Cholesterol

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dzięki :) Ale te 3 litry wody to chyba razem wzięte z herbatką i kawką :) Bo inaczej nie wyobrażam jak to w siebie wlać ;)
 
A

Alek06

Guest
Nie przesadzać z ilością, nie podjadać pomiędzy posiłkami i pić ok 3 litrów wody...w i oczywiście wysiłek fizyczny...oto recepta :papa:


Och ten wysiłek fizyczny...zeby to naprawde było wszystko takie proste.Tutaj jednak woli człowiek sie połozyc i odpoczac czy dobrej kawusi i ciasteczku.
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Masz niewiele ponad normę, ale i tak proponowała bym Ci udać się do lekarza..bo cholesterol potrafi szybko skoczyć do góry..
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
jeżeli ktoś szuka skutecznego suplementu na obniżenie cholesterolu to mogę polecić Betalip, aż sama jestem zaskoczona że okazał się pomocny :)
 
P

PatrycjaAud

Guest
Problem z zbyt wysokim cholesterolem ma wiele osób. Jest to ostatnio coraz częściej spotykane zjawisko. Walka z jego obniżeniem niestety nie należy do łatwych. Jednak nie można bagatelizować tego problemu. Po prostu trzeba robić wszystko, by jak najskuteczniej obniżyć jego poziom. Lekarz polecił Ci samą dietę, myślę, że dieta sama w sobie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Powinieneś sięgnąć po jakieś produkty obniżające jego poziom. Stosowanie tylko i wyłącznie diety przyniesie Ci nieziemskie katusze, a tak naprawdę niewiele zmieni. Więc lepiej działać mając silniejsze *argumenty*. Polecam Ci Zestaw *Wysoki cholesterol* firmy CaliVita. Składa się on z trzech produktów: *Cholestone*, który normalizuje poziom cholesterolu, zaczynając od przyczyny; *Omega 3* - dotlenia organizm i wzmacnia żyły, a co za tym idzie ogranicza ryzyko zawałów serca; oraz *Triple Potency Lecithin*, preparat pomagający rozkładać tłuszcze, dzięki czemu będą one łatwiej usuwane. Może i cena tych produktów nie jest najniższa, ale lepiej zainwestować i uporać się z problemem raz, a porządnie. Chyba, że wolisz kupować *cudowne produkty*, które i tak nic nie dają. Lepiej zainwestuj w coś sprawdzonego i ważniejsze - skutecznego!
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
A ja mam pytanie
Tak piszecie o tym wysokim poziomie cholesterolu, a jaki uwaza sie za wysoki?
Norma jest do 200, ja mam 220, to już jest czym sie martwić, czy raczej niewiele ponad norme?

Ludzie drodzy, rozumiem, że indoktrynacja farmaceutyczna robi swoje ale naprawdę dajcie sobie na luz z tym cholesterolem. Od kilkunastu lat trwa nie przerwana nagonka na ten związek, gdy tym czasem należy on do grupy najważniejszych związków w naszym organizmie. Dodatkowo badania leżące u podstaw tkz. teorii lipidowej mają więcej niedociągnięć niż ser szwajcarski dziur!!! Najlepsze w tym jest to że gdzieś jakieś "gremium naukowe" sobie siedzi i co kilka lat, niemal na zamówienie koncernów farmaceutycznych obniża prawidłowy poziom cholesterolu we krwi. Warto wiedzieć, że około 80% całości cholesterolu w naszej krwi jest syntetyzowane przez naszą wątrobę a tylko 20 % pochodzi z pożywienia. Tak więc unikając tego związku w pożywieniu mamy realny wpływ tylko na te 20% cholesterolu, który pojawiał się za sprawą naszego żywienia. W dodatku to, że zmniejszymy spożycie tego związku WCALE nie oznacza że spadnie nam jego poziom we krwi, ponieważ powstałe w ten sposób "niedobory" zostaną zminimalizowane przez dodatkową produkcję cholesterolu w naszej wątrobie. Efekt tego taki, że jeszcze bardziej ją obciążamy i nadwyrężamy.
W dodatku więcej szkody wyrządzą nam leki na obniżenie cholesterolu niż sam podwyższony jego poziom. Proponuję zapoznać się z obszernym artykułem na ten temat: Tłusty przekręt część 1 część 2, część 3, część 4
 
N

nianiaSweet

Guest
ja ostatnio byłam u lekarza, bo mój cholesterol też nie jest najlepszy, lekarzem była starsza kobieta i możecie się śmiać że to podkreślam, ale ta kobieta poradziła mi, żeby na obiniżenie cholesterolu jadać wysokoblonnikowe otręby owsiane, które w odróżnieniu od pszennych składają się głównie z rozpuszczalnego błonnika pokarmowego i dlatego przyczyniają się między innymi do obniżenia poziomu cholesterolu. Mozna je jadać same, dodawać do zup, sosów czy nawet mięsa, smak otrąb w pożywieniu gnie, tzn. że sa dla nas niewyczuwalne, ale swoje robią, po miesiącu przez ktory włączyłam blonnik do codziennej diety widzę że mój cholesterol jest lepszy. Tak więc jak się okazuje nie trzeba od razu połykac leków, a wytrarczy udać sie do mądrego lekarza, który będzie wiedzał jak nam pomóc,
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
lekarzem była starsza kobieta i możecie się śmiać że to podkreślam

Nie za bardzo wiem czemu ktokolwiek miałby się z tego śmiać!!! Przecież to są "święte słowa", ogólnie błonnik świetnie wyłapuje cholesterol i go wiąże oraz pomaga wydalić więc naprawdę warto posłuchać rady starszej lekarki. Zresztą opisałem to w wyżej wspomnianym artykule.
 
N

nianiaSweet

Guest
po prstu niektórzy różnie mogą reagować na starszych lekarzy,natomiast ja uważam że właśnie tacy lekarze są skarbnicą wiedzy o zdrowiu, kobieta nie poleciła mi na starcie masy leków z firm, z ktorymi ma podposane kontrakty, a poradzila siegnąć po rnajzwyklejsze w świeicie otręby owsiane, na co sama w życiu bym nie wpadła, bo nie wedziałam że mogą one mieć taki wpływ na nasze zdrowie.
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
Właśnie dlatego, trzeba o takich ludziach mówić i wspierać ich działanie. Jednocześnie korzystając z ich wiedzy oraz przekazując ją kolejnym pokoleniom.
 
N

nianiaSweet

Guest
to prawda, stary dobry lekarz zawsze wie jak poradzić i to oni najczęściej próbują nam przekazać wiedzę nt. zdrowych sposobów leczenia, sama czytając nawet artykułu czy jakieś poradniki kobiece nigdy nie znalazłam informacji nt. tego że otręby wysokobłonnikowe mogą wpłynąć na obniżenie cholesterolu, pewnie inne ziaren też są w stanie zwalczyć wiele problemów zdrowotnych w naszym organizmie.
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
jeżeli ktoś szuka skutecznego suplementu na obniżenie cholesterolu to mogę polecić Betalip, aż sama jestem zaskoczona że okazał się pomocny :)

Możesz przybliżyć jego działanie? Moja mama ma problemy z cholesterolem i właśnie szukamy jakiegoś dobrego środka, co by na to zaradził...
 

genius

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
14
Punkty reakcji
1
Wiek
49
Miasto
Zbąszynek
Możesz przybliżyć jego działanie? Moja mama ma problemy z cholesterolem i właśnie szukamy jakiegoś dobrego środka, co by na to zaradził...

A jakie dokładnie problemy ma Twoja Mama? Pytam ponieważ zanim zaczniesz na dobre szukać jakiegoś preparatu proponuję, zapoznaj się z obszernym artykułem na ten temat: Tłusty przekręt część 1 część 2, część 3, część 4

Po pierwsze dlatego, że nie sam wysoki poziom cholesterolu (jeżeli to o to chodzi) jest groźny. Po drugie prawdziwa przyczyna stanu Twojej Mamy może być zupełnie inna niż podwyższony cholesterol, i wpierw trzeba ją znaleźć i usunąć a wtedy cholesterol samoczynnie się ustabilizuje. Po trzecie, samo obniżenie poziomu cholesterolu osiągniesz po przez zwiększenie spożycia błonnika rozpuszczalnego (o którym mowa wyżej) w połączeniu ze spożyciem odpowiedzniej ilości wody.
 
N

nianiaSweet

Guest
Możesz przybliżyć jego działanie? Moja mama ma problemy z cholesterolem i właśnie szukamy jakiegoś dobrego środka, co by na to zaradził...
BetaLip to suplement diety, który w swojej strukturze ma aż 20% betaglukan z owsa, czyli potwierdza się to, że owies pomaga zwalczać wysoki cholesterol, tylko pytanie czy warto od razu sięgnąć po tabletki, jak można taki sam efekt osiągnąć dołączając jedynie do codziennej diety otręby owsiane wysokobłonnikow. Ponadto zawarty w otrębach owsianych błonnik pokarmowy korzystnie wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu LDL we krwi, reguluje przewód pokarmowy, obniża poziomu cukru we krwi, a nawet usuwa z organizmu kwasy żółciowe, toksyny i metale ciężkie, także warto się dobrze zastanowić.
 

NoChumpLoveSucker

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że Betalip to nie tabletki, a raczej coś przypominającego w konstystencji kleik. Jest dosyć gęsty, więc możnaby go stosować jako zagęszczacz do dań. Tak przynajmniej mi się kojarzy.
genius - dziękuję za radę. Tak będzie rozsądniej. Najpierw trzeba dokładnie przebadać sprawę. Niemniej jednak myślę, że choćby taki Betalip nie zaszkodzi... Niektózy zażywają go głównie ze względu na dietę albo przy odchudzaniu, więc chyba jest dość uniwersalnym środkiem.
 
N

nianiaSweet

Guest
Niektózy zażywają go głównie ze względu na dietę albo przy odchudzaniu, więc chyba jest dość uniwersalnym środkiem.
no tak, ale my nie mówimy o odchudzaniu i diecie a o możliwości zmniejszenia cholesterolu, ja stoję przy tym,, że naturalne składnika tj. chociażby owies jest w stanie zwalczyć wysoki cholesterol, ponieważ na sobie samej to sprawdziłam.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Myślę, że owies jednym z wielu za to dających efekty wykładników zmniejszenia cholesterolu w organizmie. Dodatkowym jest zmiana oleju na oliwę, wyeliminowanie zbędnych kalorii, regulanrne żywienie. Jednak wszystko to może mieć wpływ na zmniejszenie ogólne cholesterolu również tego dobrego HDL dlatego warto pamiętać o zjadaniu rybek w ciągu tygodnia i posiłkowaniu się dodatkowym w uzupelnianiu tego właśnie cholesterolu.
Owies natomiast wspomoże nie tylko w zmniejszeniu cholesterolu w organizmie, ale również będzie chronił nasz układ pokarmowy tworząc swego rodzaju barierę ochronną, dobrze jest pamiętać o jego spożywaniu.
 
N

nianiaSweet

Guest
<div class="cb">&nbsp;</div>
<div class="tresc" id="zak1" style="display: block">
<p>A jesli chodzi o otręby to warto zwrócić uwagę zwłąszcza na te wwysokobłonnikowe. Warto zwrócić szczególną uwagę na otręby owsiane wysokobłonnikowe Sante zawierają, które zawierają aż 19% błonnika, w tym 6% beta glukanów.</p>
</div>
 
Do góry