czy jesteś za wzniesieniem celibatu?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Milenkaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
mazowsze
a co?zazdrościsz im iż potrafili porzucić wszystko dla Boga?
podziwiaj ich Armi ;)
Oddanie wszystkiego co się ma dla Boga,w którego się wierzy/wierzy a nie wie ze jest ;] / jest czymś pięknym

Zazdrość tu nie ma nic do rzeczy. nie będąc zakonnicą czy księdzem czy zakonnikiem, też można oddać się Bogu. To zależy tylko od człowieka. Bóg przecież też nie chce żeby wszyscy mężczyźni byli księżmi a kobiety zakonnicami bo jaki byłby w tym sens?. Bo jak to kolega wyżej wspomniał świat by nie istniał. Jeśli ktoś ma tyle siły w sobie aby żyć w celibacie to gratulację dla niego. Ale należy pamiętać że nie tylko osoby duchowne należy podziwiać .
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
widzisz masz rację ale po części, dlatego, że to nie jedyny powód, chodzi jeszcze o coś innego bo z tym sądzę, że by sobie poradzili, ale chodzi jeszcze o: bezwzględne posłuszeństwo i całkowitą i pełną gotowość do poświęceń. człowiek mający rodzinę na głowie ma ją z całym dobrodziejstwem inwentarza ergo plusami i minusami. zarówno każdy minus jak i dużo plusów będą odciągać jego uwagę od całkowitego poświęcenia dla swojej misji.
Posluszny Bogu czy biskupowi?Bo Bogu mozna byc poslusznym i w malzenstwie.A ilez to rodzin wspolnie sie p;oswieca dla innych i nawet im latwiej op to bo sie wspieraja w drodze.Bog stwierdzil-niedobrze byc czlowiekowi samemu.
I powinno to byc dobrowolne i swiadome do konca stanowisko poswicajacego sie .Niby mowimy ze jako dorosly podejmuje decyzje.Ale czy dorosly nie znaczy ten ktory przeszed i przez odpowiedzialnosc w milosci wzgledem kobiety czy mezczyzny?naogol nie znaja tego uczucie podejmujac decyzje.Kiedy dotknie ich ono .................dzieje sie to co sie dzieje.I wtedy tez powinien miec wybor............
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Niby mowimy ze jako dorosly podejmuje decyzje.Ale czy dorosly nie znaczy ten ktory przeszed i przez odpowiedzialnosc w milosci wzgledem kobiety czy mezczyzny?naogol nie znaja tego uczucie podejmujac decyzje.Kiedy dotknie ich ono .................dzieje sie to co sie dzieje.I wtedy tez powinien miec wybor............

no ale każdy kogoś kochał prawda?
księża mają te kilkanaście lat życia zanim zostają księżmi,i nie wierzę że nie doświadczyli uczucia zakochania ;]
 

Throe

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Polska
Hmmmm.... oddanie się Bogu to raczej sprawa indywidualna.
Ja się nie oddaje bo nie mam dowodu który by świadczył o tym że muszę mu się oddawać.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Hmmmm.... oddanie się Bogu to raczej sprawa indywidualna.
Ja się nie oddaje bo nie mam dowodu który by świadczył o tym że muszę mu się oddawać.
nie potrzebny jest dowód,wystarczy przekonanie,że robisz coś dla kogoś
dla miłości,a Bóg nią jest,poza tym dziewictwo,trwanie w wstrzemięźliwości seksualnej uczy opanowania,dystansu,cierpliwości ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Zniesc, potem dochodzi do wynaturzen ze chytaja sie za mlodych chlopcow..

Natury sie nie oszuka, po co z nia walczyc ?

Czy nie takiego czlowieka stworzyl Bog ?

W niektorych kosciolach kaplani moga miec rodzine i wszytsko jest w pozadku
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
poza tym zauważ że to jest łamanie obietnicy danej BOGU

jakiej obietnicy bo sie zgubilem ?

czy Bog tej obienicy wymaga ?

czy inni kaplani ktorzy maja rodziny sa jacys gorsi ?

oszukać się nie da,ale panować nad nią można

kontrolowac owszem, inaczej kazdy kopulowalby jak krolik :)

co innego kontrola a co innego zupelna negacja

prawa natury stworzyl Bog tak ?? dlaczego wiec negowac jego idee ?

.. nie rozumiem ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Czy Ty wszytkie swoje poglady kreujesz na podstawie artykułow i nauki KK.. swoj rozum chyba tez masz ??

Moze tak wlasnymi slowami cos wytlumaczysz jak to widzisz a nie ciagle wklejasz jakies artykuly ? :>
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
i nie wiem co to ma miec do rzeczy ?
to że zazwyczaj osoby które są aktywne seksualnie nie popierają celibatu
widocznie jesteś wyjątkiem od reguły ;)

popierasz celibat aby sie podbudowac ?
popieram celibat bo daje On dużo więcej korzyści,poza tym katolicyzm nakazuje wstrzemięźliwość seksualną do ślubu ;)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
to że zazwyczaj osoby które są aktywne seksualnie nie popierają celibatu
widocznie jesteś wyjątkiem od reguły mruga.gif

a osoby ktore nie sa aktywne popieraja ?

heh ja nie mam to i inni nie maja korzystac ?

ja przewaznie jestem wyjatkiem, zadko pozytywnym :D

popieram celibat bo daje On dużo więcej korzyści,poza tym katolicyzm nakazuje wstrzemięźliwość seksualną do ślubu mruga.gif

jakie korzysci ?

milosc i kochajaca rodzina to nie korzysci ?

a czy ja tutaj mowie ze bez slubu, ksieza mogliby sie zenic..

przeciez rabinowie chyba tak robia, a to jeszcze starasza religa
 
Do góry