Aparat Stały Na Zęby

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Mam takie podejście, bo bardzo zależy mi na tym by w końcu móc się uśmiechnąć :D Tak "pełną gębą". Zawsze było coś, a to pieniądze, a to tamto itp. ale gdy teraz zbliżam się do celu to bardzo się cieszę. Myślę, że da się z tym żyć. Bólu się nie boję, ani zakładania. ;) Przetrwamy nie ma co!
na pewno przetrwasz :) Warto troszeczkę pocierpieć aby potem przy uśmiechu zaprezentować idealnie proste ząbki :D
 

ola030219961

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Słuchajcie bo ja niewiem czy jak się ma już 13 lat to niezapóźny wiek na zakładanie aparatu :( bo 13 lat kończe wlutym a 5 marca mam mieć zakładany


plis o odpowiedzi
 

Attachments

  • orto.rtf
    177 bytes · Wyświetleń: 62

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
? :O chyba żartujesz sobie prawda?! Przecież ludzie zakładają aparat mając 30 lat, a i są nawet przypadki starszych ludzi. Więc odpowiedz sobie sama na to pytanie ;)
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Mi szynę założyli jak miałam trochę więcej jak 14... i nosze to już przeszło 2,5 roku. Kurde :/ Niby wada nie była duża... ale jak mus to mus...Panowie ortodonci sie chyba na tym znają :D nie będę tego wczesniej sciągac :] Założyłabym sobie jeszcze na dole, ale nie mam teraz kasy <_< I powiem Wam że dzięki temu że mam aparat oduczyłam się podjadac między posiłkami :D Nie chciałoby mi się zaraz czyscic zębów a przecież nosząc to "żelastwo" trzeba to robic często żeby go nie zdjąc wraz z zębami :eek:czko: :D
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
? :O chyba żartujesz sobie prawda?! Przecież ludzie zakładają aparat mając 30 lat, a i są nawet przypadki starszych ludzi. Więc odpowiedz sobie sama na to pytanie ;)
A to różnie bywa, moja pierwsza ortodontka gdy miałem jakoś 12-13 lat stwierdziła że na naprostowanie 2 zębów nie ma zbyt wielkich szans i że to już trochę za późno i zadecydowała że będę miał je wyrywane. A chodziłem już do niej jakieś 2 lata, bo miałem wcześniej taki zdejmowany aparat. :mruga: Wtedy zmieniłem ortodontę :D i ta zadecydowała że będę miał aparat stały, no i nosiłem go 3 lata i teraz mam proste zęby (przestałem go nosić parę miesięcy temu). :] To chyba zależy od "specjalisty"... ;)
 

ola030219961

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
no ale niewiem czemu chyba troche sie bede krempowac w wieku 16/17 lat z aparatem na zebach

sama niewiem ale dzieki za wasza pomoc troche mi lzej na duszy
 

Attachments

  • orto.rtf
    177 bytes · Wyświetleń: 59

ola030219961

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
no ale dla mnie to takie troche dziwne chodzic z drutem na zebach

sama jeszcze niejestem do tego przekonana
ale ja niemam tak bardzo krzywych zebow tylko cos szczeka w bok mi idzie ale tego niewidac a tak poza tym to mam tylko kły krzywe troszeczke sa u gory
 

Civixus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Wiek
33
no ale dla mnie to takie troche dziwne chodzic z drutem na zebach

Też jakoś nie mogłem sie zebrać przez jakis rok do tego aparatu, w końcu miesiąc temu założyłem i jestem zadowolony, nie odczuwam żadnego dyskomfortu.Jednym słowem jak masz możliwość to ZAKŁADAJ!! ;)
 

ola030219961

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
jej moje biedne 4 mleczaki beda musialy byc wyrwane !!! :(
 

Attachments

  • orto.rtf
    177 bytes · Wyświetleń: 59

marla1221

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Mam 12 lat i mam nieprawidłowości zębowe- stłoczenie zębów... :bag: I mam parę sugestii(czy jak tam :p ) i pytań...Jak wy radziliście sobie gdy mieliście założony aparat?U mnie w szkole NIKT nie ma aparatu,boje się że ja będę miała problemy...Kumpel z klasy ma wg. niewielką wadę troche wysunięte do przodu górne ząbki :p a on ciągle się śmieje itp. przez co je widać,a moja klasa<żal>jest tak nie tolerancyjna,przezywają go gryzoń itp.Ja mam trochę gorzej,ale zębów tak nie pokazuje i mi nie dokuczają(jak z tym sobie poradzić)...Num i pytanka ;)
1.Wiecie ile mniej więcej łącznie z wizytami, aparatami poniose koszty z taką wadą?
2.Ile trwa leczenie takiej wady?
3.Jak się zakłada i zdejmuje aparat...czy boli?I czy rodzaj aparatu ma na to wpływ?
4.Jaki wg.was jest najlepszy rodzaj aparatu? Tzn. limignacyjny(ehhh nie pamiętam nazwy,taki co się zakłada od wewnętrznej strony),kosmetyczny,metalowy.I oczywiście każdego koszt ;]
5.Jakie są początkowe skutki założenia aparatu...? Czyli seplenienie,połykanie śliny,nie można mówić, jeść...
Ojejciu...się rozpisałam ;P
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
1. U mnie za aparat płaciłam 2600 zł (góra i dół) a za każda kolejna wizytę (ok. co 5-6 tygodni) płace 50 zł.
2. Róznie bywa. Z tego co piszesz to jest trochę poważna wada. Zazwyczaj aparat nosi się 1,5- 2 lata.
3. zakładanie aparatu nie boli. Jest ttlko troche meczace bo musisz koło godziny leżec z otwartą buzią. Ze zdejmowaniem nie wiem jak jest bo jeszcze daleko zanim mi zdejma mój aparacik :D
4.Kosmetyczny jest mało widoczny ale i droższy od zwykłego. Chyba 2000 za jedna szczękę kosztuje. Ja mam załozony zwykły ligaturowy i nie narzekam.
5. Mogą się po założeniu aparatu boleć zeby. Mnie osobiście aż tak nie bolały po prostu "czułam" zęby jak coś gryzłam. Seplenic raczej nie będziesz, a jedzienie to w tych pierwszych dniach to raczej jogurciki i zupki.

Mam nadzieję że ci pomogłam. A i nie pzrejmuj sie reakcją swojej klasy. Ja jako pierwsza we mojej klasie miałam zakładany aparat. Kiedyw pierwszy dzień po założeniu aparatu przyszłam do szkoły to było dwóch kolegów co się smiali ze mnie. Ale po prostu nie zwracałam na nich uwagi i przestali się zemnie nabijać. więc zakładaj aparat :) Warto mieć ładne proste ząbki :)
 

marla1221

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dzieki :) Przy pierwszej wizycie(nie dawno,ale jeszcze nic nie ustalone) bałam się że się rozpłacze,a nic nie bylo robione ;pp Naprawde dziieeeeki ;D Moje zdanie o tych pytaniach było booleesne... :p
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Dzieki :) Przy pierwszej wizycie(nie dawno,ale jeszcze nic nie ustalone) bałam się że się rozpłacze,a nic nie bylo robione ;pp Naprawde dziieeeeki ;D Moje zdanie o tych pytaniach było booleesne... :p
ciesze że że pomogłam :) jeśli jeszcze coś będziesz chciała wiedzieć to pytaj :) Postaram się odpowiedzieć.
 

adus7

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
znienacka
rowniez mialam okazje miec staly aparacik, nie pamietam jak sie nazywa ten modej ale byl bialy z cienkimi przezroczystymi zylkami. i.. to nie jest taka straszna sprawa.. na poczatku trudno opanowac uczucie ze masz zeby na wierzchu (tak jakby).. ze jest za 'krotka' warga :p ale z czasem sie przyzwyczajasz.. ja niestety nabralam nawyku chowania zebow, ukrywalam aparat chociaz tak naprawde byl malo widoczny. po zdjeciu aparatu musialam sie tego odzwyczaic.. ale spoko efekt lux :) nosiłam rok. co prawda nie obyło sie bez bolu glównie przy naciąganiu aparatu.. problemy z gryzieniem. ale 1 gora 2 dni zyjesz na serkach, platkach i tyle.. :) i nie boj sie ze ktos sie bedzie z Ciebie smial.. zauwazylam ze w ostatnim roku noszenie aparatow stalo sie modne.. pokazujesz ze dbasz o siebie. inni powiedzą ze stac Cie na to. aktualnie widze same plusy wiec smialo :)
 

effciaa16

monotonia życia.
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
somewhere.
Chodzi Ci o aparat lingwalny, fajna sprawa, ale jest bardzo drogi ok 7.000 jeden łuk? chyba, ale nie jestem pewna. Słyszałam, że noszenie go bardziej boli niż zwykłego. :) Z resztą lepiej nie patrzeć co powiedzą inni. Jeżeli miałabym na to patrzeć to nigdy by nie założyła. Ogólnie nie jestem śmiała, dlatego mam nadzieje, że wyprostowanie zębów będzie krokiem do lepszego życia :D Zakładaj póki masz możliwości! A koszty zwykłego ja będę placić za jeden łuk 1500 zł+100zł za dwa łuki co miesiąc. I chyba całkowity koszt (2 lata) to tak w granicach 6/7 tys.
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
jeśli dobrze się orientuję to ten aparat lingwalny przykleja sie na wewnetrznej stronie zębów, więc go nie widać. Ciekawe czy ten aparat nie obciera języka <_<
 
Do góry