Cholesterol

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Mam genetyczną predyspozycję do podwyższonego cholesterolu i muszę koniecznie brać leki, a ponieważ nie ma bezpiecznych i skutecznych leków na taką przypadłość, chciałabym odżywiać się zdrowo, nie rezygnując z niektórych pokarmów i używek.
Znacie jakieś metody by go skutecznie obniżyć, albo nie powodować jego wzrostu?
 

jonsi

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Trzeba zwyczajnie zdrowo się odżywiać i trzymać się swojej diety żeby cholesterol trochę ujarzmić. Przede wszystkim unikać zbyt ciężkich i tłustych dań. Zrezygnować z jasnego pieczywa, tłustych serów, mleka, masła, ciężkich wędlin. Dorzucić do diety warzywa i owoce, pić wodę, jeść ciemne pieczywo i przerzucić się na produkty odtłuszczone. Polecałbym również suplementacje na oczyszczanie organizmu z toksyn, i odpadów metabolizmu. W tym przypadku Sanogel jest najlepszym produktem, poprawia funkcjonowanie i przyśpiesza regeneracje najważniejszych narządów wewnętrznych i przy okazji pomaga w usuwania nadmiaru cholesterolu z organizmu.
 
A

Alek06

Guest
A czy sa naturalne produkty , które nie działaja w zaden sposób na nasz cholestreol ?
Czyli ani go nie podwyzszaja ani obniżaja?
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
31
dołączam się do opinii jonsi + rezygnacja z wszelkich fast foodów...
 
A

Alek06

Guest
Mam genetyczną predyspozycję do podwyższonego cholesterolu i muszę koniecznie brać leki, a ponieważ nie ma bezpiecznych i skutecznych leków na taką przypadłość, chciałabym odżywiać się zdrowo, nie rezygnując z niektórych pokarmów i używek.
Znacie jakieś metody by go skutecznie obniżyć, albo nie powodować jego wzrostu?

No dokładnie, własnie takich produktów nalezy szukac ,zeby było zdrowo i bezpiecznie jesli chodzi o cholesterol.Ja pije kawe niskodrazniaca i wiem,ze własnie ona nie powoduje wzrostu poziomu cholesterolu.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Zaczęłam jeść ciemne pieczywo, unikam jajek, najwyżej zjem jedno na tydzień, zrezygnowałam z masła i mojego ulubionego salami, no ale nie zrezygnowałam z kawki, też piję niskodrażniącą ze względu na jej właściwości :)
Jeszcze muszę więcej błonnika jeść i szukam właśnie bogatych w błonnik pokarmów.
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
W jajkach zdradzieckie są żółtka, białko jest bezpieczne :)
Przy wysokim cholesterolu należy jeść chude mięso np kurczaka i chudą wędlinę, ryby, bo mają omega 3 - kwasy tłuszczowe, które zapobiegają chorobie wieńcowej serca. Niskotłuszczowe mleko, jogurty, chudy ser, ciemne pieczywo i generalnie gotowane potrawy najlepiej no i warzywa i owoce :)
 
A

Alek06

Guest
W jajkach zdradzieckie są żółtka, białko jest bezpieczne :)
Przy wysokim cholesterolu należy jeść chude mięso np kurczaka i chudą wędlinę, ryby, bo mają omega 3 - kwasy tłuszczowe, które zapobiegają chorobie wieńcowej serca. Niskotłuszczowe mleko, jogurty, chudy ser, ciemne pieczywo i generalnie gotowane potrawy najlepiej no i warzywa i owoce :)



Rozumiem ze przy wysokim cholesterolu absolutnie trzeba odrzucic czerwone mieso ?
W sumie tak na zdrowy rozum to w kat powinny isc wszelkie używki.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Ja mięso jadam, tylko tłustego unikam, resztą i nie lubię, a z używkami to tak, trzeba uważać, ale winko czerwone wytrawne to można w niewielkich ilościach, a nawet chyba zalecane jest :) Kawki też nie wypada odrzucać w kąt ;) tylko tak jak pisałam wyżej niskodrażniącą pić.
 
A

Alek06

Guest
Ja mięso jadam, tylko tłustego unikam, resztą i nie lubię, a z używkami to tak, trzeba uważać, ale winko czerwone wytrawne to można w niewielkich ilościach, a nawet chyba zalecane jest :) Kawki też nie wypada odrzucać w kąt ;) tylko tak jak pisałam wyżej niskodrażniącą pić.


Dzieki za odpowiedz.Ja mysle ze ludzie ktorzy maja problemy z cholesterolem ,maja naprawde bardzo ciezkie zycie.Ale jak widac takie używki dla przyjemnosci nie musza isc nagle w odstawke.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Ja tez mam obciążenia i nawet tego lata dowiedzialem się, ze mój cholesterol drstycznie się zwiększył, bo miałem więcej niż rodzice czy nawet wlasna babcia. Ale wystarczyło trochę przystopować z tłustym jedzeniem, więcej warzyw i owoców i wszystko wrócilo do normy. Dieta w tym chyba jest najwazniejsza.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Tak tylko dieta, ale podobno przy genetycznym też niewiele zdziała, ja to nie potrafię zrezygnować z wielu potraw, po prostu nie umiem żyć bez jajecznicy, albo pasty jajecznej ze szczypiorkiem w ogóle lubię jajka, no ale teraz ograniczyłam, zobaczymy co z tego wyniknie, dobrze, ze nie muszę ograniczać kawki :)
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Słyszałam, o ludziach, którzy stosuja diete tłuszczowa. np. jedza karczek smażony na smalcu i cholesterol im spada, niezle! Może tak spróbuj!
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Tak tylko dieta, ale podobno przy genetycznym też niewiele zdziała

Niezbyt optymistycznie mnie nastroiłaś;) Ale tak jak mówię, zmieniłem wtedy dietę i cholesterol od razu spadł... Inna sprawa, że dzień przed tym pierwszym badaniem rodzice zrobili mega wypas, tłustą kolację... i nie wiem, myślicie, że to, co się je dzień przed badaniem, może wpłynąć na zły wynik?
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Oczywiście, że tak, ja kiedyś zjadłam dzień wcześniej wątróbkę drobiową i tez miałam gigantyczny wynik, potem ponawiałam badanie, tak samo będzie po kawie, spróbuj wypić kubek normalnej kawy, ale takiej zwykłej nie niskodazniącej przed badaniem, tak samo będzie wyższy. A co do tej diety tłuszczowej to jakaś paranoja chyba :)
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
Czyli może faktycznie stąd był ten mój pierwszy wysoki wynik. A może też to, że to badanie miałem przed wakacjami, a drugie po wakacjach. A przez te kilka miesięcy uprawiałem dużo sportu, zwłaszcza tenis praktycznie codziennie i w tym czasie, jako suplement diety stosowałem l-karnitynę w proszku, która ma wspomagać spalanie i dobrze robić też na poziom cholesterolu właśnie... Tak czy siak, grunt, że się poprawiło;)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
No właśnie nie ważne jaka metoda, ważne że się poprawiło, ale ruch tez na pewno dużo Ci pomógł. Ja suplementów nie biorę, ale kawa na czczo też wspomaga spalanie, taka bez cukru oczywiście :)
 
A

Alek06

Guest
No właśnie nie ważne jaka metoda, ważne że się poprawiło, ale ruch tez na pewno dużo Ci pomógł. Ja suplementów nie biorę, ale kawa na czczo też wspomaga spalanie, taka bez cukru oczywiście :)

W ogole kiedys znalazłam sama taka diete ,ktora polegała rano tylko na piciu kawy.Wiec tutaj zeby nie podrazniac zoładka dobrze dzialałaby własnie ta niskodrazniaca.
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
No właśnie nie ważne jaka metoda, ważne że się poprawiło, ale ruch tez na pewno dużo Ci pomógł. Ja suplementów nie biorę, ale kawa na czczo też wspomaga spalanie, taka bez cukru oczywiście :)

Nie możesz stosować suplementów? Z tego co wiem, to np. ta L-karnityna jest całkiem naturalnym środkiem... Chyba że nie dlatego nie stosujesz, że nie możesz;) A co do kawy na czczo, to wiele się już nasłuchałem, jakie też to jest niezdrowe... ale i tak stosuję, bo bez kawy nie wstaję:)
 

pamela a

...
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
2 222
Punkty reakcji
85
A ja mam pytanie
Tak piszecie o tym wysokim poziomie cholesterolu, a jaki uwaza sie za wysoki?
Norma jest do 200, ja mam 220, to już jest czym sie martwić, czy raczej niewiele ponad norme?
 
Do góry