Chce schudnac ale nie wiem jak.

Status
Zamknięty.

MarcinLemon

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Kraków
Dieta niskowęglowodanowa ma najsilniejsze podstawy w badaniach naukowych i to ona jest absolutną podstawą, jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy tkanki tłuszczowej. Podstawą żywienia powinny być zdrowe źródła białka (ryby o niskiej zawartości rtęci, chude mięso i jajka), różnorodne warzywa (szczególnie kapustne i 'liściaste') i potrzebne tłuszcze (nie boj się ich: oliwa z oliwek i olej kokosowy nie sprawią, że przytyjesz - za to węglowodany tak). Wyeliminuj albo ogranicz do ab-so-lut-ne-go minimum słodycze, fast foody, produkty zbożowe (gluten i inne białka drażniące śluzówkę jelita cienkiego mają paskudny wpływ na zdrowie nawet u osób, które nie chorują na celiakię, więc wystrzegaj się ich) oraz nabiał (część osób nie toleruje zbyt dobrze laktozy, a także białek po pasteryzacji, które są alergizujące). Pij dużo wody mineralnej, zielonej herbaty, możesz sobie pozwolić na jedną-dwie kawy dziennie (czyste espresso ze zmielonych ziaren, a nie rozpuszczalna albo latte), które wzmocnią termogenezę. Ze względu na swój wiek, zrezygnuj z dodatkowych suplementów - te słabsze są przereklamowane i nie działają lub przynoszą minimalne efekty, silniejsze mogą spowodować, że Twój układ sercowo-naczyniowy zacznie wariować.

Trening? Aeroby są mocno przereklamowane, zamiast nich zdecydowanie wybierz coś takiego: http://pl.wikipedia.org/wiki/HIIT. Dwa-trzy biegi w tygodniu wystarczą.

Pilnuj tego, aby się regularnie wysypiać i mieć stres pod kontrolą. To równie ważna sprawa.

Powodzenia :cfaniak:
 

cycuspw

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
1
Wczoraj zmienilem swoj trening (aeroby). Zamiast biegac przez te 17 min, dodalem sprinting bike. Jezdze przez 10 min na 5 levelu i powiem ze daje rade. Po tym zrobilem jak kolega MarcinLemon napisal HIIT. Ten program u mnie wyglada tak :

Step 1=45 sec - jogging - 10 km'h
Step 2=30 sec - sprinting - 16 km'h
Step 3=45 sec - jogging - 10 km'h
Step 4=30 sec - sprinting- 16km'h
Step 5=45 sec - jogging - 10 km'h
Step 6=30 sec - sprinting - 16 km'h
Step 7=45 sec - jogging - 10 km'h
Step 8=30 sec - sprinting - 16 km'h
Step 9=45 sec - jogging - 10 km'h
Step 10= 3 min - ochloniecie - 4 km'h

Jak to zrobilem, nie bylem bardzo zmeczony wiec zmienilem pretkosc sprintu z 16 na 18 km'h.

Jakies poprawy? Mile widziane :)

Pozdro
 

cycuspw

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
1
Niestety nie :/ Jak biegalem te 17 min, to zawsze mialem puls pomiedzy 160-180. :)
 
M

milocstar

Guest
Najpierw musisz zacząć ćwiczyć...musisz ruszyć się z domu i zmienić swoje nastawienie... 4-5 posiłów dziennie a mąłych ilościach, odstaw cukry poste i zminimalizuj tłuszcze

musisz wyjść z domu i zacząć więcej się ruszać, zmień swoje nastawienie...co do diety to 4-5 posiłków o regularnych porach , małych, pozbawionych cukdrów prostych...unikaj także tłuszczu i oczywiście żywności przetworzonej i napojós słodzonych i gazowanych
 

cycuspw

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
1
Witam spowrotem!

Mam pare pytac dotyczacych moich treningow.

Po pierwsze, czy ten 'program' ktory sobie zrobilem jest poprawny i co moge zrobic by przynosil wieksze efekty?
Wczoraj zmienilem swoj trening (aeroby). Zamiast biegac przez te 17 min, dodalem sprinting bike. Jezdze przez 10 min na 5 levelu i powiem ze daje rade. Po tym zrobilem jak kolega MarcinLemon napisal HIIT. Ten program u mnie wyglada tak : Step 1=45 sec - jogging - 10 km'h Step 2=30 sec - sprinting - 16 km'h Step 3=45 sec - jogging - 10 km'h Step 4=30 sec - sprinting- 16km'h Step 5=45 sec - jogging - 10 km'h Step 6=30 sec - sprinting - 16 km'h Step 7=45 sec - jogging - 10 km'h Step 8=30 sec - sprinting - 16 km'h Step 9=45 sec - jogging - 10 km'h Step 10= 3 min - ochloniecie - 4 km'h Jak to zrobilem, nie bylem bardzo zmeczony wiec zmienilem pretkosc sprintu z 16 na 18 km'h.

Po drugie, Od poniedzialku tego tygodnia, dodalem jeszcze basen. Teraz moj tydzien wyglada tak : Pon-silownia, Wt-basen, Sr-silownia, Czwa-basen i Pt-silownia.
Moje pytanie brzmi - jakie to efekty przyniesie i w jakim czasie? Zeby uniknac zbednych pytan, moje zaangarzowanie jest naprawde duze i ja chodze na silownie jak i na basen po to, by miec z tego efekty - nie po to by sobie pogadac z kolega itp.

Moje trzecie pytanie to - W czwartek kupilem sobie "Lipo 6 black 120 capsules" i chcialbym sie dowiedziec czy ktos z was to bral, jakie efekty i czy cos musze zmienic w moim planie treningowym by uzyskac dobry efekt.Lipo 6 Black.jpg

PS - Sory ze dawno sie nie odzywalem ale duzo sie pozmienialo i nie mialem ostatio czasu tutaj wbic..
PS2 - Co do diety, ograniczylem fast foody i cukierky do minimum. Zwracam uwage co jem i w jakiej ilosci ale dalej nie wiem co by bylo najlepsze dla mnie zebym jadl (urwanie glowy).

Pozdrawiam, Cycuspw!
 

cycuspw

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
22
Punkty reakcji
1
Prosze o zamkniecie tematu gdyz osiagnelem swoj cel :)

Dziekuje jeszcze raz za wasz czas i pomoc.

Pozdrawiam, Cycuspw!
 
Status
Zamknięty.
Do góry