bóle głowy

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
Wiem, że na odległość nikt mi raczej nie pomoże i powinnam się raczej zgłosić do lekarza. Jestem jednak ciekawa czy może ktoś z was odczuwa coś podobnego, może jakieś wskazówki... Liczę się z tym, że prawdopodobnie mój problem nie wzbudzi większego zainteresowania, gdyz jest on dość powszechny, aczkolwiek będę niezmiernie wdzięczna za wszelkie rady. No, ale do rzeczy.
Od kilku lat mam silne bóle głowy, jednak w ostatnim czasie szczególnie się nasiliły i ostatnio uniemożliwiają mi normalne funkcjonowanie, że tak się wyrażę. Bóle nasilają się szczególnie rano, często związane z nim są nudności, mam wrażenie że zaraz 'rozsadzi' mi głowę, dosłownie jakbym miała za chwilę upaść na ziemię. Byłam u neurologa, jednak on bez żadnych badań dodatkowych ( tylko na podstawie rozmowy ) stwierdził ze jest to migrena i przepisał mi leki. Po nich ból nie minął, a ponadto prawie cały czas spałam, rano nie mogłam się obudzić. Poza tym moje bóle nie kwalifikują się moim zdaniem pod typową migrenę, trwają bowiem kilka sekund do minuty. Często występują kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Zauważyłam, że nasilają się też podczas gdy próbuję głośniej krzyknąć, czy za bardzo się zmęczę. Dodam że kilka lat temu miałam rozbitą głowę, kilka szwów, jednak neurolog gdy to usłyszał stwierdził, że jeśli uraz głowy był tak dawno, to nie chodziłabym już po świecie, jeśli rzeczywiście byłaby to poważniejsza zmiana w mózgu.
Może wyolbrzymiam, może moje bóle są normalne, może każdy tak ma. Boję się pójść do lekarza, boję się że ponownie usłyszę że dramatyzuję. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź i szczególnie dziękuję tym, którzy doczytali do końca.
 

CZ@RN@

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2007
Posty
15
Punkty reakcji
0
Myśle,że mimo wszystko powinnaś udać się do lekarza,to najlepsze wyjście w tym wypadku...Jeśli ból utrudnia Ci normalne funkcjonowanie to nie ma co z tym zwlekać...Pozdrawiam i zdrówka życzę ;)
 
M

Mia

Guest
razi cie swiatło? masz wyczulone zmysły? mdłosci faktycznie wskazuja na migrene ale moze to tez byc fizjologiczna reakcja na ból...
ból w cz. potylicznej czy czołowej?

radze isc do neurologa i wymóc na nim eeg i tk.
jesli nie da to isc nja ostro na pogotowie i sy7mujuj b. silny ból.
jak z cisnieniem?
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
światło raczej nigdy nie nie raziło specjalnie.
i najgorsze jest to, że nie potrafię sprecyzować tego bólu.
jest taki silny pulsujący i wydaje mi się że raczej, że na obszarze całej głowy.
nigdy nie wczuwałam się w to jakoś szczególnie, bo od razu muszę się położyć, albo się schylić bo boję się że zaraz upadnę.
 
M

Mia

Guest
a hałas? jak reagujesz? wyczulony smak/ dotyk? ogólnie zmysły? to cechy char dla migreny.
cisnienie mierzyłas kiedys kiedy cie bolało?
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
nie, raczej z tymi zmysłami to u mnie w normie wszystko.
hałas? hmm... wydaje mi się, że sam hałas nie ma na mnie wpływu.
zazwyczaj jest tak, że w głośnych pomieszczeniach probuję krzyczeć do innych, zeby jakimś cudem mnie usłyszeli, no i wtedy się zaczyna koszmar. ból potrwa kilkanaście sekund i minie.
ciśnienia nigdy nie mierzyłam podczas bólu bo to jest praktycznie niemożliwe, nie zdążyłabym.
tak ogólnie to mam w normie.
 
M

Mia

Guest
to ci szczerze powiem ze mi t5en opis do migreny nie pasuje...moja mama choruje 29 lat i zawsze musi byc w ciemnym cichym pomieszczeniu, nie daj boze jej dotknac albo podstawic pod nos cos pachnacego. truj lekarza o eeg i tk. walcz o swoje na cos przeciez ida te składki zdrowotne...
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
teraz chociaż ktoś mnie utwierdził w przekonaniu.
bo do tej pory byłam pewna że może rzeczywiście wyolbrzymiam.
słyszałam, że migrena utrzymuje się raczej kilka dni i dlatego od razu ją wykluczyłam.
oczywiście lekarzem nie jestem, ale juz na pierwszy rzut oka coś tu nie gra.
dziś miałam już kilka razy napady.
teraz pozostaje mi tylko znaleźć jakiegoś innego lekarza. i czekać. tylko że coraz bardziej się boję.
 
M

Mia

Guest
napadowe bóle głowy mogą byc tez wynikiem stresu lub wyst przy dojrzewaniu. a migrena w początkowej fazie moze trwac kilka h tylko. idz do neurologa. jak trafisz na jakiegos konowała to idz do nastepnego...i tak dalej. nie daj sie.
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
Mam to samo tylko że głowa boli mnie np. całą noc.Najgorzej jest jak de do pracy albo mam szkołe.Wtedy ide nie wyspany i jest tragedia.Nie wiem ale mi pomaga zimny okład z lodu.A kiedyś nie dawno miałem maść taką na mięśnie dla sportowców i mi pomagała i to bardzo.Nie wiem jak w przypadku krótkotrwałych dolegliwości.Ale mi to pomaga.A i boli mnie średnio raz w tygodniu.U lekarza byłem i dowiedziałem się że mam kawałem przegrody nosowej przekrzywiony, ale tego się u nas nie leczy.No i to tyle.Ból głowy naprawdę komplikuje życie, ale ja nauczyłem się z tym żyć.
 

inka25

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
ekhm... z brzucha mamy ;P
Byłam u neurologa, jednak on bez żadnych badań dodatkowych ( tylko na podstawie rozmowy ) stwierdził ze jest to migrena i przepisał mi leki.
Migrena?? :mruga:
Widze ze Mia cie juz dość szczegółowo przepytala co do migreny - lekarzem nie jestem, ale co nieco sie orientuje w temacie i wydaje mi sie mozna ją wykluczyć ;)
nie chce cie straszyc, ani tym bardziej stawiac jakiejs diagnozy ale wybierz sie jak najszybciej do jakiegos dobrego neurolga, absolutnie tego nie lekceważ. poniewaz objawy podobne sa do cech charakterystycznych dla guza (nie przerażaj sie bo guz to nie zawsze nowotwór, jest to każda inna nieprawidłowa masa w mózgu powodująca ucisk mózgu) a są to bóle najbardziej nasilone nad ranem i nocą , mają charakter tępy, rozsadzający, często w ich przebiegu (w okresie największego nasilenia)pojawiają się nudności i wymioty, oraz zaczynają się od jakiegoś czasu i stopniowo narastają. piszesz jeszcze ze kilka lat temu mialas rozbitą głowe.. czy zrobili ci wtedy tomografie, później badania kontrolne? - ale co do tego, czy to może być przyczyną bólów to nie jestem pewna..
Mam nadzieję ze cie nie wystraszyłam, ale jest takie powiedzenie: przezorny zawsze ubezpieczony :)
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
jetem świadoma, że to może być guz, sama to podejrzewałam, dlatego szczególnie boję się udać do lekarza.
boję się że usłyszę najgorsze.
kiedy miałam rozbitą głowę nie miałam robionych żadnych badań, tomografii - nic.
dużo krwi, sporo łez i podobno dość spora rana. głeboka.
wszystko ograniczyło się do zszycia rany i odprawieniu do domu.
po jakimś czasie powrót na zdjęcie szwów i na tym się skończyło.
a i coś jeszcze - może to nie ma znaczenia, ale ostatnio pogorszył mi się wzrok, chociaż pewnie to nie ma niczego wspólnego.
do do bólów to charakterystyczne są jeszcze czarne plamy przed oczami. po prostu robi mi się ciemno.
 
M

Mia

Guest
charakterystyczne są jeszcze czarne plamy przed oczami. po prostu robi mi się ciemno.

miałas badany wzrok? bóle głowy mogą byc wynikiem niewłasciwego cis w gałce ocznej, lub wadamui wzroku np. jaskra
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
pół roku temu byłam na badaniu dna oka.
i wszystko w porządku.
dziś po raz kolejny miałam bóle. kilka razy. nie tylko nad ranem.
nawet inni coś zauważyli. potrafię z kimś rozmawiać, za chwilę spuścić głowę w dół, odczekać kilkanaście sekund i wrócić ponownie do rozmowy.
 
M

Mia

Guest
czy masz napady bólowe w konkretnych sytuiacjach? tzn kiedy ktos porusza jakis temat?
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
nie, bóle nigdy nie były ściśle związane z tematem rozmów.
ale dziś na przykład zauważyłam, że zaczęło się po wejściu na trzecie piętro.
a może to jest wynik przemeczenia? może za duży wysiłek fizyczny mi szkodzi?
może to zwyczajny ból, związany z niedotlenieniem, o ile coś takiego w ogóle istnieje...
 

wyimaginowana.

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2007
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
kraina szumiących topoli.
morfologii nie miałam robionej.
z odżywianiem myślę, że wszystko jak najbardziej prawidłowo.
4-5 posiłków dziennie. nie odchudzam się. dieta wzbogacona o warzywa, owoce, ograniczam słodycze, więc chyba wszystko w porządku.
 
Do góry