"By żyło się lepiej. Wszystkim"

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
co do narodowego to uwzględnijcie gdzie i na jakim podłożu stoi. Budowanie czegoś na grząskim gruncie zwykle kosztuje drożej. Co do limuzyn itp to PO jak każdy reżim rządowy myśli przede wszystkim o panowaniu i kosztowaniu władzy. Który z was by sobie nie porządził na cudzy koszt. Przecież te watahy ministerialnych kumpli Tuska nigdy w swoich pipidówkach by nie mogli śmigać limuzynami i szampańsko się bawić. Normalnie by byli nędznymi urzędnikami w gminie wiejskiej, albo pracowali na kasie w biedronce. Ale odpowiednie kontakty towarzyskie dają nowe życie.
Dla PO genialnie pasuje parę maksym Stanisława Anioła z Alternatyw.
- Nieważne kto kim jest, ważne pod kogo podwieszony
- Im bardziej nas nie lubią na dole tym bardziej lubią na górze
jest jeszcze lepiej, przepłaciliśmy (wszyscy) za stadion,a teraz?
po orzeczeniu sądu http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/630409,grunty_pod_stadionem_narodowym_sad_uznal_skarge_spadkobiercow.html
urzędnicy miejscy dali popis albo głupoty wykraczającej poza mierzalną skalę, albo szkodnictwa
nic to, przecież mamy kolejny sukces... urzędników miasta Warszawy, pod światłym przewodnictwem bufetowej,...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a zdajesz sobie sprawę że większości gruntów warszawskich dotyczy problem zwrotu. Daj mi inne takie miasto w Polsce. Idąc twoim tokiem rozumowania nie opłaca się nic robić, tylko brać pensje. Bo przecież zawsze można przegrać w sądzie i krytycy się rzucą. Najlepiej pensja na konto i limuzynką po mieście
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
nie większość, nie przesadzajmy, na pradze to mniej niż 10% nieruchomości, problem w skali olbrzymiej występuej natomiast w śródmieściu
ja zwróciłem uwagę na to, że urzędnicy powinni być racjonalni w myśleniu, ja przynajmniej na ich miejscu mając świadomość prawie gwarancji przegrania wieloletniego procesu (brak przesłanek za jego wygraniem) bym takiej bezmyślności nie popełnił
kolega to inaczej określił, jego zdaniem (ma dosyć ostre poglądy) ktoś w urzędzie kto tym się zajmował wziął dużą łapówkę aby stadion tam zbudować (więcej kasy dla spadkbierców), ja jednakże nie mam co do tego podstaw, a poruszając się wśród urzędników codziennie, stawiam na prozaiczą bezmyślność i nieodpowiedzialność - to w postawie urzędników jest typowe
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Może ktoś wie dlaczego stadion został posadowiony na grząskim gruncie?
Jakieś osczędności, by wszystkim żyło się lepiej?
Albo żeby partia władzy utrzymała się przy limuzynach i korycie?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do lokalizacji stadionu to była istna histeria. Jedni chcieli poza miastem, ale wówczas słaby dojazd, który trzeba było by budować od podstaw (koszty). Była też koncepcja z miejscem aktualnym. Było to budowanie na podstawach dotychczasowego Stadionu X lecia. Wg mnie to dobra lokalizacja. Transport jest świetny, koło Wisły. Należało by winić tak naprawdę budowniczych PRL za wybranie lokalizacji dawnego stadionu - to oni zbudowali coś na mokradłach.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Po dlugim czasie nieobecnosci wrocilem na forum, to i wypada odezwac sie w temaci ktory zalozylem 5 lat temu... 5 lat temu wiedzialem, ze PO zrujnuje Polske, ale nigdy nie przypuszczalem, ze moze byc az tak zle.
Smutne to, wieksza czesc glosujacych Polakow to imbecyle, ktorzy pozwalaja na to aby mafia okroglostolowa wyniszczala nasz kraj... fakt, nas Polakow walczyacych jest co raz wiece, co raz wiecej mozemy o sobie uslyszec dzieki takim mediom jak internet, Radio Wnet, Radio Maryja i wiele, wiele innych ( na szczescie :) ).... ale to wciaz za malo :/
nic, po 5 latach od zalozenia tematu, moge tylko napisac - a nie mowilem? :(
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Taboretix,

5 lat temu wiedzialem, ze PO zrujnuje Polske, ale nigdy nie przypuszczalem, ze moze byc az tak zle.

Pięć lat i jeszcze nie zdążyli zrujnować??? PO nie może być aż tak złe. A może, są nieudolni w rujnowaniu?
Wróć za kolejne pięć lat. ;)
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
No właśnie. Nie zostałem odpowiednio zaprogramowany, tak jak Ty? :D

widzisz, jak Ty wszystko wiesz ;)

moze i troche rozumiem Twoje zagubienie, jako ze nie mamy szansy uslyszec zbyt wiele o tym co sie niszczy za rzadow PO, bo afera goni afere, a to robi duze zamieszanie medialne ;)
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Taboretix,

wybacz moją obcesowość, ale gdy czytałem Twoje katastroficzne wizje kraju pod rządami PO, coś we mnie pękło i się wylało. :D

jako ze nie mamy szansy uslyszec zbyt wiele o tym co sie niszczy za rzadow PO, bo afera goni afere, a to robi duze zamieszanie medialne

Przecież nic innego nie ma w mediach, niż afery w koalicji. A, że to raczej aferki, niż AFERY, co począć? Jaka koalicja, takie afery!
To nie to samo, co w latach 2005-07. Wówczas co tydzień kraj trząsł się w posadach, pamietasz?
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Przecież nic innego nie ma w mediach, niż afery w koalicji. A, że to raczej aferki, niż AFERY, co począć? Jaka koalicja, takie afery! To nie to samo, co w latach 2005-07. Wówczas co tydzień kraj trząsł się w posadach, pamietasz?

Nie no jasne, co tam, niech sobie zreja z kortyka na nasz koszt, niech sobie rozdzielaja miedzy siebie posadki i tworza nowe miejsca pracy dla rodziny, co tam, kogo to powinno interesowac. A ze te "drobne" aferki przykrywaja medialnie glownie obszary wyniszczania kraju przez POlszewikow to juz inna historia.
Stary, nocy by mi nie starczylo jak bym mial Ci wypisac akcje tylko z ostatniego roku, ktore przyczyniaja sie do wyniszczania naszego kraju... ale jak Ty sam tego nie widzisz, to o czym mamy rozmawiac ? haha

Sugerujesz mi moze, ze ja wyborca PiSu jestem ? Wy, POwcy tak macie. Coz, jestes w bledzie ;)
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Za rzadow PO podwoilo sie zadluzenie skarbu panstwa jak i zadluzenie zagraniczne kraju. Za PiS zadluzenie praktycznie nie zminilo sie ale moze za krotko rzadzili.

pozdrawiam,
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Taboretix,

Sugerujesz mi moze, ze ja wyborca PiSu jestem ?

Nic nie pisałem o Twoich preferencjach wyborczych. Nic nie wspominałem także o moich. Zwyczajnie, nie chciałem pozostawić bez komentarza przemyśleń, którymi postanowiłeś się z nami podzielić. ;)

vik123,

Za rzadow PO podwoilo sie zadluzenie skarbu panstwa jak i zadluzenie zagraniczne kraju. Za PiS zadluzenie praktycznie nie zminilo sie ale moze za krotko rzadzili.

Zwykła uczciwość i przyzwoitość nakazuje, by poprzeć powyższe stwierdzenie obiektywnymi danymi. A także, zwyczajnie porównać okoliczności i zamiary jednych i drugich rządzących. Np. przypomnieć jak "gentyczni patrioci" mając najlepszą koniunkturę gospodarczą w dwudziestoleciu, założyli sobie 30 mld zł deficytu budżetowego rocznie! I jeszcze się tym chwalili. To ok. 10 mld $, czyli przez dwa lata, tyle samo, co tow. Gierek wykręcił przez lat 10. ;)

Chyba, że uczciwe postawienie sprawy przekracza Twoje możliwości?

Pozdrawiam
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Uczciwość też nakazuje przyznać, że realizacja budżetu wyszła dużo lepiej, a najlepiej w momencie zdawania tego budżetu Rostowskiemu, który zdążył go szybko zepsuć. Założenia były ostrożne, ale nie gorsze od tego co realizował Belka. Jaka będzie koniunktura w 2013 roku?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lobo,

Uczciwość też nakazuje przyznać, że realizacja budżetu wyszła dużo lepiej,

Czyli, chcieli spier...i im nie wyszło? :D
A mówiąc serio, świadczy to wyłącznie o zupełnym przestrzeleniu prognoz gospodarczych, co jakoś mnie nie dziwi, biorąc pod uwagę klasę specjalistów pisowskich. A i tak rozszastali w "złotym czasie" ponad 30 mld złotych w dwa lata(a chcieli 60!)
Jesli mówimy o długu za rządów PO, porównajmy go z analogicznym w tym samym czasie w innych państwach UE. To chyba sprawiedliwe?

Jaka będzie koniunktura w 2013 roku?

Chu..... :(
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Czyli chcesz rozliczać PIS za to co założył, a nie co zrobił. Wygodne.

Wróćmy do tego.

To nie to samo, co w latach 2005-07. Wówczas co tydzień kraj trząsł się w posadach, pamietasz?
Najgorsze afery to była afera kanapkowa i dorszowa. Może poowiedz ktora z tych afer okazała się istotna i prawdziwa? Wszystkie okazały się lipą, jak słynny peron we Włoszczowej, który jest hitem PKP, a te prawdziwe miały skale, z której uśmiał by się sołtys małej wsi. To, że dziennkarze tropili każdy krok ówczesnego rządu, to było akurat dobre. Patologia jest teraz kiedy dziennikarze są adwokatami rządu.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lobo,

Czyli chcesz rozliczać PIS za to co założył, a nie co zrobił. Wygodne.

Nie Lobo, nie chcę go rozliczać za założenia, a za prawdziwe zamiary. Zapisane w budżecie państwa na lata 2006, 07 - pozwolenie dla rządów PIS wydania co roku 30mld zł więcej, niż wynosiły dochody. Deficyt był mniejszy nie dlatego, że tak chcieli, tylko dlatego, że galopująca gospodarka zaskoczyła ich zupełnie skalą dochodów. Gdyby to wiedzieli wcześniej, wywaliliby kolejne miliardy na opłacenie poparcia politycznego u Rydzyka, związków zawodwych, becikowych, wyposażenia chłopców Kamińskiego w najnowsze zabawki i pokazywanie się w świecie podczas zagranicznych podróży.

Istotę patologii rządów genetycznych patriotów wyjaśniałem już wielokrotnie. Nie polegała ona na kupowaniu kanapek z rybą przy pomocy służbowych kart, ale na próbie zniszczenia państwa które im powierzyli obywatele. I zbudowania w to miejsce totalitarnego baraku, w którym wyłącznie "prawdziwi Polacy" rządziliby do końca świata i o jeden dzień dłużej! A kto należy do tego "elitarnego" grona, decydowałby osobiście JK, czego próbki prezentował wielokrotnie w swoich oficjanych wystąpieniach jako premier.
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ja wciaz jestem pod wrazeniem sily propagandy mediow POlszewickich. Mniejsza o to, ze PiS nie stworzyl dobrego rzadu z wlasciwymi zalozeniami, to wciaz rzad PiS byl najlepszym rzadem po 89 roku ( niestety ) ale mnie wciaz zdumiewa fakt, ze ludzie po tylu latach wyniszczania panstwa przez PO, zamiast skupic sie na ktorejs z niezliczonych afer badz tragicznych galezi gospodarki, skupiaja sie na propagandowych haslach antyrzadowych z lat 05-07, ktore i tak z prawda maja nie wiele wspolnego. No tragincza sytuacja.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Taboretix,

ale mnie wciaz zdumiewa fakt, ze ludzie po tylu latach wyniszczania panstwa przez PO, zamiast skupic sie na ktorejs z niezliczonych afer badz tragicznych galezi gospodarki, skupiaja sie na propagandowych haslach antyrzadowych z lat 05-07, ktore i tak z prawda maja nie wiele wspolnego.

Zdumiewające, prawda? :D

Po tylu latach publika nie zapomniała jak wyglądała IV RP! A gdy już zdaje się zapominać, wystarczy, że Jarek palnie coś w TV i wszystko znów staje przed oczami jak żywe. :p
 
Do góry