"By żyło się lepiej. Wszystkim"

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
wiesz, mam fazę na Sztaudyngera więc go zacytuję ponownie: "i po co rzucać perły przed wieprze, pomyje dla nich o wiele lepsze"
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sikorski-w-newsweeku-polska-weszla-do-swiatowej-pi,1,5150454,wiadomosc.html

"Polska jest 20. gospodarką świata. Weszliśmy do światowej pierwszej ligi. Na razie jesteśmy na niej beniaminkiem. I musimy ugruntować tę pozycję" - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" szef MSZ, Radosław Sikorski. I dodaje: "staliśmy się państwem, z którym trzeba się liczyć. Za granicą doceniono to, że mniej krzyczymy, za to dużo i z uporem robimy".

Jeszcze nie jest jak za Gierka, za Gierka byliśmy piętnastą potęgą.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jak mawiano w kabarecie z końców PRL, dlaczego PRL upadł bo PZPR sam uwierzył we własną propagandę
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html



Jeszcze nie jest jak za Gierka, za Gierka byliśmy piętnastą potęgą.

Dziesiata, szczegolnie przemysl ciezki i srodkow produkcji dobrze wygladal w liczbach. Pod tym wzgledem wyprzedzaly nas tylko USA, ZSRR, Japonia, Chiny, RFN, Francja, UK i Italia. W produkcji stali zajmowalismy 8 miejsce tuz za Francja a przed UK. Produkcja srodkow konsumpcji byla zaniedbana.

pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie budowaliśmy setki lokomotyw i silników okrętowych a zapewnić ludziom choćby mleko w proszku to już na to funduszy nie było
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
dokładnie budowaliśmy setki lokomotyw i silników okrętowych a zapewnić ludziom choćby mleko w proszku to już na to funduszy nie było

Słusznie powiedziałeś
Ale co do mleka to będę się kłócił
W proszku mleko jest do d*py
Najlepsze jest od dojony krowy
To tak jak seks lecąc na ręcznym
Zrozumiałe że z kobietą jest lepiej :D
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu pisałem o latach 70. Co byś zrobił wtedy, jeśli matka nie miała dostatecznej ilości pokarmu dla dziecka
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Nie wiem jak było w latach 70
Ale wiem że w latach 80 to społeczeństwo (na Ukrainie) bardziej w tym pomagało niż dzisiaj
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie bardzo zrozumiałem w czym pomagali Ukraińcy w latach 80
 
S

serwor

Guest
przyjacielu pisałem o latach 70. Co byś zrobił wtedy, jeśli matka nie miała dostatecznej ilości pokarmu dla dziecka

No Herb nie przesadzaj ., moge cie zapewnic ze w latach 70 bylo dopstateczna ilosc nleka w prioszku dla dzieci, moje dwie siostry blizniaczki urodzone w 1976 roku na tym mleku sie wychowaly , tak ze nie bylo problemu, dokladnie to kupowalo sie mleko w aptece, specjalne dla dzieci.
W sklepach bylo mnostwo mleka w proszku, ale zwyklego, tak ze nie rob sztucznego zametu, akurat lata 70 to byl czas dobrobytu .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
żyliśmy chyba w innych krajach. Widzisz ja byłem tylko zwykłym robolem. Może w twoich stronach nie było problemu. Wiem że w tych czasach ludzie uskuteczniali pielgrzymki między miastami aby kupić coś niedostępnego. Pamiętam też że najlepiej było z zaopatrzeniem na Śląsku, oczku w głowie naszego I sekretarza
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Na Sląsku też nie było kolorowo,z opowiadań wiem jak ludzie wstawali o 5 rano,jechali na Śląsk po to tylko,aby kupić 0,80 dkg sadła,a kolejki były kilometrowe.BYwało lepiej,gorzej,ale tamte czasy są częściej wspominane i to z nostalgią. A Palikota nie ma co porównywać moim zdaniem do mądrych,skoro w Sejmie był w stanie powiedzieć,że Jarosław wysłał Lecha na pewną śmierć i że przyczynił się do Jego śmierci - też to słyszałam.To było podłe i raczej nie na miejscu.Sądzę,że lepiej już nigdy nie będzie,raczej wszystko wskazuje na to,że gorzej.A kto najbardziej na tym ucierpi? - wiadomo ten najbiedniejszy.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ten nasz kraj to całkiem fajny jest
a władze jakie mamy to prawie pełny profesjonalizm
http://whistleblower.salon24.pl/260087,dlaczego-odszedlem-z-cba

nie wiem czy celowo czy nieopatrznie Palikmiot wyskoczył z tym, jakie żale miał Drzewiecki do Tuska: "to ja mu k...a to i tamto załatwiałem, to ja mu pieniądze walizkami przynosiłem, a to su***syn.... ja go ubierałem, poiłem winem" itd
ciekawe staje się to dopiero w kontekście informacji
http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,13486738,wiadomosc.html?ticaid=1ea08

ostatecznie, przed sądem Drzewiecki, czy "ofiara" agenta Tomka nie powiedziały nic interesującego, a nagrania są przecież jedynie poszlakami... stąd nie wiadomo, czy to że zleciła "kolegom Tomka" pobicie Schetyny, to objaw jej nieco obłąkańczych projekcji... itd itd
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Co do Brody to nie czytałeś że to świadek koronny, którego zeznania są niczym nie potwierdzone. Facet z problemami z prawem opowiada cudowne historie, aby tylko samemu mieć spokój nie wylądować na długoletnie wakacje za kratami

Nowy szef CBA Paweł Wojtunik mianowany w połowie października zarządził bilans rządów Kamińskiego. Przeprowadzono już audyt organizacji Biura, spraw kadrowych itp. Skończyło się m.in. zawiadomieniem prokuratury o skasowaniu bazy danych służbowych samochodów. Polecił ją wyczyścić Maciej Wąsik, były zastępca Kamińskiego.
Równolegle trwa kontrola operacji specjalnych w czasach Kamińskiego. Jej efektem są kolejne podejrzenia o przestępstwach w CBA i zawiadomienia do prokuratury.
W najważniejszym zawiadomieniu chodzi o nielegalne podsłuchy. CBA potwierdziło nam wczoraj, że wysłało je do prokuratora generalnego. - Dotyczy tzw. sprawy przeciekowej - mówi rzecznik CBA. Pytany o szczegóły, odmawia odpowiedzi.
Ministerstwo Sprawiedliwości informuje nas tylko, że zawiadomienie to zarejestrowano... w tajnej kancelarii. Nie zdołaliśmy ustalić, która prokuratura się nim zajmuje.
Sprawa przeciekowa to domniemane ostrzeżenie Andrzeja Leppera przed akcją CBA latem 2007 r. Operacja ta miała dowieść, że w resorcie rolnictwa, którym Lepper kierował, można za łapówkę odrolnić każdy grunt. Skończyła się fiaskiem. Niemniej Lepper został zdymisjonowany i w efekcie rządy PiS (w koalicji z Samoobroną i LPR) upadły.
Potem skazani zostali w tej sprawie (nieprawomocnie) tylko Piotr R. i Andrzej K. Za powoływanie się na wpływy w ministerstwie.<br>
Podejrzenie o przeciek premier Jarosław Kaczyński (PiS) rzucił na Janusza Kaczmarka, dymisjonując go z funkcji szefa. Kaczmarek znał termin finału akcji CBA. Po dwóch latach śledztwa prokuratura nie znalazła dowodu, że to on był źródłem przecieku. Nie ma pewności, czy w ogóle do niego doszło. Umorzyła sprawę.
Finał akcji CBA w resorcie Leppera to 6 lipca 2007 r. Początek śledztwa ws. przecieku to 11 lipca. Przez te pięć dni CBA miało nielegalnie podsłuchiwać Kaczmarka i ówczesnego szefa policji Konrada Kornatowskiego. Tak twierdzą agenci CBA, którzy podsłuchy zakładali. Tłumaczą się poleceniem z góry

Fakt, że to CBA stosowało podsłuchy w tej sprawie, jest tym bardziej wątpliwy, że w kręgu podejrzanych o przeciek byli sami agenci Biura. Dlatego po 11 lipca prokuratura zleciła prowadzenie sprawy przecieku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Według naszych źródeł Wojtunik wymienia w zawiadomieniu do prokuratury nie tylko nielegalne podsłuchy Kaczmarka i Kornatowskiego, lecz także kilka innych osób.<br>
Nie ma mowy o nielegalności działań CBA - utrzymują Mariusz Kamiński i broniący go posłowie PiS - bo prokurator oraz sąd wydawały zgody na podsłuchy.
Jednak nasze źródła w CBA twierdzą co innego: zgoda prokuratora czy sądu na kontrolę operacyjną nie przesądza o jej legalności. Zgoda na podsłuchy - i tego dotyczy zawiadomienie - mogła zostać wyłudzona. Na dwa sposoby: - we wniosku o podsłuch CBA podawało numer, ale nie ujawniało właściciela telefonu, choć go znało; - albo uzasadniało konieczność podsłuchu informacją o podejrzeniu przestępstwa, którego nie było.

Trzymane w tajemnicy zawiadomienie ws. podsłuchów nie wskazuje winnego, ale za działania CBA zgodnie z ustawą odpowiada jego szef - czyli w tym przypadku Mariusz Kamiński.
Oficjalnie natomiast CBA ujawniło wczoraj, że zawiadamia prokuraturę o innej skandalicznej sprawie - polowaniu na rzekomy dom Kwaśniewskich
- Służba specjalna została wprzęgnięta w politykę, bo nakazano jej iść za plotkami dotyczącymi nazwisk znanych osób - komentuje Paweł Wojtunik
Wiesz Brave miałbym większe zadowolenie z pracy CBA pod rządami Kamińskiego gdyby zamiast zabawą z Weroniką Marczuk, czy też szukaniem domu Kwaśniewskich (którego nie było) zajął się zwalczaniem sitw w miastach prowincjonalnej Polski. W tych miasteczkach, gdzie rządzi faktyczny układ: biznesmen, burmistrz itp. Tam jest prawdziwa praca CBA
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Nasz Rząd i ..pełny profesjonalizm?.... coś to mi się nie zgadza z rzeczywistością.
 
S

serwor

Guest
Na Sląsku też nie było kolorowo,z opowiadań wiem jak ludzie wstawali o 5 rano,jechali na Śląsk po to tylko,aby kupić 0,80 dkg sadła,a kolejki były kilometrowe.

Wszystko sie zgadza, poza tymi 80 deko.
Wtedy kupowalo sie na kilogramy nikt w 80 deko sie nie bawil. O dziwo pozniej gdy byly kartki kolejki byly o wiele mniejsze.
Co wiecej , u nas bylo nawet tak ze ludzie w kolejki stawali w nocy aby kupic wedline i mieso, tylko nie po 80 deko , tylko powiedzmy 3 kg kielbasy i tyle samo miesa.
A na slasku to akurat zaopatrzenie bylo najlepsze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tu masz rację, powszechnie kupowało się na zapas, nikt nie wiedział czy jutro będzie coś w sklepie
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Herbatniczku daleki jestem od obrony "dziwnych" zachowań w CBA (niezależnie od tego czy to była ekipa Kamińskiego, czy Wojtiuka)
skandaliczne rzeczy działy się wtedy i dzieją się teraz
jak dla mnie to co dzieje się w CBA to jedna z przyczyn dla których ta służba powinna zostać zlikwidowana (zwłaszcza, że dubluje pracę innych organów), a same podsłuchy (ich ilość z a radosnej platformianej ekipy wzrosła wielokrotnie+kwestia sądowych zgód) to również skandal
niestety życie polityczne Polski toczył się wokół pseudomerytorycznego sporu PO<->PIS
dokładanie jedni drugim nie prowadzi do niczego, ale świetnie zajmuje ludzi i media i chyba o to chodzi
nic nie wynika z tego, że platformiarz przyłożył pisiorowi (i odwrotnie) chociaż media i ludzie maja o czym klepać
partia która miała być przeciwwagą dla "państwa policyjnego PIS" wprowadziła to państwo policyjne w dużo większym stopniu niż pisiorki, usłużni dziennikarze dbają natomiast o to aby spór się tlił (vide ostatnie nawoływanie Żakowskiego o spokój i pokój, połączone z niskimi chwytami antypisowskimi - "młody, wykształcony z dużego miasta" i tak nie zauważy tego zabiegu, a oto chyba chodzi..)
szczerze mówiąc nie mam nadziei na to że nasza władzuchna jak i opozycja zechce zająć się sytuacją w kraju, kopanie się po kostkach będzie trwało w najlepsze, ku uciesze gawiedzi i mediów..., a lody się będzie kręciło dalej (tyle, że teraz w mniejszej skali, bo kasa z funduszy europejskich się właśnie kończy, a własnych niewiele mamy)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do CBA mam to samo zdanie. świetnie radziło sobie i radzi dalej CBŚ. Przejmowanie włoskich wzorców i budowanie iluśtam służb to zły pomysł. Niech będzie kilka ale dobrych.
Myślę, że obecna władza dobrze się nauczyła od poprzedniej, skoro włos z głowy nie spadł za próby umacniania polityki policyjno-podsłuchowej to obecna władza jeszcze podkręca ten proceder.
 
Do góry