Bolące kolana.

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ciągle do poradni ortopedycznej, albo do zwykłego ortopedy.. ;\
Tak będzie chyba najlepiej..
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Tez mialam problem z kolanami, chondromalacje, leczylam to 2 lata...I tez musialam zrezygnwoac z mojego sprotu- jazdy konnej. A teraz raczej do tego nei wroce bo boje sie ze to sie powtorzy :/. Choc moze kiedy juz bede na studiach, trocvhe pojezdze bo mi tego brakuje...W kazdym razie bylam u prywatnego ortpedy, ale mi sie nie spodobal, a potem dowiedzialam sie, ze z tym to rownie dobrze do reumatologa i chodzilam caly czas do szpitala, publicznie. Fakt, ze dluuuugo sie czekalo przed gabinetem, ale lekarka byla swietna. Mialam dwa razy USG i raz Rentgena. Zazywalam chondroityne i inne leki poprawiajace stan chrzastki, potem mialam dwie serie rehabiltiacji- krioterapie i ultradzwieki. Wkurzajace to bylo, ze trzy razy w tygodniu po szkole musialam isc do szpitala, ale uffff, na szczescie juz jest lepiej. USG trzy meisiace temu wykazalo, ze ogniska chondomalacyjne zaleczone, choc problem mzoe wrocic :/.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
jelonek... ty 3 razy po szkole, a ja? codziennie. :] z tym, że 10 razy i zobaczymy..
dzisiaj byłam pierwszy raz.. w porządku, zobaczymy, co dalej..
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
To samo. Codziennie po szkole na zabiegi. Lasery, ultradźwięki i magnetronic ;\
Mama coś wspomniała o lekarzu prywatnym..
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ech.. edytować posta nie mogłam ;|


Powiem Wam, że jest coraz gorzej. Dzisiaj mam straszne problemy z prostowaniem nogi. Przy tym ból jest okropny. Przeraża mnie to wszystko. Zimne okłady, maści, olejki i tabletki nic nie pomagają.. Dwa tygodnie do wizyty u lekarza.
Pytałam koleżankę, która też ma problemy z kolanem, jakie miała badania.. Na miejscu + w Rzeszowie wszystkie! USG, rezonas, rentgen + badanie krwi. Ja przeszło trzy lata temu też miałam badanie krwi.. Z tego co mi mama przypomniała. I z wyników wyglądało na to, że nie ma to podstaw reumatycznych. Pocieszenie..? Nie wiem. Przez trzy lata mogło się wiele zmienić. Poza tym wolałabym wiedzieć co tak naprawdę ze mną jest nie tak..
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
A kto by nie chciał.. Dzisiaj u mnie jest naprawdę źle, o wyprostowaniu nogi moge pomarzyc ;] Nawet nie chce mi się bawić cały czas w te lasery, ultradźwięki i inne, bo już się przekonałam że nic mi to nie pomaga. Najwyższy czas się znowu do lekarza wybrać, ciekawe co tym razem powie (;
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
A wiesz, że mi przez dwa lata pomagało..? Teraz nic.. Za cholerę.
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
tia... ja dzisiaj byłam na 4 zabiegu ;] : lasery, jonoforezy, pole magn. NIC. ;]
jak bolało-tak boli.
super. :]
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Od razu i po 4 zabiegach nie przejdzie. Po tygodniu, może dwóch..
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
mam mieć 10.
wcześniej też to miałam, oni po prostu nie wiedzą co ze mną zrobić i ciągle mnie na to wysyłają ;] heh.
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
ze mną tak samo. każdy nie dość że coś innego wymyśla, nie jest niczego pewny i wszystko 'no to może spróbujemy z tym'
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Ech.. A u mnie mówią, to wpisują co innego.. ;|
2 tyg!
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ja miałam od czasu do czasu problem z kolanem jednym tzn lewym.
Jakies sześć lat temu tak mnie bolało że nie mogłam zginać w ogóle coś tak jakby w środku mi blokowało. poszłam z tym do chirurga, wypytywał czy był jakiś uraz ale nic, to tak jakby samo z siebie się zrobiło... Dostałam jakies tabletki, masci i musiałam zrezygnować z rowera i w ogóle takich rzeczy....
Teraz pod koniec sierpnia ubiegłego roku znów mnie cos takiego dopało... Czasem mnie bolały kolana po jakimś większym wysiłku, jak dużo chodziłam czy coś a wakacje jak wiadomo dużo jazdy na rowerze to myślałam że przesiliłam... Poszłam do lekarza pierwszego kontaktu dostałam skierowanie do reumatologa, na wizyte musiałam czekac miesiąc. Pani reumatolog zaczeła mnie leczyć na zapalenie stawów i wysyłała na jakieś różne badania krwi. Ale mi coś tak jakby przeskakiwało w kolanie, coś jakby się kość o kość ocierała... Dopiero w listopadzie ją oswieciło że może trzeba zrobić USG. I faktycznie na USG byłam prywatnie u fajnego chirurga, wyszło że mam za małą chrząstkę w obu kolanach a w jednym mam jakiś fałd maziówkowy :/ Ten lekarz powiedział mi że to raczej wada wrodzona i zalecił zabigi a jak po tych zabiegach nie przejdzie to mnie ratuje "z reguły mało inwazyjny zabieg chirurgiczny". Ta pani reumatolog wypisała mi po 10 zabiegów (magnetronic, jonoforeze i laser). Chodziłam na nie codziennie przez pierwsze dwa tyg stycznia, do reumatologa mam na 12 marca, zobaczymy co będzie dalej.
Niestety musze stwierdzić że nic mi po tych zabiegach nie przeszło - kolana dalej bolą, a na zmianę pogody to już w ogóle jest tragedia i nieprzespane noce...
Tez myślałam nad takimi opaskami czy coś ale nie wiem czy mi to cos da...
 

ShAdiE

Dołączył
29 Maj 2006
Posty
3 621
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Jak bym czytała o sobie ze 2 lata temu. Mam nadzieje że Tobie przejdzie jak najszybciej :)
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
nigerka-DOKŁADNIE to samo mam , z tym, że mi nie zrobiono USG i nic nie wykryto. :/ a zbiegi również nie pomagają. ;]
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
motylek99 damy rade :) zobaczymy co mi tym razem powiedzą... w sumie jakbym wiedziała że mi pomoże ten zabieg (wycięcia fałdu) o którym mówił chirurg to bym nawet o niego poprosiła heh
 

motylek99

naćpana marzeniami.
Dołączył
13 Lipiec 2006
Posty
4 203
Punkty reakcji
0
Wiek
32
.. heh. nie wiem, zobaczymy.. napisz, jeśli się czegoś dowiesz, bo u mnie .. nic nie rozpoznano. męczę się z tym od czerwca zeszłego roku <_< i każdy lekarz rozkłada ręce, a żaden nie zorbił mi USG czy rezonansu. ;]
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Martynko, upominaj się.
 
Do góry