Bóg jest tyranem ?

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
zapraszam do dyskusji na temat tez zawartych w zdaniach poniżej :

* "Nie mogę uważać, że Bóg jest tyranem, gdyż nie wierzę w jego istnienie - ale faktycznie, na podstawie tego co przedstawia Biblia nawet gdyby istniał, nie byłby godzien wyznawania."

* "Jest fragment w "10 przykazaniach", że "jestem Bogiem zazdrosnym". Czy to oznacza, że jest wielu Bogów? Którzy musieli walczyć o względy ludzi? I karać ich za wyznawanie innego Boga? Nie wiem, ale być może. Dodając do tego fragmenty z Biblii dot. walki Bogów...("Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach.") Myślę, że "Bóg", ale ten opisany w Testamencie, a nie ten Prawdziwy, naprawdę miał cechy charakteru jak człowiek. I nie był Bogiem, a był tylko tak postrzegany."

* "Wiara wskazuje, że Bóg nie może być zły. Lecz logika podpowiada co innego. Otworzyłem sobie Biblię w paru przypadkowych miejscach. Naprawdę nie szukałem niczego konkretnego. I co czytam? :

Czwarta Księga Mojżesza. 32.13
"I rozgorzał gniew Pana na Izraela, i sprawił, ze tułali się po pustyni przez czterdzieści lat, aż wyginęło pokolenie, które czyniło zło w oczach Pana."
Rozumiem ojca złego na swoje dzieci i dającego im klapsa. No chyba, że jest się Bogiem. Wtedy można dać klapsa całemu pokoleniu. :|

Druga Księga Kronik. 33.9
"Lecz Manasses zwiódł Judę i mieszkańców Jeruzalemu, tak iż postępowali gorzej niż narody, które Pan wytępił przed synami izraelskimi."[/]
Czyli są równi i równiejsi. A Bóg zabija na równi z człowiekiem?

Czwarta księga Mojżeszowa. 8.12.
"Lewici zaś położą swoje ręce na głowy cielców, ty złożysz jednego na ofiarę za grzech, a drugiego na ofiarę całopalną dla Pana, aby dokonać przebłagania za Lewitów."
Ofiary ze zwierząt dla Boga. Barbarzyństwo. A jest to w wielu miejscach w Biblii (4 księga Mojżeszowa, rozdział 28 Ofiary codzienne, Ofiary w sabat i w pierwszy dzień miesiąca, Ofiary w określone święta, rozdział 29 Dalsze szczegóły o ofiarach świątecznych). Co więcej, jest w Biblii także opis jak zrobić ołtarz całopalny. "

* " Z nakazu miłosiernego Boga lud izraelski morduje tysiące niewinnych ludzi, w tym kobiety i dzieci. Sam Saul zostaje potem wyklęty przez Boga za okazanie łaski królowi tego ludu i oszczędzenie części trzody. :
Święta wojna z Amalekitami, 1 Samuel 15

"Potem rzekł Samuel do Saula: "To mnie posłał Pan, aby cię namaścić na króla nad swoim ludem, nad Izraelem. Posłuchaj więc teraz słów Pana. 2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły". 4 Saul zwołał wtedy lud i dokonał jego przeglądu w Telam, dwustu tysięcy piechoty oraz dziesięciu tysięcy <spośród pokolenia Judy>. 5 Saul dotarł do stolicy Amalekitów i zastawił zasadzkę w dolinie. 6 Zawiadomił tymczasem Kenitów: "Wyjdźcie, oddalcie się i wycofajcie spośród Amalekitów, abym was nie wytracił razem z nimi. Okazaliście bowiem życzliwość wszystkim Izraelitom, gdy wychodzili z Egiptu". W ten sposób Kenici opuścili Amalekitów. 7 Saul pobił Amalekitów od Chawila w stronę Szur, leżącego naprzeciw Egiptu. 8 Pochwycił też żywcem Agaga, króla Amalekitów, i obłożył klątwą cały lud, [wytępiwszy go] ostrzem miecza. 9 Saul i lud ulitował się jednak nad Agagiem i nad dobytkiem trzody i bydła, nad zwierzętami dwurocznymi, nad odchowanymi barankami i nad wszystkim, co było lepszego, nie chciano tego wytępić przez klątwę, cały zaś dobytek, nie posiadający żadnej wartości poddał klątwie."

"Lekko" szokujące, prawda?
 

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
może dla ciebie szokujące ,bóg jest tylko wymysłem i urojeniem ludzi ,reszta to mitologia .
Gdyby dzisiaj istniał powiedzmy taki władca "bóg" jakiegoś państwa to za czyny których się dopuścił byłby sądzony przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze ds. ludobójstwa i zbrodni wojennych
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Każde ludzkie postrzeganie Boga nie będzie prawdziwe, a tylko ułomne.
Szpaku i Dirku, na świecie umarło już miliardy ludzi i umrą jeszcze miliardy, cierpienia było cała niewyobrażalna masa. Wszystko to było w zgodzie z Boską wolą. Wiec kogo szokuje rzeź amalekitów?
Patrzycie z punktu widzenia człowieka, dla którego najgorszym koszmarem jest lęk przed śmiercią. Bardziej obrazowo, patrzycie z punktu widzenia pięcioletniego dziecka, dla którego najgorszym tyranem i zbrodniarzem jest lekarz, który chce mu zrobić zastrzyk. Tyle odnośnie tego ogromu zła na świecie, które rzekomo zaprzecza istnieniu dobrego Boga. Jezus mówił, że lepiej uciąć sobie dłoń jeśli ona przyczynia się do grzechu i myślę, że te słowa są kluczowe do zrozumienia problemu.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
cóż...W starym testamencie Bóg rzeczywiście wydaje się tyranem, nakładajacym na ludzi surowe kary za popełnione grzechy, pozwalającym umierać, zsyłającym plagi, wymagającym ofiar, zbijającym, etc. Ale kiedy by się zastanowić co jest tego powodem sprawa nabiera innego wyrazu. "Prawda" o Bogu w Biblii przedstawiana jest miarowo, stopniowo. Powód? Wszechobecny politeizm. Wspomniałeś Dirku złotego cielca - gołym okiem widać,że Izraelici żyjacy pośród politeistycznych ludów, sami również mieli skłonności do czczenia innych bożków. Gdyby wiedzieli,że głównym sprawcą nieprawosci jest Szatan - on też mógłby stać sie ich obiektem kultu, jako "drugi bóg", przeciwieństwo tego dobrego, albo kierowałby nimi zwykły ludzki lęk. W Starym Testamencie Bóg z jednej strony to miłujący, litościwy Ojciec, a z drugiej strony bardzo wymagający i surowy sędzia.

Tak na resume:
Kod:
Jak mówią bibliści, w nowszych księgach Starego Testamentu ta prawda jest stopniowo ujawniana, 
coraz częściej pojawia się tam szatan. 
To on zwodzi człowieka do odejścia od Boga i czynienia zła, 
a taka postawa sprowadza zawsze na człowieka nieszczęście. 
Odcinając się od Boga przez grzech, odcinamy się jednocześnie od źródła dobra, szczęścia i miłości.
Pozostaje nam zatem tylko brzydota, krzywda i cierpienie. 
Pisząc nieco żartobliwie: 
Bóg nie musi nas karać, bo popełniając grzech sami to robimy.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Każde ludzkie postrzeganie Boga nie będzie prawdziwe, a tylko ułomne.
Szpaku i Dirku, na świecie umarło już miliardy ludzi i umrą jeszcze miliardy, cierpienia było cała niewyobrażalna masa. Wszystko to było w zgodzie z Boską wolą. Wiec kogo szokuje rzeź amalekitów?
Patrzycie z punktu widzenia człowieka, dla którego najgorszym koszmarem jest lęk przed śmiercią. Bardziej obrazowo, patrzycie z punktu widzenia pięcioletniego dziecka, dla którego najgorszym tyranem i zbrodniarzem jest lekarz, który chce mu zrobić zastrzyk. Tyle odnośnie tego ogromu zła na świecie, które rzekomo zaprzecza istnieniu dobrego Boga. Jezus mówił, że lepiej uciąć sobie dłoń jeśli ona przyczynia się do grzechu i myślę, że te słowa są kluczowe do zrozumienia problemu.
zabierając się za ten temat poszukałem wypowiedzi nieznanych mi osób aby nie uprzedzać się co do intencji ich twórców
co pozwoliło mi zebrać dość ciekawy zestaw poglądów które już wcześniej budziły moje zainteresowanie

Lobo nie chodzi o to czy boję się śmierci ani o to czy Bóg ma rację czy jej niema !!
Podstawową kwestią pozostaje dla mnie czy ten "Bóg" z przekazu ST jest Bogiem prawdziwym !!
może Bóg jest ponad tym wszystkim - dał nam wolną wolę i czeka na efekty swojej decyzji - a twórcy Biblii zawarli w niej przekaz polityczny i mocno nacjonalistyczny wygodny dla swoich celów i "dobra" narodu wybranego ...
Tak jak KrK manipulowało prawdą o Jezusie i Chrześcijaństwie aby łatwiej rządzić rozpadającym się imperium romanum
Bóg Biblijny był i nadal jest patentem na władztwo ...
Już nie na taką skalę jak kiedyś bo media i szalony przepływ informacji niwelują monopol na "prawdę" ale nadal

I jeszcze Lobo wymordować narody dzieci starców kobiety a nawet inwentarz z powodów jedynie politycznych i nacjonalistycznych to nie to samo co odciąć sobie grzeszną dłoń <_<
(a w ogóle jak może być dłoń grzeszną :mruga: )

kogo szokuje rzeź amalekitów ?!!
mnie szokuje tak jak rzeź Polaków w Katyniu !!
coraz więcej danych skłania mnie do stwierdzenia że tyrania Boga to jedynie tyrania jednego człowieka nad drugim !!
a o Bogu już dawno w tych politycznych rozgrywkach zapomniano !!
stał się On pustym naczyniem do którego nalewa się różne chciejstwa !!
boję się że pewnego dnia miarka się przeleje i będzie kolejny potop :/
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
zabierając się za ten temat poszukałem wypowiedzi nieznanych mi osób aby nie uprzedzać się co do intencji ich twórców
co pozwoliło mi zebrać dość ciekawy zestaw poglądów które już wcześniej budziły moje zainteresowanie

Lobo nie chodzi o to czy boję się śmierci ani o to czy Bóg ma rację czy jej niema !!
Podstawową kwestią pozostaje dla mnie czy ten "Bóg" z przekazu ST jest Bogiem prawdziwym !!
może Bóg jest ponad tym wszystkim - dał nam wolną wolę i czeka na efekty swojej decyzji - a twórcy Biblii zawarli w niej przekaz polityczny i mocno nacjonalistyczny wygodny dla swoich celów i "dobra" narodu wybranego ...
Tak jak KrK manipulowało prawdą o Jezusie i Chrześcijaństwie aby łatwiej rządzić rozpadającym się imperium romanum
Bóg Biblijny był i nadal jest patentem na władztwo ...
Już nie na taką skalę jak kiedyś bo media i szalony przepływ informacji niwelują monopol na "prawdę" ale nadal

I jeszcze Lobo wymordować narody dzieci starców kobiety a nawet inwentarz z powodów jedynie politycznych i nacjonalistycznych to nie to samo co odciąć sobie grzeszną dłoń <_<
(a w ogóle jak może być dłoń grzeszną :mruga: )

kogo szokuje rzeź amalekitów ?!!
mnie szokuje tak jak rzeź Polaków w Katyniu !!
coraz więcej danych skłania mnie do stwierdzenia że tyrania Boga to jedynie tyrania jednego człowieka nad drugim !!
a o Bogu już dawno w tych politycznych rozgrywkach zapomniano !!
stał się On pustym naczyniem do którego nalewa się różne chciejstwa !!
boję się że pewnego dnia miarka się przeleje i będzie kolejny potop :/
W porządku, więc może bardziej odpowiednia jest odpowiedź Rosalalie. Bóg Judaizmu nie jest Bogiem w pełni objawionym. Gdyby tak było to po co miałby nauczać Jezus.
A co do dłoni to chodziło mi o ten fragment. Mt 18, 8-9
Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny. I jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do życia, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.
A nie chodziło mi o porównywanie ucinania ręki z rzezią, ale jak bardzo szokujące są te słowa z punktu widzenia człowieka. Z punktu widzenia Boga utrata ręki czy oka nie jest stratą, bo człowiekowi grozi coś wiele poważniejszego jak stracenie więzi z Bogiem. Więc kogo szokuje rzeź Amalekitów?
 

LUŚ

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Płońsk
Czy wy naprawdę bierzecie Biblię dosłownie?

Bóg jest taki jak otaczający nas świat. Kiedyś do ludzi przemawiało co innego niż dziś. Niemowlęciu nie poda się kotleta schabowego.

Pamiętajcie też, że Bóg owszem jest miłosierny, ale także sprawiedliwy.
I nie zapominajcie o Jezusie, który jest uosobieniem miłości.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
miłosierdzie nie wyklucza sprawiedliwości
o Jezusie, myślę, też nikt tu nie zapomina
A jeżeli wg Ciebie Bóg jest taki, jak otaczający nas świat, to ja nie chcę takiego Boga, który jest uosobieniem konfliktów, wojen, chorób, głodu i wyścigu szczurów.

świat jest ludzki.
Boga (o ile jest) w to nie mieszajmy.
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Czy wy naprawdę bierzecie Biblię dosłownie?

Bóg jest taki jak otaczający nas świat. Kiedyś do ludzi przemawiało co innego niż dziś. Niemowlęciu nie poda się kotleta schabowego.

Pamiętajcie też, że Bóg owszem jest miłosierny, ale także sprawiedliwy.
I nie zapominajcie o Jezusie, który jest uosobieniem miłości.
Ja nie wierze w Biblię dosłownie (gdybyś przeczytała mój post uważnie dostrzegłabyś to)

tak "Bóg" jest taki jak otaczający nas świat
ale chcę wierzyć że Bóg jest inny niż ten świat

Co jest sprawiedliwego w :
Czwarta Księga Mojżesza. 32.13
"I rozgorzał gniew Pana na Izraela, i sprawił, ze tułali się po pustyni przez czterdzieści lat, aż wyginęło pokolenie, które czyniło zło w oczach Pana."
Rozumiem ojca złego na swoje dzieci i dającego im klapsa. No chyba, że jest się Bogiem. Wtedy można dać klapsa całemu pokoleniu. :|

Druga Księga Kronik. 33.9
"Lecz Manasses zwiódł Judę i mieszkańców Jeruzalemu, tak iż postępowali gorzej niż narody, które Pan wytępił przed synami izraelskimi."[/]
Czyli są równi i równiejsi. A Bóg zabija na równi z człowiekiem?
"Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły"

Jezus hmmn ... po pierwsze nie był bogiem po drugie jego nauki poszły w las (KrK) poza tym On nie jest tematem ;)

Z punktu widzenia Boga utrata ręki czy oka nie jest stratą, bo człowiekowi grozi coś wiele poważniejszego jak stracenie więzi z Bogiem. Więc kogo szokuje rzeź Amalekitów?

Lobo skąd Ty znasz punkt widzenia Boga ?!! :mruga:
czy Bóg się boi utraty "więzi" z człowiekiem ??
chyba odwrotnie !!
i jeszcze raz odpowiem : mnie szokuje !! bo jestem zdania że nie wszystko w Biblii jest "słowem bożym" ponadto doczytałem ostatnio że część treści Biblii jest przeredagowanym tekstem mitologii sumeryjskiej jak chociażby Potop i mit o Noe ...
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Dirku Podstawowy blad popelniles.
Jak sam napisales
Otworzyłem sobie Biblię w paru przypadkowych miejscach. Naprawdę nie szukałem niczego konkretnego. I co czytam? :
jak mozesz osadzic cokolwiek na podstawie niepelnej wiedzy?
Znasz powody?Znasz przyczyny?
Dla niektórych sprawiedliwosc moze byc tyrania....Skutki nieposluszenstwa tez.No cóz prawa fizyki tez nas tyranizuja....
Czy znamy logike i spsób myslenia Boga?
Jakie zalozenie postawiles na poczatku sobie czytajac te fragmenty?
Na podstawie Bibli stosujac Twoja metode fragmentarycznego czytania werset moge stwierdzic cytujac Biblie ze--Boga nie ma
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Dirku Podstawowy blad popelniles.
Jak sam napisales

jak mozesz osadzic cokolwiek na podstawie niepelnej wiedzy?
Znasz powody?Znasz przyczyny?
Dla niektórych sprawiedliwosc moze byc tyrania....Skutki nieposluszenstwa tez.No cóz prawa fizyki tez nas tyranizuja....
Czy znamy logike i spsób myslenia Boga?
Jakie zalozenie postawiles na poczatku sobie czytajac te fragmenty?
Na podstawie Bibli stosujac Twoja metode fragmentarycznego czytania werset moge stwierdzic cytujac Biblie ze--Boga nie ma
zapewniam Cie agar że mam wiedzę czytałem Biblię i ogólnie znam ją nienajgorzej
to nie kwestia wybiórczości mojej a obrazu jaki jest w Biblii (to jedynie kilka z wielu fragmentów )
kwestią jest czy to "słowo boże" czy też bardzo udana próba wykazania wyższości jednej grupy narodowej nad drugą
kuriozalne jest że żydzi "jako naród wybrany" byli kreowani w Biblii jako nadludzie co później odbiło się czkawką podczas holokaustu
wszystkie inne narody które stanęły na ich drodze niszczone były przez gniew "Boga" tyle że ręką ludzką w/w :mruga:

przez to teza - tyrani Boga ...
którego ja z kolei uważam za uosobienie cierpliwości jak widzę co ludzie z Jego obrazem uczynili ...
i mówię widzisz i nie grzmisz !! <_<
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jezeli Biblie traktujemy wlasnie wybiórczo to mozna dojsc do najdziwniejszych wniosków.Podobnie z wybranstwem narodu sie stalo.Zydzi popadli w pyche i zatracili z czasem zrozumienie znaczenia--- Wybranego narodu.Nie byli oni kreowani w Biblii jako nadludzie sami o sobie tak mysleli.
Hmm tyle lajdactw i lotrostw ich królów..Tylke bledów i grzechów.czy tak robia nadludzie???Pokaz mi z czysto ludzkiego punktu widzenia tych Biblijnych nadludzi?W czym ich nadrzednosc sie faktycznie przejawiala?I kiedy?
Byl czas kiedy naród stal wiernie przy Bogu.Mial wtedy prawo wykonywania Bozych wyroków.Na narodach które ktore przez swoje postepowania skazaly sie na zaglade.
Ale kiedy Izraelici odwrócili sie od Boga jakos tymi nadludzmi przestawali byc.przegrywali ,popadali w niewole...
przez swoja pyche wlasnie nie poznali JCH kiedy sie pojawil w sród nich.
Fragmenty ktore przytoczyles mozna interpretowac jak to zrobiles.
Ale wtedy nie sa one zgodne z reszta slów Biblii.Dlatego trzeba brac zawsze caly kontekst teologiczny Biblijny.
Sytuacje które opisales to bylo wykonanie wyroku Bozego.I nie na ludziach nieswiadomych konsekwencji swoich czynów...
Bog to nie landrynka...To SPRAWIEDLIWY MAJESTAT czy sprawiedliwosc to tyrania?
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Bog to nie landrynka...To SPRAWIEDLIWY MAJESTAT czy sprawiedliwosc to tyrania?
tak Bóg to nie landrynka ale wiele narodów i religii wybrało sobie Jego kolor i smak jak właśnie ... landrynkę <_<
jeżeli prowadzi do takiej zagłady : "Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" to tyrania jest a nie sprawiedliwość bo jedynym przewinieniem tych dzieci i starców było że ich armia stanęła na drodze "narodowi wybranemu" który przechodził przez ich kraj ...
to takie hitlerowskie żądanie autostrady eksterytorialnej przez pomoże gdańskie do Prus (czy tam też ziemi obiecanej !!)
i ciekawe jest to że Bóg dał narodowi wybranemu ziemię należącą już do kogoś innego <_<
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Zasatnawiales dlaczego mieli pobic Amaleka?Przeanalizumy moze to...Staneli na drodze narodowi czy planom Boga?Mogli przepuscic.
Dawno nie czytalam ST musze sobie pewne fakty przypomniec ale i tak nie zmieni to postaci ze ta rzez byla nie kara tylko konsekwencja buntu przeciw Bogu.Amalekici poznali Boga juz wczesniej,nie byl to ich pierwszy kontakt z JHWH.To bylo wykonanie wyroku Bozego.Podobnie bedzie i przy przyjsciu JCH.Problem grzechu musi byc rozwiazany definitywnie.Kazdy ma szanse wybrac dobrze.Jak wybiera ..bywa róznie pretensje do kogo za wybór nie wlasciwy?
Z jakiej ziemi wyszedl Józef do Egiptu?nie z Kanaanu?A raczej Jakub do Józefa?Czy to nie byl powrót?gdyby wrócili potomkowie Józefa szybciej nie zastali by swej ziemi zajetej i nie musieliby przejsc cierpien tylu...
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Z cytatu który podałem.
i tak, i odwrotnie. Przynajmniej ja wierzę, że Bóg mnie kocha. Taki katolicki przesąd ;) .
cytat który podałeś nijak się ma do miłości Boga do człowieka :mruga:
pozatym mowa w tym temacie o tyrani "Boga" z ST w którym niema słowa o piekle i każe owego piekła za grzechy
natomiast katolickim przesądem jest uznanie Jezusa Mesjasza za Boga z czym się wiąże dopasowywanie przez ludzi ideologi do akurat potrzebnego chciejstwa !!
Ja też wierzę że Bóg nas kocha inaczej nie obdarzyłby naszego rodzaju tak wieloma możliwościami !!
ale zbyt wiele wskazuje na to że wykreowany przez ludzi "Bóg" jest tyranem i zaciera nam wizerunek Boga prawdziwego !!
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
problemem czlowieka jest wlasnie falszywy obraz Boga.Nie jest nim grzech na to Bóg dal rade.
Sa kwestie zasadnicze dla naszego poznania Boga i zbawienia i drugorzedne.Jezeli bedziemy kruszyc kopie o to czy zmarl na krzyzyu czy palu ,jest Trójca czy nie pograzymy sie w drugorzednych sprawach oddalajacych nas od Boga...
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
problemem czlowieka jest wlasnie falszywy obraz Boga.Nie jest nim grzech na to Bóg dal rade.
Sa kwestie zasadnicze dla naszego poznania Boga i zbawienia i drugorzedne.Jezeli bedziemy kruszyc kopie o to czy zmarl na krzyzyu czy palu ,jest Trójca czy nie pograzymy sie w drugorzednych sprawach oddalajacych nas od Boga...
całkowicie zgadzam się agar ale to nie temat o tym !!
 
Do góry