Bóg jest tyranem ?

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
M

merkaba12

Guest
W czasach Starego Testamentu lud Boży nie usłuchałby samego Mojżesza, gdyby nie poczuł Ręki Boga przez znaki, jakie Mój Ojciec zsyłał, a którymi były kara i nagroda. Te dwa bodźce były jakby wskazówką, którą drogą należy pójść. Lud w ten sposób odróżniał dobro od zła, te dwa pojęcia kierowały jego instynktem. Wybierający dobro — szli za Jahwe, wybierający zło — za bożkami, za złotym cielcem. Kara, wielka kara śmierci, była dla nich odstraszeniem — jakby światłem, że to nie jest droga Jahwe, skoro Sam Bóg wydaje wyrok.
a podbój takich państw lub miast jak Jerycho, które było obłożone klątwą...? Izraelitom Bóg kazał podstępem wymordować ten lud, zwierzęta, zniszczyć całe miasto...

Jezus:
— Nie podstępem, lecz roztropnością. Czytając uważnie Stary Testament spostrzeżesz, że lud [tego miasta] mógł rozpoznać Jahwe po znakach i dołączyć do Izraelitów, ale nie chciał. Woleli swoich bożków, przeto Mój Ojciec odwrócił od nich swoje Oblicze. Gdyby lud pogański, słysząc co czyni Jahwe, dołączył do ludu wybranego, dostałby od Mego Ojca w posiadanie ziemie i zostałby ocalony, bo Bóg jest MIŁOŚCIĄ. Śmierć jest karą za grzech. To już masz wyjaśnione w odniesieniu do Adama i Ewy.

Widzisz, wraz z Moim przyjściem na świat Bóg Ojciec dał ludziom łaskę wolności, która okazała się dla ludzkości zbawienna. To jest wybieranie w wolności bez karania przez Boga Ojca.

Bóg postanowił, że karą będzie grzech [sam w sobie] — człowiek żyjący w grzechu sam ściąga na siebie karę. Oczywiście grzeszący zadaje przy tym cierpienie swemu bratu — tak też było z Kainem, który zabił swego brata Abla.

Bóg Ojciec wszelkie zło dopuszcza ze względu na wolność, jaką dał człowiekowi, i by przez cierpienie jednego człowieka drugi został zbawiony. Tajemnica cierpienia wyjaśniona jest dokładnie w Nowym Testamencie poprzez całe życie na ziemi Moje i Mojej Matki oraz tych, którzy przy Mnie byli.

Bóg dopuszcza istnienie Judaszy; każdy z nich ma szansę [być uratowanym], dopóki trwa jego życie na ziemi. Życie to jest wieczną walką, w której ściera się dobro ze złem. Tajemnica cierpienia zawiera w sobie tajemnicę zbawienia, która pozostaje tajemnicą Boga Ojca.Dopóki wszyscy się nie nawrócą i nie zaczną żyć według przykazań Bożych, będą cierpieć zarówno oni, jak i cała ziemia. Będzie głód pożogi, trzęsienia ziemi, której wielkie połacie zaleją oceany. To będzie, Moje dziecko, upomnienie i przypomnienie wszystkim wyznawcom bożków, że Panem ziemi i całego ludu jest JEDYNY BÓG Jahwe.

Ten czas już niedaleki, bardzo bliski. Nie spostrzeżecie się, z której strony nadejdzie klęska... Już rozpoczął się czas panowania szatana, on teraz zbiera swoje żniwo. Walka o Królestwo Boże już się rozpoczęła.

Tchórzostwo ogarnie niektórych z was tak dalece, że będziecie sprzedawać swojego Boga za srebrniki, by uratować skórę. Ci, co tak uczynią, pójdą na zatracenie, ci zaś, co w głodzie pozostaną wierni Samemu Bogu, będą doznawać łaski oczyszczenia i zbawienia.
http://www.objawienia.pl/argasinska/arg23.html
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Tchórzostwo ogarnie niektórych z was tak dalece, że będziecie sprzedawać swojego Boga za srebrniki, by uratować skórę. Ci, co tak uczynią, pójdą na zatracenie, ci zaś, co w głodzie pozostaną wierni Samemu Bogu, będą doznawać łaski oczyszczenia i zbawienia.
http://www.objawienia.pl/argasinska/arg23.html
To jest strona wprowadzająca w świat OBJAWIEŃ WSPÓŁCZESNYCH, czyli takich objawień chrześcijańskich, w których pojawia się informacja o zbliżającym się końcu czasów. Każdy naród otrzymał swoich proroków, a że są oni zagłuszani przez księży o zimnych sercach, przeto trudno usłyszeć ich głos. 'Listy do siostrzeńca', to moja własna korespondencja z siostrzeńcem, która może pomóc młodym ludziom w zrozumieniu pewnych problemów, jakie stawiają przed nami dzisiejsze przełomowe czasy.

Qui potest capere capiat.
(Mt 19,12)

tragiczny spam !!!!
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
merkaba tym razem to juz przegiecie
kolejna wklejka i znowu bez zwiazku z tematem jakies kolejne wersje apokaliptyczne = warn
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Bóg jest miłością ,jakim tyranem
Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Jakie to wspaniałe i rodzinne..
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Boskie czy też "boskie" (nie będę tu tego roztrząsał) przekazy zdecydowanie odzwierciedlają umysłowość epoki. Najpierw politeizm, potem srogi Bóg, następnie łagodniejszy przekaz Chrystusa. Potem się jeszcze coś kotłowało z apokryfami. Potem wszelkie święte i pseudoświęte teksty przestały powstawać. Następnie kilkaset lat zdarzały się cuda. Obecnie tylko czasem na szybie ukaże się "Matka Boska". Dorośliśmy na tyle, żeby samemu odpowiadać sobie indywidualnie na wszelkie pytania o Boga. Czas łatwych rozwiązań się skończył.
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Ludzie, cud! Hostia przemieniła się w ludzkie serce ,będą śmiechy z tego cudu .Jakiemuś nieboszczykowi wykroili kawałek serca .
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Witam.
Szybko i na temat - Bóg jest taki jaki ludziom w danym momencie pasuje. Albo inaczej - takiego masz boga na jakiego zasługujesz.
Tudzież jeszcze inaczej: twój bóg jest odbiciem stanu twego ducha, cokolwiek to ostatnie znaczy :D
Kiedy trzeba było straszyć - był tyranem. Kiedy trzeba było zabijać - usprawiedliwiał zabijanie itd. itp.
Tak Go/go sobie ludzie rysują, jak im w danym momencie potrzeba. Indywidualnie i zbiorowo. Na potrzeby własne i dla mas.
Biblia jest świetnym tego zjawiska dowodem.
Rozejrzyjcie się - iluż to diametralnie różnych bogów wywiedziono na podstawie Biblii. I wszyscy mają fantastyczne umocowanie w setkach cytat. Wszyscy są ponoć prawdziwi. I każdy z nich ma swych wyznawców mimo, że są tak bardzo od siebie różni.
Pozdrawiam wszystkich - szczególnie pana Quon`a :D - subiektywny ja.
PS.
Poprawiłem literówkę - przepraszam Qon.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Qon, doczekałeś się nowej wersji swego nicku :D takiej jeszcze nie widziałam :D
Kiedy trzeba było straszyć - był tyranem. Kiedy trzeba było zabijać - usprawiedliwiał zabijanie itd. itp.
Tak Go/go sobie ludzie rysują, jak im w danym momencie potrzeba. Indywidualnie i zbiorowo. Na potrzeby własne i dla mas.
Biblia jest świetnym tego zjawiska dowodem.
Ktoś kiedyś powiedział,ze to nie Bóg stworzył człowieka, ale za to człowiek stworzył sobie Boga.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
jako już zdeklarowany i świadomy deista jestem przekonany że tyrania Boga jest tyranią "Boga" personifikowanego chciejstwa i interesów ludzkiej polityki ....
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kaz nie wroci... niestety
brakuje tu jego refleksji...

ja bede jednak obstawial to iz obrazy boga wynikaly z konkretnych czasow w ktorych spisywane byly poszczegolne teksty
 
Do góry