Aparat Stały Na Zęby

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
a czy zdejmowanie aparatu boli? Boję się bo za miesiąc idę na sciaganie i słyszałam, że na siłe odrywają zamki ;/. Jeszcze mi z zębami oderwą... Poźniej jest jakies czyszczenie?
I jeszcze jedno. Płytkę którą się zakłada od wewnatrz ma ktos z was?
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
Mi nikt przykrosci jeszcze nie zrobil z powodu aparatu :D wszyscy sa nim zafascynowani... widac ze dbam o siebie :) Zdejmowanie teraz nie boli :) nic a nic, kiedys darli na chama ale teraz sa inne metody :) jezeli Ci mocno zacementowali pierscienie... moze byc problem :D a z reszta powinno byc spoko :) kilka tyg temu sciagneli mi kilka zamkow i nic nie poczulam :) wiec bedzie dobrze :) ale masz szczescie ze tak szybko sciagasz :)))
 

gapulka

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Biżuteria na zębach to pięknie powiedziane :) Ja mam aparat4 dzień i już sie przyzwyczaiłam . Właśnie wróciłam ze spotkania ze znajomymi i naprawdę nikt specjalnie nie zwrócił uwagi że mam coś na zębach. Jak pisałam nie odczuwam specjalnie bólu ale bardzo przeszkadzały mi śruby na pierścieniach (od wewn. strony). Dzisiaj jest pirewszy dzień jak jest oki. Kurcze nie wiem czy to możliwe ale wydaje mi sie że jedynka przesunęła mi się troszke ( nawet jestem pewna ) tylko czy to możliwe tak szybko? Pozdro
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
bardzo mozliwe ;) ja juz w pierwszym tygodniu widzialam widoczne efekty :)zeby zostaly wypchniete do jednego luku... spowodowal to nacisk łuku na te zeby :))
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
Biżuteria na zębach to pięknie powiedziane :) Ja mam aparat4 dzień i już sie przyzwyczaiłam . Właśnie wróciłam ze spotkania ze znajomymi i naprawdę nikt specjalnie nie zwrócił uwagi że mam coś na zębach. Jak pisałam nie odczuwam specjalnie bólu ale bardzo przeszkadzały mi śruby na pierścieniach (od wewn. strony). Dzisiaj jest pirewszy dzień jak jest oki. Kurcze nie wiem czy to możliwe ale wydaje mi sie że jedynka przesunęła mi się troszke ( nawet jestem pewna ) tylko czy to możliwe tak szybko? Pozdro
Mi tak samo te pierścienie najbardziej przeszkadzają. Dzisiaj mija 3 dzień i jest ok. Myślałam, że będzie bardziej boleć.
 

Capone

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Centrum
Długość leczenia ortodontycznego zależy rodzaju i wielkości wady.Przeważnie trwa 18-24 msc,ale ktoś chyba pisał że 6 miesięcy nosił.Ale najlepiej udaj sie na wizyte i dowiedz sie co i jak.
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
wydaje mi sie , ze takie aparaty raczej są, bo jezeli ktoś ma małą wade , to nie potrzebnie bedzie nosil aprat 2-3 lata, jezeli zęby już bedą proste. Nie znam sie na tym , ale tak mi sie tylko wydaje , wiec lepiej udaj sie do ortodonty ;)
 

Capone

Nowicjusz
Dołączył
6 Listopad 2008
Posty
291
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Centrum
Może i są.Ja np. nie miałem dużej wady dwie dwujki troooche,wsunięte ale cóż...
 

klaudus08

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
264
Punkty reakcji
0
Miasto
Podkarpacie
szczerze to sama nie wiem, bo mowilam ze sie na tym nie znam dobrze. bo nie miałam dużej styczności z takimi apratami. no i właśnie takie moje gadania , wiadomo ze tak czy tak musisz iść do stomatologa. bo codziennie coś nowego wymyślają , różne eksperymenty, nowe techniki hehe :D
 

Ashley88

speedAshi
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
:P gdzies na poludniu
watpie zeby zalozyli na 6 miesiecy :p bo conajmniej na 6 miesiecy musi byc aparat zalozony żeby zęby nie wróciły do poprzedniego stanu :p a nie mówiac o czasie jaki musi byc przeznaczony na somo leczenie
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
Wydaje mi się, ze 6 miesięcy to stanowczo za mało. Jednak wszystko zależy od ortodonty. Niestety nie zależy to od Nas. Musiałabyś skonsultować się z orto.
 

meg17

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
223
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Wrocław
Nikt zbytnio nie odpowiedział na me pytanie, a więc kieruję je do was ponownie :).
Miał ktoś ściagany aparat? kurcze ja sie bałam o zamki ale zapomnialam o pierscieniach to dopiero bedzie udręka. :(
Co do noszenia to minął już 2 rok :)
 

Aparatka14

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiem, że nie jesteście prorokami alee . . .
Wszystkie zęby mam wyleczone, wyrwane obie górne szóstki [na ich
miejsce wejdą siódemki żeby zrobić miejsce ósemkom]. Górną szczękę
mam dosyć mocno wysniętą, szczęgólnie kły. Ile około może
trwać leczenie [noszenie aparatu]? Tak orientacyjnie ^_^
Ehh. Niedługo będe miała aparacik ;( Boje sie....
 
Do góry