypadków jest pełno, ale ja w nie nie wierzę :D

Bóg nie ingeruje, to my tworzymy nasz swiat i jestem równie bezradny jak ty w udowodnieniu tego. Brak rzeczowych dowodów a na fizyke kwantową się powoływać nie będę bo to oklepane i słabe. Mistycy mogą się mylić w interpretacji fizyki kwantowej.

werbalizacja jest nieistotna. Nigdy nie udało mi sie "porozmawiać z bogiem", otrzymać jakikolwiek przekaz z tamtej strony, aż nie zająłem sie okultyzmem.


lobo wiesz w czym problem? wasza religia to morze abstrakcji i nieważne, że rajski sad, diabeł z różkami i aniołki ze skrzydełkami, to metafory. To jest zupełnie nieistotne, ponieważ umysł człowieka natychmiast kojarzy te pojęcia z obrazami wykreowanymi w wyobraźni.
Więc oczywiste, że słysząc słowo Bóg- widzisz w wyobraźni staruszka z brodą albo Jezusa takim jakim sie go przedstawia na obrazkach.
Oczywiste że diabła widzisz jako czerwonego człowieczka z różkami a raj jako sad z pięknymi tropikalnymi roślinami.

Ale to błędna wizja, prawda jest namacalna, nie jest abstrakcyjna.

Może buddyści błądzą, ale sam buddyzm to bardzo mądra filozofia, dla mnie o niebo mądrzejsza od katolicyzmu.
 
L

ldreamer

Guest
my tworzymy nasz świat.
nasz bóg to my, niema żadnego dziadka w chmurkach...
 

Radek1986

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
623
Punkty reakcji
5
Wiek
38
Miasto
Londyn
Witam serdecznie po długiej nieobecności!Nareszcie jakaś religijna osoba!Oczywiście ta wypowiedź Pana Jezusa obowiązuje nadal uczniów i naśladowców.Jednak po odejściu Syna Bożego do Ojca w Niebie uczniowie mieli oczekiwać Pocieszyciela w osobie Ducha Świętego.Zatem wydarzenia opisane w Dziejach Apostolskich dotyczą również i naszych czasów.
zarzucasz innym bezbożnosc?
Piąte przykazanie

21 Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj!7; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. 22 A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka8, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.
wszyscy jestemy religijni,a to kto bardziej zachowaj dla siebie,ok?
a Chrzescijaninem czyni człowieka naśladowanie Jezusa 24 Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój10 i niech Mnie naśladuje. 25 Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.
Jan. 2:6
6. Kto mówi, że w nim mieszka, powinien sam tak postępować, jak On postępował.
Rzym. 12:1-2
1. Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza.
2. A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.
1 Jan. 2:15-17
15. Nie miłujcie świata ani tych rzeczy, które są na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca.
16. Bo wszystko, co jest na świecie, pożądliwość ciała i pożądliwość oczu, i pycha życia, nie jest z Ojca, ale ze świata.
17. I świat przemija wraz z pożądliwością swoją; ale kto pełni wolę Bożą, trwa na wieki.

2 Kor. 6:14-18
14. Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15. Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
16. Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
17. Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was
18. I będę wam Ojcem, a wy będziecie mi synami i córkami, mówi Pan Wszechmogący;
Efez. 5:3-6
3. A rozpusta i wszelka nieczystość lub chciwość niech nawet nie będą wymieniane wśród was, jak przystoi świętym,
4. Także bezwstyd i błazeńska mowa lub nieprzyzwoite żarty, które nie przystoją, lecz raczej dziękczynienie.
5. Gdyż to wiedzcie na pewno, iż żaden rozpustnik albo nieczysty, lub chciwiec, to znaczy bałwochwalca, nie ma udziału w Królestwie Chrystusowym i Bożym.
6. Niechaj was nikt nie zwodzi próżnymi słowy, z powodu nich bowiem spada gniew Boży na nieposłusznych synów.
Mat. 5:44-48
44. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,
45. Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
46. Bo jeślibyście miłowali tylko tych, którzy was miłują, jakąż macie zapłatę? Czyż i celnicy tego nie czynią?
47. A jeślibyście pozdrawiali tylko braci waszych, cóż osobliwego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?
48. Bądźcie wy tedy doskonali, jak Ojciec wasz niebieski doskonały jest.

to tylko pare cytatów z pisma,które czynią Chrzescijanina- oddanego Bogu człowieka.
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
jezus mial braci, i byl najmlodszym z nich, prawda?
Prawda.Jezus miał braci i siostry.

Effatha
Duch Święty daje się nam kiedy my prosimy, szukamy, modlimy się. Ew. Łukasza 11: 9-13.
D) Duch Święty jest darem Bożym
Jeśli KK wierzy,że Duch Święty jest osobą,to w jaki sposób On nam się daje? Dostajemy jakąś część Jego ciała?
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Tam gdzie Ewangelista pisze ze Apostol mowil do Jezusa ze oto Twoi bracia i siosty?jakos tak..
No coz,z Biblii wiele rzeczy mozna sobie ubzdurac
Jezus nie mial biologicznych siostr i braci
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
ale dla Jezusa kazdy mezczyzna to brat a kobieta siostra w koncu jestesmy jedna wielka rodzina
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zależy od kontekstu. Nie zawsze słowo "brat" oznacza to samo.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Tam gdzie Ewangelista pisze ze Apostol mowil do Jezusa ze oto Twoi bracia i siosty?jakos tak..
No coz,z Biblii wiele rzeczy mozna sobie ubzdurac
Jezus nie mial biologicznych siostr i braci
No to o kim mówił apostoł: "twoi bracia i siostry"?
 
Do góry